Rishikimi BlueHost

Shqyrtuar nga: Jerry Low. .
  • Rishikimi i përditësuar: nëntor 30, 2020
Bluehost
Plani në shqyrtim: themelore
Rishikuar nga: Jerry Low
Rating:
Rishikim i përditësuar: Nëntor 30, 2020
përmbledhje
BlueHost rekomandohet zyrtarisht nga WordPress.org dhe një zgjedhje e njohur pritëse midis probloggers. Unë personalisht mendoj se BlueHost mund të jetë thirrja e duhur për bizneset e vogla dhe blogerët individualë që duan një zgjidhje të lirë dhe të besueshme të pritjes ..

Jam i sigurt që keni parë dhjetëra, nëse jo më shumë, të rishikimeve të BlueHost në internet. Shumë nga këto rishikime flasin për të njëjtat sende - Karakteristikat e pakufizuara të pritjes së BlueHost, oferta falas për domain, dhe garancia për 30 ditë kthim parash.

Kjo nuk është një nga ato rishikime.

Përvoja ime personale me BlueHost

Në këtë përmbledhje, ju do të merrni një lugë të brendshme, nga statistikat e performancës së serverit në demonstrimin e panelit të përdoruesit, nga një klient 15 vjet BlueHost.

Unë kam përdorur shërbimin e përbashkët të pritjes BlueHost që nga viti 2005. Një nga faqet e mia të palëve të para u organizua në një plan shumë të vjetër BlueHost të quajtur "BlueHost Platinum Pak" dhe unë kam një llogari tjetër BlueHost të regjistruar në vitin 2020 për një projekt anësor. Unë kryej teste të shpejtësisë dhe monitoroj disponueshmërinë e serverit BlueHost duke përdorur mjete të vetë-ndërtuara; dhe ndaj përvojën time të dorës së parë në përdorimin e panelit të tyre të fundit të kontrollit të përdoruesit.

Kështu që në rast se po mendonit BlueHost - kjo duhet të jetë një lexim i mirë! Le të zhytemi pa humbur më shumë kohë.

Rreth BlueHost Hosting

  • Selia: Burlington, Massachusetts, SH.B.A.
  • Themeluar: 2003, nga Matt Heaton dhe Danny Ashworth
  • Shërbimet: Shared, VPS, dedikuar, dhe cloud hosting

Shumë gjëra kanë ndryshuar që nga 2005: Kompania u shit në Endurance International Group (EIG) në 2010, një dizajn i ri u lëshua në BlueHost.com në 2017 - 2018, VPS të reja dhe planet e dedikuara të pritjes u shtuan në raftin BlueHost dhe çmimet e regjistrimit u ulën nga $ 8.95 / muaj (në 2005) në $ 2.95 / muaj sot.

Farë është në këtë përmbledhje BlueHost?

vendim

 


 

Pro: Whatfarë më pëlqen në lidhje me Shërbimet BlueHost

1. Performanca e shkëlqyeshme e serverit: Mesatarja e pritjes së pritjes mbi 99.95%

Me përjashtim të dy ndërprerje të mëdha të rrjetit kanë ndodhur në vitin 2013, BlueHost ka qenë shumë i qëndrueshëm për mua.

Në përgjithësi, faqet e mia të mbajtura në BlueHost po qëndrojnë "lart" 99.98% të kohës në 2016 - 2019 - Ata rrallë bien për më shumë se 10 minuta.

Unë gjurmoj kohën e përdorimit të BlueHost Robot uptime dhe një sistem të vetë-ndërtuar me emrin HostScore. Fotografitë më poshtë janë rezultatet e kapura për 5 vitet e fundit. Për rezultatet e fundit, shikoni këtë faqe ku unë publikoj të dhënat e fundit të performancës BlueHost në tabela të bukura.

Rekordet e fundit të UTime BlueHost

BlueHost Hosting Uptime (Jan - Shkurt, 2020)
Koha e pritjes në BlueHost për Janar dhe Shkurt 2020: 100% (vizitoni faqen aktuale këtu).

Rekordet e mëparshme Uptime

* Kliko imazhin për ta zmadhuar. 

Korrik 2018: 100%

Qershor 2018: 99.99%

Mar 2018: 99.98%

Mar 2017: 99.99%

Korrik 2016: 100%

sinjalizimi i kaltër 072016

Mar 2016: 100%

bluehost - 201603

Shtator, 2015: 100%

bluehost sept uptime - vendi nuk ka zbritur për orët 1637

Prill 2015: 100%

Rezultati BlueHost Uptime për ditët e kaluara 30 (Mar / Prill 2015)

Jan 2015: 99.97%

Rezultati BlueHost Uptime për ditët e kaluara 30 (Dhjetor 2014 / Jan 2015)

 

2. Shpejtësia e BlueHost plotëson pritshmërinë

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë e serverit, performanca e BlueHost plotëson pritjet e mia. Me një mesatare Time-To-First-Byte (TTFB) nën 200ms - 600ms * në Testin e Uebfaqes, BlueHost vlerësohet si "A" në shumicën e testeve të shpejtësisë në WebpageTest.org.

Rezultatet e Testit të faqes BlueHost

Test i shpejtësisë BlueHost nga SH.B.A.
Testi i shpejtësisë BlueHost nga Shtetet e Bashkuara - TTFB = 190ms. Faqja jonë e provës është e organizuar në Shtetet e Bashkuara - prandaj latente është më e ulta për nyjen e provës në SHBA (rishikoni rezultatin aktual të testit në Webpage Test).
Test i shpejtësisë BlueHost nga Britania e Madhe
Testi i shpejtësisë BlueHost nga Mbretëria e Bashkuar - TTFB = 612ms. Faqja jonë e provës është e organizuar në Shtetet e Bashkuara - prandaj latente është më e lartë për nyjen e provës në MB (rishikoni rezultatin aktual të testit në Webpage Test).

Rezultatet e Testit të Shpejtësisë së Bitcatcha BlueHost

Testi i shpejtësisë Bluehost në bitcatcha
BlueHost mori 49 dhe 34 milisekonda për t'iu përgjigjur nyjeve të provës të Shteteve të Bashkuara perëndimore dhe lindore. Pritësi në internet i vlerësuar si "A +" kur krahasohet me standardin e Bitcatcha (shiko rezultatin aktual të provës këtu).

 

3. Rekomanduar nga WordPress.org

Me mbi 20 vjet nën rripin e tyre, BlueHost ka një rekord të vendosur në industrinë e pritjes dhe është mjaft i njohur në mesin e blogerëve me përvojë dhe pronarëve të faqeve të internetit. Kjo është çimentuar më tej nga fakti që WordPress.org zyrtarisht i rekomandon ato si një nga hostet e preferuar të uebit për platformën e tyre.

BlueHost është në krye të Lista e rekomandimeve të hostit të WordPress.org. Deklarata e tyre zyrtare për pritjen e BlueHost: "Lehtësisht e shkallëzuar dhe e mbështetur nga mbështetja legjendare 24/7 nga ekspertët e brendshëm të WordPress." (burim)

 

4. Të popullarizuara në mesin e blogerëve dhe tregtarëve

Ne kemi bërë një numër sondazhesh me përdoruesit e pritjes në të kaluarën dhe BlueHost është gjithmonë një nga rekomandimet kryesore nga blogerët dhe tregtarët. Shkrimtarët, tregtarët dhe probloggerët si Lori Soard, Paul Crowe, Kevin Muldoon dhe Sharon Hurley rekomanduan mbajtjen e BlueHost.

web hosting vota
Sondazh (2013) - 5 nga 35 blogerë u përgjigjën me "BlueHost" nëse mund të rekomandonin vetëm një host në internet për blogerët.
Ne bëmë një sondazh tjetër me më shumë se 200 të anketuar. BlueHost u dallua si # 3 markat më të përmendura. Kompania pritëse shënoi një vlerësim mesatar prej 2.2 nga 3 - që është mbi mesataren.

Përgjigje e përdoruesit BlueHost (Nga Sondazhi i WHSR)

Ne pyetëm: "Nëse mund të rekomandonit vetëm një host në internet, kush do të ishte?"

Lori Soard - Personalitet i radios, autor i botuar, LoriSoard.com

Për një bloger për herë të parë, unë do të rekomandoj BlueHost.Lori Soard

Megjithëse kjo kompani hosting merr disa komente të përziera, ata vijnë rekomanduar nga WordPress, e cila është një nga platformat më të njohura të blogging. Kompania hosting gjithashtu ofron një instalim automatik të WordPress, i cili e bën marrjen e shpejtë dhe të lehtë për dikë pa shumë përvojë në webdesign. Hapësira e pakufizuar në disk dhe transferimi i bandwidthit janë gjithashtu një shtesë e këndshme. Çmimet fillojnë në $ 4.95 / muaj (në qoftë se paguani paraprakisht), kështu që është edhe çmimi i arsyeshëm për dikë që i provon gjërat.

Më pëlqen fakti që novelët mund të marrin mbështetjen 24 / 7 në mënyra të ndryshme (në internet, nëpërmjet telefonit ose me postë elektronike).

Kevin Muldoon - Pro-bloger, KevinMuldoon.com

Kevin Muldoon

Së pari, blogerët nuk duhet të përdorin shumë burime në fillim.

Për shkak të kësaj, unë do të rekomandojë një kompani të mirë të përbashkët hosting si BlueHost. Sapo faqja e internetit e tyre ka filluar të gjenerojë më shumë trafik, ata pastaj mund të rishikojnë kërkesat e tyre hosting.

Sharon Hurley - Shkrimtare në internet,  SharonHH.com

Sharon HH

Kam përdorur ofruesit e shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet 5 ose 6 gjatë viteve të fundit 7, duke përfshirë shumë nga ofruesit e programeve të pritura të pritura.

Ai që unë vazhdoj të kthehem është BlueHost, ku aktualisht unë pres më shumë se dhjetë fusha. Shtë një host i shkëlqyeshëm për faqet me trafik të ulët dhe të mesëm dhe gjithçka që dëshironi është e thjeshtë për tu vendosur. Unë kam qenë i impresionuar me kohën e tyre dhe departamenti i tyre i përkrahjes së teknologjisë është jashtëzakonisht i përgjegjshëm dhe i dobishëm nëse ka ndonjë problem.

Michael Hyatt - Autor i Bestseller i NY Times, MichaelHyatt.com

Michael

Nëse përdorni WordPress siç ju rekomandoj, do t'ju duhet edhe një shërbim hosting.

Dhe, BlueHost është host më i mirë për WordPress.

 

Lisa - Zhvillues i Uebit, Vlerësimi Website Hosting

Unë e kam vlerësuar Bluehost 4 nga 5. Bluehost është një host i gjithanshëm dhe i mirë në internet për fillestarët dhe përdoruesit e WordPress. Faqja juaj në BlueHost do të përfitojë nga karakteristikat më të fundit të sigurisë dhe të performancës.

[…] BlueHost është i lirë (me të vërtetë i lirë), ka një histori solide të punës dhe është shumë i lehtë për tu filluar (veçanërisht për fillestarët dhe për faqet WordPress).

 

5. Dokumente gjithëpërfshirëse të vetë-ndihmës dhe mësime video

Meqenëse ka shumë mësime dhe vetë-dokumente të disponueshme në internet, kjo e bën BlueHost shumë më të lehtë për të mësuar dhe përdorur nëse jeni fillestar. Unë kam qenë në gjendje për të zgjidhur disa çështje të thjeshta vetëm duke lexuar artikujt e tyre ose duke shikuar mësimet video në të kaluarën.

BlueHost tutorial në YouTube.

 

6. Newbies-miqësore: Panel kontrolli dhe postë elektronike të dobishme për t’u përdorur

Përvoja e përgjithshme e konviktit me BlueHost ishte e shkëlqyeshme. Llogaria ime u aktivizua menjëherë dhe unë marr udhëzues të dobishëm fillestar përmes postave elektronike çdo ditë për 5 ditët e ardhshme pas regjistrimit.

Paneli i kontrollit Bluehost është i organizuar dhe lehtësisht i lundrueshëm, i lehtë si për fillestarët ashtu edhe për pronarët e faqeve të internetit veteran. Kjo e fundit mund të jetë disi e çorientuar edhe pse që nga paraqitja ndryshon pak nga ndërfaqja popullore cPanel. Megjithatë, mënyra se si është krijuar ofron një përvojë të qetë të përdoruesit.

Kjo është ajo që duket pulti i klientit BlueHost:

Paneli i kontrollit BlueHost
Paneli i përdoruesit BlueHost - përdoruesit regjistrojnë domenin e ri, konfigurojnë postat elektronike, instalojnë softuer dhe menaxhojnë tiparet e sigurisë në një vend.
Paneli i kontrollit BlueHost
Ekrani i zakonshëm i menusë së cPanel bie nën "avancuar" në panelin e përdoruesit të BlueHost - i cili ndihet mjaft i vështirë për mua në fillim.
Email i mirëseardhur BlueHost
Email-et e mirëseardhjes BlueHost vijnë si me udhëzues të dobishëm, ashtu edhe me mesazhe të ndryshme të shitjeve. Personalisht unë i konsideroj të dobishme këto posta elektronike - veçanërisht nëse jeni duke pritur një faqe në internet për herë të parë.

 

7. Mjaft hapësirë ​​për t'u rritur

Nëse faqja juaj bëhet më e madhe, BlueHost u jep përdoruesve të saj shumë hapësirë ​​për t'u rritur me aftësinë për të përmirësuar në plane të ndryshme pritëse me një çmim të arsyeshëm. Ju merrni për të përmirësuar planet tuaja të përbashkëta hosting për VPS dhe dedikuar hosting.

Shikoni detajet e planit në tabelën e mëposhtme.

karakteristikaNdahetVPSI dedikuar
Ruajtjei pakufizuar60 GB1 TB (Mirrored)
RAMNdahet4 GB8 GB
Bandwidthi pakufizuari pakufizuar10 TB
Adresat IP24
mbështetje24 / 724 / 724 / 7
Regjistrimi (36-mo)$ 5.45 / mo$ 29.99 / mo$ 99.99 / mo
Norma e ripërtëritjes$ 14.99 / mo$ 59.99 / mo$ 159.99 / mo

 

 


 

Kundërvajtjet: Jo aq të mira për BlueHost Hosting

1. Rritja e çmimit gjatë rinovimit

Pricemimi i rinovimit BlueHost
Shtypja e shkëlqyer prapa ofertave BlueHost.

Edhe pse kjo ka qenë norma për marrëveshje të lira për strehimin, ia vlen të përmendet se BlueHost tarifon një çmim të lartë kur bëhet fjalë për rinovimin e planeve tuaja.

Plani themelor hedh vetëm nga $ 2.95 / mo në $ 7.99 / mo kur rinovo, që është një rritje 170 (!) Në çmim.

Planet BlueHostRegjistrimi (36 muaj)PërtëritjeRritje
Themelor$ 2.95 / mo$ 7.99 / mo170%
Më shumë$ 5.45 / mo$ 10.99 / mo102%
Zgjedhja Plus$ 5.45 / mo$ 14.99 / mo175%
pro$ 13.95 / mo$ 23.99 / mo72%

 

2. Pritja e pakufizuar BlueHost është e kufizuar nga politika të ndryshme përdorimi

Një tjetër dobësi është se hosting e tyre të pakufizuar është jo në të vërtetë "të pakufizuar".

Duke lexuar politikat e tyre, do të kuptoni se ekzistojnë vërejtje të caktuara për pritjen e tyre të pakufizuar, siç është fakti se nuk ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtjen në internet. E gjithë kjo përfundon duke e bërë "strehimin e pakufizuar" të tyre mjaft të kufizuar.

BlueHost hosting pakufizuar janë të kufizuara nga koha e përpunimit të serverit, kujtesës dhe inodes.
Pritja e pakufizuar e BlueHost ka kufizime të rrepta në përdorimin e bazës së të dhënave.

 

3. Vetëm qendrat e të dhënave me bazë në SH.B.A.

Fatkeqësisht, Bluehost operon vetëm serverë në qendrat e të dhënave me bazë në SH.B.A. Ndërsa kjo mund të jetë e mirë për faqet që synojnë trafikun në atë rajon, fatkeqësisht i vë të tjerët në disavantazh. Kjo është veçanërisht e tillë për vendet që presin trafikun e rajonit të Azisë, pasi ajo zonë është fjalë për fjalë në të gjithë globin.

 


 

Mimi: Sa kushton BlueHost?

Planet e Shared Hosting

Pritja e përbashkët e BlueHost vjen në katër aromë: Basic, Plus, Choice Plus dhe Pro. Karakteristikat kryesore dhe çmimet e secilit plan janë paraqitur në tabelën më poshtë.

Vini re se BlueHost Plus dhe Choice Plus kanë të njëjtin çmim të regjistrimit ($ 5.45 / muaj), por ato rinovojnë me një normë shumë të ndryshme (10.99 $ / muaj kundrejt 14.99 $ / muaj). Nëse nuk jeni i sigurt, filloni me një plan më të ulët (Plus) dhe azhurnoni më vonë nëse është e nevojshme.

karakteristikaThemelorMë shumëChoicePluspro
Websites1i pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Ruajtje50 GBi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Llogari e postës elektronike5i pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Domain pa pagesë1111
Backups automatizuarpërfshirëCodeGuard Basic
Limit Inodes50,000 *50,000 *300,000300,000
SSL falas automatike  
Çmimi Promo
(Afati 36-mujor)
$ 2.95 / mo$ 5.45 / mo$ 5.45 / mo$ 13.95 / mo
Norma e ripërtëritjes
(Mandati 36-mujor)
$ 7.99 / mo$ 10.99 / mo$ 14.99 / mo$ 23.99 / mo

 

* Shërbimi zyrtar zyrtar tregon që në shumicën e rasteve nuk do të merren veprime derisa përdoruesit e Basic dhe Plus të tejkalojnë 200,000 inode.

 

 

Planet Hosting VPS

Planet e VPS BlueHost kanë kosto $ 18.99 / mo, $ 29.99 / mo, dhe $ 59.99 / mo. Karakteristikat e përgjithshme dhe çmimet e BlueHost VPS hosting janë deri në standardet e tregut. Çmimet e tyre nuk janë të lira krahasuar me ofruesit e tjerë të ngjashëm të hostimit VPS, por as ato nuk janë të shtrenjta.

Specifikimet e serverit dhe tiparet kryesore si më poshtë.

karakteristikastandardEnhancedI fundit
Core CPU224
RAM2 GB4 GB8 GB
Disk Space30 GB60 GB120 GB
Bandwidth1 TB2 TB3 TB
Adresa IP122
Çmimi$ 18.99 / mo$ 29.99 / mo$ 59.99 / mo

 

 

 


 

Krahasimi i BlueHost: Si grumbullohet BlueHost me të tjerët?

1. BlueHost vs Hostgator

Në ofertat e tyre themelore, BlueHost dhe HostGator ofrojnë disa profile shumë të ngjashme. Të dy janë gjithashtu ofrues të shërbimeve me emër të madh dhe ofrojnë nivele të ngjashme të performancës kur bëhet fjalë për site më themelore dhe janë në pronësi të EIG.

karakteristikaBluehostHostgator
Plani në RishikimThemelorhatchling
Websites11
Ruajtje50 GBi pakufizuar
Domain pa pagesë
SSL pa pagesë
Llogari email falas5i pakufizuar
Transferim falas në internet
Garancia e parave-kthyeseDitë 30Ditë 45
Çmimi i Rregjistrimit (Abonimi 36-mo)$ 2.95 / mo$ 2.08 / mo
Çmimi i ripërtëritjes$ 7.99 / mo$ 6.95 / mo
Rendit / Mësoni Më shumëBluehost.comHostgator.com

 

 Mësoni më tepër

 

2. BlueHost vs Hostimi i InMotion

Me çmimet e qafës dhe qafës, Bluehost i jep InMotion një fitim për paratë e saj, ku shqetësimet për nivelin e tyre të hyrjes. Sidoqoftë, kjo e fundit vjen me karakteristika më të mira dhe një garanci të zgjatur për kthimin e parave deri në 90 ditë.

karakteristikaBluehostInMotion Hosting
Plani në RishikimThemelorLaunch
Websites12
Ruajtje50 GBi pakufizuar
Domain pa pagesë
SSL pa pagesë
Vendndodhjet e serveritNuk ka zgjedhjeSHBA
Transferim falas në internet
Garancia e parave-kthyeseDitë 30Ditë 90
Çmimi i Rregjistrimit (Abonimi 24-mo)$ 3.95 / mo$ 3.99 / mo
Çmimi i ripërtëritjes$ 7.99 / mo$ 7.99 / mo
Rendit / Mësoni Më shumëBluehost.comInmotionHosting.com

 

 Mësoni më tepër

 


 

Më shumë rreth BlueHost

Pyetjet e shpeshta

A ja vlen BlueHost CodeGuard?

CodeGuard është përfshirë me BlueHost Choice Plus dhe më lart planet e përbashkëta. Nëse jeni në një plan më themelor, nuk është me të vërtetë e nevojshme të paguani ekstra për CodeGuard përveç nëse po mendoni të drejtoni një sit eCommerce ose të përpunoni ndryshe pagesat.

A përdor BlueHost SSD?

Po BlueHost përdorni ruajtjen e SSD në të gjitha planet.

Pse është BlueHost kaq i lirë?

Duke filluar nga 2.95 $ / muaj për një pritje të përbashkët, BlueHost është padyshim një nga hostet më të orientuar nga buxheti përreth. Sidoqoftë, ky është një çmim prezantues dhe pas rinovimit rritet në 7.99 $ / muaj.

A është e mirë BlueHost për Mbretërinë e Bashkuar?

BlueHost operon vetëm serverë në objektin e vet në Utah i cili është nën-optimale për ata që synojnë trafikun me bazë në Mbretërinë e Bashkuar. Sidoqoftë, përgjithësisht ka një performancë të mirë të serverit.

Cili plan i BlueHost është më i miri?

Për fillestarët, plani themelor i BlueHost ofron një hap të mirë në botën e web hosting me një kosto të ulët të hyrjes dhe karakteristika të mira. Nëse keni nevojë për më shumë burime, ata gjithashtu kanë plane pritjeje VPS ose Dedikuar.

Mund ta anuloni BlueHost në çdo kohë?

BlueHost ofron një garanci kthyese prej 30 ditësh, gjatë së cilës anulimet mund të marrin rimbursime të plota. Përtej kësaj, planet mund të anulohen pa rimbursim në çdo kohë.

 

Më shumë sesa hostimi: Shërbimi BlueSky dhe i plotë

Kur bëhet fjalë për klientët e biznesit, Bluehost ka në dispozicion shërbime shtesë që mund të rezultojnë me kosto efektive. Këto vijnë në dy nivele. Ju mund të zgjidhni zgjedhje për shërbim të plotë ose mbështetje të nivelit profesional. Secila prej këtyre opsioneve mund t'iu shërbejë nevojave tuaja në varësi të situatës ku jeni në biznesin tuaj.

Për bizneset që po gjejnë një prani në internet gjithnjë e më të rëndësishme, por nuk duan të merren me bordin e një ekipi me kohë të plotë për ta trajtuar atë, shërbimi i plotë është një mundësi interesante. Ai gjithashtu ka mundësi që shkojnë shumë larg asaj që thjesht mund të bëjë një ekip zhvillimi.

Nga konceptimi deri në fillimin dhe operimet në vazhdim, shërbimi i plotë nga Bluehost ofron afërsisht ekuivalentin e një departamenti të tërë që mburret me zhvillimin, modelimin, përmbajtjen dhe marketingun dixhital (përfshirë SEO). Nëse merrni vlerësimin kryesor për këto shërbime në shtëpi, do të shikoni për një rritje të madhe fikse.

Nëse tashmë keni një sit ekzistues, prapëseprapë mund të zgjedhni shërbimin e plotë dhe të këshilloheni nga ekipi i tyre në faqen tuaj ekzistuese para dhe pas migrimit. Në këtë mënyrë, biznesi juaj mund të ruajë elementet kryesore të pranisë suaj ekzistuese dixhitale dhe ta migrojë atë me pajisje shtesë.

Plane dhe icmime Bluesky BlueHost
BlueHost Bluesky kushton 29.00 $ / muaj dhe më lart. Përdoruesit marrin mbështetje eksperte të WordPress kur shtojnë këtë plan në paketën e tyre origjinale të hostimit.

 


 

Vendimi: BlueHost rekomandohet për

Duke pasur parasysh faktin se ju jeni duke paguar vetëm 5 dollarë / muaj për regjistrim, shërbimet e pritjes së përbashkët të BlueHost konsiderohen mbi mesataren.

Web host shënoi 58 në sistemin tonë të vlerësimit 80 dhe vlerësoi si një mikpritës me 4.5.

Për këtë, unë mendoj se BlueHost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla dhe pronarët e faqeve të internetit që kërkojnë një zgjidhje të buxhetit për pritjen.

Vlen të përmendet se BlueHost ofron shumë karakteristika të fundit të sigurisë dhe performancës - nginx arkitekturë, cache të serverit personal, HTTP / 2, ruajtje SSD, etj. Sidoqoftë, këto karakteristika janë në dispozicion vetëm për ata që janë të gatshëm të paguajnë shtesë. GoPro, plani i ndarjes së performancës më të lartë të BlueHost, kushton 13.95 $ / muaj në regjistrim (23.99 $ / muaj për rinovim). WordPress Hosting, tani me një pult të ri dhe treg të integruar, kushton 19.99 $ / muaj (dhe 39.99 $ / muaj për rinovimin).

Raport i shpejtë

Ja përmbledhja e shpejtë e të mirat dhe të këqijat e BlueHost:

 

Alternativa: Ofruesit si BlueHost

Nëse mendoni se BlueHost nuk është i duhuri për faqen tuaj të internetit, këtu janë disa alternativa për t'u marrë parasysh. Ju rekomandohet gjithashtu të shikoni tim lista e vlerësimeve të pritjes këtu.

  • A2 Hosting - Performanca e ngurtë e serverit, si planet e përbashkëta ashtu edhe ato të VPS-së kanë një çmim të ngjashëm me BlueHost.
  • GreenGeeks - 300% pritje eko-miqësore, e përshtatshme për përdoruesit që kërkojnë zgjidhje buxheti të përbashkët të pritjes.
  • InMotion Hosting - Kjo është ajo ku unë pres këtë faqe (WHSR); plane konkurruese pritëse VPS.
  • Hostinger - Një nga shërbimet më të mira të pritjes së lirë në 2018; plani i përbashkët i pritjes vjen me çmim të lirë dhe karakteristika inovative.
  • SiteGround - Pak e shtrenjtë, por ju merrni atë që keni paguar; shërbime primi primi me mbështetje të klasit të lartë të bisedave të drejtpërdrejta.

Krahasoni BlueHost me të tjerët

 


 

BlueHost me normë të zbritur

BlueHost ofron një normë speciale hyrëse për të gjithë përdoruesit e rinj. Nëse bëni një blerje përmes lidhjes sonë promo më poshtë, do të merrni deri në 63% zbritje nga fatura juaj e parë.

Kjo zbritje speciale është e zbatueshme për të gjitha planet e përbashkëta të pritjes - Basic, Plus, Choice Plus dhe Pro.

BlueHost Basic fillon me 2.95 $ / muaj, Plus 5.45 $ / muaj, Choice Plus 5.45 $ / muaj dhe Pro 13.95 $ / muaj (abonim 36-mujor).

Kliko: https://www.bluehost.com

 

(P / S: Lidhjet e mësipërme janë lidhje partnere - nëse bleni përmes kësaj lidhjeje, do të më vlerësojë si referuesin tuaj. Kështu e mbaj këtë faqe të gjallë për 9 vjet dhe shtoj më shumë komente falas të hostimit bazuar në llogarinë e provës reale - mbështetja juaj vlerësohet shumë. Blerja përmes lidhjes time nuk ju kushton më shumë - në fakt, unë mund të garantoj se do të merrni çmimin më të ulët të mundshëm për pritjen e BlueHost.)

Rreth Jerry Low

Themeluesi i WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - një shqyrtim hosting i besuar dhe i përdorur nga përdoruesit e 100,000. Më shumë se 15 vjet përvojë në web hosting, marketing affiliate, dhe SEO. Kontribues në ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com, dhe më shumë.