Krahasimi me Hosting më të mirë të WordPress (2021)

Përditësuar: 05 janar 2021 / Artikulli nga: Jerry Low

* Përditësime: Planet dhe detajet e çmimeve të azhurnuara, disa fotografi të ekranit u zëvendësuan, dhe hoqi disa hoste WP që nuk i rekomandoj më.

Whatfarë është WordPress (WP) Hosting?

Një WordPress hosting është një web host që strehon bloget (ose faqet) që janë ndërtuar me të WordPress.

Teknikisht nuk ka diçka të tillë si "mbajtja e WordPress". Çdo server që mbështet PHP 5.2.4 (ose më të lartë) dhe MySQL 5.0 (ose më lart) mund të presë një vend WordPress.

Çdo hosting i përbashkët që mbështet instalimin me një klik WordPress dhe ofron mjete për zhvillim WordPress (si p.sh. instalimi i WordPress dhe caching) mund të jetë një mikpritës i mirë për faqen tuaj WordPress.

Shembuj të planeve të strehimit të WP

Për referencë, këtu janë disa plane pritëse të WordPress të disponueshme në treg.

kompaniÇmimi i HyrjesPlotësisht e menaxhuarMjeti i inskenimitMigracioni i LirëIntegrimi GitGati për shumë faqeNdërtuar në CacherMbështetje e ekspertëve të WPMiratuar nga zyrtarët?Temat falas të WPPorosit Tani
SiteGround$ 6.99 / moPoPojoPojoPojoPojoKliko këtu
TMD Hosting$ 5.95 / moPojoPoPojojoPojojoKliko këtu
Kinsta$ 30.00 / moPoPoPoPoNë Pro Plan dhe më lartPoPojojoKliko këtu
Motori wp$ 22.50 / moPoPojoPojoPoPojoPoKliko këtu
Bluehost$ 19.95 / moPoPoPojojojojoPoPoKliko këtu
Pressable$ 199.00 / moPoPoPoPoPoPoPojojoKliko këtu
Dreamhost$ 16.95 / moPoPoPoPojoPoPoPojoKliko këtu
WPWebHost$ 3.00 / mojoPojojojojojojojoKliko këtu
Pagely$ 199.00 / moPoPoPoPoPoPoPojojoKliko këtu
volant$ 13.00 / moPoPoPoPoNë planin e pavarur dhe më lartPoPojojoKliko këtu
WebHostFace$ 19.95 / moPojoPoPojojoPojojoKliko këtu

* Për më shumë detaje, klikoni në shenjën "+" për të zgjeruar tabelën më sipër.

Rastësisht, në qoftë se ju jeni të pyesin pse ju do të dëshironi një host që ofron një WordPress paketën specifike hosting, shumë vende të lartë në botë sot të drejtuar WordPress. Kjo perfshin New YorkerBBC AmerikëTechCrunchCoca Cola France dhe shumë më tepër.

Është i fuqishëm, fleksibël, i lehtë për t'u përdorur, dhe ka ton mbështetje në dispozicion.

Coca Cola France beson në WordPress
Coke është një markë e madhe dhe nëse Coca Cola France beson në WordPress, ju gjithashtu mund!

5 Ofruesit më të mirë Hosting të WordPress-it për t'u marrë parasysh

Tani, le të shohim rekomandime specifike dhe pse do të zgjidhni një platformë mbi tjetrën. Ne do të shqyrtojmë dhe krahasojmë disa nga ofruesit më të mirë të pritjes së WP-së më poshtë.

1. SiteGround

SiteGround menaxhoi mbajtjen e fjalëve
Planet dhe çmimet e hostimit të SiteGround WordPress.

Faqja e internetit: https://siteground.com/wordpress/ 

Planet e mbajtjes së WordPress të SiteGround janë një enigmë për mua. Arsyeja pse e them këtë është për shkak të një kombinimi të disa gjërave. Së pari, natyrisht, është çmimi - duke filluar nga 6.99 $ në muaj, norma është mezi mbi çmimin standard të shërbimit të përbashkët të pritjes dhe mënyrën nën pëlqimet e Kinsta.

Në të njëjtën kohë, ata po ofrojnë arkitekturë të ngjashme të përshtatur për BlueHost, e cila fillon normat e saj në $ 19.99 një muaj për WordPress hosting.

Problemi është se kam dëgjuar shumë gjëra të mira rreth SiteGround dhe kam përjetuar shërbimet e mia edhe për veten time, të cilat zakonisht janë të pazgjidhura. Pra, si është e mundshme çmimi?

Për fat të keq, duhet të të lë me këtë përgjigje për momentin. Ndoshta një ditë do të zbulojmë se si SiteGround arrin të ofrojë shërbime të tilla të mira me këtë çmim.

Shikoni performancën e Sitocround hosting dhe komentet e përdoruesve.

Karakteristikat e dukshme të WordPress në SiteGround

 • Transferime automatike WordPress
 • SiteGround Super Cacher - WordPress Special Cache
 • SG-Git për krijimin e repo WordPress

Pro:

 • Shpejtësia dhe besueshmëria e madhe e pritjes (qëndrueshmëria e fortë)
 • Zgjedhje të shumëfishta të vendeve të serverit
 • Rekomanduar nga WordPress.org
 • Mbështetje e dobishme për biseda live (shih rishikimin tim të fshehtë)
 • 1-click WP staging, para-instaluar GIT për zhvillimin WordPress

Cons:

 • Çmimi i shtrenjtë i rinovimit

2. TMD Hosting

Hosting TMD Hosting WP Hosting
TMD Plotësisht Menaxhuar WordPress Hosting - tani në 65% ofertë.

Faqja e internetit: https://tmdhosting.com/wordpress-hosting

TMD Hosting ka qenë rreth e rrotull për më shumë se 10 vite dhe është konsideruar si një zgjedhje e besueshme për ata që kanë nevojë për një web host cilësor. Kompania ofron shërbim falas të Managed WordPress Hosting që është para-konfiguruar për të dhënë performancë maksimale për faqet e internetit të WordPress.

Gjëja më e mirë në lidhje me TMD? Pricesmimet e tyre janë shumë konkurruese. Me çmimin prej $ 2.95 / muaj, përdoruesit duhet të presin një faqe WordPress në NGINX Web Server me caching bazë (për laik, kjo do të thotë shpejtësi e madhe e serverit). Nëse ngriheni pak dhe shkoni me planin e WordPress të TMD Business, do të merrni një pritje të pakufizuar me një domain falas, SSL standarde, NGINX Web Server, shembull Memcache 128 MB dhe mbështetje premium WordPress.

Lexoni shqyrtimin tonë gjithëpërfshirës të TMD Hosting.

Karakteristikat e dukshme të WordPress në TMD Hosting

 • Mjedis i para-ndërtuar WordPress
 • NGINX Web Server dhe shembulli i Membrana 128MB
 • Ninja Bit jetojnë mbrojtje malware

rekuizitë

 • Performanca e madhe e serverit
 • Përzgjedhja e gjashtë vendeve pritëse
 • 60-day paratë mbrapa guarnatee
 • Ulje e madhe për regjistrimet e reja (përdorni kodin promovues "WHSR7")
 • Mbështetje të shkëlqyera të konsumatorëve bazuar në përvojën tonë

Cons

 • Disa çështje të vogla me backup automatik
 • Çmimet rriten pas afatit të parë

3. Kinsta

Kinsta hosting për WordPress
Planet dhe çmimet e hostimit Kinsta WordPress.

Faqja e internetit: https://kinsta.com

Duke filluar në një $ 30 të pjerrët në muaj për WordPress hosting, Kinsta është lloj i kushtueshëm. Megjithatë, si gjithmonë, djalli është në detaje dhe unë do të ndaj me ju një arsye shumë të mirë për atë çmim që Kinsta ka. Plani juaj është ndërtuar në një kombinim të kontejnerëve Nginx, LXD, PHP 7 dhe MariaDB, të gjitha të organizuara në një Platformë Cloud të Google për shpejtësinë e rrufesë. Në thelb, do të ndërtoni në infrastrukturën e klasës Google.

Kjo përfshin leveraging në teknologjinë Cloud që përfshin API të Google, Cloud SQL dhe Compute Engines dhe madje edhe shërbimet Big Data. Sa i përket aftësive të WordPress, ju jeni duke nënshkruar me qentë e madhe nëse shkoni me Kinsta.

Lexoni përmbledhje gjithëpërfshirëse të Kinsta.

Karakteristikat e dukshme në Kinsta

 • Shkalla sipas nevojës - Pritja e mundësuar nga Google Cloud Platform
 • Migrimi i faqeve të lira me kërkimin e bazës së të dhënave të ndërtuar dhe zëvendësimin e mjetit
 • Ndërtimin e DDoS zbulimit, firewalls hardware, dhe monitorimin uptime
 • Zgjedhja e vendeve të serverit 18

Ju lutemi kini kujdes që Kinsta është një host vetëm për WordPress - nuk mund të prisni lloje të tjerë faqesh me këtë provioder.

rekuizitë

 • Shpejtësi të shkëlqyeshme të serverit dhe pritjen e kohës së punës
 • Mbështetje ekspertësh WordPress
 • Lokacionet e qendrave të të dhënave 18 në dispozicion në të gjithë globin
 • Lista e gjatë e karakteristikave miqësore nga zhvilluesit
 • Një panel kontrolli me porosi që është mbresëlënëse dhe intuitive

Cons

 • Shtrenjtë për blogerët që drejtojnë shumë vende të trafikut të ulët
 • WordPress-only hosting - Nuk e mbështet emailin

4. Motori WP

WP Engine WordPress Planet Pritëse dhe Prmimet.

Faqja e internetit: https://www.wpengine.com/ 

Një hap deri në çmim nga Kinsta edhe, WP Engine fillon në $ 35 në muaj dhe kjo është për faqet e vetme të instalimit WordPress. Në shikim të parë, karakteristikat e tyre janë mbresëlënëse, duke përfshirë shërbime të tilla si integrimi Amazon S3 dhe Global CDN.

Ajo që ndjej është pika e tyre kryesore e shitjes, megjithatë, është se ata janë duke ndërtuar faqet në Zanafilla Kornizë. Zanafilla është një ekosistem masiv i pjesëve për WordPress dhe është në thelb, çfarë duhet për të mbledhur një faqe më të mirë të WordPress në blloqet e ndërtimit.

Nga shpejtësia në sigurinë dhe madje estetikën, ka diçka në Kornizën e Zanafillës që thjesht britmat 'WordPress profesionale' - dhe kjo është ajo për të cilën paguani.

Shikoni komentet e përdoruesve të WP Engine dhe rezultatet e testimit të serverit.

Karakteristikat e dukshme në WP Engine

 • Ofron Kornizën e Zanafillës
 • 24 / 7 / 365 Mbështetja e klientit
 • Ekosistemi i fortë i partnerit

Vini re se WP Engine është një host vetëm për WordPress - që do të thotë që ju nuk mund të prisni lloje të tjerë faqesh me këtë provioder.

Pro:

 • Zanafilla Kornizë
 • Ambienti zhvillues i shkathët - zhvillimi dhe hapësira për ndërtim të gatshëm
 • Garancia 60-ditore e parave mbrapa pa kontratë lock-in

Cons:

 • I kushtueshëm për pronarët që drejtojnë shumë faqe WP
 • Nuk ka email hosting
 • Nuk ka qasje të drejtpërdrejtë në .htaccess file

5. BlueHost

Plani i WordPress BlueHost
Plane dhe icingmime Pritëse të WordPress BlueHost.

Faqja e internetit: https://bluehost.com/wordpress 

Duke filluar në $ 19.95 një muaj, BlueHost ka çmim jashtëzakonisht konkurues si një ofrues i menaxhuar i WordPress hosting. Unë jam i sigurt se arsyeja që ata mund ta bëjnë këtë është për shkak se ata janë duke u mbështetur në shumë elementë të pronarit, në vend që të punojnë me qen të mëdhenj, si Google Cloud dhe Zanafilla.

Merrni për shembull shpejtësinë që ata pretendojnë të - që është nxitur nga një arkitekturë të brendshme doganore që ka për qëllim të zgjedh eksperiencën WordPress. Me bërthamën e shtrenjtë që janë të shtyrë nga brenda, ata pastaj ndikojnë në partneritet me ofruesit e tjerë të tillë si Tregu i MOJO për të rritur ofertën.

Një fakt interesant: BlueHost është në pronësi të Endurance International Group - kompania që gjithashtu zotëron Hostgator iPage.

Shih komentet e përdoruesve të BlueHost dhe të dhënat e performancës së serverit.

Pikat kryesore

 • Arkitektura Customized optimizuar WordPress
 • Paneli i kontrollit personal
 • Karakteristikat e integruara të Sigurisë SiteLock

rekuizitë

 • Rekomanduar nga WordPress.org
 • Web host me pothuajse 20 vite të rekordeve të provuara të biznesit
 • Boll hapësirë ​​për tu rritur - përdoruesit mund të azhurnojnë serverat e tyre të pritjes në VPS dhe një host të dedikuar me çmim të arsyeshëm

Cons

 • Rritjet e çmimeve gjatë rinovimit
 • Shumica e përmirësimeve të serverëve vijnë me kosto shtesë


Gjithçka që duhet të dini në lidhje me hostimin e menaxhuar / jo të menaxhuar të WordPress-it

Ofruesit e shërbimeve të hostimit të WordPress shpesh kanë përzierjen e tyre të shërbimeve që mbështesin ofertat e tyre. Disa prej tyre janë unike, siç janë shërbimet e avancuara të caching të SiteGround. 

Në vend që të përpiqemi të debatojmë mbi avantazhet e njërit mbi tjetrin, le të shohim disa nga karakteristikat kryesore të disa ofruesve të shërbimit më të mirë të menaxhuar dhe të pa menaxhuar të WordPress.

Isfarë është menaxhimi i WP i menaxhuar?

Menaxhuar WordPress hosting kishte për qëllim të jetë një shërbim portier, ku do të ofrojë host -off-off instalimin WordPress dhe të menaxhimit për përdoruesit e saj. Megjithatë, nga ajo që unë shoh sot, termi është liruar dhe rritur në përgjithësi përfshijnë web hosting që ka karakteristika të gjera specifike të WordPress-it.

Gjatë hulumtimit tuaj, me siguri keni hasur në shumë ndërmarrje pritëse WordPress dhe keni zbuluar se në disa raste, çmimet e pritjes së WordPress janë mjaft më të larta sesa mesatarja e pritjes së përbashkët që mund të merrni për aq pak sa thoni 2.75 dollarë në muaj.

Nëse jeni si shumica e njerëzve, atëherë ndoshta keni menduar:

 • Pse ka një ndryshim kaq të madh çmimesh?
 • Është menaxhuar WordPress hosting që shumë më mirë?
 • A kam nevojë për menaxhimin e WordPress hosting për faqen time?
 • A menaxhohet WordPress hosting me vlerë të kostos?
 • Cila pjesë e WordPress do të menaxhohet për mua?

Shërbimet e hosteve në internet Specifike vetëm për WordPress, Pse?

Jacky Chan është konfuz me WordPress hosting
Çfarë? Pse?

Le të fillojmë nga bazat: Për shkak të popullaritetit të WordPress (ata mundësuan ~ 35% të internetit), shumë ofrues të web hosting kanë zgjedhur të shtojnë WordPress të menaxhuar të specializuar në listën e tyre të shërbimeve.

Hostimi i menaxhuar WordPress është një lloj shërbimi i ofruar nga disa kompani të mbajtjes së faqeve në internet që kanë vendosur të ofrojnë shërbime të specializuara WordPress. Dallimi kryesor midis shërbimeve të ndryshme të menaxhuara të WordPress-it të menaxhuar është niveli i shërbimit që ofrohet.

Për shembull, një shërbim i web hosting ofron mund të vendosë të ofrojë një shërbim të instalimit të WordPress-it të 1-së së bashku me përditësimet automatike të WordPress-it; që mund të menaxhohet WordPress hosting.

Në anën tjetër të spektrit, ju mund të keni një ofrues hosting të WordPress-it që ofron WordPress arkitekturë specifike që ju ofron përditësime të automatizuara, backup, apo edhe shërbime të specializuara të caching WordPress të dizajnuara për të rritur performancën e faqeve WordPress.

Si menaxhohet WordPress Hosting ndryshe?

Le të shqyrtojmë disa artikuj që mund të ofrojnë disa ofrues të WordPress hosting.

1. Caching e specializuar në WordPress

WordPress mund të optimizohet për t'i shërbyer faqeve më shpejt nëse përdoret ndonjë formë e caching-it. Nëse keni drejtuar një faqe WordPress më parë, do ta dini se ka plugina që mund ta bëjnë këtë, të tilla si W3 Total Cache, Performancë e shpejtëdhe Cache më të shpejtë WP. Në disa raste, megjithatë, web host ka projektuar cacher e tyre të cilat janë optimizuar për serverat e tyre dhe kjo mund të ofrojë një avantazh mbi plugins gjenerike caching WordPress.

Shembull:

SiteGround ofron shtojcë të specializuar WordPress (SG Optimizer) dhe tre nivele të opsioneve të caching (SuperCacher) për të rritur shpejtësinë e ngarkimit të faqes në internet.

2. Siguria miqësore dhe e specializuar për zhvilluesit 

Duke qenë një platformë për menaxhimin e përmbajtjes që është edhe popullore dhe përditësuar vazhdimisht, WordPress shpesh ka përditësime që duhet të instalohen për të mbuluar objekte të ndryshme të tilla si veçori të zgjeruara ose përditësime të sigurisë. Në vend që ta bëni këtë vazhdimisht, disa hostë mund të kryejnë përditësime automatike për ju.

Gjithashtu, sepse WordPress mbështet zhvilluesit për të punuar ngushtë me thelbin e saj për të ndërtuar shtojca, është gjithashtu e ndjeshme ndaj tyre 3rd bugjeteve të partive, konflikteve dhe dobësive. Disa hostë ofrojnë shërbime të zgjeruara WordPress që mund të kryejnë auditime të sigurisë të këtyre 3rd mjetet e partisë për sigurinë tuaj.

Shembull:

Managed WP hosting feat të veçantë - shembuj
WP-CLI, SSH, Git dhe WordPress fusha të mbështetura në Kinsta.

3. Mbështetje e ekspertëve për WordPress

Diçka që pretendohet të jetë e paçmueshme nga shumë përdorues, një ndryshim kyç në shumë raste është niveli i mbështetjes që shtrihet tek përdoruesit e menaxhuar të WordPress. Shpesh, mbështetja juaj ofrohet nga ekspertë të vërtetë të WordPress, të cilët janë shumë të kualifikuar në shërbim, jo ​​vetëm për stafin mbështetës të përgjithshëm të web-it.

Shembull:

Managed WP hosting feat të veçantë - shembuj
WP Engine merr mbi vete ekspertët e 200 WordPress për të mbështetur klientët e tyre.

4. Panele me porosi

Përsëri për shkak se po futni për hosting hosting specifike në WordPress, serveri juaj mund të ofrojë një pult të personalizuar për ju për të menaxhuar site (ët) tuaj dhe instalimin e WordPress-it tuaj. Merrni për shembull panelin Plesk WordPress më poshtë. Ju mund të menaxhoni përditësimet, hyrjet ose edhe rastet e klonimit nga kjo faqe e vetme.

Shembull:

Managed WP hosting feat të veçantë - shembuj
Shikoni statistika të hollësishme, menaxhoni cilësimet e DNS-së dhe lidhni mjete të avancuara të faqes në panelin e kontrollit Kinsta.

A janë këto plane të menaxhuara në serverin e përbashkët?

Varet.

Siç u përmend më herët, çelësi për menaxhimin e menaxhuar të WordPress qëndron në shtypshkronjat. Shërbimet e përbashkëta të pritjes shpesh thjesht nënkuptojnë se po ju ofrohen burime uebi që ndahen me përdoruesit e tjerë në një server të vetëm. Se çfarë bëni në atë hapësirë ​​me ato burime, varet nga ju.

Për shembull, mund të ndërtoni dhe të zhvilloni një faqe interneti statike nga HTML dhe disa skriptë, që mund të kandidoni joomla or Drupal - Mund të jetë gjithçka.

Hostimi i menaxhuar WordPress pranon që keni ndërmend të ekzekutoni WordPress në mënyrë specifike nga llogaria juaj e pritjes. Si të tilla, këto burime dhe lehtësitë që ju ofrohen janë optimizuar posaçërisht për WordPress.

Shared Hosting

 • Një lloj plani pritës ku ndani burimet e serverit me përdorues të tjerë.
 • Çmimi mesatar: 5 $ - 15 $ / muaj.
 • Përditësimet dhe mirëmbajtja e WordPress-it bëhen nga përdoruesit manualisht.
 • Asnjë mjet i veçantë ose mbështetje teknike për zhvillimin e WordPress.
 • Asnjë ndryshim i performancës dhe sigurisë në WordPress nuk ka.

Menaxhuar Hosting WP

 • Hostim i rregullt me ​​shërbime të shtuara dhe performancë të optimizuar ekskluzivisht për faqet e internetit të WordPress - mund të jetë një platformë e përbashkët ose VPS.
 • Çmimi mesatar 30 $ - 200 $ / muaj.
 • WordPress përditësime dhe mirëmbajtje të bëra nga kompania pritëse.
 • Staging dhe karakteristika multisite për zhvillimin WordPress.
 • Mbështetje më e mirë - Mbështetje teknike në çështjet që kanë të bëjnë me WordPress.
 • Siguruar më mirë - Rregulla dhe karakteristika speciale të sigurisë për WordPress.
 • Shpejtësi më e mirë - Serveri i konfiguruar posaçërisht për WordPress.

Kur keni nevojë për një plan të menaxhuar?

Fillimisht, mendova se kjo çështje ishte e qartë dhe pyetja u përgjigj lehtë. Megjithatë, pas diskutimeve të mëtejshme (dhe mendimeve të çështjeve të tjera) ujërat u mjegulluan pak. Isha në një moment kohor ku po peshoja pro dhe kundrat e Virtual Private Networks, duke blerë një telefon të ri dhe disa gjëra të tjera - të gjitha të mrekullueshme, por gjërat që mund të bëja pa.

Për t'i bërë gjërat edhe më keq, unë duhej të hidhja mendime nga një perspektivë biznesi dhe pikëpamje nga këndet e vendeve me madhësi të ndryshme. Ndoshta mund të filloja me atë që mendoj se menaxhimi i menaxhuar i WordPress është ideal për të.

A menaxhohet WordPress Hosting drejtë për ju?
Hmmm ... duhet të hidhem brenda?

Po - Bizneset e Vogla dhe të Mesme

PO, kjo do të ishte absolutisht e vërtetë. Koncepti i mbajtjes së menaxhuar të WordPress thjesht ulërin sinergji me faqet e internetit të biznesit. Planet ofrojnë kombinime të fuqishme të komoditetit, shpejtësisë dhe sigurisë, të gjithë elementët kryesorë që duhet të shqetësohet një sit i biznesit.

Elementët e shtuar të sigurisë janë edhe më të rëndësishme në qoftë se ju do të drejtoni ndonjë infrastrukturë të pagesës përmes faqes suaj.

 Po - Uebfaqe me Vëllim të Lartë

Nëse po përdorni një faqe në internet WordPress shumë të zënë - një blog i madh me qindra mijëra vizitorë në muaj ose një faqe e madhe lajmesh me shumë autorë - atëherë PO, do të thosha se kjo do të ishte gjithashtu e thjeshtë, thjesht për shkak të kohës që do të hiq duart e pronarit të faqes. Ekziston edhe ekspertiza e WordPress që këto plane të menaxhuara ofrojnë dhe mund të shfrytëzoni.

 Jo - Pronari Ambicioz i Faqes

Ndoshta. Ju nuk jeni ende në lidhje me trafikun, nuk keni aftësi të plotë të stafit që keni nevojë për të ndërtuar një faqe të klasit botëror dhe mund të përdorni pak ndihmë. Menaxhuar WordPress hosting mund të ju jap atë këmbë shtesë deri. Pyetja do të ishte - a jeni të gatshëm të paguani për të?

Kjo nuk është një zgjedhje e thjeshtë, pasi që çmimi shpesh tregton jashtë për sa i përket karakteristikave të ndërtuara dhe lehtësirave të tjera për të cilat përndryshe do të duhet të paguani me planet e rregullta të përbashkëta të pritjes (të cilat nuk duhet të kushtojnë më shumë se $ 5 / muaj bazuar në studimi ynë i tregut).

 Jo - Blogger fillestar

Jo. Edhe nëse futeni në kategorinë e asaj që mendoni se mund të jetë 'pronar ambicioz i faqes', filloni në fund. Ju do të duhet të mësoni diku, dhe duke marrë lugë ushqyer dhe duke paguar çmimin e lartë të menaxhuar WordPress hosting për atë është marrëzi budalla. Sidoqoftë, nuk ka gjasa që të keni nevojë për shumë nga veçoritë e ofruara.


Mendime përfundimtare

Personalisht, mendoj se ky është me të vërtetë një shërbim portier. Ndjej që pritja e menaxhuar WordPress në përgjithësi ofron të paktën një formë përfitimesh, por nuk është menduar për të gjithë. Siç e kam renditur më lart, merrni parasysh situatën tuaj para se të shikoni drejt Menaxhuar WordPress Hosting.

Një pikë e rëndësishme që unë dua të theksoj është aftësia teknike. Është mendimi im që aftësitë teknike, të paktën aftësitë teknike rudimentare, duhet të jenë pjesë e aftësive tuaja të përcaktuara nëse ju jeni duke synuar të posedoni një vend të suksesshëm, të madh volumi.

Nuk është shkencë raketash, ka qindra fjalë për fjalë dhe forume për të mësuar nga dhe ju duhet të luani shesh për të mashtruar në WWW. Injorimi i teknologjisë krejtësisht është thjesht përtaci - dhe mund t'ju kushtojë një ditë.

Me këtë, vendimi është në duart tuaja.

Prisni, çfarë ndodh me WordPress.com?

Vëllimi i postimit të WordPress deri në Mars 2020.
Më shumë se 130 milion postime të botuara në WordPress në Dhjetor 2018 (aktiviteti më i lartë në histori - burim).

WordPress.com nuk është njësoj si WordPress.org. WordPress.org është vendi ku mund të shkarkoni aplikacionin WordPress që përdorni për të ndërtuar një faqe.

WordPress.com, operuar nga Automattic, Inc., është një sit shërbimi ku mund të ndërtoni dhe të strehoni faqet tuaja WordPress. WordPress.com është platforma më e popullarizuar e blogjeve atje - dhe për një arsye të mirë.

Modelet e saj ekzistuese janë aq të lehta për t'u përdorur, saqë arkitekti më i ri i internetit mund të lundrojë me ta për të krijuar një faqe të mrekullueshme profesionale, për të mos përmendur se për zhvilluesit e kalitur, faqja është shumë e përshtatëshme. WordPress.com gjithashtu vjen me mijëra shtojca të gatshme dhe metrika të ndërtuara në faqe.

Personalisht nuk rekomandoj ndonjë plan pritjeje nga WordPress.com sepse ka shumë kufizime në planet e tyre. Për shembuj - duhet të regjistroheni në Planin e Biznesit ($ 25 / muaj) ose më lart vetëm për të hequr markën e WordPress.com dhe për të instaluar një shtojcë të personalizuar; Integrimi bazë i palës së tretë mund të bëhet vetëm në planin Premium (fillon me 8 dollarë / muaj) ose më i lartë.

Dhe më e mira nga të gjitha, është plotësisht falas për të filluar!

Tingëllon mirë? Jo ne te vertete. Ka disa çështje që ju duhet të dini me WordPress.com.

 1. Monetarizimi i kufizuar - Për shumë blogerë, blogu i tyre është biznesi i tyre - që do të thotë se duhet ta fitojnë atë. Por WordPress.com zbaton shumë kufizime në blogun e përdoruesve - për shembull, nuk lejohen lidhje shoqëruese.
 2. Domenet e shëmtuara - pritja e integruar në WordPress.com u siguron pronarëve të faqeve me një domen pjesërisht të zgjedhur - që do të thotë se ata mund të zgjedhin emrin e domain-it, por që sistemi shton një varg shtesë në fund të tij; rezultati është një URL e gjatë (diçka si myblog.wordpress.com) që jo vetëm është e vështirë për tu mbajtur mend nga vizitorët e mundshëm.

Ofruesit e paguar të pritjes, ai që përmendëm më lart, ofrojnë shumë më shumë fleksibilitet për gjëra të tilla si ruajtja, zotërimi i hapësirës tuaj të reklamave, sigurisë dhe transportueshmërisë së faqes.

Më shumë burime dhe lexime përkatëse

Disa nga këto lidhje tregojnë për faqe të jashtme - ne nuk jemi të lidhur me këto faqe dhe nuk mbajmë asnjë përgjegjësi për saktësinë e përmbajtjes së tyre.


Rreth Jerry Low

Themeluesi i WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - një shqyrtim hosting i besuar dhe i përdorur nga përdoruesit e 100,000. Më shumë se 15 vjet përvojë në web hosting, marketing affiliate, dhe SEO. Kontribues në ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com, dhe më shumë.