Surfshark ULASAN

Kemas kini: 2022-06-14 / Artikel oleh: Timothy Shim

Syarikat: SurfShark

latar Belakang: Surfshark adalah pendatang baru yang relatif kepada Rangkaian Persendirian Maya (VPN) adegan dan muncul dengan dentuman. Ditubuhkan pada 2018 di British Virgin Islands, penyedia VPN menyediakan rangkaian besar lebih 3,200 pelayan di sekitar 65 negara.

Harga Bermula: $ 2.49

mata wang: USD

Lawati Dalam Talian: https://www.surfshark.com

Ringkasan & Penilaian Ulasan

5

Selama bertahun-tahun Surfshark telah mengembangkan perkhidmatan yang sudah mengagumkan. Sokongan sambungan tanpa had, penipuan GPS, pelayan RAM sahaja, dasar tiada log yang disahkan pihak ketiga, serta berfungsi dengan baik di China – penyedia VPN menonjol dari segi kebolehgunaan dan nilai untuk wang.

Satu lagi perkara yang membuatkan saya gembira ialah berita bahawa ia berpangkalan di British Virgin Islands (BVI).. BVI adalah Wilayah Luar Negara British seperti yang kita tahu tetapi tidak mempunyai undang-undang pengekalan data yang diketahui untuk diperkatakan dan mempunyai undang-undang tersendiri yang berasingan. sistem kehakiman. Ini menjadikannya pangkalan yang ideal untuk syarikat VPN kerana itu adalah sebahagian daripada perniagaan teras mereka – tanpa nama.

Dengan pemikiran itu, saya mendaftar untuk rancangan dua tahun dan melompat tepat, menjalankannya melalui karya.

Ringkasan Video

1. Tiada Pembalakan

Apakah maksud tiada pembalakan di SurfShark

Seperti yang saya nyatakan tadi, perkara pertama yang membuatkan saya ambil tahu Surfshark ialah pangkalan BVI ia berfungsi. Itu adalah petanda yang baik untuk dasar larangan pembalakan yang dimiliki oleh syarikat itu. Ia mendakwa hanya menyimpan jumlah data pengguna yang terhad untuk tujuan tertentu.

Menurut mereka, satu-satunya maklumat yang disimpan ialah alamat e-mel anda dan beberapa maklumat pengebilan dalam hal pembayaran balik diminta. Proses pendaftaran mereka seolah-olah mengesahkan ini dan maklumat yang terdapat dalam panel pengurusan akaun juga tidak. Satu-satunya perkara yang dapat dilihat ialah alamat e-mel dan tetapan e-mel anda.

SurfSharkNota mengenai tiada pembalakan

Surfshark tidak mengumpul atau mengumpul sebarang data seperti alamat IP, sejarah penyemakan imbas, maklumat sesi, lebar jalur yang digunakan, setem masa sambungan, trafik rangkaian dan data lain yang serupa (sumber).

Audit Bebas

Surfshark juga membuat tuntutan telah melalui audit bebas oleh Cure53. Berikut adalah laporan audit mereka mengenai SurfShark Sambungan Chrome VPN (2018) dan SurfShark Infrastruktur (2021).

* Catatan: Cure53 (mengubati53.de) adalah orang Jerman keselamatan siber firma yang diasaskan oleh Dr. Mario Heiderich. Ia memiliki pengalaman hampir satu dekad di lapangan, termasuk audit aplikasi mudah alih pemantauan ibu bapa Korea Selatan.

2. Pelayaran Selamat dan Anonymous

Seperti kebanyakan VPN, Surfshark datang dengan pilihan protokol yang boleh anda pilih. Pilihan di sini sedikit lebih terhad daripada biasa walaupun. Anda hanya mempunyai akses kepada IKEv2, OpenVPN (TCP atau UDP) dan protokol yang kurang dikenali yang dipanggil Shadowsocks.

Kemasukan Shadowsocks sedikit mengejutkan pada mulanya sejak pemajunya diminta berhenti bekerja pada kod dan keluarkannya dari GitHub di mana ia dikongsi. Protokol ini tetap hidup dan kini mempunyai laman web sendiri: Shadowsocks.

Kemungkinan penggunaan protokol ini akan membantu pengguna di tanah besar China untuk bekerja dengan cara mereka melepasi Firewall Besar. Walaupun tiada tuntutan rasmi yang sebenar, saya telah memerhati Surfshark untuk bekerja dengan agak baik dari dalam China untuk beberapa lama sekarang.

Ujian Kesambungan China
Kami menjalankan ujian kesambungan di China, tangkapan skrin adalah hasil pada April 2021.

Ciri Privasi Baru Diperkenalkan

Sebagai tambahan kepada semua ini Surfshark telah membina wap dan sama ada baru-baru ini menambah atau akan menambah beberapa ciri menarik tidak lama lagi. Pada masa ini, penipuan GPS telah disertakan, bersama-sama dengan Pengesahan 2-Faktor (2FA).

Lebih penting lagi, mereka telah menukar ke pelayan hanya RAM yang bermaksud privasi anda pada dasarnya terjamin. Setiap kali kuasa dilancarkan ke pelayan mereka, semuanya dihapuskan sepenuhnya.

3. Pelbagai Aplikasi

Surfshark mempunyai pelbagai jenis apl yang boleh anda gunakan untuk memasangnya pada hampir semua jenis peranti yang disambungkan. Ini termasuk segala-galanya daripada platform Windows dan Linux atau Mac yang digunakan secara meluas kepada peranti mudah alih dan juga TV pintar dan beberapa penghala.

Terdapat juga varian yang boleh anda gunakan dengan pelayar popular seperti Chrome dan Firefox. Perlu diingatkan bahawa sambungan Chrome untuk Surfshark adalah diaudit oleh firma bebas pada lewat 2018, melewati hanya dua kelemahan kecil yang dijumpai.

SurfShark ialah penyelesaian VPN untuk Windows PC, Mac, Android, Android TV, iOS, Linux, Chrome & Firefox untuk menjamin kehidupan digital anda.
Selain sistem pengendalian komputer dan mudah alih yang popular, anda juga boleh menggunakan SurfShark VPN untuk Apple TV, Samsung TV, Fire TV, Roku, Android TV, Chromecast, Nvidia Shield dan lain-lain.

4. Sokongan Pelanggan yang Hebat

Rekod sembang terkini dengan Surfshark menyokong
Salah satu rekod sembang saya dengan Surfshark sokongan.

Memeriksa sokongan pelanggan mereka, saya sangat gembira dengan hasilnya setiap kali. Saya menghubungi mereka dua kali, sekali dengan siasatan jualan dan yang lain dengan persoalan yang lebih teknikal. Kedua-dua kali respons cepat (dalam masa beberapa saat).

Saya juga gembira dengan tahap pengetahuan yang ditunjukkan oleh kakitangan sokongan mereka yang dapat menyelesaikan masalah saya dengan cepat dan cekap.

5. Sambungan / Peranti tanpa had

SurfShark menyokong peranti tanpa had.
Sambung serentak ke SurfShark dengan peranti tanpa had.

Isu-isu jumlah peranti yang anda boleh menyambungkan ke VPN hanya menjadi tumpuan sepanjang tahun lalu atau lebih. Pada masa lalu, kami terutamanya perlu bimbang untuk melindungi satu peranti statik dan satu mudah alih (biasanya).

Hari ini, terima kasih kepada IoT, praktikal semuanya disambungkan ke Internet. Satu isi rumah boleh dengan mudah mempunyai peranti 10 yang disambungkan ke pelbagai rangkaian. Tempat saya sebagai contohnya mempunyai tiga telefon bimbit, tiga tablet, dua komputer desktop, satu komputer riba, penghala dan TV pintar!

Surfshark ialah salah satu daripada beberapa perkhidmatan VPN di sekeliling yang tidak mengehadkan bilangan sambungan yang boleh anda gunakan pada masa yang sama – sama ada anda sekeluarga dengan enam peranti — setiap penstriman Netflix atau Hulu — atau perniagaan dengan berbilang kedai . 

6. Prestasi Kelajuan Hebat

Membincangkan Kelajuan VPN adalah cacing yang sama sekali berbeza, jadi jika anda tidak pasti apa yang menjadikan VPN anda cepat (atau lambat), periksa saya Panduan VPN di sini.

SurfShark Ujian Kelajuan VPN

Secara ringkasnya, inilah hasil yang kami perolehi SurfShark Ujian kelajuan VPN.

LokasiMuat turun (Mbps)Muat naik (Mbps)Ping (ms)
Tanda aras (tanpa VPN)305.78119.066
Singapura (WireGuard)178.55131.56194
Singapura (Tanpa WireGuard)200.4693.3911
Amerika Syarikat (WireGuard)174.71115.65176
Amerika Syarikat (No WireGuard)91.3127.23190
United Kingdom (WireGuard)178.55131.56194
Holland (Tanpa WireGuard)170.592.71258
Afrika Selatan (WireGuard)168.3886.09258
Afrika Selatan (Tanpa WireGuard)47.614.28349
Australia (WireGuard)248.36182.1454

Catatan: Ujian kelajuan dengan WireGuard adalah yang terbaru.

Penanda Aras – Ujian kelajuan tanpa SurfShark VPN

Surfshark ujian kelajuan - Penanda Aras (tanpa VPN): Pada masa ujian saya mendapat 300+ Mbps pada talian 500Mbps
Benchmark (tanpa VPN): Pada masa ujian saya mendapat 300 + Mbps pada baris 500Mbps

SurfShark Ujian Kelajuan (dengan sambungan WireGuard)

SurfsharkProtokol WireGuard baharu dikatakan menunjukkan banyak janji dan kami telah menjalankan beberapa ujian yang mencerminkan perkara ini. Perlu diingat walaupun kependaman itu masih kekal sama.

Sebelum ujian Surfshark, saya mula-mula menjalankan ujian kelajuan pada talian saya untuk mengukur kelajuannya pada masa itu.

SurfShark (dengan WireGuard) kelajuan dari United Kingdom (hasil sebenar di sini).
SurfShark (dengan WireGuard) kelajuan dari Australia (hasil sebenar di sini).
SurfShark (dengan WireGuard) kelajuan dari Amerika Syarikat (hasil sebenar di sini).
SurfShark (dengan WireGuard) kelajuan dari Afrika Selatan (hasil sebenar di sini).
SurfShark (dengan WireGuard) kelajuan dari Singapura (hasil sebenar di sini).

SurfShark Ujian Kelajuan (Tanpa WireGuard)

Asia (Singapura)

SurfShark ujian kelajuan dari Singapura (lihat hasil sebenar di sini).

Saya memilih Singapura untuk ujian rantau Asia saya kerana ia mempunyai beberapa infrastruktur terbaik di sekitar dan merupakan hab transit utama untuk sambungan antarabangsa. Secara jujur, mata saya hampir muncul dari kepala saya kerana saya dapat memukul 200Mbps pada ujian hiliran.

Hasilnya hanyalah yang terbaik yang saya jumpai sejauh ini dan saya kembali berlatih ujian beberapa kali untuk memastikan ia betul (ia adalah).

Eropah (Belanda)

SurfShark ujian kelajuan dari Belanda (lihat hasil sebenar di sini).

Kelajuan dari sambungan saya ke pelayan VPN yang berpangkalan di Eropah sama baiknya, dengan tanda memberitahu kebanyakannya berada dalam lag ping yang lebih lama.

Amerika Syarikat (Seattle)

Surfshark ujian kelajuan - SurfShark ujian kelajuan dari Amerika Syarikat (lihat keputusan sebenar di sini).
SurfShark ujian kelajuan dari Amerika Syarikat (lihat hasil sebenar di sini).

Dari pelayan VPN yang berpangkalan di AS, kelajuan turun untuk saya lagi. Ini biasanya diharapkan kerana saya secara fizikal jauh dari AS seperti yang boleh. Walau bagaimanapun, 91 Mbps masih merupakan hasil yang hebat dan lebih daripada cukup, secara teorinya, untuk menyiarkan video walaupun di 8K.

Afrika (Afrika Selatan)

Surfshark ujian kelajuan - SurfShark ujian kelajuan dari Afrika Selatan (lihat keputusan sebenar di sini).
SurfShark ujian kelajuan dari Afrika Selatan (lihat hasil sebenar di sini).

Afrika adalah kambing hitam biasa dalam keluarga, tetapi masih menunjukkan hasil yang lebih baik daripada yang saya dapat dari perkhidmatan VPN yang lain. 47 Mbps mungkin terdengar sedikit lambat jika anda membandingkannya dengan kelajuan talian lalai saya, tetapi sudah pasti sudah cukup untuk menyalurkan video 4K.

7. Kerja Netflix

Anda boleh menggunakan SurfShark untuk memintas penyekatan geo Netflix dan menonton filem yang hanya tersedia di negara lain.

Netflix berfungsi, jadi saya rasa tidak ada lagi yang perlu dibincangkan mengenai perkara itu.

Yang perlu diperhatikan adalah kerana peningkatan ping untuk pelayan yang semakin jauh, terdapat kelewatan yang agak ketara dalam memuatkan halaman di Netflix. Sedikit menjengkelkan tetapi penstriman masih berfungsi dengan baik.

8. Surfshark Didatangkan pada Harga Yang Tidak Boleh Dipercayai

Surfshark harga terkini
Surfshark Pelan 24 bulan berharga $2.49/bln.

Surfshark baru-baru ini telah menjalani semakan harga yang sangat kecil, menaikkannya sedikit. Memandangkan betapa cepatnya mereka telah berkembang – baik dalam ciri dan rangkaian, ini bukanlah sesuatu yang mengejutkan.

Seperti biasa, menggunakan rancangan lanjutan adalah satu-satunya cara untuk mendapatkan nilai sebenar daripada perkhidmatan VPN. Sebagai Surfshark pengguna selama lebih setahun sekarang, saya boleh memberitahu anda bahawa mereka benar-benar berbaloi.

Pelan dua tahun pada masa ini berjumlah $2.49/bulan dan kekal sebagai salah satu cadangan paling bernilai untuk wang yang saya lihat setakat ini. Ya, mungkin terdapat pilihan yang lebih murah, tetapi tidak dengan kualiti Surfshark sedang menawarkan – dalam banyak kes, tidak hampir.

Bandingkan Surfshark harga dengan perkhidmatan VPN lain

Perkhidmatan VPN *Langganan 6 bulanLangganan 1 TahunLangganan 2 / 3 Tahun
Surfshark$ 12.95 / mo$ 3.99 / mo$ 2.30 / mo
AtlastVPN$ 10.99 / mo$ 3.29 / mo$ 1.99 / mo
CyberGhost$ 12.99 / mo$ 4.29 / mo$ 3.25 / mo
ExpressVPN$ 12.95 / mo$ 8.32 / mo$ 8.32 / mo
IPVanish$ 10.99 / mo$ 3.99 / mo$ 3.99 / mo
NordVPN$ 11.99 / mo$ 4.99 / mo$ 3.99 / mo
PureVPN$ 10.95 / mo$ 10.95 / mo$ 3.33 / mo
TorGuard$ 9.99 / mo$ 4.99 / mo$ 4.99 / mo
VyprVPN$ 15.00 / mo$ 8.33 / mo$ 8.33 / mo


* Nota – Harga disemak tepat pada April 2022. Klik pautan untuk membaca ulasan dan keputusan ujian kelajuan kami untuk setiap perkhidmatan VPN. 

Surfshark Kekurangan: Apa yang Boleh SurfShark Buat lebih baik?

1. Pelayan P2P Terhad dengan Kelajuan Kurang

Surfshark - bukan itu VPN terbaik untuk orang aneh Torrent.

Perkara pertama yang perlu anda ketahui ialah Surfshark mengehadkan P2P atau Torrenting kepada beberapa lokasi; Kanada, Jerman, Itali, Jepun, Belanda, UK, AS. Bagi saya ini amat membimbangkan kerana yang paling dekat dengan lokasi saya ialah Jepun.

Walau bagaimanapun, seperti yang anda lihat dari ujian kelajuan di atas, pelayan Jepun masih berfungsi dengan baik untuk saya. Malangnya, nampaknya tidak diterjemahkan dengan pantas ke kelajuan torrent.

Anda boleh torrent dengan Surfshark, tetapi perlahan-lahan.

Saya berlari satu set ujian torrents, mencari filem yang paling tinggi yang saya dapati untuk mengetahui bagaimana mereka akan lakukan. Kelajuan muat turun torrent adalah sebahagian kecil daripada kelajuan yang diuji, sebab sebab tidak diketahui.

Ini berlaku beberapa kali ketika saya mencuba pelbagai perkara seperti menukar pelayan atau menggunakan set fail yang berbeza. Kebenarannya ialah, Surfshark nampaknya tidak mahu bermain bagus dengan P2P begitu banyak. Anda BOLEH torrent, tetapi perlahan-lahan.

2. Pelayan Terpantas Tidak Diperlukan

Apabila saya melancarkan aplikasi VPN Surshark buat kali pertama, saya ingin melihat sejauh mana ia akan dilakukan dengan segala-galanya secara lalai. Apa yang saya lakukan ialah memasangnya, masukkan kelayakan saya kemudian klik pada 'server terpantas'. Saya telah disambungkan ke pelayan setempat di mana saya - dengan keputusan kecewa. Perkara yang sama berlaku dengan pilihan 'Server Paling Sesuai'.

Nasihat saya ialah mencubanya dahulu tetapi jika anda mendapat keputusan yang teruk, pilih pelayan alternatif. Secara peribadi, keadaan saya berfungsi dengan baik apabila menyambung kepada yang berpangkalan di Singapura Surfshark pelayan.

Surfshark Panduan Pemasangan

Cara Penyediaan SurfShark pada Windows 10

1. The SurfShark app

menyediakan VPN pada Windows 10 menggunakan aplikasi
. Surfshark Apl Windows mudah untuk pemula (melawat Surfshark talian)

Terdapat dua cara utama anda boleh menyediakan a SurfShark pada Windows 10. Cara pertama dan paling mudah ialah menggunakan aplikasi yang disediakan oleh SurfShark. Kaedah ini lebih disukai kerana selain daripada kemudahan, ia dilengkapi dengan ciri-ciri lain yang dibina padanya.

Untuk memasang aplikasi:

  1. Melawat Surfshark laman web dan muat turun aplikasi Windows
  2. Klik dua kali fail pemasang untuk memulakan persediaan
  3. Apabila pemasangan selesai, klik Jalankan untuk memulakan aplikasi

Semasa aplikasi berjalan, anda akan diminta untuk log masuk ke akaun anda, atau membuat yang baru. Sekiranya anda belum mendaftar untuk perkhidmatan tersebut, pilihlah untuk mendaftarkan akaun. Sekiranya anda mempunyai akaun yang ada, masukkan alamat e-mel dan kata laluan anda. 

Untuk menyambung ke a SurfShark pelayan, anda boleh sama ada mengklik butang 'Sambung' dan biarkan Surfshark pilih pelayan terbaik untuk anda, atau klik pada pilihan di bawah tab 'Lokasi' jika anda ingin menyambung ke mana-mana negara/pelayan tertentu. Surfshark mempunyai lebih 3,000 pelayan VPN di 61 negara yang boleh anda sambungkan.

2. Pemasangan Manual pada Windows

menyediakan VPN pada Windows 10 menggunakan pemasangan manual
Antaramuka OpenVPN GUI terpisah dari pemasangan Windows teras anda.

Cara anda menyediakan anda SurfShark secara manual pada Windows bergantung pada protokol yang anda ingin gunakan.

Protokol VPN yang berbeza menawarkan tahap keselamatan dan prestasi yang berbeza. Untuk mengetahui lebih lanjut mengenai ini, baca kami Panduan VPN. Saya biasanya lebih suka OpenVPN untuk keselamatannya yang lebih baik berbanding dengan protokol lain yang ada.

Untuk menubuhkan Surfshark secara manual untuk OpenVPN pada Windows:

  1. Muat turun GUI OpenVPN dan pasangnya
  2. Muat turun fail konfigurasi OpenVPN (biasanya dalam fail ZIP) dari penyedia VPN anda. Saya mengesyorkan anda mengekstrak fail tersebut ke dalam folder yang terpisah di dalam direktori pemasangan OpenVPN anda (contoh: C: \ Users \ YourUsername \ OpenVPN \ config)
  3. Jalankan aplikasi OpenVPN
  4. Klik kanan pada ikon OpenVPN pada anda kawasan pemberitahuan
  5. Pilih pelayan yang anda mahukan, kemudian klik 'Sambung'
  6. Masukkan nama pengguna dan kata laluan anda

Cara persediaan SurfShark pada Android

menyediakan VPN pada android
Cari sahaja penyedia VPN anda di Play Store

Memandangkan kesederhanaan cara peranti mudah alih mengendalikan sesuatu, menyediakan SurfShark pada Android mungkin yang paling mudah daripada semua kaedah:

  1. Lancarkan aplikasi Play Store pada peranti anda
  2. Carian untuk Surfshark dan pasangnya
  3. Mulakan aplikasi dan log masuk menggunakan bukti kelayakan anda
  4. Tekan butang 'Sambung' untuk memulakan perkhidmatan

Anda juga boleh memilih untuk memilih lokasi anda dari senarai pelayan / negara dalam aplikasi. 

Cara Penyediaan SurfShark pada iOS

menyediakan VPN pada iOS
VPN berasaskan peranti mudah alih mudah digunakan

Menyiapkan VPN pada peranti iOS anda semudah di platform Android:

  1. Cari Surfshark aplikasi di App Store
  2. Muat turun dan pasang apl
  3. Setelah selesai, lancarkan aplikasi dan tekan butang 'Sambung'

Bagaimana untuk Menyediakan berasaskan Penyemak Imbas SurfShark Sambungan

SurfShark mempunyai sambungan berasaskan penyemak imbas (untuk kedua-dua Chrome dan Firefox) yang boleh anda gunakan.

Penyemak Imbas Chrome

Menyiapkan VPN pada penyemak imbas Chrome
Anda boleh mengawal semua Surfshark ciri daripada sambungan Chrome
  1. Lawati kedai web Chrome dan cari sambungan VPN anda
  2. Apabila anda menjumpai yang betul, klik 'Tambah ke Chrome'
  3. Klik pada ikon sambungan pada bar alat penyemak imbas anda
  4. Masukkan kelayakan log masuk anda
  5. Tekan butang 'Quick Connect' dan anda sudah selesai

Pelayar Firefox

Menyiapkan VPN pada penyemak imbas Firefox
VPN berasaskan penyemak imbas cepat dan mudah dipasang
  1. Klik pada Menu '(ikon dengan tiga garis mendatar) dan klik pada' Add-ons '
  2. Cari penyedia VPN anda dan klik di atasnya
  3. Klik '+ Tambahkan ke Firefox'
  4. Setelah dipasang, klik ikon pada bar alat dan masukkan kelayakan anda
  5. Cukup klik 'Quick Connect' dan anda sudah bersedia untuk pergi

Cara Penyediaan Surfshark pada Penghala

menyediakan VPN pada penghala
VPN dapat dipasang pada beberapa router, tetapi sering kali mempunyai prestasi yang terbatas.

Sebelum kita bermula, adalah penting untuk menyedari beberapa perkara tentang VPN dan penghala. Memandangkan VPN sering menggunakan berat penyulitan, prestasi pada penghala selalunya terjejas secara negatif kerana keupayaan perkakasan yang terhad.

Selain itu, tidak semua penghala akan menyokong VPN. Jika anda ingin menggunakan VPN pada penghala anda, pastikan ia dapat melakukannya sebelum mendaftar untuk perkhidmatan tersebut! Sama seperti konfigurasi manual pada Windows, anda perlu memuat turun terlebih dahulu Surfsharkfail konfigurasi OpenVPN. Kemudian:

  1. Log masuk ke panel pentadbiran penghala anda
  2. Dari menu, klik 'VPN' kemudian 'OpenVPN'
  3. Pilih 'OpenVPN Client' dan klik 'Tambah Profil'
  4. Pilih tab 'OpenVPN' dan isikan kelayakan anda
  5. Klik 'Pilih Fail' untuk memilih fail konfigurasi OpenVPN kemudian klik 'Muat Naik'
  6. Klik 'OK'

Setelah selesai, profil akan muncul di bawah senarai sambungan VPN anda di penghala. Untuk memulakan salah satu daripadanya, pilih yang anda mahukan dan tekan butang 'Aktifkan' di sebelahnya.

Pemikiran Akhir: Surfshark sedang Membuat Gelombang!

Biasanya saya seorang penyemak yang sekata dan saya suka menimbang sebanyak mungkin faktor. Ini dipengaruhi oleh kedua-dua pengalaman peribadi dan saya melakukan yang terbaik untuk mengelakkan sebarang berat sebelah daripadanya. Tidak syak lagi, kali ini saya boleh mengatakan bahawa saya sangat kagum dengan apa Surfshark tawarkan.

Ini benar terutamanya kerana saya sendiri telah memperhatikan perkembangan mereka dari kanak-kanak baru di blok ini hingga persembahan menarik yang mereka ada hari ini. Ya, mereka mungkin masih baru, tetapi mereka serius dalam perniagaan.

Tidak sampai setahun, mereka telah memperkenalkan ciri-ciri baru dan melipatgandakan jumlah pelayan yang mereka miliki ketika pertama kali saya log masuk. Pada masa yang sama, walaupun dengan kenaikan kecil, harga lebih tinggi daripada persaingan.

Surfshark kekal kukuh sebagai salah satu VPN teratas dalam senarai kegemaran saya.

Mengenai Timothy Shim

Timothy Shim adalah seorang penulis, editor, dan pakar teknologi. Memulakan kerjayanya di bidang Teknologi Maklumat, dia dengan cepat mencetak cetaknya dan sejak itu bekerja dengan tajuk media Antarabangsa, serantau dan domestik termasuk ComputerWorld, PC.com, Business Today, dan The Asian Banker. Kepakarannya terletak di bidang teknologi dari sudut pandang pengguna dan perusahaan.