Cel mai bun VPN pentru mai multe dispozitive

Având în vedere câte dispozitive are fiecare gospodărie astăzi, serviciile au început să accepte mai multe licențe pe abonament. Cu toate acestea, mulți sunt încă necăjiți să acopere prea multe dispozitive în cazul în care utilizatorii abuzează de privilegiu. 

Această limitare poate fi foarte enervantă, în special pentru serviciile de care avem nevoie pe mai multe dispozitive - cum ar fi Rețele private virtuale (VPN). Dacă doriți un VPN care elimină aceste limite ale dispozitivului din apă, atunci Surfshark este cel mai bun pariu.

Statisticile arată că cele mai multe țări au o cifră medie pe dispozitiv pe gospodărie cuprinsă între șapte și zece (a se vedea numere reale aici). Având în vedere această cifră, majoritatea VPN-urilor nu vor putea acoperi totul dintr-o dată, ceea ce este cu siguranță o enervare.

Să eliminăm acea supărare, nu-i așa?

Surfshark: Cel mai bun VPN pentru mai multe dispozitive

Surfshark - cel mai bun VPN pentru mai multe dispozitive
Surfshark aplicație (citit Surfshark revizuiască).

Cu toate ca Surfshark este relativ nou pe piața VPN, face furori cu acoperirea VPN completă stelară. De fapt, nu numai că este Surfshark VPN-ul la care accesați dacă aveți nevoie doar de o singură conexiune, dvs. sunteți VPN-ul trebuie sa au în special pentru conexiuni de dispozitive multiple. 

Iată câteva dintre lucrurile care fac Surfshark atât de mare:

1. Conexiuni nelimitate (desigur!)

Servicii VPN *Număr de dispozitiveNumărul de servereAflă mai multe
SurfsharkNelimitat3,200+citeşte recenzia
ExpressVPN53,000+citeşte recenzia
NordVPN65,500+citeşte recenzia
TorGuard123,000+citeşte recenzia
IPVanishNelimitat1,100+citeşte recenzia
CyberGhost76,800+citeşte recenzia
FastestVPN10350+citeşte recenzia

Surfshark este unul dintre puținele VPN-uri de renume (dacă nu singurul) care permite conexiuni simultane nelimitate. Aceasta înseamnă că puteți conecta câte dispozitive compatibile doriți sub un singur cont. 

Acest lucru nu numai că vă face mult mai ușor, dar vă ajută și la reduceri de costuri. Așadar, vă puteți relaxa ușor și puteți conecta cât de multe dispozitive doriți, fără griji că vă săpați o gaură în buzunar.

2. Păstrează datele în siguranță și private

Surfshark strălucește în special în promisiunea de a vă menține în siguranță și privat. Funcțiile multiple se combină pentru a vă proteja experiența de navigare și pentru a vă asigura că infractorii cibernetici și companiile deopotrivă nu vă vor pune mâna pe tine.

Politică strictă fără jurnaluri

Cu sediul în Insulele Virgine Britanice, care respectă confidențialitatea, Surfshark garantează o politică strictă fără jurnal. Acest lucru este confirmat în continuare de un audit de securitate independent ceea ce a confirmat că nu au fost găsite probleme de securitate. Surshark are o experiență nepătrunsă în tratarea datelor clienților, ceea ce este impresionant. Pe scurt, activitatea dvs. online este total anonimă. 

Criptare ultra-puternică pe 256 de biți

Pe lângă faptul că aveți o strângere de mână sigură cu serverele VPN, Surfshark folosește criptare de top pentru datele transmise prin tunelul VPN. Folosește criptare pe 256 de biți, care este la fel de bună. 

Acest lucru este coroborat cu un hash de autentificare SHA-512 și un schimb de chei DHE-RSA de 2048 biți. Prin urmare, veți obține un tunel sigur, criptat bine, care vă permite să vă ascundeți traficul de ochii curioși. 

Gama de selecție a protocolului excelent

Surfshark folosește mai multe protocoale cheie, și anume cele încercate și testate OpenVPN precum și IKEv2. Primul este standardul de facto atunci când vine vorba de viteze și securitate ridicate, în timp ce acesta din urmă este mai potrivit pentru rețelele mobile.

O nouă adăugire la opțiunile sale de protocol este WireGuard; un protocol ușor, open-source, care devine din ce în ce mai popular, deoarece oferă viteze mai mari, securitate excelentă și compatibilitate cu toate sistemele de operare majore (OS).

Caracteristici suplimentare de securitate

Includerea unei funcții kill switch care termină automat conexiunea la internet în cazul în care întâmpinați probleme de conexiune vă ajută să vă asigurați siguranța și să rămâneți în siguranță în orice moment. De asemenea, vă oferă protecție împotriva scurgerilor; Scurgerile de IP, DNS și WebRTC au fost testate și s-au dovedit a fi negative. 

3. Disponibil pe o varietate de platforme

Surfshark rulează pe diverse platforme.

Surfshark acceptă tone de platforme precum Windows, Linux, MacOS, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, Samsung TV, Fire TV, Roku, Android TV, LG TV, Chromecast, Nvidia Shield, Xbox, PlayStation și altele. 

Este disponibil și ca plugin de browser pentru Chrome și Firefox. După cum puteți vedea, Surfshark funcționează cu aproape orice dispozitiv existent, ceea ce face conectarea la diferitele dispozitive ușoară și fără probleme. 

În plus, puteți instala Surfshark pe routere. Cu toate acestea, rețineți că serviciile VPN instalate de router pot fi considerabil mai lente. Acest lucru se datorează faptului că routerele trebuie să lucreze mai mult pentru a efectua criptarea și, de asemenea, că majoritatea routerelor sunt cunoscute a fi slabe în acest domeniu.

4. Funcționalitatea conexiunii multi-hop

Faceți clic pe MultiHop și selectați perechea de servere VPN pentru a vă direcționa traficul.

Aceasta este o caracteristică VPN dublă în care puteți alege să treceți prin două servere VPN consecutiv în loc de serverul obișnuit. Utilizarea funcției multi-hop crește factorul de anonimat pentru o mai mare liniște sufletească.

5. Viteză și fiabilitate ridicate ale conexiunii

LocațieDescărcare (Mbps)Încărcare (Mbps)Ping (ms)
Benchmark (fără VPN)305.78119.066
Singapore (WireGuard)178.55131.56194
Statele Unite (WireGuard)174.71115.65176
Statele Unite (fără WireGuard)91.3127.23190
Regatul Unit (WireGuard)178.55131.56194
Olanda (fără WireGuard)170.592.71258
Africa de Sud (WireGuard)168.3886.09258
Africa de Sud (fără WireGuard)47.614.28349
Australia (WireGuard)248.36182.1454

S-au făcut teste de viteză Surfshark iar performanța generală a vitezei s-a dovedit a fi bună și la egalitate cu majoritatea furnizorilor de servicii de top din afacerea VPN. Cu aproape toate locațiile testate Surfshark a arătat că, deși nu a înregistrat cele mai rapide viteze în oraș, a oferit viteze foarte consistente, care au fost mai mult decât satisfăcătoare.

Acesta este, de fapt, un semn mai puternic Surfsharkfiabilitatea lui în comparație cu una care are doar câteva locații cu viteze extraordinare, dar restul sunt inutilizabile. 

6. Bună prezență la server global

Surfshark are peste 3200 de servere în 65 de țări
Listă de Surfshark Locațiile serverului VPN

Surfshark are peste 3200 de servere în 65 de țări din Europa, America, Orientul Mijlociu, Africa și regiunea Asia Pacific. Acest lucru este impresionant pentru un nou venit. Serverele lor sunt toate prietenoase cu P2P. Această zonă de acoperire grozavă înseamnă pur și simplu că nu veți avea probleme în a accesa orice doriți oriunde în lume.

7. Nu există probleme la accesarea conținutului blocat geografic

Majoritatea ar folosi un VPN pentru a accesa conținut geo-blocat și acest lucru este util mai ales atunci când vine vorba de streaming media; Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, etc. Fanii Netflix vor avea o legătură puternică cu acest lucru.  

Majoritatea VPN-urilor, cu excepția unui număr mic, tind să dezamăgească fie cu conexiuni proaste, fie cu mesaje de temut „PROXY DETECTED”. Surfshark nu face nimic din toate astea și vă asigură că beneficiați de cea mai fluidă experiență Netflix pentru multe țări. De asemenea, deblochează o mulțime de alte conținuturi.

8. Caracteristici suplimentare minunate

In timp ce majoritatea furnizorilor de VPN vă oferă multe caracteristici suplimentare încorporate, Surfshark excelează prin faptul că vă oferă caracteristici suplimentare care completează scopul său principal:

Caracteristică de pe lista albă

Funcția vă permite să decideți ce trafic ocolește serviciul VPN și care nu. Acest lucru este util mai ales atunci când aveți unele aplicații sau site-uri care întâmpină probleme cu VPN-urile. Funcția Whitelister vă permite să configurați până la adresa URL sau aplicația care va ocoli cu totul serviciul VPN. 

Mod de camuflaj

Acest lucru este util mai ales pentru site-urile care, dintr-un anumit motiv, au blocat traficul VPN. Aka ofuscare a serverului, acest mod de camuflaj face ca conexiunea dvs. să pară mai mult ca traficul de internet obișnuit în loc de trafic VPN, permițându-vă astfel să intrați.

Fără mod Border

Dacă se întâmplă să vă aflați într-o zonă restrictivă, cum ar fi China, veți descoperi că utilizarea unui VPN obișnuit poate să nu fie suficientă pentru a ocoli toate măsurile de supraveghere extrem de ridicate puse în aplicare. Tot ce trebuie să faci este să pornești SurfsharkModul No Borders și totul este gata. 

CleanWeb

În plus, Surfshark vă oferă opțiunea CleanWeb pentru a ajuta la blocarea reclamelor și a instrumentelor de urmărire. 

9. Prețuri

Surfshark de stabilire a prețurilor
Surfshark Plan de 24 de luni la prețul de 2.49 USD/lună.

Surfsharkprețurile lui scot serios mingea din parc. Dacă optați pentru planul lunar de 24 de dolari, va trebui să plătiți doar 2.49 USD/lună! Acest preț pentru toate bunătățile enumerate mai sus este absolut ceva de care să ne bucurăm. Pentru un serviciu VPN care oferă o performanță atât de consistentă, împreună cu atât de multe caracteristici solide, aceasta este absolut o fură!

Concluzie

După cum puteți vedea, există o mulțime de motive pentru a iubi Surfshark. Dacă includem acele conexiuni nelimitate de dispozitiv, este într-adevăr o afacere greu de învins. Luați în considerare vitezele constante de pe toate serverele sale și gama formidabilă de funcții și avem un adevărat câștigător pe mâini.

Citeşte mai mult:

Fotografia autorului

Articol de Jerry Low