Преглед на BigCommerce

Ревидирани од: Тимоти Шим
 • Објавено: Oct 12, 2017
 • Ажурирано: октомври 21, 2020
Преглед на BigCommerce
План во преглед: Стандарден
Ревидирани од:
Рејтинг:
Преглед Последно освежено: Октомври 21, 2020
Резиме
BigCommerce е голема за трговијата и помалку кон градење на сајтови. Ако барате да продадете, препорачувам да се држите до тоа и да дозволите BigCommerce да се грижи за технологијата.

BigCommerce е сè-во-една платформа за е-трговија со многу корисни функции кои ви овозможуваат да креирате и одржувате онлајн продавница на лесен начин. Тој им нуди на корисниците комплетен сет на алатки за градење мрежни продавници, како интеграција на портата за плаќање, напредни алатки за маркетинг, сигурен хостинг и безбедност за поддршка на вашите продавници.

Карактеристики на BigCommerce

Посветеноста на една кауза е восхитувачка одлика и БигКомрс секако го прави тоа со одмазда. Сè во врска со страницата од времето кога се регистрирате е за тоа како да ги направите тие продажби. Со тоа, мислам дека дури и упатството за „Почнување“ ги потенцира поврзаните ставки како што се анализа, приходи, производи и нарачки.

Има многу претходно конфигурирани маркетиншки e-mail, кои ќе ви помогнат во вашите напори за продажба

Определување бр. 1: Продајте насекаде

Со BigCommerce, можете да ја интегрирате вашата продавница со различни продажни канали за да ја зголемите продажбата.

BigCommerce има корисен менаџер на канали со име „Омни-канал„ Ви овозможува да ги поврзете и продавате своите производи на различни пазари.

Willе ги увезува вашите производи во каналите што ги поврзувате. Значи, не треба да додавате детали за производот рачно на секој канал.

Ви нуди да продавате на:

 • Пазари како Amazon, eBay и Google Shopping
 • Социјалните медиуми како Фејсбук, Пинтрест и Инстаграм
 • Физички продавници како Square, ShopKeep и Springboard Retail

 

BigCommerce нуди чист, лесен за користење интерфејс поддржан од моќни алатки

Кога ќе добиете продажба на кој било поврзан канал, можете да ја обработите нарачката од контролната табла BigCommerce. Заштедува многу драгоцено време.

Определување # 2: Напуштена функција за заштеда на коли

Напуштени колички од BigCommerce е одлика што вреди да се спомене. Функцијата ќе испрати до 3 автоматски е-пораки до посетителите кои не го завршија процесот на исплата. Јасно е дека ова има потенцијал да ги зголеми вашите приходи од неплатени производи во количката на посетители.

Еве каде можете да поставите серија е-пошта и да конфигурирате кога да ги испраќате. Ова е само еднократна конфигурација.

Биг-трговија ја напушти количката
Вратете ја продажбата со напуштените колички на BigCommerce.

Многу клиенти на страници ќе ја напуштат нашата страница чувајќи неоткупени предмети во количката. Всушност, повеќе од 70% од количките за е-трговија се напуштени пред одјавувањето. Така, може да ги повратиме со испраќање навремени е-пошта.

Од статистиката на BigCommerce, BigCommerce Abandoned Cart Saver му помага на трговецот да поврати просечно 15% од изгубената продажба.

Определување # 3: Поставете свои правила за промоција

Можете да персонализирате купонски кодови и попусти за вашите продавници. Плус, можете да прикажувате реклами со банери за да ги промовирате тие понуди. Мајчин систем ви овозможува полесно да креирате и поставувате рекламни банери.

BigCommerce понуди Попуст на ниво на количка. Тоа значи дека попуст ќе важи за количката во реално време за да се избегне непотребна сложеност. Опции за длабоко таргетирање, исто така, достапни во системот за попусти, за да се прикажат ексклузивни понуди пред исходот. Како, купете уште една ставка за да добиете бесплатна испорака.

Попуст на ниво на количка Бигкомерс
Попуст на ниво на количка Бигкомерц.

Определување # 4: Порти за плаќање и провизии за трансакција Недостатокот на различни начини на плаќање може да ви ја изгуби продажбата.

Клиентите ќе бараат удобен начин на плаќање кога плаќаат. BigCommerce не ги заклучува трговците со само неколку начини на плаќање.

Постојат повеќе од 40 претходно интегрирани можете да најдете начини на плаќање што служи за над 100 земји. Платформата има природна интеграција со PayPal, Square, Adyen, Stripe, Authorize.net и Klarna и плаќања со кредитни картички (напојувано од Бринтри).

Начини на плаќање во голема трговија
BigCommerce обезбедува повеќе начини на плаќање.

Како опции за мобилен паричник, тие се начини на плаќање како што се Amazon Pay и Apple Pay.

Во зависност од портата за плаќање што ќе ја изберете, има одреден процент од трговскиот надоместок што треба да го плаќаат трговците. Иако BigCommerce не ви наплатува никакви такси за трансакција, овие такси се наплатуваат од давателот на обработка на плаќања.

Забележете, со BigCommerce, нема провизии за трансакции што се применуваат на кој било од нивните планови. Ова е нешто добро и се издвојува од другите.

Користење на BigCommerce Store Front Editor  

Прилагодување на предниот дизајн на продавницата во BigCommerce

Основна конфигурација на профилот на продавницата.

Додавање метод на плаќање.

Додавање производ и детали.

Големи трговски теми Демо

Опциите за прилагодување на тема се ограничени со Bigcommerce, но добивате многу избори во својата 3rd партиска продавница за теми.

Тема на BigCommerce: Ателје ($ 235)
Тема на BigCommerce: среќа (бесплатно)

Изведба на веб-страница на BigCommerce

Јас изградив продавница за глувци и ги мерив перформансите на страницата со помош на веб-тест. Резултатите беа до очекување, но времето на првото бајт може да се подобри.

Планови и цени на BigCommerce

Планови / ценастандардПовеќенаПретпријатие
Месечна цена$ 29.95$ 79.95$ 249.95Прилагодено
Праг на продажбаДо $ 50,000До $ 150,000До $ 1,000,000неограничен
Трансакциски такси0%0%0%0%
Напуштен количка штедач-ДаДаДа
Прегледи на клиенти на Google--ДаДа
Поддршка 24 / 7ДаДаДаДа

 

Што добивате во планот BigCommerce?

Забележете дека планот и цената на BigCommerce зависи од приходите на продавницата. BigCommerce постави ограничување на вашата годишна продажба врз основа на различен план. Како што се зголемува вашата продажба, од вас се бара да надградувате на повисок план.

Еве го списокот со сите понуди на плановите на BigCommerce:

 • Неограничени производи, складирање и ширина на опсег
 • Неограничени сметки на вработените
 • Поврзани се еБај и Амазон
 • Точка на продажба
 • Интеграција на социјалните канали (Facebook, Pinterest и Google Shopping)
 • Изнајмување на една страница
 • Вграден блог
 • Мобилен паричник (Amazon Pay и Apple Pay)
 • Купони, попусти и подароци
 • Одговорни веб-страници
 • Бесплатна веб-страница HTTPS и посветен SSL
 • Правила за испорака HQ мотор
 • Специјална стапка на кредитна картичка од PayPal

Успешни приказни

BigCommerce има широк спектар на успешни приказни, но тука ќе одиме со бренд со големо име што го користеше со ефект - Тојота Австралија.

Со оглед на тоа колку е голема марката, можете да бидете сигурни дека пред да изберете BigCommerce има направено сеопфатни студии и тоа беше прифатливо. Ако Тојота е подготвена да прифати, зошто не можете?

Посетете онлајн: shop.toyota.com.au/  

 


 

заклучок

BigCommerce е голема во трговијата, а помалку кон градење страници.

Концептот, дизајнот и презентацијата на целиот производ е искривен кон совршенството и ценовно, мислам дека е победа со оглед на тоа што самото собирање на сите тие карактеристики и компоненти би било ужасно скапо, да не спомнувам целосен кошмар . Ако барате да продавате, препорачувам да се држите до тоа и дозволете му на BigCommerce да се грижи за технологијата.

Исто така - Научи други начини да го направите вашиот прв веб-сајт.

Позитивни

 • Синхронизирајте ги вашите производи на различни пазари
 • Напуштена функција за заштеда на коли
 • Персонализирајте го сопственото промо
 • Надоместоци за нула трансакција
 • Автоматизирајте ги тешките задачи
 • Растете ја својата продавница ширум светот

CONS

 • План дизајниран врз основа на прагот на продажба
 • Скапи премиум теми
 • Нема лајт верзија

Големи алтернативи

Како да започнете

BigCommerce нуди 15-дневно испитување без ризик за сами да ја искусите платформата. Исто така, не се потребни детали за кредитна картичка. Значи, можете да бидете многу сигурни дека нема да ви наплати ако одлучите да не продолжите по 15 дена.

Еве го линк можете да следите за да поставите онлајн продавница со BigCommerce.

Пополнете неколку детали за да ја креирате вашата продавница.
Создадете бесплатна пробна онлајн продавница со BigCommerce.
Регистрација во BigCommerce - Пополнете неколку детали за да ја креирате вашата продавница.
Пополнете неколку детали за да ја креирате вашата продавница.

За Тимоти Шим

Тимоти Шим е писател, уредник и технолог. Започнувајќи ја својата кариера во областа на информатичката технологија, тој брзо се најде во печатена форма и оттогаш работеше со меѓународни, регионални и домашни медиумски наслови, меѓу кои: ComputerWorld, PC.com, Business Today и The Asian Banker. Неговата експертиза лежи во полето на технологијата и од потрошувачите, така и од претпријатиските гледни точки.