VPN Terbaik untuk Pelbagai Peranti

Dikemas kini: 02 Nov 2021 / Artikel oleh: Jerry Low

Memandangkan berapa banyak peranti yang mungkin dimiliki setiap isi rumah hari ini, perkhidmatan telah mula menyokong banyak lesen setiap langganan. Namun, masih banyak yang enggan menutup terlalu banyak peranti sekiranya pengguna menyalahgunakan hak tersebut. 

Batasan ini boleh sangat mengganggu, terutamanya untuk perkhidmatan yang kami perlukan pada pelbagai peranti seperti Rangkaian Peribadi Maya (VPN). Sekiranya anda mahukan VPN yang meletupkan had peranti ini di luar air, maka Surfshark adalah pertaruhan terbaik anda.

Statistik menunjukkan bahawa kebanyakan negara mempunyai jumlah peranti per rumah rata-rata antara tujuh hingga sepuluh (Lihat nombor sebenar di sini). Memandangkan angka itu, kebanyakan VPN tidak akan dapat merangkumi semuanya sekaligus, yang pastinya menjengkelkan.

Mari kita hilangkan kegusaran itu, kan?

Surfshark: VPN Terbaik untuk Pelbagai Peranti

Surfshark - VPN terbaik untuk pelbagai peranti
Aplikasi Surfshark (baca ulasan Surfshark).

Walaupun Surfshark relatif baru untuk pasar VPN, ia membuat gelombang dengan liputan VPN yang luar biasa. Sebenarnya, bukan hanya Surfshark VPN yang akan dikunjungi jika anda hanya memerlukan satu sambungan, tetapi juga VPN anda kemestian terutamanya untuk sambungan pelbagai peranti. 

Berikut adalah beberapa perkara yang menjadikan Surfshark sangat menarik:

1. Sambungan tanpa had (tentu saja!)

Perkhidmatan VPN *Bilangan PerantiBilangan PelayanBaca
SurfsharkUnlimited3,200 +kajian membaca
ExpressVPN53,000 +kajian membaca
NordVPN65,500 +kajian membaca
TorGuard123,000 +kajian membaca
IPVanishUnlimited1,100 +kajian membaca
CyberGhost76,800 +kajian membaca
FastestVPN10350 +kajian membaca

Surfshark adalah salah satu daripada VPN yang sangat baik (jika bukan satu-satunya) yang membolehkan sambungan serentak tanpa had. Ini bermaksud bahawa anda boleh menyambungkan seberapa banyak peranti serasi yang anda mahukan di bawah satu akaun. 

Ini bukan sahaja menjadikannya lebih mudah untuk anda, tetapi juga membantu menumpukan penjimatan kos. Oleh itu, anda boleh berehat dengan mudah dan menyambungkan seberapa banyak peranti yang anda mahukan tanpa perlu risau akan menggali lubang di poket anda.

2. Ia Menyimpan Data Selamat dan Peribadi

Surfshark sangat bersungguh-sungguh dalam janjinya untuk menjaga keselamatan dan keselamatan anda. Pelbagai ciri digabungkan untuk melindungi pengalaman melayari anda dan memastikan bahawa penjenayah siber dan perniagaan sama sekali tidak akan mendapat perhatian anda.

Dasar Tanpa Log yang Ketat

Berpusat di Kepulauan Virgin British yang mesra privasi, Surfshark menjamin dasar larangan mencatatkan. Ini disahkan lagi oleh sebuah audit keselamatan bebas yang mengesahkan bahawa tiada masalah keselamatan dijumpai. Surshark memang mempunyai catatan prestasi yang baik dalam menangani data pelanggan, yang sangat mengagumkan. Ringkasnya, aktiviti dalam talian anda sama sekali tidak dikenali. 

Penyulitan 256-bit Ultra-kuat

Selain memiliki jabat tangan yang selamat dengan pelayan VPN, Surfshark menggunakan enkripsi terkemuka untuk data yang dikirim melalui terowong VPN. Ia menggunakan enkripsi 256-bit, yang sebaiknya. 

Ini bersesuaian dengan hash pengesahan SHA-512 dan pertukaran kunci DHE-RSA 2048-bit. Hasilnya, anda akan mendapat terowong yang selamat dan disulitkan yang membolehkan anda menyembunyikan trafik anda dari mata yang memusingkan. 

Julat Pemilihan Protokol Hebat

Surfshark memanfaatkan beberapa protokol utama, iaitu yang telah dicuba dan diuji OpenVPN serta IKEv2. Yang pertama adalah standard de-facto untuk keselamatan dan kelajuan tinggi sedangkan yang kedua lebih sesuai untuk rangkaian mudah alih.

Tambahan baru untuk pilihan protokolnya ialah WireGuard; protokol sumber terbuka yang ringan dan semakin popular, kerana memberikan kelajuan yang lebih tinggi, keselamatan yang sangat baik, dan keserasian dengan semua Sistem Operasi (OS) utama.

Ciri-ciri Keselamatan Tambahan

Kemasukan fungsi kill switch yang menghentikan sambungan internet secara automatik sekiranya anda menghadapi masalah sambungan membantu memastikan anda selamat dan akan sentiasa selamat sepanjang masa. Ia juga memberi anda perlindungan daripada kebocoran; Kebocoran IP, DNS, dan WebRTC diuji dan didapati negatif. 

3. Terdapat dalam Pelbagai Platform

Surfshark berjalan di pelbagai platform.

Surfshark menyokong banyak platform seperti Windows, Linux, MacOS, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, Samsung TV, Fire TV, Roku, Android TV, LG TV, Chromecast, Nvidia Shield, Xbox, PlayStation dan lain-lain. 

Ia juga tersedia sebagai pemalam penyemak imbas untuk Chrome dan Firefox. Seperti yang anda lihat, Surfshark berfungsi dengan hampir semua peranti yang ada yang menjadikan penyambungan ke pelbagai peranti anda mudah dan tanpa kerumitan. 

Selain itu, anda boleh memasang Surfshark pada penghala. Namun, ingat bahawa perkhidmatan VPN yang dipasang pada penghala jauh lebih lambat. Ini disebabkan oleh penghala yang harus mengambil lebih banyak pekerjaan untuk melakukan penyulitan dan juga bahawa kebanyakan router diketahui lemah di kawasan ini.

4. Fungsi Sambungan Multi-Hop

Klik MultiHop dan pilih sepasang pelayan VPN untuk mengarahkan lalu lintas anda.

Ini adalah ciri VPN berganda di mana anda boleh memilih untuk merutekan melalui dua pelayan VPN berturut-turut dan bukannya satu pelayan biasa. Menggunakan ciri multi-hop meningkatkan faktor anonimiti untuk ketenangan fikiran yang lebih besar.

5. Kelajuan dan Kebolehpercayaan Sambungan yang Hebat

LokasiMuat turun (Mbps)Muat naik (Mbps)Ping (ms)
Tanda aras (tanpa VPN)305.78119.066
Singapura (WireGuard)178.55131.56194
Singapura (Tanpa WireGuard)200.4693.3911
Amerika Syarikat (WireGuard)174.71115.65176
Amerika Syarikat (No WireGuard)91.3127.23190
United Kingdom (WireGuard)178.55131.56194
Holland (Tanpa WireGuard)170.592.71258
Afrika Selatan (WireGuard)168.3886.09258
Afrika Selatan (Tanpa WireGuard)47.614.28349
Australia (WireGuard)248.36182.1454

Ujian kelajuan dilakukan di Surfshark dan prestasi kelajuan keseluruhan didapati baik dan setara dengan kebanyakan penyedia perkhidmatan teratas dalam perniagaan VPN. Hampir semua lokasi yang diuji dengan Surfshark menunjukkan bahawa walaupun tidak mencatat kelajuan terpantas di sekitar bandar, ia memberikan kelajuan yang sangat konsisten yang lebih memuaskan.

Ini sebenarnya merupakan tanda yang lebih kuat mengenai kebolehpercayaan Surfshark berbanding dengan yang hanya mempunyai beberapa lokasi dengan kelajuan yang hebat tetapi selebihnya tidak dapat digunakan. 

6. Kehadiran Pelayan Global yang Baik

Surfshark mempunyai lebih daripada 3200 pelayan di 65 negara
Senarai lokasi pelayan Surfshark VPN

Surfshark mempunyai lebih dari 3200 pelayan di 65 negara di seluruh Eropah, Amerika, Timur Tengah, Afrika, dan wilayah Asia Pasifik. Ini sangat mengagumkan bagi pendatang baru. Pelayan mereka semua mesra P2P. Kawasan liputan hebat ini bermaksud anda tidak akan menghadapi masalah untuk mengakses apa sahaja yang anda mahukan di mana sahaja di dunia.

7. Tiada Masalah Mengakses Kandungan yang Disekat Geo

Sebilangan besar akan menggunakan VPN untuk mengakses kandungan yang disekat geo dan ini sangat berguna ketika datang ke media streaming; Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, dll. Peminat Netflix akan sangat berkaitan dengan ini.  

Sebilangan besar VPN kecuali segelintir cenderung mengecewakan dengan baik sambungan atau melayani anda dengan mesej 'PROXY DETECTED' yang sangat ditakuti. Surfshark tidak melakukan semua itu dan memastikan anda mendapat pengalaman Netflix yang paling lancar untuk banyak negara. Ia juga menyekat banyak kandungan lain.

8. Ciri-ciri Hebat Tambahan

Manakala kebanyakan penyedia VPN memberi anda banyak kelebihan tambahan yang terpadu, Surfshark unggul kerana ia memberi anda ciri tambahan yang melengkapkan tujuan utamanya:

Ciri Daftar Putih

Dengan ciri ini, anda dapat menentukan lalu lintas mana yang melewati perkhidmatan VPN dan mana yang tidak. Ini sangat berguna apabila anda mempunyai beberapa aplikasi atau laman web yang menghadapi masalah dengan VPN. Ciri Whitelister membolehkan anda mengkonfigurasi hingga ke URL atau aplikasi yang akan memotong layanan VPN sama sekali. 

Mod Penyamaran

Ini sangat berguna untuk laman web yang kerana sebab tertentu, telah menyekat lalu lintas VPN. Kekaburan pelayan Aka, mod penyamaran ini menjadikan sambungan anda kelihatan lebih seperti lalu lintas internet biasa dan bukannya lalu lintas VPN, dengan itu, membiarkan anda masuk.

Tiada Mod Sempadan

Sekiranya anda berada di kawasan yang terhad seperti China, anda akan mendapati bahawa menggunakan VPN biasa mungkin tidak mencukupi untuk melewati semua langkah penyeliaan yang sangat tinggi. Yang perlu anda buat ialah hidupkan Surfshark's No Borders Mode dan semuanya masih bagus. 

Web Bersih

Selain itu, Surfshark memberi anda pilihan CleanWeb untuk membantu menyekat iklan dan pelacak. 

9. Harga

Harga Surfshark
Pelan bulan Xtreme Surfshark berharga $ 24 / mo.

Harga Surfshark secara serius mengetuk bola keluar dari taman. Sekiranya anda memilih rancangan 24 bulanan, anda hanya perlu membayar $ 2.49 / bulan! Harga ini untuk semua barangan seperti yang disenaraikan di atas benar-benar menarik. Untuk perkhidmatan VPN yang menawarkan prestasi yang konsisten dan begitu banyak ciri kukuh, ini benar-benar mencuri!

Kesimpulan

Seperti yang anda lihat, terdapat banyak alasan untuk menyukai Surfshark. Sekiranya kami menyertakan sambungan peranti tanpa had itu, ini adalah kesepakatan yang sukar ditandingi. Faktorkan kelajuan yang konsisten di semua pelayannya dan pelbagai ciri yang hebat dan kami mempunyai pemenang sebenar.

Baca lebih lanjut:

Mengenai Jerry Low

Pengasas WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - semakan hosting yang dipercayai dan digunakan oleh pengguna 100,000. Lebih daripada 15 tahun pengalaman dalam web hosting, pemasaran affiliate, dan SEO. Penyumbang kepada ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com, dan banyak lagi.