Wywiad dotyczący projektowania stron internetowych: pytania i odpowiedzi z Ryanem Piersonem, menedżerem ds. Współpracy RocketTheme

Aktualizacja: 08 / Artykuł: Lori Soard

Pomysł na klubową witrynę szablonową narodził się w 2004 roku, kiedy Andy Miller, dyrektor generalny RocketTheme, pracował jako „główny programista Mambo CMS”. W tym samym roku założył witrynę mambodev.com, która oferowała szablony oraz niestandardowe prace. Ta witryna rozwinęła się w to, co jest dzisiaj RocketTheme. RocketTheme udostępnia szablony swoim członkom, aby pomóc im wejść na podstawową stronę internetową w coś o niezwykłym wzornictwie.

Witryna oferuje szablony Joomla premium, a także szablony dla WordPress, Magento i phpBB. Znajdziesz tu również bezpłatne wtyczki i rozszerzenia dla tych platform, takie jak moduł pogodowy, który podłącza się do Yahoo lub Wunderground APIS i wyświetla informacje o pogodzie. To tylko jedno z wielu rozszerzeń dostępnych w RocketTheme.

Strona domowa motywu rakietowego
Strona domowa motywu rakietowego

Wprowadzenie: RocketTheme The Company

RocketTheme to rodzaj klubu szablonów. Czy możesz powiedzieć nam coś więcej o tym, jak działa członkostwo?

Oferujemy dwie różne podstawowe metody zakupu naszych szablonów i motywów. Pierwszym z nich jest usługa subskrypcji, która pozwala zapisać się do jednego z naszych klubów na platformach. Członkostwo w klubach zapewnia pełny dostęp do całej naszej biblioteki szablonów dla danej platformy, a także obsługę szablonów i wszelkich rozszerzeń lub dodatkowych produktów udostępnianych na platformę.

Na przykład, jeśli subskrybujesz nasz klub Joomla, możesz pobrać dowolny z obsługiwanych szablonów Joomla, a także otrzymać wsparcie dla nich i dowolnych naszych rozszerzeń Joomla.

Druga metoda to bezpośredni zakup, który jest jednorazową opłatą, która daje możliwość pobrania szablonu lub motywu i użycia go w maksymalnie jednej działającej witrynie. Otrzymujesz również wsparcie dla niego i wszelkich rozszerzeń lub wtyczek, o ile produkty są obsługiwane. Jest to lepsza opcja dla osób, które chcą konkretnych szablonów i nie muszą się martwić o wygaśnięcie okresu subskrypcji, gdy będą potrzebować później wsparcia.

CechaCzłonkostwo w klubiePojedynczy szablon
Katalog szablonówCały katalog platformyTylko szablon
Wsparcie / ForaPełny dostęp do forów ClubTylko szablon i rozszerzenie
Rozszerzenie ClubUzupełniającyUzupełniający
Licencje witryny1-3 (z możliwością rozbudowy)1 (nierozszerzalny)
Cena$ 59-99$ 29-49

Czym różni się RocketTheme od innych klubów z szablonami?

Lubimy myśleć, że produkujemy doskonały produkt, który przetrwa próbę czasu. Regularnie wracamy do niektórych naszych starszych szablonów i aktualizujemy je, aby korzystać z najnowszych technologii i standardów, dzięki czemu masz spokój, wiedząc, że Twoja witryna nie stanie się przestarzała ani nie wpadnie w pułapkę.

Stworzyliśmy Gantry, potężną platformę dla WordPress i Joomla, i wydaliśmy ją jako projekt open source, aby umożliwić każdemu, kto chce zbudować własny szablon, szansę na zrobienie tego przy użyciu tego samego schematu, którego używamy do tych, które sprzedajemy. Wydaliśmy również wszystkie nasze rozszerzenia i wtyczki jako produkty bezpłatne, umożliwiając każdemu, kto ma dowolny szablon lub motyw, korzystanie z nich na swojej stronie.

 

O szablonach RocketTheme

Oferujesz szablony w formatach takich jak Joomla! i WordPress. Jaki jest twój najpopularniejszy format i dlaczego tak uważasz?

Jesteśmy obecnie największym dostawcą Joomla. Nasz założyciel, Andy Miller, był jednym z pierwotnych założycieli projektu Joomla, a nasz sukces zawdzięczamy społeczności Joomla.

Powiedział: tworzymy i obsługujemy produkty dla czterech głównych platform: Joomla, WordPress, phpBB i Magento. Mamy członków zespołu przydzielonych do tworzenia i utrzymywania produktów na każdym z nich, a my oferujemy ten sam poziom wsparcia we wszystkich dziedzinach.

Przekonasz się, że większość naszych projektów jest dostępna na wszystkich czterech platformach. Dzięki temu nasi użytkownicy mogą znaleźć styl, który lubią i trzymać się z nim, nawet jeśli zdecydują się na migrację swojej witryny z Joomla na WordPress lub dodanie forum phpBB.

Twoja firma opracowała Gantry Framework. Powiedz nam więcej o tym i dlaczego jest to korzystne dla właścicieli firm ...

Pandemia Gantry framework zaczęło się jako produkt konieczności. Podczas tworzenia nowych szablonów musieliśmy powtarzać wiele procesów. Wymyślaliśmy na nowo koło za każdym razem, aby dodawać elementy, które nasi klienci cieszyli się od jednego projektu do drugiego, a Gantry stał się dla nas sposobem, aby zrobić coś bardzo dobrze jeden raz i łatwo dodać go do przyszłych projektów.

Ramy od bardzo wczesnych lat ewoluowały całkiem sporo i poczyniliśmy olbrzymie postępy w tworzeniu czegoś, co jest przyjazne dla użytkownika, szybkie i łatwe do dostosowania.

Wygląda na to, że witryny WordPress są obecnie prawie stale atakowane przez hakerów? Czy Twoje motywy są regularnie aktualizowane w celu uwzględnienia nowych naruszeń bezpieczeństwa lub jakie zabezpieczenia są dostępne?

Nieustannie monitorujemy nasze fora członkowskie pod kątem wszelkich zgłoszeń problemów bezpieczeństwa związanych z naszymi tematami i szybko aktualizujemy każdy temat, w którym taki problem istnieje.

Ponieważ nasze współczesne motywy są zbudowane przy użyciu tego samego szkieletu (Gantry), jesteśmy w stanie szybko zidentyfikować i wdrożyć poprawki, które obejmują jednocześnie wszystkie nasze motywy.

* Uwaga: Na końcu tego wywiadu umieściliśmy kilka próbek szablonów RocketTheme. 

Szczegóły członkostwa RocketTheme

Co otrzymam, jeśli dołączę do klubu? Czy jest to po prostu dostęp do już stworzonych motywów lub nowe motywy dodawane regularnie? Jeśli tak, to ile razy, ile itd.?

Dołączenie do jednego z naszych klubów zapewnia natychmiastowy dostęp do całej naszej biblioteki szablonów, motywów lub stylów dla tej konkretnej platformy. Możesz pobierać i testować z dowolną liczbą, a otrzymujesz licencje na witryny, które umożliwiają korzystanie z naszych szablonów w aktywnych witrynach. Dołączając do klubu, możesz otrzymać do trzech licencji, aw dowolnym momencie możesz kupić więcej. Zyskujesz także dodatkowe licencje przy każdym odnowieniu.

Otrzymujesz również dostęp do naszych forów pomocy technicznej dotyczących zarówno naszych szablonów, jak i powiązanych rozszerzeń. Fora te są obsługiwane przez zespół moderatorów oprócz naszych programistów. Zrobimy wszystko, aby upewnić się, że pytania są udzielane szybko i całkowicie.

Powiedziałbym, że być może jednym z naszych największych atutów dla członków jest nasza społeczność. Za pośrednictwem naszych forów nasi członkowie stale łączą się ze sobą i widzą korzyści z tych dyskusji.

Rocket Theme WordPress Theme Informacje o cenie klubowej.
Rocket Theme WordPress Theme Informacje o cenie klubowej.

Zauważyłem, że masz opcję wsparcia Premier dla członków klubu za trochę więcej. Jaki jest przykład tego, jak mogą z niego korzystać właściciele firm?

Ta opcja jest dostępna dla każdego, kto napotyka problem lub potrzebuje dodatkowa ręka przekonanie naszych szablonów lub rozszerzeń, by zrobiły coś wyjątkowego dla swojej witryny. Jest również dostępny dla każdego, kto może potrzebować dodatkowego zestawu oczu lub drobnych poprawek jednego z naszych szablonów.

Wielu naszych klientów buduje swoją pierwszą witrynę lub tworzy coś, co jest znacznie większe i bardziej szczegółowe niż wszystko, z czym wcześniej się zmagali. Jesteśmy tutaj, aby pomóc, jeśli będą tego potrzebować.

Program partnerski RocketTheme

Wielu naszych czytelników to właściciele witryn, którzy są zainteresowani sposobami budowania strumieni dochodów na swojej stronie. Rozumiem, że masz program partnerski. Jak można się zapisać na ten program?

Nasz program partnerski jest zarządzany przez ShareASale i jest to świetny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki poprzez rozpowszechnianie informacji o tym, co RocketTheme ma do zaoferowania. Nasz program partnerski doskonale nadaje się dla każdego, kto bloguje o projektowaniu stron internetowych lub ma witrynę, która koncentruje się na innym uzupełniającym się temacie.

Czy jest coś, co mogą zrobić właściciele witryn internetowych, aby program był skuteczniejszy, np. Umieszczenie na stronie, które zauważyłeś, jest bardziej skuteczne, poparte osobistymi rekomendacjami lub takie?

Najlepszą zasadą jest utrzymywanie linku w czystości i widoczności. Witryny, które w dużej mierze polegają na reklamach, często zaśmiecają stronę za pomocą banerów i tworzą ślepotę reklam ze swoimi odwiedzającymi. Jeśli chcesz odnieść sukces, ogranicz bałagan do minimum.

Mamy jedne wytyczne na miejscu, aby upewnić się, że nasz link jest używany na stronie, na której miałoby to sens, i że link jest prezentowany w sposób, który nie powoduje zamieszania użytkownika.

Dostosowywanie motywów

Jak można dostosować motywy? Czy jest to tylko kwestia przepisania małego kodu lub dodania różnych stylów, aby uzyskać nowy wygląd lub czy jest bardziej złożony?

Nasze motywy są bardzo łatwe do dostosowania. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki naszemu wykorzystaniu struktury Gantry, ponieważ bardzo ułatwia ona zmianę modułów / widżetów. Możesz zmienić szablon RocketTheme w niemal każdy rodzaj strony, jaką możesz sobie wyobrazić.

Prawie każdy aspekt naszych szablonów może być dostosowywany bez konieczności radzenia sobie z kodem.

Czy masz jakieś statystyki, wykresy lub wykresy związane z RocketTheme, które chciałbyś udostępnić naszym czytelnikom?

Chociaż obecnie nie mamy żadnych wykresów ani wykresów, mamy dynamiczną i rozwijającą się społeczność programistów internetowych, właścicieli małych firm i początkujących przedsiębiorców, którzy nie tylko kontaktują się z nami i za pośrednictwem naszych forów, ale za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nasze strony na Facebooku i Twitterze mają podstawę dla ponad 10,000 i używamy tych platform do łączenia się i udostępniania informacji z naszą społecznością na podstawie bardziej osobistej.

Nasz podstawowy zespół składa się z kilkunastu członków, w tym programistów, pisarza technicznego, kontroli jakości i koordynatorów wsparcia. Mamy również zespół moderatorów forum, którzy zapewniają dodatkowe wsparcie dla naszej bazy użytkowników za pośrednictwem naszych forów. Nasz zespół działa na całym świecie w takich miejscach jak USA, Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Polska, Chorwacja, Grecja i Indonezja.

Pomimo naszego dystansu produkujemy średnio cztery szablony, style lub motywy każdego miesiąca. Dodatkowo regularnie aktualizujemy naszą bibliotekę rozszerzeń dla kilku głównych platform, które są udostępniane bezpłatnie wszystkim, niezależnie od tego, czy posiadają szablon RocketTheme, czy nie.

Stworzyliśmy także framework Gantry, który jest otwarty i dostępny dla każdego do wykorzystania jako część następnego szablonu lub projektu motywu.

„Jesteśmy w trakcie prac nad Gantry5, który jest główną aktualizacją naszego podstawowego frameworka, która wprowadzi wiele nowych funkcji dla naszych użytkowników. Planujemy udostępnić więcej informacji o tych nowych funkcjach na naszym blogu przez następny miesiąc ”.

Chcesz więcej informacji na temat RocketTheme?

RocketTheme utrzymuje blog i możesz śledzić je na stronach mediów społecznościowych Facebook   Twitter.

Próbki szablonów RocketTheme

Szablon WordPress - Vermilion

Szablon Wordpress - Vermilion

Szablon Magneto - Chapelco

Szablon magneto - Chapelco
Szablon Magneto - Chapelco

Szablon phpBB - Osmoza

Szablon phpBB - Osmoza
Szablon phpBB - Osmoza

Joomla! Szablon - Plethora

Szablon Joomla - Plethora
Szablon Joomla - Plethora

O Ryanie Piersonie

Ryan

Ryan Matthew Pierson ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pisaniu technologii, blogowaniu i nadawaniu programów. Oprócz produkcji treści multimedialnych napisał tysiące artykułów na temat technologii, które zostały opublikowane w niektórych z najpopularniejszych serwisów i biuletynów w Internecie.

O Lori Soard

Lori Soard pracuje jako niezależny pisarz i redaktor od 1996. Ma tytuł licencjata w dziedzinie edukacji angielskiej i doktorat z dziennikarstwa. Jej artykuły pojawiały się w gazetach, czasopismach, Internecie, a ona opublikowała kilka książek. Od 1997 pracowała jako web designer i promotor dla autorów i małych firm. Pracowała nawet przez krótki czas w rankingach stron internetowych dla popularnej wyszukiwarki i studiowała taktykę SEO dla wielu klientów. Lubi słuchać jej czytelników.