50 бесплатни професионални дизајнирани логоа

Ажурирано: 05 / Напис од: ryери Лоу

Уморни сме од лажните логоа на Интернет, затоа правиме некои кул и ги даваме бесплатно. Можете слободно да ги користите овие дизајни на лого за вашите бизниси, веб-страници, блогови или каде било што сакате.

Овие логоа се дизајнирани од нашиот домашен дизајнер Чинг Чинг базирани на реални препораки за дизајн и сценарија; доаѓаат во формат на слика (.png) и вектор (.svg). Темите што ги опфативме вклучуваат мода, храна, вино, танц, безбедност, веб стартап, веб-страници, онлајн продавници, јога, теретана, мебел, електроника, нега на бебе, книги, хотели, екстремни спортови, фотографии, видео-графики, филмови, автомобили, итн.

Најдобриот дел од овој пакет е дека тие се целосно FOC. Ние дури и не бараме ваши е-пошта или социјални споделувања!

Прегледи на логото и примероци

Еве неколку претходни наши бесплатни логоа. Вкупно има 50 логоа во пакетот за преземање (zip zip датотека).

Логоа за бизнис со храна и ресторани

Ова лого може да биде соодветно за:

 • Плескавици! (очигледно)
 • ресторани
 • Бизнис за испорака на храна

Ова лого може да биде соодветно за:

 • Ресторан за појадок
 • Коктел бар
 • Кафе и снек бар

Ова лого може да биде соодветно за:

 • ресторани
 • Бизнис за храна со готови храна
 • Блог за храна од Кинеска / Шангај

Логоа за блогови и деловни веб-страници

Ова лого може да биде соодветно за:

 • Веб-страници за безбедност / приватност
 • Компанија за безбедност
 • Ноќна служба за безбедност

Ова лого може да биде соодветно за:

 • Блогирање веб-страници
 • Блогови за патувања и начин на живот
 • Блогови за алтернативна уметност и култура

Ова лого може да биде соодветно за:

 • Училиште за нуркање
 • Час за нуркање
 • Активности на море и вода

Ова лого може да биде соодветно за:

 • Продавница за модни бутици
 • Онлајн продавачи
 • Млади модни блогери

Бесплатни 50 логоа доаѓаат во формат на слика (.png) и вектор (.svg).

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.