VPN Terbaik untuk Hong Kong (Berdasarkan Ujian & Harga Kesambungan)

Dikemas kini: 06 Sep 2021 / Artikel oleh: Timothy Shim
VPN untuk Hong Kong

Hong Kong tetap menjadi destinasi pelancongan yang terkenal dan juga merupakan pusat kewangan global yang digemari. Walau bagaimanapun, pelawat mungkin harus bergantung Rangkaian Persendirian Maya (VPN) perkhidmatan untuk mendapatkan akses ke laman web, perkhidmatan, atau bahkan aplikasi yang biasanya mereka gunakan untuk (lihat contoh penapisan).

Premium vs Murah vs VPN Percuma - Apa Yang Harapkan?

VPNPerlu adaDisyorkan untuk ...
Melebihi $ 5 / bulan
  • Liputan rangkaian yang sangat baik
  • Pelbagai protokol yang baik
  • Berkelajuan tinggi
  • Keperluan privasi yang kuat
  • Penstriman media yang baik
  • Penggunaan perniagaan
Di bawah $ 5 / bulan
  • Sekurang-kurangnya liputan rangkaian wilayah strategik
  • Kelajuan yang baik
  • Penggunaan Internet biasa setiap hari
VPN percuma
  • Perlindungan asas
  • Kelajuan yang boleh digunakan
  • Penggunaan jangka pendek
  • Mencuba minat

Apa yang Menjadikan VPN yang Baik untuk Hong Kong?

  • Tiada dasar pembalakan
  • Syarikat yang berpusat di luar Negara Perikatan 5/9/14-Eyes
  • Penyulitan yang kuat
  • Kelajuan sambungan yang tinggi
  • Liputan rangkaian yang sangat baik
  • Mampu memintas penapisan yang ketat
  • Sesuai dengan peranti dan platform utama

Maklumat lanjut di bahagian bawah artikel ini.

Jenama VPN yang terkenal termasuk ExpressVPN dan Vypr diperhatikan jatuh sedikit di bawah standard tinggi biasa mereka di China. Ujian yang diperhatikan menggunakan perkhidmatan ini menunjukkan kesambungan yang lemah (masuk dan keluar dari daratan China) secara keseluruhan. 

Sebagai contoh ini, data ujian kami menunjukkan bahawa NordVPN sambungan dari China gagal menjangkau pelayan sekitar 66% masa. Walaupun anda berjaya menyambung, kelajuan muat turun dan muat naik rendah, menjadikan ini (salah satu VPN kegemaran saya) benar-benar tidak berguna di sana.

ExpressVPN, satu lagi pilihan yang popular dan sangat bereputasi, sering kali tidak dapat dihubungkan di China. Fakta-fakta ini menyedihkan tetapi ada sejumlah VPN mengejutkan yang dapat mempertahankan operasi China yang baik.

Berikut adalah senarai VPN teratas yang berfungsi untuk Hong Kong:

1. Surfshark

Surfshark - VPN terbaik untuk Hong Kong

laman web: https://surfshark.com/

Kajian SurfShark

Surfshark adalah perkhidmatan VPN yang agak baru tetapi telah mendapat momentum dalam beberapa tahun kebelakangan. Ini tidak menghairankan kerana ia adalah salah satu VPN yang sangat sedikit yang menawarkan sambungan serentak tanpa had di beberapa platform. Oleh itu, semasa anda berada di Hong Kong, anda tidak perlu risau untuk melindungi seluruh keluarga anda.

Baca ulasan Surfshark saya untuk mengetahui lebih lanjut.

Peribadi & Selamat

Berpusat di Kepulauan Virgin Britain, sebuah negara yang tidak mempunyai undang-undang penyimpanan data mandatori, Surfshark mempunyai dasar larangan mencatatkan yang ketat; dasar privasinya telah diaudit secara bebas oleh Cure53, membuktikan bahawa Surfshark tidak merakam sebarang aktiviti anda. 

Dengan 3200+ pelayan di seluruh dunia, termasuk di Hong Kong dengan sendirinya, anda akan menikmati pilihan sambungan yang tinggi. Mereka dapat membantu memastikan privasi digital 24/7 dan menawarkan ciri-ciri berkaitan untuk anda pilih. 

Penstriman Tempatan & Antarabangsa

Sebagai contoh, pelayan yang kabur dapat membantu anda menutup trafik VPN sepenuhnya. Tidak ada yang akan mengetahui bahawa anda bahkan menggunakan VPN - jadi anda akan disekat. Selain itu, anda boleh mengakses kedua-dua laman penstriman Hong Kong tempatan dan kandungan asing tanpa kerumitan; ViuTV, TVB, RTHK, Bloomberg, BBC, CNN, TVMost, Netflix, HBO Asia antara lain. 

Juga, bersama dengan ciri keselamatan seperti enkripsi 256-bit (standard enkripsi yang kuat), suis kill, perlindungan terhadap kebocoran, tunnel split, Mod Kamuflase dan suite CleanWeb, yang menyekat iklan dan perisian hasad, semuanya menjadikan Surfshark sebagai pilihan utama .

Ujian Kelajuan SurfShark

LokasiMuat turun (Mbps)Muat naik (Mbps)Ping (ms)
Tanda aras (tanpa VPN)305.78119.066
Singapura (WireGuard)178.55131.56194
Singapura (Tanpa WireGuard)200.4693.3911
Amerika Syarikat (WireGuard)174.71115.65176
Amerika Syarikat (No WireGuard)91.3127.23190
United Kingdom (WireGuard)178.55131.56194
Holland (Tanpa WireGuard)170.592.71258
Afrika Selatan (WireGuard)168.3886.09258
Afrika Selatan (Tanpa WireGuard)47.614.28349
Australia (WireGuard)248.36182.1454

Bagaimana Kerja Surfshark di Hong Kong?

Data menunjukkan bahawa menyambung ke Surfshark di China tidak menghadapi masalah - rata-rata penyambungan 100% yang luar biasa dengan 286 ms diambil untuk mencapai pelayan VPN yang dipilih.

2. TorGuard

TorGuard - VPN untuk Hong Kong

laman web: https://torguard.net/

Mengenai TorGuard

Berpusat di Nevis, Hindia Barat, TorGuard menyatakan bahawa ia mempunyai dasar pembalakan yang ketat. Walau bagaimanapun, tuntutan ini agak kabur kerana tidak ada audit awam yang tersedia. Tidak seperti Surshark, TorGuard dapat menyokong sehingga lima peranti serentak sahaja. 

Ia menawarkan penyulitan AES-256 dengan SHA-512, di samping protokol unik yang tidak dapat dilanggar seperti Stunnel, OpenVPN, SSTP dan Terowong SSH. Malangnya, apabila tahap enkripsi meningkat, kelajuan akan menderita. Anda harus mempertimbangkan keperluan anda untuk kelajuan berbanding keselamatan setiap masa.

Fungsi kill kill adalah khusus untuk Aplikasi, jadi anda dapat menghentikan proses tertentu sekiranya terjadi penurunan sambungan VPN Ini memberi anda lebih banyak kawalan. Mod Stealth TorGuard membantu mengatasi sekatan geolokasi. Selain itu, mereka mengaku mempunyai perlindungan terhadap kebocoran yang diketahui. 

Malangnya, antara muka boleh kelihatan agak ketinggalan zaman dan juga tidak memberikan pengalaman pengguna yang baik. Selanjutnya, menggunakan TorGuard mungkin memerlukan beberapa pengetahuan teknikal. Jadi, bagi anda yang tidak mahir teknologi, menggunakan TorGuard agak menakutkan.

Ketahui lebih lanjut daripada ulasan TorGuard kami.

Sejauh manakah TorGuard berfungsi di Hong Kong?

Setelah menggunakan 3000+ pelayan di 50+ negara, termasuk Hong Kong, TorGuard memastikan anda mendapat akses ke kandungan tempatan bersama dengan kandungan asing tanpa batasan. Secara keseluruhan, kestabilan dan potensi yang hebat.

3. FastestVPN

VPN terpantas - VPN untuk HongKong

laman web: https://fastestvpn.com/

Mengenai FastestVPN

Berpusat di Kepulauan Cayman, FastestVPN mempunyai asasnya di Wilayah Luar Negara Britain yang autonomi. Mereka berjanji untuk tidak berkongsi data dengan pihak ketiga tetapi bukti ini tidak jelas. 

FastestVPN menawarkan pelayan terhad - tersedia di 40+ negara. Namun, mereka memang ada di Hong Kong. Perkhidmatan ini menyokong IKEv2, L2TP, PPTP, dan juga OpenVPN (baik TCP dan UDP). 

Keselamatan didasarkan pada penyulitan AES 256-Bit. Dilengkapi dengan firewall NAT bawaan, yang serupa dengan tembok terhadap lalu lintas masuk yang tidak diminta, FastestVPN membantu meningkatkan keselamatan peranti anda. 

Tidak seperti Surfshark, FastestVPN membenarkan sambungan sehingga 10 peranti serentak dengan satu akaun. Ada yang mendakwa bahawa FastestVPN tidak boleh dikonfigurasi dan kelajuannya perlahan. 

Inilah kebaikan dan keburukan FastestVPN.

Seberapa Baik Vest Fastest Berfungsi di Hong Kong?

VPN paling pantas secara keseluruhan boleh menjadi baik jika anda tinggal di kawasan bandar atau dengan anggaran yang sangat ketat. Sekiranya anda mempunyai keperluan lebih khusus dan mencari lebih banyak penyedia premium di Hong Kong, lebih baik anda mempertimbangkan pilihan yang lebih baik seperti Surfshark.

 

Mengapa Anda Memerlukan VPN untuk Hong Kong?

Manakala pemerintah China blok banyak digital akses ke dunia luar, Hong Kong mempertahankan kepercayaannya pada gaya hidup bebas. Itu adalah sebahagian dari kebijakan "satu negara, dua sistem" yang diperkenal oleh Beijing ketika Hong Kong kembali ke tanah air pada tahun 1997.

Namun perlahan tetapi pasti, China tidak dapat melawan mengetatkan cengkamannya di Bandar Dunia Asia. Politik yang semakin berat sebelah yang didorong oleh para penyokong setia PKC menyebabkan protes massa di wilayah kecil ini.

Hasilnya adalah peningkatan kepolisian, pengawasan massa di media digital, dan penguncian kandungan tidak mesra PKC. Ini secara semula jadi menimbulkan lonjakan minat dalam VPN.

Sekiranya anda seorang pelawat, anda mungkin tidak terbiasa mengawasi semua aktiviti digital anda, dibatasi dari banyak laman web, dan bahaya keseluruhan untuk diseret oleh polis untuk komen yang anda hantar secara dalam talian. Di situlah VPN berguna.

Baca lebih lanjut: 10 negara yang melarang penggunaan VPN

Cara Memilih VPN untuk Hong Kong

Walaupun rejim penapisan internet China yang ketat tidak berlaku di Hong Kong dan akses internet hampir di mana-mana, banyak yang beralih ke VPN untuk melindungi keselamatan dan privasi dalam talian mereka.

Oleh itu, semasa mencari VPN di Hong Kong, ada kriteria tertentu yang perlu anda perhatikan:

Dasar Pembalakan

Polisi zero-log aka kebijakan no-logging, memberi jaminan kepada pengguna bahawa penyedia VPN tidak akan mengumpulkan, menyimpan, mengesan atau berkongsi maklumat seperti IP anda, laman web yang anda akses, jumlah masa yang anda habiskan di laman web, muat turun, atau data serupa.

Ingatlah bahawa VPN anda tersembunyi untuk semua yang anda lakukan. Bagaimanapun, mereka memiliki pelayan dan agensi kerajaan boleh membuat permintaan untuk maklumat tersebut. Namun, jika anda memilih penyedia VPN dengan polisi log sifar yang ketat, permintaan seperti itu tidak berguna kerana tidak ada yang perlu diserahkan.

Tambahan pula, jika penyedia VPN anda berpusat di a 5/9/14-Negara Perikatan Eyes, mereka berkewajiban secara hukum untuk memberikan data Anda kepada pegawai pemerintah ketika dan ketika diperlukan.

Jadi, yang terbaik adalah mengelakkan penggunaan penyedia VPN dari negara-negara ini.

Penyulitan dan Ciri Keselamatan Lain

Penyulitan yang kuat diperlukan untuk melindungi privasi anda dan mencegah data anda daripada dipintas. Advanced Encryption Standard (AES) adalah enkripsi yang paling biasa digunakan oleh VPN sementara ada yang menggunakan enkripsi kelas ketenteraan, iaitu AES-256. Oleh itu, walaupun penggodam memintas lalu lintas internet anda, kemungkinan mereka dapat menyahsulitnya hampir tidak ada.

VPN anda juga perlu memiliki perlindungan kebocoran DNS dan fitur kill switch. Ini akan memastikan data dan privasi anda tetap utuh, sekiranya berlaku kebocoran atau sambungan terputus secara tiba-tiba. Ingat, VPN hanya sebaik kemampuannya untuk menjaga keselamatan anda dan data anda.

Mempercepatkan

VPN mengubah arah lalu lintas anda melalui pelayannya. Dengan berbuat demikian, kelajuan sambungan internet anda dapat merana. Untuk mengatasi ini, banyak penyedia VPN menggunakan rangkaian pelayan yang luas di seluruh dunia. Ini adalah kemungkinan, anda dapat menyambung ke pelayan yang lebih dekat dengan lokasi anda dan dengan itu mengurangkan jarak, yang diterjemahkan menjadi kelajuan yang lebih cepat untuk anda.

Walaupun kelajuan penting, ia nampaknya bernilai lebih rendah daripada kesambungan kerja sebenar bagi mereka di China atau Hong Kong. Kelajuan yang terlalu perlahan masih tidak bermakna - jadi pastikan sekurang-kurangnya sesuai dengan keperluan penggunaan anda.

Pelayan (Penyekat Geo)

Memiliki sebilangan besar pelayan di seluruh dunia sangat penting ketika melewati rangkaian geo-blok yang lebih luas. Sebilangan besar laman streaming akan menggunakan perisian anti-VPN untuk menyenarai hitam alamat IP yang disambungkan ke pelayan VPN. 

Oleh itu, jika anda memilih yang mempunyai pelayan atau lokasi yang lebih sedikit - ini dapat disenaraihitamkan dengan cepat oleh beberapa penyedia perkhidmatan. VPN dengan kehadiran rangkaian global yang lebih besar akan dapat mengelakkan senarai hitam dengan terus menambahkan pelayan baru, memberikannya masa untuk membuang larangan IP. 

Keupayaan Penapisan

Walaupun penapisan sekarang tidak begitu berleluasa di Hong Kong, ini mungkin akan berubah dalam waktu terdekat. Ramai menggunakan VPN untuk mendapatkan penapisan. Namun, ini lebih mudah diucapkan daripada dilakukan kerana firewall pemerintah semakin kuat. 

Hanya VPN terkuat yang dapat mengatasi tahap penapisan ini. Jangan mengelirukan tahap penapisan yang dikuatkuasakan oleh China dengan kebanyakan negara lain. Mereka serius dengan apa yang mereka lakukan dan menegakkannya dengan cepat.

Keserasian

Tidak ada gunanya mempunyai VPN terbaik di dunia jika anda tidak dapat menggunakannya pada peranti anda. Nasib baik, kebanyakan VPN menyokong peranti dan platform utama. Sekiranya anda seorang yang mahu menggunakan anda VPN pada pelbagai peranti pada masa yang sama, cari yang membolehkan banyak sambungan serentak di beberapa platform, seperti Surfshark

Sokongan

Walaupun banyak yang mendapati penggunaan VPN cukup mudah, selalu baik untuk mendapatkan perkhidmatan VPN yang menawarkan sokongan pelanggan yang baik. Anda mahukan masa tindak balas yang cepat dari wakil yang berpengetahuan. Mempunyai sokongan 24/7 adalah mustahak jika VPN pilihan anda tidak berpusat di negara yang sama dengan anda.

Kesimpulan

Perlembagaan Hong Kong memberikan hak sivil dan kebebasan demokratik. Namun, disebabkan oleh campur tangan yang semakin meningkat dari China, nilai-nilai demokratik utamanya terhakis, yang menyebabkan penurunan kebebasan dan peningkatan penapisan diri. 

Hongkies percaya bahawa pihak berkuasa China memantau aktiviti web, e-mel, dan komunikasi dalam talian mereka. Oleh kerana itu, bahkan pengunjung ke Hong Kong sangat digalakkan untuk melindungi hak dan privasi digital mereka dengan menggunakan VPN.

Ini amat penting apabila anda menggunakan banyak rangkaian Wifi awam dan / atau tidak selamat di Hong Kong. Tiga VPN di atas semuanya berfungsi dengan baik di Hong Kong dengan Surfshark mengambil piala sebagai pilihan utama.

Baca lebih lanjut:

Mengenai Timothy Shim

Timothy Shim adalah seorang penulis, editor, dan pakar teknologi. Memulakan kerjayanya di bidang Teknologi Maklumat, dia dengan cepat mencetak cetaknya dan sejak itu bekerja dengan tajuk media Antarabangsa, serantau dan domestik termasuk ComputerWorld, PC.com, Business Today, dan The Asian Banker. Kepakarannya terletak di bidang teknologi dari sudut pandang pengguna dan perusahaan.