Cel mai bun VPN pentru mai multe dispozitive

Actualizat: 02 noiembrie 2021 / Articol de: Jerry Low

Având în vedere câte dispozitive are fiecare gospodărie astăzi, serviciile au început să accepte mai multe licențe pe abonament. Cu toate acestea, mulți sunt încă necăjiți să acopere prea multe dispozitive în cazul în care utilizatorii abuzează de privilegiu. 

Această limitare poate fi foarte enervantă, în special pentru serviciile de care avem nevoie pe mai multe dispozitive - cum ar fi Rețele private virtuale (VPN). Dacă doriți un VPN care elimină aceste limite ale dispozitivului din apă, atunci Surfshark este cel mai bun pariu.

Statisticile arată că cele mai multe țări au o cifră medie pe dispozitiv pe gospodărie cuprinsă între șapte și zece (a se vedea numere reale aici). Având în vedere această cifră, majoritatea VPN-urilor nu vor putea acoperi totul dintr-o dată, ceea ce este cu siguranță o enervare.

Să eliminăm acea supărare, nu-i așa?

Surfshark: Cel mai bun VPN pentru mai multe dispozitive

Surfshark - cel mai bun VPN pentru mai multe dispozitive
Aplicația Surfshark (citiți recenzia Surfshark).

Deși Surfshark este relativ nou pe piața VPN, acesta face furori cu acoperirea sa VPN stelară. De fapt, nu numai că VPN-ul Surfshark este accesat dacă aveți nevoie doar de o singură conexiune, este VPN-ul dvs. trebuie sa au în special pentru conexiuni de dispozitive multiple. 

Iată câteva dintre lucrurile care fac din Surfshark atât de mare:

1. Conexiuni nelimitate (desigur!)

Servicii VPN *Număr de dispozitiveNumărul de servereAflă mai multe
SurfsharkNelimitat3,200+citeşte recenzia
ExpressVPN53,000+citeşte recenzia
NordVPN65,500+citeşte recenzia
TorGuard123,000+citeşte recenzia
IPVanishNelimitat1,100+citeşte recenzia
CyberGhost76,800+citeşte recenzia
FastestVPN10350+citeşte recenzia

Surfshark este unul dintre puținele VPN-uri de renume (dacă nu singurul) care permite conexiuni simultane nelimitate. Aceasta înseamnă că puteți conecta câte dispozitive compatibile doriți într-un singur cont. 

Acest lucru nu numai că vă face mult mai ușor, dar vă ajută și la reduceri de costuri. Așadar, vă puteți relaxa ușor și puteți conecta cât de multe dispozitive doriți, fără griji că vă săpați o gaură în buzunar.

2. Păstrează datele în siguranță și private

Surfshark strălucește în special în promisiunea sa de a vă păstra în siguranță și intimitate. Funcțiile multiple se combină pentru a vă proteja experiența de navigare și pentru a vă asigura că infractorii cibernetici și companiile nu vă vor păstra.

Politică strictă fără jurnaluri

Cu sediul în Insulele Virgine Britanice, protejate de confidențialitate, Surfshark garantează o politică strictă de neînregistrare. Acest lucru este confirmat în continuare de un audit de securitate independent ceea ce a confirmat că nu au fost găsite probleme de securitate. Surshark are o experiență nepătrunsă în tratarea datelor clienților, ceea ce este impresionant. Pe scurt, activitatea dvs. online este total anonimă. 

Criptare ultra-puternică pe 256 de biți

Pe lângă faptul că are o strângere de mână sigură cu servere VPN, Surfshark folosește criptare de top pentru datele transmise prin tunelul VPN. Folosește criptarea pe 256 de biți, ceea ce este la fel de bun pe cât devine. 

Acest lucru este coroborat cu un hash de autentificare SHA-512 și un schimb de chei DHE-RSA de 2048 biți. Prin urmare, veți obține un tunel sigur, criptat bine, care vă permite să vă ascundeți traficul de ochii curioși. 

Gama de selecție a protocolului excelent

Surfshark utilizează mai multe protocoale cheie, și anume cele încercate și testate OpenVPN precum și IKEv2. Primul este standardul de facto atunci când vine vorba de viteze și securitate ridicate, în timp ce acesta din urmă este mai potrivit pentru rețelele mobile.

O nouă adăugire la opțiunile sale de protocol este WireGuard; un protocol ușor, open-source, care devine din ce în ce mai popular, deoarece oferă viteze mai mari, securitate excelentă și compatibilitate cu toate sistemele de operare majore (OS).

Caracteristici suplimentare de securitate

Includerea unei funcții kill switch care termină automat conexiunea la internet în cazul în care întâmpinați probleme de conexiune vă ajută să vă asigurați siguranța și să rămâneți în siguranță în orice moment. De asemenea, vă oferă protecție împotriva scurgerilor; Scurgerile de IP, DNS și WebRTC au fost testate și s-au dovedit a fi negative. 

3. Disponibil pe o varietate de platforme

Surfshark rulează pe diverse platforme.

Surfshark acceptă tone de platforme precum Windows, Linux, MacOS, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, Samsung TV, Fire TV, Roku, Android TV, LG TV, Chromecast, Nvidia Shield, Xbox, PlayStation și altele. 

De asemenea, este disponibil ca plugin pentru browser pentru Chrome și Firefox. După cum puteți vedea, Surfshark funcționează cu aproape orice dispozitiv existent, ceea ce face conectarea la diferite dispozitive ușoare și fără probleme. 

În plus, puteți instala Surfshark pe routere. Cu toate acestea, rețineți că serviciile VPN instalate de router pot fi considerabil mai lente. Acest lucru se datorează faptului că routerele trebuie să lucreze mai mult pentru a efectua criptarea și, de asemenea, că majoritatea routerelor sunt cunoscute ca fiind slabe în această zonă.

4. Funcționalitatea conexiunii multi-hop

Faceți clic pe MultiHop și selectați perechea de servere VPN pentru a vă direcționa traficul.

Aceasta este o caracteristică VPN dublă în care puteți alege să treceți prin două servere VPN consecutiv în loc de serverul obișnuit. Utilizarea funcției multi-hop crește factorul de anonimat pentru o mai mare liniște sufletească.

5. Viteză și fiabilitate ridicate ale conexiunii

LocațieDescărcare (Mbps)Încărcare (Mbps)Ping (ms)
Benchmark (fără VPN)305.78119.066
Singapore (WireGuard)178.55131.56194
Singapore (fără WireGuard)200.4693.3911
Statele Unite (WireGuard)174.71115.65176
Statele Unite (fără WireGuard)91.3127.23190
Regatul Unit (WireGuard)178.55131.56194
Olanda (fără WireGuard)170.592.71258
Africa de Sud (WireGuard)168.3886.09258
Africa de Sud (fără WireGuard)47.614.28349
Australia (WireGuard)248.36182.1454

Testele de viteză au fost efectuate pe Surfshark, iar performanța generală a vitezei sa dovedit a fi bună și la egalitate cu majoritatea furnizorilor de servicii de top din afacerea VPN. Aproape toate locațiile testate cu Surfshark au arătat că, deși nu a înregistrat cele mai rapide viteze în oraș, a oferit viteze foarte consistente, care au fost mai mult decât satisfăcătoare.

Acesta este de fapt un semn mai puternic al fiabilității Surfshark în comparație cu unul care are doar câteva locații cu viteze minunate, dar restul sunt inutilizabile. 

6. Bună prezență la server global

Surfshark are peste 3200 de servere în 65 de țări
Lista locațiilor serverului Surfshark VPN

Surfshark are peste 3200 de servere în 65 de țări din Europa, America, Orientul Mijlociu, Africa și regiunea Asia-Pacific. Acest lucru este impresionant pentru un nou venit. Serverele lor sunt toate compatibile cu P2P. Această zonă de acoperire excelentă înseamnă pur și simplu că nu veți avea probleme în accesarea a orice doriți oriunde în lume.

7. Nu există probleme la accesarea conținutului blocat geografic

Majoritatea ar folosi un VPN pentru a accesa conținut geo-blocat și acest lucru este util mai ales atunci când vine vorba de streaming media; Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, etc. Fanii Netflix vor avea o legătură puternică cu acest lucru.  

Majoritatea rețelelor VPN, cu excepția câtorva mâini, tind să dezamăgească fie prin conexiuni greșite, fie prin servirea dvs. cu mesaje mult temute „PROXY DETECTED”. Surfshark nu face nimic din toate acestea și vă asigură că veți obține cea mai bună experiență Netflix pentru multe țări. De asemenea, deblochează o mulțime de alte conținuturi.

8. Caracteristici suplimentare minunate

In timp ce majoritatea furnizorilor de VPN vă oferă multe funcții suplimentare inteligente încorporate, Surfshark excelează prin faptul că vă oferă funcții adăugate care completează scopul său principal:

Caracteristică de pe lista albă

Funcția vă permite să decideți ce trafic ocolește serviciul VPN și care nu. Acest lucru este util mai ales atunci când aveți unele aplicații sau site-uri care întâmpină probleme cu VPN-urile. Funcția Whitelister vă permite să configurați până la adresa URL sau aplicația care va ocoli cu totul serviciul VPN. 

Mod de camuflaj

Acest lucru este util mai ales pentru site-urile care, dintr-un anumit motiv, au blocat traficul VPN. Aka ofuscare a serverului, acest mod de camuflaj face ca conexiunea dvs. să pară mai mult ca traficul de internet obișnuit în loc de trafic VPN, permițându-vă astfel să intrați.

Fără mod Border

Dacă se întâmplă să vă aflați într-o zonă restrictivă, cum ar fi China, veți descoperi că utilizarea unui VPN obișnuit poate să nu fie suficientă pentru a ocoli toate măsurile de supraveghere extrem de ridicate puse în aplicare. Tot ce trebuie să faceți este să activați modul fără frontiere al Surfshark și totul este bine să mergeți. 

CleanWeb

În plus, Surfshark vă oferă opțiunea CleanWeb pentru a ajuta la blocarea anunțurilor și a trackerelor. 

9. Prețuri

Prețul Surfshark
Surfshark 24-plan lunar la pretul de $ 2.49 / mo.

Prețurile Surfshark elimină serios mingea din parc. Dacă optați pentru planul 24 lunar, va trebui să plătiți doar 2.49 USD / lună! Acest preț pentru toate bunătățile enumerate mai sus este absolut ceva de apreciat. Pentru un serviciu VPN care oferă o performanță atât de consistentă împreună cu atât de multe caracteristici solide, acesta este absolut un furt!

Concluzie

După cum puteți vedea, există o mulțime de motive pentru a iubi Surfshark. Dacă includem acele conexiuni de dispozitive nelimitate, este într-adevăr o afacere greu de învins. Luați în considerare viteza constantă pe toate serverele sale și o gamă formidabilă de caracteristici și avem un câștigător real pe mâini.

Citeşte mai mult:

Despre Jerry Low

Fondator al WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - o recenzie de găzduire de încredere și utilizată de utilizatorii 100,000. Mai mult de 15 ani de experiență în web hosting, marketing afiliat, și SEO. Contributor la ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com și multe altele.