Web Hosting Secret zbuluar

Zbuloni informacionin e infrastrukturës dhe teknologjisë në internet të çdo faqe interneti.

Kjo faqe mbrohet nga reCAPTCHA dhe Google Politika e Privatësisë Kushtet e Shërbimit zbatohen.

Uebfaqe që përmbajnë WHSR

 

Gjeni Hosting më të Mirë për Uebfaqen tuaj

Nuk mund të vendosë se cili web host duhet të shkoj me të?

Ne regjistrohemi dhe testojmë shërbime të pritjes në internet në mënyrë që të mund të ndiqni ndjekjen dhe të zgjidhni zgjidhjet më të mira.

Përdorni mjetin tonë të krahasimit për t'u krahasuar me një listë të gjerë të kompanive pritëse. Ju mund të krahasoni kompanitë pritëse 3 në të njëjtën kohë dhe të rendisni të gjitha detajet që ju nevojiten, si vlerësimi ynë, çmimi, veçoritë themelore, si dhe një shqyrtim i shpejtë i pro dhe kundër.

Shihni 5 Zgjedhjet tona kryesore të Web Hosting / Të gjitha rishikimet e hostimit

Krahaso Kompanitë Web Hosting - Gjeni një ofrues hosting që i përshtatet nevojës suaj.

 

 

 

 

Hulumtim: Sa duhet të paguani për një host në internet?

çmimet e pritjes bazuar në studimin tonë të tregut (2021)

Çmimet e pritjes kanë ndryshuar në mënyrë drastike gjatë viteve të fundit 10 deri në vitet 15.

Në fillim të 2000, një paketë $ 8.95 / mo me karakteristika themelore u konsiderua e lirë. Pastaj çmimi ra në $ 7.95 / mo, pastaj $ 6.95 / mo, $ 5.95 / mo, dhe më të ulët.

Për të gjetur se cili është çmimi i duhur për të paguar për një host në internet, ne studiuam më shumë se 1,000 plane pritjeje çdo vit.

Bazuar në gjetjet tona në korrik 2021, mesatarisht ...

 • Plani i përbashkët i nivelit të hyrjes kushton 3.06 dollarë/muaj në regjistrim,
 • Plani VPS i nivelit të hyrjes kushton 15.47/muaj në regjistrim, dhe

Për të marrë detaje të plota dhe për të mësuar më shumë rreth kostove të mbajtjes në internet ...

Lexoni Kërkimin Tonë në Koston e Mbajtjes në Ueb

 

Zbritje dhe oferta më të fundit

 

Kodi i Kuponit GreenGeeks

 • Zbritje & Kupon
 • Nga Jerry Low
Kodi i Kuponit: 10YEARSGREEN Për ata që regjistrohen për herë të parë në GreenGeeks, përdorni këtë kod kupon për të kursyer deri në 70% në pritjen e përbashkët (klikoni këtu për të porositur). Shpalosja: WHSR merr tarifat e referimit nga…

Kuponi me zbritje StableHost

 • Zbritje & Kupon
 • Nga Jerry Low
Kupon Ekskluziv: WHSR75OFF Nëse po konsideronit StableHost - do të vini re se ata ofrojnë deri në 50% zbritje për përdoruesit e parë të pritjes së përbashkët. Por kjo nuk është marrëveshja më e mirë për StableHost! ...

Kodi Promo i TMDHosting

 • Zbritje & Kupon
 • Nga Jerry Low
Ne arritëm të marrim marrëveshje ekskluzive nga TMD Hosting. Nëse përdorni kodin promovues WHSR - do të merrni një shtesë prej 7% zbritje në shtesë të ofertës.

Shënim: Disa ofrues shërbimesh kanë nisur fushatën e tyre të Premtes së Zezë 2021 - Shikoni tonën Web Hosting Ofertat e së Premtes së Zezë VPN faqe për më shumë ulje.

 

 

 

 

 

 

Pritja e PayPal: 10 hoste në internet që pranojnë pagesën e PayPal

 • Udhërrëfyes për hostimin në internet
 • Nga Jerry Low
Vetëm për shkak se doni të paguani shërbimin tuaj të pritjes me PayPal do të thotë që ju duhet të paguani tarifa shtesë të përpunimit ose të toleroni me performancën e subpar hosting. Unë kam mbledhur një listë të pritjeve me performancë më të lartë

Pritja e lirë VPS me cPanel

 • Udhërrëfyes për hostimin në internet
 • Nga Jerry Low
Mbani në mend se pritja më e mirë VPS nuk do të thotë gjithmonë më e shtrenjta. Ka opsione atje që nuk do të djegin asnjë vrimë në xhepin tuaj. Këtu janë pesë nga hostet më të mirë të lirë VPS me cPanel që…

Get Frisky me Web hosting më të mirë për të rritur

 • Udhërrëfyes për hostimin në internet
 • Nga Jerry Low
Ju gjithashtu do të dëshironi siguri më të mirë në platformën e pritjes për të shmangur hakerët që përpiqen të hyjnë vjedhurazi në muret e mëparshme të pagesës dhe të ngjashme. Nëse nuk e keni gjetur ende të duhurin, këtu janë pesë nga hostet më të mirë të internetit për të rritur…

Sitet më të mira për mbajtjen në internet (2022)

 • Udhërrëfyes për hostimin në internet
 • Nga Timoteu Shim
* Përditësimet: Lista e çmimeve dhe tabela e krahasimit e azhurnuar. Ne të gjithë i duam freebies dhe nuk duhet të jetë për t'u habitur që edhe në web hosting ka plot freebies nëse dini se ku të kërkoni. Jo

Web Hosting më e Mirë për Biznesin e Vogël (2022)

 • Udhërrëfyes për hostimin në internet
 • Nga Jerry Low
Kafshim i shpejtë: Një host i shkëlqyeshëm në internet për uebsajtin e biznesit tuaj duhet të ketë performancë të qëndrueshme në kohë / shpejtësi, çmime të arsyeshme dhe veçori (POS të integruara, host email, etj) që lehtësojnë ose ndihmojnë biznesin tuaj…

Pritja më e mirë në internet për Kanadanë - Markat Lokale dhe Ndërkombëtare për t'u Rishikuar & Konsideruar

 • Udhërrëfyes për hostimin në internet
 • Nga Jerry Low
Gjatë viteve të fundit, ka pasur një fokus pothuajse të furishëm në dixhitalizimin e biznesit në Kanada. Në vitin 2021, shkalla e depërtimit dixhital të blerësit ka arritur mbi 70% - një audiencë prej më shumë se 27 milion…
Udhëzues për Blogim WHSR

Si të Blogoni - Këshilla nga Blogerët e Vërtetë

Si të krijoni blogun tuaj të parë duke përdorur WordPress? Si të bëni më shumë para për Blogging? Si të rritet aktivisht trafiku i blogut tuaj? Cilat janë mjetet e duhura të blogeres për t'u përdorur?

Mësoni gjithçka - nga bazat deri tek tatimet e përparuara të marketingut në blog nga probloggerët të cilët "kanë qenë atje dhe e kanë bërë atë".

Si të filloni një blog me WordPress në 2021

 

 

 

Më shumë Këshilla për Blogim

 

6 gjërat që duhet të bëni për ta kthyer blogun tuaj në një biznes

 • Këshilla Blogimi
 • Nga Gina Badalaty
Ju keni vendosur që është koha ta shndërroni blogun tuaj në një biznes dhe po pyesni veten "çfarë tjetër?" Për ta marrë atë seriozisht si një biznes, do t'ju duhet të ndryshoni më shumë sesa thjesht mentaliteti juaj. Këtu mund ta gjeni…

Si të gjeni një vend të duhur për blogun tuaj

 • Këshilla Blogimi
 • Nga Gina Badalaty
Shënime editoriale: Ky artikull është shkruar fillimisht nga Gina në Shtator 2013. Ne e kemi redaktuar dhjetëra herë në të kaluarën për t'u siguruar që ai të mbetet i vlefshëm. Kështu normalisht fillon një i ri ...

Si të filloni dhe të zhvilloni një faqe të forumit

 • Këshilla Blogimi
 • Nga Lori Soard
Krijoni një ndjenjë të komunitetit në faqen tuaj të internetit duke shtuar një forum. Kaloni nëpër 6 hapa të thjeshtë që detajojnë gjithçka, duke zgjedhur një platformë për forumin tuaj deri në vendosjen e rregullave administrative. Njerëzit kanë tendencë

Cili Email Newsletter Shërbimi është më i miri për Blogun tuaj?

 • Këshilla Blogimi
 • Nga KeriLynn Engel
Pa marrë parasysh se çfarë arsyet tuaja për fillimin e një blog, marrja e lexuesve për të lexuar një post është vetëm hapi i parë. Vetëm duke zhvilluar marrëdhënien tuaj me lexuesit tuaj, ju do të arrini qëllimet tuaja. Dhe ...

Hapat 7 për të organizuar e-mailin tuaj dhe shtoni orë në javën tuaj

 • Këshilla Blogimi
 • Nga KeriLynn Engel
Sa orë çdo javë kaloni në email? Këtu është një sfidë për ju: Duke filluar nga java tjetër, mbani shënim të gjithë kohën që kaloni duke kontrolluar emailin. Shkruajeni në një fletore ose përdorni një trac

Si të shkruani një postim të shkëlqyeshëm në blog kur bota shkëputet (brenda dhe jashtë jush)

 • Këshilla Blogimi
 • Nga Luana Spinetti
Oughshtë e vështirë të mbash mend se ke një blog për të mirëmbajtur dhe rritur kur gjithçka prishet përreth teje - dhe ti përfundon gjithashtu i prishur. Nga depresioni te sëmundja te një humbje, kur bota prishet ins
Çdo gjë që ju nevojitet për të filluar një uebsajt të ri në internet

Drejtimi i biznesit tuaj në internet

Everydo biznes ka nevojë për një precizion në internet - Ju duhet një hapësirë ​​në internet për të ndërtuar biznesin tuaj, për të shitur produkte ose për të marrë emrin tuaj atje.

Ju nuk duhet të jeni një teknik i teknologjisë dhe as një programues.

Ndiqni metodën e duhur. Zgjidh platformat e duhura. Përdorni mjetet e duhura botuese. Do të jesh 100% gjobë.

Tre mënyra për të krijuar një faqe në internet / Llojet e ndryshme të faqeve të internetit

 

 

 

Vlerësimi falas i biznesit: Shikoni Sa ia vlen faqja juaj në internet?

A e dini se mund të jeni ulur në një minierë ari?

Faqet e internetit shpesh rriten me vlerë me kalimin e kohës. Ne bëmë një studim në të kaluarën dhe u befasuam kur pashë një listë të faqeve të internetit që vlerësoheshin dhe shitet per mbi 100,000 USD.

Nëse jeni kurioz të shihni se sa vlen faqja juaj - përdorni këtë mjet interesant! Thjesht përgjigjuni disa pyetjeve të thjeshta dhe paralajmërimeve - ju mund të jeni një milioner!

Filloni Bisedën - Merrni Vlerësimin e Uebfaqes Tuaj (Falas)!

Vlerësimi i Biznesit Falas

Idetë e biznesit në internet dhe këshilla për marketing

 

Ku t'i shisni produktet tuaja në internet (Dhe, si?)

 • eCommerce
 • Nga Timoteu Shim
Nëse po përpiqeni të vendosni se çfarë funksionon më mirë për ju, këtu janë pikat më të njohura të vendeve më të njohura për të shitur produktet tuaja në internet; 1. Ndërtoni një dyqan në internet me Shopify E themeluar në vitin 2006, Shopify…

Si të filloni biznesin tuaj të bluzave

 • eCommerce
 • Nga Jason Chow
Bluzat janë mishërimi i rehatisë së rastësishme, të veshura nga të gjithë, nga Taylor Swift te qeni i fqinjit. Biznesi është një tren me lëng mishi dhe falë teknologjive dhe metodave të reja, edhe ju mund të filloni…

Hapësira e serverit: Marrja e resë në lartësi të reja

 • intervistat
 • Nga Timoteu Shim
Në pamje të parë, Serverspace mund të duket si ofruesi mesatar i shërbimit të infrastrukturës Cloud. Megjithatë, nën ujëra fshihet një kompani me thellësi të ekspertizës dhe vizion të fortë. Nëse jeni të interesuar…

Shërbimet më të mira të marketingut me email për biznesin në vitin 2022

 • Biznes Online
 • Nga Jason Chow
Nëse nuk keni qasje të drejtpërdrejtë tek njerëzit ose nuk jeni në kontakt të drejtpërdrejtë me ta në atë kohë ose nëse thjesht nuk jeni në gjendje t'i arrini ata drejtpërdrejt në çdo moment, marketingu me email është ai që ndihmon k k

Faqet si të shtypura - Shtypja më e mirë për kompanitë me kërkesë sot

 • eCommerce
 • Nga Jerry Low
Kompanitë e printimit sipas kërkesës po bëhen gjithnjë e më popullore sot, duke çuar në një bollëk faqesh si Printful. Thjesht nuk ka mënyrë më të mirë për të shitur produkte me një dhunti. Nëse vendosni të shkoni me një…

Faqet si AppSumo: Kurseni para, gjeni më shumë oferta në alternativat AppSumo

 • Biznes Online
 • Nga Jerry Low
AppSumo është një sit që ofron marrëveshje për softuerin. Ky treg dixhital ka ekzistuar për një kohë të gjatë tani dhe ofron vetëm oferta të vazhdueshme. Meqenëse shitjet e çdo lloji janë të natyrës kalimtare, ju mund të…

Indy: Optimizimi i shkathët i rrjedhës së punës për përkthyes të pavarur modern

 • intervistat
 • Nga Timoteu Shim
Indy është ideja e Sebastian Gyr dhe Jonathan Ramos, nga të cilët i pari aktualisht drejton kompaninë si Kryeshefi Ekzekutiv (CEO). Marka është në thelb një platformë me një ndalesë e krijuar për të…

Aplikacionet kërcyese të Shopify për t'ju ndihmuar të merrni më shumë shitje

 • eCommerce
 • Nga Nina De la Cruz
Këtu është një fotografi që çdo pronar i dyqanit në internet do ta njohë: një vizitor vjen në faqen tuaj të internetit nga një reklamë, shikon përreth dhe largohet. Nëse jeni pronar i dyqanit Shopify, shanset janë që të keni qindra vizita…

Si të ndërtoni një faqe interneti rezervimi duke përdorur WordPress

 • WordPress
 • Nga Sujay Pawar
Nëse jeni një konsulent, mësues, trajner personal ose profesionist tjetër që shet shërbimet tuaja me orë, ndoshta përdorni një kalendar ose formular paraqitjeje për të mbajtur gjurmët e takimeve. Por…

 

 

Rishikimet dhe rekomandimet e veglave

 

Rishikimi i Kontaktit të Përhershëm: Karakteristikat, Çmimet dhe Krahasimet

 • Web Tools
 • Nga Timoteu Shim
Përmbledhje e Rishikimit të Kontaktit të Përhershëm Ka kaq shumë faqe në internet sot saqë nëse do të ishit një shitës me pakicë eCommerce ose edhe dikush që shpresonte të arrini dhe të ofroni informacion falas, ndoshta do të kishit të drejtë

Rishikimi i AtlasVPN

 • Web Tools
 • Nga Timoteu Shim
Pro: Çfarë më pëlqen në lidhje me AtlasVPN 1. AtlasVPN ofron çmime buxhetore Nëse çmimi është konsiderata juaj kryesore, atëherë AtlasVPN është një zgjedhje e shkëlqyer. Ai ofron një plan falas me të cilin mund të filloni, por kjo '…

Rishikimi i LastPass: A është i sigurt dhe i sigurt për t'u përdorur?

 • Web Tools
 • Nga Timoteu Shim
Përmbledhja e rishikimit të LastPass Përparësitë: Ajo që më pëlqen rreth LastPass 1. LastPass thjeshton menaxhimin e fjalëkalimeve Për ata që janë mësuar me Google Chrome ose mënyrën e menaxhimit të fjalëkalimit të shfletuesit të tjerë, LastPass nuk është ai ...

Si të Hyni në Rrjetin e Errët: Udhëzues për Shfletimin e Rrjetit të Errët duke përdorur Shfletuesin TOR

 • Web Tools
 • Nga Timoteu Shim
Interneti i Fshehur Imagjinoni një ajsberg të vërtetë - Maja del mbi ujë dhe është e dukshme, megjithatë pjesa e vërtetë e ajsbergut është nën atë, e padukshme. WWW është e ngjashme, në të cilën rregullt si…

Rishikimi i pCloud: A është ruajtja më e mirë e sigurt në re?

 • Web Tools
 • Nga Timoteu Shim
Përmbledhje e rishikimit të pCloud Pro: Çfarë më pëlqen për pCloud 1. Sistemi i thjeshtë i menaxhimit të skedarëve Nëse keni përdorur më parë një shërbim të ruajtjes së skedarëve të bazuar në ueb, ndërfaqja pCloud do të jetë e njohur. Ana e majtë e…

12 mjete falas për të kontrolluar sigurinë e faqes në internet: Shmangni mashtrimet dhe rreziqet e sigurisë

 • Web Tools
 • Nga Seth Kravitz
Imagjinoni që keni gjetur një faqe interneti për blerje në internet dhe ka një produkt që ju intereson. It'sshtë gjithashtu në dispozicion për një çmim të vogël, megjithëse për një kohë të kufizuar. Filloni të pyesni veten nëse oferta është…

Shërbimet më të mira të VPN: Krahasuar 10 VPN-të kryesore

 • Web Tools
 • Nga Timoteu Shim
Zgjedhja më e mirë e më të mirës nuk është një detyrë e lehtë. Shumë varet nga testet e gjera të kryera, por një pjesë e madhe e saj gjithashtu varet nga ju - përdoruesi. Gjithkush ka nevoja të ndryshme kur c ...

10 mjete të njohura ndër-platformash për zhvillimin e aplikacioneve

 • Web Tools
 • Nga Iryna Bilyk
Bizneset kanë bërë një hap "kuantik" drejt dixhitalizimit që nga viti 2020, sipas McKinsey. Pjesa e ofertave dixhitale është rritur gjithashtu nga 35% në Dhjetor 2019 në 55% në Korrik 2020. Si rezultat,…

Alternativat më të mira për Testimin e Ngarkesës JMeter

 • Web Tools
 • Nga Matt Schmitz
Që nga lëshimi në 1998, JMeter vazhdon të jetë një nga zgjidhjet më të njohura të softuerit të testimit të ngarkesës në treg. Nëse punoni në zhvillimin e softuerit, ka të ngjarë që tashmë jeni familjar…

Mbroni Sigurinë dhe Privatësinë në internet

Në epokën e sotme të informacionit, të dhënat janë monedha e re. Të dhënat tuaja personale janë bërë një nga pasuritë e vetme më të vlefshme në dispozicion sot dhe ashtu si çdo gjë, mund të vidhen dhe tregtohen ose shkëmbehen.

Kompanitë janë duke u përpjekur të mbledhin më shumë të dhëna për përdoruesit e tyre në masën që po bëhet tepër intruzive ndërsa vendet janë të ndara se si të menaxhojnë situatën.

Pra, çfarë mund të bëjmë ne si individ për të mbrojtur privatësinë tonë në internet? Përgjigja na çon te VPN-të.

Si funksionon VPN / 10 Shërbimet kryesore të VPN për t'u marrë parasysh

Mësoni si ta mbroni privatësinë tuaj në internet.

 

 

Më shumë Udhëzues Online për Intimitet

 

Mbi 160 lidhje të errëta në ueb që nuk do t'i gjeni në Google

 • Siguri
 • Nga Jerry Low
Web i errët nuk është një vend për të gjithë, por ia vlen të eksploroni disa pjesë të tij. Për ata që mund të jenë pak të zbehur në zemër dhe megjithatë kanë ngecur me ne në Guidën tonë Turistike të Dark Web, ne kemi renditur…

Kriptimi nga fundi në fund (E2EE) për fillestarët – Udhëzuesi i plotë

 • Siguri
 • Nga Grace Lau
Ndërsa më shumë njerëz adoptojnë platforma dixhitale për të trajtuar komunikimet, siguria bëhet një shqetësim gjithnjë e më i rëndësishëm. Ky nuk është një zhvillim i papritur. Sipas shumicës së matjeve, ka më shumë se 4 fatura…

VPN-ja më e mirë për pajisje të shumëfishta

 • Siguri
 • Nga Jerry Low
Duke pasur parasysh sa pajisje ka të ngjarë të ketë çdo familje sot, shërbimet kanë filluar të mbështesin licenca të shumta për pajtim. Sidoqoftë, shumë janë ende të paqartë në lidhje me mbulimin e shumë pajisjeve në rast

Mënyra e Pafajshme e Shpjeguar: A ju bën juve Anonimë?

 • Siguri
 • Nga Timoteu Shim
Incognito Mode është një cilësim që parandalon ruajtjen e historisë suaj të shfletimit. Ndërsa shumë përdorues e lidhin modalitetin e paditur vetëm me tiparin privat të shfletimit të Google Chrome, aq më shumë gjenerata…

Menaxherët më të mirë të Fjalëkalimeve në 2022

 • Siguri
 • Nga Timoteu Shim
Me të gjitha shërbimet në internet që përdorim në ditët e sotme, secili prej nesh ka të ngjarë të ketë mbi njëqind emra përdorues dhe fjalëkalime. Ndërsa mund të shpëtoni duke përsëritur emrin tuaj të përdoruesit, fjalëkalimet duhet të jenë unike. Duke kujtuar

Programi më i mirë Antivirus / Firewall për Biznes të Vogël

 • Siguri
 • Nga Timoteu Shim
Bizneset e të gjitha madhësive janë të prekshme nga kërcënimet kibernetike duke filluar nga ransomware te trojanët dhe sulmet phishing. Ndërsa kompanitë më të mëdha mund të përballojnë dëmin, çdo ndikim financiar në bizneset e vogla c

Mbrojtja nga malware: Si të kontrolloni dhe parandaloni malware në faqen tuaj të internetit

 • Siguri
 • Nga WHSR Guest
Pavarësisht nëse keni një uebfaqe për një blog personal, një blog profesional, ose po e përdorni atë për të drejtuar një biznes, disa gjëra janë mjaft zhgënjyese sesa të mësoni se faqja e internetit është rrënuar me malware. E

Si të konfiguroni një VPN: Një Udhëzues përreth

 • Siguri
 • Nga Jerry Low
Termi Rrjet Virtual Privat (VPN) mund të tingëllojë frikësuese për disa. Në realitet, ato nuk janë shumë më komplekse për t’u përdorur sesa çdo shërbim tjetër i bazuar në aplikacione. Ky udhëzues për konfigurimin e VPN synon të japë…

A janë legal VPN? 10 vende që ndalojnë përdorimin e VPN

 • Siguri
 • Nga Timoteu Shim
Mund të vijë si befasi për disa, por Rrjetet Virtuale Private (VPN) në të vërtetë janë të ndaluara në disa vende. Edhe pse lista e vendeve që ndalojnë plotësisht përdorimin e VPN-ve është e shkurtër, ekzistojnë të tjera…

24 Statistikë alarmante të sigurisë kibernetike që duhet të dini

 • Siguri
 • Nga Jerry Low
Krimi në internet është një nga sfidat më të mëdha moderne me të cilat përballet njerëzimi. Kostoja e ndikimit mund të shkojë gjerësisht me skajin e sipërm të shkallës, mjaft e tmerrshme. Disa shembuj përfshijnë dëmtimin e të dhënave dhe des

10 truket e thjeshta për të mbrojtur faqen tuaj të WordPress nga hakerët

 • Siguri
 • Nga WHSR Guest
Hackimi i faqes tuaj mund të jetë një nga makthet më të këqija të të gjithë pronarëve të faqeve të internetit. Të qenit burim i hapur dhe sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) në industri (që përbën 38.1% të we

Gjithçka që duhet të dini për Cloudflare (dhe disa që nuk i bëni)

 • Siguri
 • Nga Timoteu Shim
Cloudflare është më së miri i njohur si Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN). Sot ajo është rritur më tej dhe ofron një gamë shërbimesh që kryesisht mbulojnë rrjetin dhe sigurinë. Misioni i tyre i deklaruar: Të ndihmojmë bu…