VPN Terbaik untuk Pelbagai Peranti

Kemas kini: 2021-11-02 / Artikel oleh: Jerry Low

Memandangkan berapa banyak peranti yang mungkin dimiliki setiap isi rumah hari ini, perkhidmatan telah mula menyokong banyak lesen setiap langganan. Namun, masih banyak yang enggan menutup terlalu banyak peranti sekiranya pengguna menyalahgunakan hak tersebut. 

Batasan ini boleh sangat mengganggu, terutamanya untuk perkhidmatan yang kami perlukan pada pelbagai peranti seperti Rangkaian Peribadi Maya (VPN). Sekiranya anda mahukan VPN yang meletupkan had peranti ini di luar air, maka Surfshark adalah pertaruhan terbaik anda.

Statistik menunjukkan bahawa kebanyakan negara mempunyai jumlah peranti per rumah rata-rata antara tujuh hingga sepuluh (Lihat nombor sebenar di sini). Memandangkan angka itu, kebanyakan VPN tidak akan dapat merangkumi semuanya sekaligus, yang pastinya menjengkelkan.

Mari kita hilangkan kegusaran itu, kan?

Surfshark: VPN Terbaik untuk Berbilang Peranti

Surfshark - VPN terbaik untuk berbilang peranti
Surfshark aplikasi (membaca Surfshark mengkaji).

Walaupun Surfshark agak baharu dalam pasaran VPN, ia membuat gelombang dengan liputan VPN menyeluruh yang cemerlang. Malah, bukan sahaja Surfshark VPN untuk pergi ke jika anda hanya memerlukan satu sambungan, ia adalah VPN anda kemestian terutamanya untuk sambungan pelbagai peranti. 

Berikut adalah beberapa perkara yang membuat Surfshark sangat hebat:

1. Sambungan tanpa had (tentu saja!)

Perkhidmatan VPN *Bilangan PerantiBilangan PelayanBaca
SurfsharkUnlimited3,200 +kajian membaca
ExpressVPN53,000 +kajian membaca
NordVPN65,500 +kajian membaca
TorGuard123,000 +kajian membaca
IPVanishUnlimited1,100 +kajian membaca
CyberGhost76,800 +kajian membaca
FastestVPN10350 +kajian membaca

Surfshark ialah salah satu daripada sedikit VPN yang bereputasi (jika bukan satu-satunya) yang membenarkan sambungan serentak tanpa had. Ini bermakna anda boleh menyambungkan seberapa banyak peranti serasi yang anda mahukan di bawah satu akaun. 

Ini bukan sahaja menjadikannya lebih mudah untuk anda, tetapi juga membantu menumpukan penjimatan kos. Oleh itu, anda boleh berehat dengan mudah dan menyambungkan seberapa banyak peranti yang anda mahukan tanpa perlu risau akan menggali lubang di poket anda.

2. Ia Menyimpan Data Selamat dan Peribadi

Surfshark terutamanya bersinar dalam janjinya untuk memastikan anda selamat dan peribadi. Berbilang ciri bergabung untuk melindungi pengalaman penyemakan imbas anda dan memastikan bahawa penjenayah siber dan perniagaan sama-sama tidak akan menangkap anda.

Dasar Tanpa Log yang Ketat

Berpusat di British Virgin Islands yang mesra privasi, Surfshark menjamin dasar larangan log yang ketat. Ini disahkan lagi oleh an audit keselamatan bebas yang mengesahkan bahawa tiada masalah keselamatan dijumpai. Surshark memang mempunyai catatan prestasi yang baik dalam menangani data pelanggan, yang sangat mengagumkan. Ringkasnya, aktiviti dalam talian anda sama sekali tidak dikenali. 

Penyulitan 256-bit Ultra-kuat

Selain mempunyai jabat tangan yang selamat dengan pelayan VPN, Surfshark mempekerjakan terkemuka penyulitan untuk data yang dihantar melalui terowong VPN. Ia menggunakan penyulitan 256-bit, yang sebaik mungkin. 

Ini bersesuaian dengan hash pengesahan SHA-512 dan pertukaran kunci DHE-RSA 2048-bit. Hasilnya, anda akan mendapat terowong yang selamat dan disulitkan yang membolehkan anda menyembunyikan trafik anda dari mata yang memusingkan. 

Julat Pemilihan Protokol Hebat

Surfshark memanfaatkan beberapa protokol utama, iaitu yang dicuba dan diuji OpenVPN serta IKEv2. Yang pertama adalah standard de-facto untuk keselamatan dan kelajuan tinggi sedangkan yang kedua lebih sesuai untuk rangkaian mudah alih.

Tambahan baru untuk pilihan protokolnya ialah WireGuard; protokol sumber terbuka yang ringan dan semakin popular, kerana memberikan kelajuan yang lebih tinggi, keselamatan yang sangat baik, dan keserasian dengan semua Sistem Operasi (OS) utama.

Ciri-ciri Keselamatan Tambahan

Kemasukan fungsi kill switch yang menghentikan sambungan internet secara automatik sekiranya anda menghadapi masalah sambungan membantu memastikan anda selamat dan akan sentiasa selamat sepanjang masa. Ia juga memberi anda perlindungan daripada kebocoran; Kebocoran IP, DNS, dan WebRTC diuji dan didapati negatif. 

3. Terdapat dalam Pelbagai Platform

Surfshark berjalan pada pelbagai platform.

Surfshark menyokong banyak platform seperti Windows, Linux, MacOS, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, Samsung TV, Fire TV, Roku, Android TV, LG TV, Chromecast, Nvidia Shield, Xbox, PlayStation dan lain-lain. 

Ia juga tersedia sebagai pemalam penyemak imbas untuk Chrome dan Firefox. Seperti yang anda lihat, Surfshark berfungsi dengan hampir mana-mana peranti yang wujud yang menjadikan penyambungan kepada pelbagai peranti anda mudah dan tanpa sebarang masalah. 

Selain itu, anda boleh memasang Surfshark pada penghala. Walau bagaimanapun, perlu diingat bahawa perkhidmatan VPN yang dipasang penghala boleh menjadi lebih perlahan. Ini disebabkan oleh penghala yang perlu mengambil lebih banyak kerja untuk melaksanakan penyulitan dan juga kebanyakan penghala diketahui lemah di kawasan ini.

4. Fungsi Sambungan Multi-Hop

Klik MultiHop dan pilih sepasang pelayan VPN untuk mengarahkan lalu lintas anda.

Ini adalah ciri VPN berganda di mana anda boleh memilih untuk merutekan melalui dua pelayan VPN berturut-turut dan bukannya satu pelayan biasa. Menggunakan ciri multi-hop meningkatkan faktor anonimiti untuk ketenangan fikiran yang lebih besar.

5. Kelajuan dan Kebolehpercayaan Sambungan yang Hebat

LokasiMuat turun (Mbps)Muat naik (Mbps)Ping (ms)
Tanda aras (tanpa VPN)305.78119.066
Singapura (WireGuard)178.55131.56194
Singapura (Tanpa WireGuard)200.4693.3911
Amerika Syarikat (WireGuard)174.71115.65176
Amerika Syarikat (No WireGuard)91.3127.23190
United Kingdom (WireGuard)178.55131.56194
Holland (Tanpa WireGuard)170.592.71258
Afrika Selatan (WireGuard)168.3886.09258
Afrika Selatan (Tanpa WireGuard)47.614.28349
Australia (WireGuard)248.36182.1454

Ujian kelajuan telah dilakukan pada Surfshark dan prestasi kelajuan keseluruhan didapati baik dan setanding dengan kebanyakan penyedia perkhidmatan teratas dalam perniagaan VPN. Hampir semua lokasi diuji dengan Surfshark menunjukkan bahawa walaupun ia tidak mencatatkan kelajuan terpantas di sekitar bandar, ia memberikan kelajuan yang sangat konsisten yang lebih daripada memuaskan.

Ini sebenarnya adalah tanda yang lebih kuat untuk memberitahu SurfsharkKebolehpercayaan berbanding dengan yang hanya mempunyai beberapa lokasi dengan kelajuan yang hebat tetapi selebihnya tidak boleh digunakan. 

6. Kehadiran Pelayan Global yang Baik

Surfshark mempunyai lebih 3200 pelayan di 65 negara
Senarai Surfshark VPN lokasi pelayan

Surfshark mempunyai lebih 3200 pelayan di 65 negara di seluruh Eropah, Amerika, Timur Tengah, Afrika dan rantau Asia Pasifik. Ini mengagumkan untuk pendatang baru. Pelayan mereka semuanya mesra P2P. Kawasan liputan hebat ini bermakna anda tidak akan menghadapi masalah untuk mengakses apa sahaja yang anda inginkan di mana-mana sahaja di dunia.

7. Tiada Masalah Mengakses Kandungan yang Disekat Geo

Sebilangan besar akan menggunakan VPN untuk mengakses kandungan yang disekat geo dan ini sangat berguna ketika datang ke media streaming; Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, dll. Peminat Netflix akan sangat berkaitan dengan ini.  

Kebanyakan VPN kecuali segelintir cenderung mengecewakan sama ada dengan sambungan yang buruk atau memberi anda mesej 'PROXY DETECTED' yang amat digeruni. Surfshark tidak melakukan apa-apa perkara itu dan memastikan anda mendapat pengalaman Netflix yang paling lancar untuk banyak negara. Ia juga menyahsekat banyak kandungan lain.

8. Ciri-ciri Hebat Tambahan

Manakala kebanyakan penyedia VPN menyediakan anda dengan banyak ciri tambahan terbina dalam, Surfshark cemerlang kerana ia memberi anda ciri tambahan yang melengkapkan tujuan utamanya:

Ciri Daftar Putih

Dengan ciri ini, anda dapat menentukan lalu lintas mana yang melewati perkhidmatan VPN dan mana yang tidak. Ini sangat berguna apabila anda mempunyai beberapa aplikasi atau laman web yang menghadapi masalah dengan VPN. Ciri Whitelister membolehkan anda mengkonfigurasi hingga ke URL atau aplikasi yang akan memotong layanan VPN sama sekali. 

Mod Penyamaran

Ini sangat berguna untuk laman web yang kerana sebab tertentu, telah menyekat lalu lintas VPN. Kekaburan pelayan Aka, mod penyamaran ini menjadikan sambungan anda kelihatan lebih seperti lalu lintas internet biasa dan bukannya lalu lintas VPN, dengan itu, membiarkan anda masuk.

Tiada Mod Sempadan

Jika anda berada di kawasan yang terhad seperti China, anda akan mendapati bahawa menggunakan VPN biasa mungkin tidak mencukupi untuk memintas semua langkah penyeliaan yang sangat tinggi yang dilaksanakan. Apa yang anda perlu lakukan ialah hidupkan SurfsharkMod Tiada Sempadan dan semuanya boleh digunakan. 

Web Bersih

Selain itu, Surfshark memberi anda pilihan CleanWeb untuk membantu menyekat iklan dan penjejak. 

9. Harga

Surfshark harga
Surfshark Pelan 24 bulan berharga $2.49/bln.

SurfsharkHarga 's serius mengetuk bola keluar dari taman. Jika anda memilih pelan 24 bulanan, anda hanya perlu membayar $2.49/bulan! Harga ini untuk semua barangan seperti yang disenaraikan di atas sememangnya sesuatu yang menarik untuk dinikmati. Untuk perkhidmatan VPN yang menawarkan prestasi konsisten sedemikian bersama-sama dengan begitu banyak ciri pepejal, ini benar-benar mencuri!

Kesimpulan

Seperti yang anda lihat, terdapat banyak sebab untuk mencintai Surfshark. Jika kami memasukkan sambungan peranti tanpa had tersebut, ia benar-benar perjanjian yang sukar untuk ditewaskan. Faktorkan kelajuan yang konsisten pada semua pelayannya dan pelbagai ciri yang menggerunkan dan kami mempunyai pemenang sebenar di tangan kami.

Baca lebih lanjut:

Mengenai Jerry Low

Pengasas WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - semakan hosting yang dipercayai dan digunakan oleh pengguna 100,000. Lebih daripada 15 tahun pengalaman dalam web hosting, pemasaran affiliate, dan SEO. Penyumbang kepada ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com, dan banyak lagi.