Ndërtuesit më të mirë të dyqaneve në internet për fillestarët dhe biznesin e vogël

Përditësuar: 17 tetor 2020 / Artikulli nga: Jerry Low

Shitjet me pakicë në internet në të gjithë globin arrijnë në 2.3 trilionë dollarë në 2017 dhe të ardhurat në 2021 parashikohet të rriten në 4.88 trilionë dollarë (burim) Në vitin 2019, eCommerce përbëhet më shumë se 13% të të gjitha të ardhurave me pakicë në të gjithë botën.

Biznesi me pakicë në internet është mega i madh.

Ju po humbni (shumë!) Nëse biznesi juaj nuk e ka zgjeruar shtrirjen e saj në internet.

Me ardhjen e ndërtuesve të dyqaneve në internet, nuk ka qenë kurrë më e lehtë të krijoni një dyqan në internet - madje që ju jeni thjesht një fillestar pa përvojë të zhvillimit të uebit.

Ekzistojnë një numër ndërtuesish të shkëlqyeshëm të faqeve të internetit eCommerce që ofrohen për fillestarët që duan vetëm një dyqan të thjeshtë dhe funksional në internet. Ne e kemi ngushtuar atë në pesë më të mirat që janë të shkëlqyera për çdo fillestar ose pronar të biznesit të vogël me buxhet të kufizuar.

Në një vështrim: Krahasoni Ndërtuesit më të Mirë të Dyqaneve Online

Krahasoni karakteristikat dhe rishikoni çmimet e ndërtuesve të dyqaneve në internet në tabelën vijuese.

karakteristikaShopifyBigCommerceWixWeeblyZyro
Aplikacione dhe Temat1,200+ aplikacione & 100+ tema470+ aplikacione & 110+ tema260+ aplikacione & 500+ tema270+ aplikacione & 50+ temaAsnjë aplikacion dhe 11 tema
mbështetjeEmail, bisedë e drejtpërdrejtë dhe telefonEmail, telefon dhe bisedë e drejtpërdrejtëEmailEmail, bisedë e drejtpërdrejtë dhe telefonBisedë dhe email drejtpërdrejt
Tarifa e Transaksionit0.5 - 2.0%0%2.9% ++2.9% ++0%
Porta e Pagesave100+ Portat e Pagesave në të gjithë botën65+ Portat e Pagesave në të gjithë botënPranoni kartat kryesore të kredititShirit, Shesh, PayPal Express, Authorize.netI panjohur
Plani më i mirë për biznesin e vogëlBazë - 29 dollarë / muajPlus - 29.95 dollarë / muajE pakufizuar - 25 $ / muajBiznes - 25 $ / muajTregtia elektronike - 14.99 dollarë në muaj
Çfarë ju merrniProdukte dhe hapësira ruajtëse të pakufizuara me veçori të avancuara të tregtisë elektronikeProdukte dhe gjerësi bande të pakufizuar. Deri në $ 50k shitje në internet në vit35 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe bandë e pakufizuar me veçori të dobishme.Produkte dhe hapësira ruajtëse të pakufizuara me veçori gjithëpërfshirëse për të shitur në internetRenditni deri në 100 produkte me tiparet themelore të dyqaneve në internet
Të përshtatshme përPronar serioz i biznesit eCommerce i cili kërkon tregtinë më të mirë.Dyqan online i të gjitha madhësive bazuar në të ardhurat; alternativat më të mira për Shopify.Përdorues ekzistues Wix të cilët dëshirojnë të azhurnojnë faqen e tyre të internetit për t'u bërë një dyqan në internet.Përdoruesit që duan një dyqan të thjeshtë dhe të lirë në faqen e tyre të internetit.Filloni faqet e tregtisë elektronike ose përdoruesit që shesin një numër të kufizuar të produkteve.
vizitëShopify.comBigCommerce.comWix.comWeebly.comZyro.com

Ndërtuesit e Dyqaneve Online me Vlerësim më të Mirë - Rishikoni Karakteristikat dhe Çmimet 

1. Shopify

Platforma ecommerce e Shopify - ndërtoni dhe rritni biznesin tuaj në internet
Shopify - Provoni Shopify falas për 14 ditë (nuk kërkohet kartë krediti), Kliko këtu.

Zgjidhja me një ndalesë për të gjithë pronarët e bizneseve, Shopify është zgjidhja për ata që duan të drejtojnë një dyqan eCommerce në faqen e tyre të internetit. Shopify ju jep mundësinë e ndërtuesit të dyqaneve të saj në internet i cili ju lejon të ndërtoni faqen tuaj pikërisht në mënyrën që ju dëshironi.

Duke përdorur modelet e para-ndërtuara të Shopify, është mjaft e lehtë krijoni një dyqan të tregtisë elektronike. Ju duhet të zgjidhni nga mbi njëqind shabllone të ndryshme. Të gjithë modelet me pamje profesionale janë miqësore me celularin.

Ato madje përfshijnë një numër karakteristikash të tilla si SEO, burimet e marketingut, integrimi i mediave sociale, karrocat e sigurta të blerjeve dhe madje mbështesin mbi 100 porta pagese. Nëse keni nevojë për veçori shtesë për të zgjeruar dyqanin tuaj, mund të zgjidhni shtesën e përshtatshme nga dyqani i aplikacioneve Shopify - të vini si falas ashtu edhe me pagesë.

Nëse dyqani juaj në internet është i vendosur në SH.B.A. ose Kanada, ju mund të përdorni pagesën e Shopify dhe zgjidhjen e transportit. Pagesa e Shopify është plotësisht e integruar me dyqanin tuaj. Ju nuk keni pse të paguani ndonjë tarifë transaksioni. Ose përndryshe, ju do të tarifoni deri në 2% tarifa transaksioni për çdo shitje.

Mëso më shumë - lexoni rishikimin tonë të thelluar në Shopify.

Shopify Karakteristikat Kryesore

 • Shkallëzimi - Ndërtues i fuqishëm i dyqaneve në internet për biznese të vogla dhe të mëdha
 • Shitet kudo - Integrohu me Amazon, Facebook, Instagram dhe më shumë
 • Dizajn i integruar i dyqanit - 100+ shabllone profesionale për faqet e internetit të tregtisë elektronike (falas dhe premium)
 • Shopify Point-of-Sale - Unifikoni shitjet jashtë linje në dyqan dhe në internet
 • Vendndodhja e Shopify - Vendosni vendndodhje të shumta për të gjurmuar inventarin dhe përmbushjen e tyre
 • Pagesa Shopify - Pranoni pagesa me kartë krediti pa llogari të palëve të treta
 • Mbështetja e transportit - Llogaritni automatikisht tarifat e transportit dhe shtypni etiketat e transportit USPS
 • Shopify Business Name Generator - Zgjidhni emrin tuaj origjinal të biznesit me ndihmën e mjetit të automatizuar
 • Marketplace Exchange - Bleni, shisni ose transferoni me lehtësi dyqanin tuaj Shopify 
 • Aplikacionet më të mëdha dhe mbështetja e komunitetit - Shopify mbështetet nga një komunitet i madh zhvilluesish të pavarur; Shopify App Store është e mbushur me shumë shtesa të dobishme

Ifymimi i Shopify

 • Shopify Lite - 9 $ në muaj (karakteristika të kufizuara)
 • Plani Themelor i Shopify - 29 $ në muaj
 • Shopify - 79 dollarë në muaj
 • Avancuar Shopify - 299 dollarë në muaj


2. BigCommerce

Ndërtuesi i Dyqanit Online BigCommerce - Plani Thelbësor
BigCommerce - Provoni BigCommerce falas për 15 ditë (nuk nevojitet karta krediti),  Kliko këtu.

Pavarësisht nëse jeni një pronar serioz i biznesit ose thjesht një fillestar, BigCommerce ofron një mori karakteristikash që janë shumë miqësore për përdoruesit. Gjëja e rëndësishme për t'u theksuar megjithatë është se faqja e tyre në internet mund të jetë pak konfuze për vizitorët e rinj.

Për shkak të thellësisë në karakteristikat që ka BigCommerce, ai mund të kujdeset për një gamë masive përdoruesish. Ata i ndanë linjat e tyre të produkteve në dy segmente kryesore - Ndërmarrja dhe Essentials. Nëse nuk drejtoni një kompani me shumë miliarda dollarë, atëherë shanset janë më të mëdha që të dëshironi të shikoni në seksionin Essentials.

BigCommerce Essentials u ofron përdoruesve një platformë gjithçka në një që ju ndihmon në çdo fazë, nga regjistrimi në operacionet e faqes tuaj. Nga shabllone fillestare për t'ju ndihmuar me dizajnin deri te veçoritë e tjera të gjera si shitjet me shumë kanale, mjetet e marketingut dhe më shumë - BigCommerce Essentials i ka të gjitha.

Ata gjithashtu kanë një mbështetje shumë të gjerë, dhe kjo mund të shfrytëzohet në më shumë mënyra sesa një. Përveç kanaleve të zakonshëm të ndihmës, ju gjithashtu mund të përfitoni nga kurset e tyre sipas kërkesës që ju ndihmojnë t'ju mësojnë gjërat e domosdoshme se si të rritni faqen tuaj.

Mund t'i provoni me një provë falas 15-ditore, pa kërkuar kartën e kreditit.

Lexoni hollësi rishikimin e BigCommerce këtu.

Karakteristikat kryesore të BigCommerce

 • Zgjedhja e temave të gjera - Ndërtoni një dyqan të bukur në internet me temë të personalizimit të lehtë
 • Shitet kudo - Integrohu me eBay, Amazon, Facebook, Square, Google Shopping dhe më shumë
 • Transporti dhe mbështetja e taksimit - Llogarit automatikisht transportin dhe taksat
 • Mjete gjithëpërfshirëse analitike - Analizat e integruara të dyqaneve dhe integrimi me Google Analytics; eksportoni të dhënat e shitjeve dhe të dhënat e produkteve në formatin CSV ose XML
 • Aftësitë e hedhjes - Aplikacione të ndryshme të disponueshme për biznesin e lëshimit
 • Aftësitë më të mira të SEO - Karakteristikat dhe mbështetja e ngurtë e SEO
 • Asnjë tarifë transaksioni në të gjitha planet - Shisni dhe fitoni më shumë me BigCommerce

Çmimi i BigCommerce

 • Standard - 29.95 dollarë në muaj
 • BigCommerce Plus - 79.95 dollarë në muaj
 • Pro - 299.95 dollarë në muaj


3. Zyro

Qëllimi i Zyro është që ta bëjë ndërtimin e faqes në internet lehtësisht të disponueshme për masat dhe kjo përfshin dyqanet në internet. Aftësia e tyre e dyfishtë do të thotë që përdoruesit e rinj kanë një rrugë progresi edhe kur fillojnë me planet e tyre falas - dhe më vonë mund të azhurnojnë për të komercializuar faqet e tyre të internetit. 

Duhet të theksohet se thjesht kjo thjeshtësi mund të jetë një shpatë me dy tehe. Për përdoruesit të cilët janë veteranë të sezonit të tregtisë elektronike, ju mund të gjeni atë që është e disponueshme këtu si një gjë e kufizuar. Nëse jeni i ri megjithatë, do të përshtateni me lehtësi.

Duke qenë një shërbim i ri, ka çështje të dhëmbëzimit, por ekipi i Zyro ka punuar shumë për të zgjidhur problemet. E vetmja gjë që ju nevojitet është të kontaktoni me ta dhe mbështetja e tyre do të trajtojë pjesën tjetër.

Në çdo rast, me një llogari të provës përgjithmonë, çfarë mund të shkojë keq?

Mëso më shumë - Lexoni detajet e rishikimit tonë Zyro për të zbuluar.

Karakteristikat kryesore të Zyro:

 • Lehtë për t'u përdorur ndërtues dyqanesh në internet
 • Modelet para-projektuar
 • Përfshihen mjete të dobishme biznesi, siç është krijuesi i logos
 • Faqet e optimizuara nga SEO
 • Nuk ngarkohet me tarifa transaksioni
 • Mbështetje për shitjet me shumë kanale

Çmimi i Zyro:

 • Tregtia elektronike - 14.99 dollarë në muaj
 • ECommerce + - 21.99 dollarë në muaj

[btn url = ”/ go / zyro / onlinestore” rel = ”noopener”] Shko te Zyro [/ btn]


4. Weebly

Weebly ofron një platformë të fuqishme për ndërtimin e një faqe në internet, por ende mbetet e përballueshme për bizneset që sapo fillojnë. Pranë Wix, Weebly është mjaft i ngjashëm për sa i përket tipareve që ato ofrojnë.

Disa nga veçoritë e shkëlqyera që ato ofrojnë është aftësia për të lejuar klientin tuaj të kërkojë dhe filtrojë produktet që ata dëshirojnë në faqen tuaj të internetit.

Por sigurisht, përparësia më e madhe e Weebly është çmimi i tyre. Dhe me 12 dollarë për planin e tyre më të ulët të tregtisë elektronike, është padyshim më e lehtë dhe më pak e dhimbshme në portofolin tuaj, të keni një faqe në internet të tregtisë elektronike.

Lexoni rishikimin tonë të thelluar Weebly këtu.

Karakteristikat kryesore të Dyqanit Online Weebly

 • Të përballueshme - Ndërtuesi i dyqaneve më të lira në treg, filloni me vetëm 12 dollarë në muaj
 • Llogaritësi automatik i taksave - Mundësia për të vendosur normat e taksave për vendndodhjet e klientit tuaj
 • Mbështetje pagese - Pranoni pagesa përmes ofruesve të Sheshit ose palëve të treta
 • Menaxhimi i lehtë i dyqanit - Mjet për menaxhimin e inventarit me Badges e Artikujve dhe Kartat dhuratë katrore
 • Mbështetje e mirë për mjetet SEO për SEO për të përmirësuar shikimin e faqes dhe produktit tuaj

Çmimet Weebly

 • Pro - 12 dollarë në muaj
 • Biznes - 25 dollarë në muaj
 • Business Plus - 38 dollarë në muaj


5. Wix

Wix ka mbaruar 154 milion përdorues të regjistruar në 190 vende dhe ato po vazhdojnë të rriten me shpejtësi të shpejtë. Për bizneset që kërkojnë të fillojnë të vegjël në botën e tregtisë elektronike, Wix është një zgjidhje e shkëlqyeshme për krijimin e faqeve të internetit pasi mund të keni një faqe të gatshme brenda pak minutash.

Një nga gjërat më të mira për Wix është që ato të kujdesen për ata që kanë zero njohuri për fillimin e një faqe në internet. Nga ofrimi i shablloneve deri te zgjedhja e shkronjave, ato ju ushqejnë me lugë gjithë ndihmën që do t'ju duhet për të pasur një faqe në internet.

Ndërsa Wix është më i njohur për një faqe në internet të përgjithshme, ata gjithashtu kanë një mjet të fuqishëm për ndërtimin e faqes në internet eCommerce i cili është mjaft i fuqishëm.

Lexoni rishikimin tonë të thelluar Wix këtu.

Dyqanet Wix Karakteristikat Kryesore

 • Redaktues i lehtë për t’u përdorur - Ndërtoni dyqanin tuaj me mjetin drag-and-drop 
 • Wix Logo Maker - Krijoni një logo të personalizuar që përputhet me markën tuaj
 • Gjeneratori i emrave të biznesit - Zgjidhni një emër origjinal dhe të paharrueshëm për biznesin tuaj
 • Miqësore për celularë - Të gjitha faqet e internetit dhe dyqanet në internet janë të optimizuara për përdoruesit e celularëve
 • Blogim i disponueshëm - Shtoni lehtësisht veçori të blogut në faqen tuaj të tregtisë elektronike
 • Shabllonet e dyqaneve në internet - Më shumë se 500+ shabllone të personalizueshëm në Dyqanet Wix

Çmimet e dyqaneve Wix

 • Business Basic - 17 dollarë në muaj
 • Afarizëm i Pafund - 25 dollarë në muaj
 • VIP i biznesit - 35 dollarë në muajA është i duhur për ju një ndërtues dyqanesh eCommerce?

Më shumë se 40% e faqeve në një zgjidhje të pritur në BuiltWith 1,000,000 faqet kryesore po përdorin ndërtuesin e dyqaneve në internet: Shopify, Shopify Plus dhe BigCommerce (burimi: BuiltWith).

Një ndërtues i eCommerce ose dyqanit në internet është një softuer që ka krijuar një zgjidhje të plotë për ju për të ndërtuar një faqe në internet dhe për të shitur në internet.

Softueri bën ngritjen e rëndë në ngritjen e një dyqani në internet si p.sh. krijimin e faqes në internet, konfigurimi i dyqanit, llogaritja e inventarit, llogaritja e tarifave të transportit, menaxhimi i inventarit, raportimi i shitjeve, integrimi i portës së pagesave, dizajni i vitrinës, etj; në mënyrë që të përqendroheni në drejtimin e biznesit tuaj.

Një ndërtues dyqanesh në internet është zakonisht i përshtatshëm për teknikët dhe ekspertët. E vetmja gjë që ju nevojitet është të mësoni se si të përdorni ato karakteristika të para-programuara - ashtu si përdorni MS Words ose një redaktues të faqes WYSIWYG.

Sidoqoftë, si të gjitha gjërat e mira në jetë, ndërtuesit e dyqaneve në internet kanë pjesën e tyre të dobëta.

Le të hedhim një vështrim në pro dhe kundrat e përdorimit të një ndërtuesi të dyqaneve në internet:

Pro e Ndërtuesi i Dyqaneve Online

Përparësitë e zakonshme të përdorimit të një ndërtuesi të dyqaneve në internet përfshijnë:

 • Nuk kërkohet kodim - Krijoni dhe modifikoni me lehtësi dyqanin tuaj në internet duke përdorur një redaktor tërheqës dhe tërheqës. Në krahasim, ju keni nevojë për aftësi të përparuara të zhvillimit të uebit për të ndërtuar një dyqan në internet nga e para duke përdorur zgjidhje me burim të hapur (p.sh. faqen e internetit të PrestaShop ose Magento)
 • Mbështetje teknike pas shitjes - Platformat si BigCommerce dhe Shopify vijnë me mbështetje të gjerë pas shitjes, ndihma është (zakonisht) vetëm një email larg.
 • Brez i gatshëm, i dizajnuar bukur
 • Mbrohuni me veçoritë e integruara të sigurisë dhe certifikatat e përbashkëta SSL
 • Rritni biznesin tuaj në shumë kanale dhe platforma lehtësisht (Facebook, Instagram, Pinterest, Amazon, etj)
 • Lehtësisht paguheni në monedha të ndryshme përmes portave të shumta të pagesave
 • Disa ndërtues dyqanesh ju lejojnë të menaxhoni shitjet në internet dhe jashtë linje në një vend (dmth. Shopify Pos)
 • Ndihma në vazhdim e faqes në internet (përfshirë sigurinë dhe azhurnimet e softverit) pa ndonjë kosto shtesë

Kundrat e Ndërtuesit të Dyqaneve Online

Disavantazhet e zakonshme të përdorimit të një ndërtuesi të dyqaneve në internet përfshijnë

 • Ulja e marzhit të biznesit tuaj - Shumë ndërtues të dyqaneve në internet kërkojnë tarifë transaksioni për shitje (dmth. Shopify ngarkon 0.5 - 2.0%)
 • Disa ndërtues të dyqaneve në internet vijnë me çështje SEO (struktura URL, hyrja në htaccess, etj.) Që nuk mund t'i rregulloni
 • Jeta dhe vdekja e dyqanit tuaj në varësi të platformës. Nëse platforma del jashtë biznesit, po kështu ndodh edhe dyqani juaj

Si të zgjidhni: Cili Ndërtues i faqeve në eCommerce është i duhuri për ju?

Ekzistojnë një larmi e ndërtuesve të dyqaneve në internet të disponueshëm në internet dhe zgjedhja e platformës së duhur për ju varet nga ajo që ju dhe biznesi juaj me të vërtetë keni nevojë për të.

Kindshtë si të bësh pazar për një makinë. Qëllimi kryesor i tij është që t'ju çojë nga pika A në B, por ka edhe më shumë kur të përpiqeni të zgjidhni një. Me një platformë të dyqaneve në internet, qëllimi kryesor është të tregoni produktin që po shisni, ta vendosni në një karrocë dhe t'ju japë para. Por ashtu si blerja e një makine, ka edhe më shumë.

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e ndërtuesit më të mirë të faqeve të eCommerce për biznesin tuaj, duhet të merren parasysh paraprakisht faktorët e mëposhtëm:

1. Cili është buxheti juaj?

Buxheti juaj do të vendosë se çfarë mund të përballoni të merrni. Nëse keni një buxhet më të madh, mund të merrni një makinë më të madhe. E njëjta gjë vlen për dyqanet në internet dhe opsionet e tregtisë elektronike. Një buxhet më i madh do t'ju sjellë patjetër platforma më interesante që ofrojnë më shumë karakteristika të integruara. Ato të përballueshme, nga ana tjetër, do të jenë më të thjeshta dhe të drejtpërdrejta.

Bakshish

2. Mirëdashësi për përdoruesin?

Kur kërkoni një ndërtues të dyqaneve në internet, duhet të kuptoni ndryshimin midis diçkaje që funksionon dhe diçkaje që është miqësore për përdoruesit. Disa ndërtues do të përqendrohen në dizajnin mbi tiparet ose anasjelltas. Nëse nuk e keni mendjen të kaloni nëpër manualë dhe manualë përdorimi, mund të preferoni të keni më shumë karakteristika dhe mundësi. Disa mund të dëshirojnë një dizajn të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë mbi tiparet e paqarta.

Bakshish

3. A keni nevojë për mbështetje shtesë?

Të kesh mbështetje është gjithmonë e shkëlqyeshme, veçanërisht kur mund të thërrisni dikë për ndihmë. Fatkeqësisht, mund të kushtojë edhe para. Ndërsa disa mund të jenë mirë nëse kanë ndihmë të standardizuar ose duke bërë gjithçka vetë, nëse keni nevojë për ndihmë shtesë, mund të dëshironi të merrni parasysh një zhvillues në mbajtës.

Bakshish

 • Ndërtuesi i dyqanit me komunitetin më të mirë të mbështetjes: Shopify

4. A keni nevojë për shitje / inventar jashtë linje?

Me platformat e tregtisë elektronike, do të jeni në gjendje të menaxhoni porositë dhe inventarin tuaj. Sidoqoftë, disa platforma do t'ju lejojnë ta sinkronizoni edhe me shitjet tuaja jashtë linje. Mund të përdorni edhe disa si një sistem porositjeje jashtë linje në mënyrë që inventari / pagesa juaj të funksionojë pa probleme midis dyqaneve në internet dhe jashtë linje.

Bakshish

 • Ndërtuesi i dyqanit me sistemin e integruar POS: Shopify

5. Cilat janë tiparet themelore të dyqanit në internet?

Një ndërtues i mirë i dyqaneve në internet duhet të ofrojë tiparet themelore që do t'ju duhen për një faqe të tregtisë elektronike, të tilla si Certifikatat SSL, funksionet e karrocave, tiparet e faqes në internet të internetit, raportimin e shitjeve dhe inventarit, rikuperimin e kartave dhe shtojcat e transaksioneve. Disa do të ofrojnë më shumë karakteristika dhe shtesa, por shkëmbimi do të thotë që të merresh me një ndërfaqe më të komplikuar.

Bakshish

 • Ndërtuesi i dyqaneve në internet me karakteristikat më të mira: BigCommerce

Pyetjet e bëra më shpesh në Ndërtuesit e Faqeve të Tregtisë elektronike 

A mund ta përdor domenin tim me ndërtuesin e dyqaneve në internet?

Po ju mund ta bëni atë me shumicën e ndërtuesve të dyqaneve në internet. Të pesë platformat që ne rekomandojmë në këtë artikull lejojnë përdoruesit të lidhin emrin e tyre të domain lehtë.

A duhet të blej një certifikatë speciale SSL për dyqanin tim në internet?

Shumica e ndërtuesve të dyqaneve në internet vijnë me një certifikatë të përbashkët SSL - prandaj nuk kërkohet asnjë kosto shtesë ose punë nga fundi juaj. Megjithatë, mund të blini dhe instaloni certifikatën tuaj private SSL për dyqanin tuaj. Të kesh një certifikatë SSL është thelbësore jo vetëm për sigurinë në internet të klientëve tuaj por edhe për renditjen tuaj në Google. Google ka deklaruar qartë se Kriptimi HTTPS është një sinjal renditje në gusht 2014.

Sa tarifa transaksionesh duhet t'i paguaj ndërtuesit të dyqaneve në internet?

Jo të gjithë ndërtuesit e dyqaneve në internet kërkojnë tarifa transaksioni - BigCommerce, për shembull, mos ngarkoni tarifa transaksioni në të gjitha planet e tyre. Sidoqoftë, nëse ato ndodhin, tarifat zakonisht variojnë nga 0.5% - 3% - varet nga plani që po përdorni.

Këtu janë dy shembuj:

Blerje Tarifat e Transaksionit
Dyqani bazë: 0 - 2% për portat e pagesave të jashtme
Shopify: 0 - 1% për portat e jashtme të pagesave
Avancuar Shopify: 0 - 0.5% për portat e jashtme të pagesave

Për përdorimin e të gjitha kartave kryesore të kreditit (Visa, Mastercard, American Express, JCB, Discover dhe Diners Club karta debiti dhe krediti), do t'ju duhet ta konfiguroni atë duke shkuar në seksionin e pranimit të kartës së kreditit dhe duke zgjedhur pagesat e Shopify.

Tarifat e transaksionit Weebly
Weebly shton një tarifë shërbimi 2.9% + tarifë transaksioni 0.30 $ për Stripe, Authorize.net dhe PayPal. Në planet e tyre fillestare dhe pro, Weebly tarifon një shtesë prej 3% por ju mund të zgjidhni planin e biznesit për të shmangur tarifën shtesë.

A duhet të përdor një ndërtues falas faqesh në internet eCommerce?

Jo. Ne nuk ju rekomandojmë të përdorni një ndërtues të uebfaqeve eCommerce falas pasi ato priren të jenë shumë themelore. Kur bëhet fjalë për ndërtimin e një faqe në internet të eCommerce, ju merrni atë që paguani dhe shpesh kohën, ajo për të cilën paguani është aftësia për të përdorur mjete dhe karakteristika që janë të nevojshme për një dyqan në internet.

Çfarë është një dyqan në internet?

Dropshipping është një model biznesi ku mund të shesësh produkte fizike pa pasur sendet aktuale me vete. Kur ka një porosi nga klientët, pronarët e dyqaneve thjesht duhet të kontaktojnë furnizuesin. Porosia më pas do të dërgohet nga furnitori drejtpërdrejt te klientët. Shikoni studimin tonë të fundit të rastit dhe mësoni se si mund të filloni një biznes dropshipping duke përdorur Shopify.

Rreth Jerry Low

Themeluesi i WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - një shqyrtim hosting i besuar dhe i përdorur nga përdoruesit e 100,000. Më shumë se 15 vjet përvojë në web hosting, marketing affiliate, dhe SEO. Kontribues në ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com, dhe më shumë.