Зима Хостинг Преглед

Ревидирани од: Џејсон Чоу.
  • Преглед Ажуриран: Окт 21, 2020
Zyma хостинг
План за преглед: План за почетници
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Октомври 21, 2020
Резиме
Зима хостинг нуди голема вредност со прифатливи веб хостинг пакети. Таа доаѓа со високо-брзински SSD хостинг и целосно оптимизирани сервери. Можете да сметате на поддршката на Зима - целосно базирана во Велика Британија, за да се справите со вашите проблеми. Зима хостинг е одличен за поединци, стартапи и мали и средни претпријатија кои бараат да го воспостават првиот онлајн впечаток.

Забелешка: Ова е листа на платени прегледи. Ние се плаќа за да ги тестираме и да ги видиме услугите за хостинг на Зима.

Од нејзините почетоци во Мидлсбро, Обединетото Кралство, во 2010, визијата за Зима беше да се создаде веб хостинг компанија со силен фокус на услугата на купувачи. За да се обезбеди високо ниво на услуги на клиентите, компанијата ќе мора да создаде супериорни сервиси кои беа сигурен, достапен и лесен за користење.

Оттогаш, Зима расте брзо; компанијата сега им служи на клиенти во повеќе земји од 65 на четири континенти.

Центарот за податоци на Zyma се наоѓа во Мајденхед, Велика Британија.

Со супериорната корисничка услуга и понуди на компанијата, се наведува дека постојните клиенти се однесуваат на 90% од новите клиенти. Ова вели многу за оваа компанија, па сакав да го ставам на тест.

Дојдов до Кхурам, маркетинг менаџер во Зима. Тој ни даде дополнителни информации за компанијата,

Зима е наградуван хостинг компанија.

Наградите вклучуваат: Хостинг Преглед 2012 уредник Трансферот, домаќин scorecard Топ Велика Британија домаќин, а неодамна сме опремени на Techradar за најдобар WordPress бизнис хостинг 2017

Специјален попуст на Зима (45% попуст)

Специјален Промо код: LAUNCH2017

Примени го промотивниот код „LAUNCH2017“ кога ќе купите за прв пат во хостинг Zyma.

За нов клиент, ќе уживате во 45% попуст на сите хостинг пакети. 

 

Моето искуство со Zyma.com Хостинг

Големо прашање е дали Zyma хостинг е она што го барате. За да го одредиме ова, ќе разгледаме што е одлично за Зима и она што не е толку големо.

Зима хостинг планови

Исто така ми се допаѓа она што хостинг плановите имаат да понудат и пакетот чини.

Муабет со хостинг

За малку како £ 1.79 / mo, можете да добиете 5 GB дели хостинг, 5-мејл сметки, неограничен пропусен опсег, хостирање до две веб-страници и услуги на клиентите кога ви треба.

Подолу се дадени информациите за плановите,

Планови за заеднички хостингСтартер ПлусБизнис ПланВИП план
SSD чување5 GB10 GB50 GB
E-mail сметки5неограниченнеограничен
Пропусен опсегнеограниченнеограниченнеограничен
Веб-страница251 (голема брзина)
Поддржува 365dayслободенслободенслободен

 

Иако постојат само 3 заеднички хостинг планови, тие го имаат она што ви треба.

За да ги заштити вашите податоци, Зима ги вклучи резервните копии во сите заеднички хостинг планови како стандард. Резервните копии ќе работат неделно и месечно и се чуваат надвор од серверот.

Зима дели хостинг планови доаѓаат со слободен 256bit SSL сертификат за безбедносни цели. Вашите податоци ќе бидат криптирани и пренесени на безбеден начин.

Zyma исто така вклучува карактеристики како што се скенирање на датотеки во реално време, заштита на заштитен allид, антивирусен филтер за е-пошта, итн. За да се подобри безбедноста. Безбедно е да ја преместите целата своја веб-страница на новата сметка на Zyma. Добрата работа е што можете да го направите тоа без дополнителни трошоци.

Препродавач Хостинг

Препродавач на хостинг е за дизајнери и програмери кои сакаат да продаваат хостинг преку нивните сопствени компании.

Повторно, цените се убави и прифатливи, при што микро-планот доаѓа во £ 2.95 / mo. Овој план овозможува веб-страници на 10 и 10 GB складирање. Сè друго, од пропусниот опсег и сметките за е-пошта до миграциите на веб-страниците и базите на податоци, е неограничено.

Постојат 3 планови, со највисок план кој дозволува веб-страниците на 50 да бидат хостирани само за £ 8.95 / mo.

Планови за хостинг на препродавачиМикро плансреден планНапреден план
SSD чување10 GB25 GB50 GB
Дозволено веб-страница102050
E-mail сметкинеограниченнеограниченнеограничен
Пропусен опсегнеограниченнеограниченнеограничен
База на податоцинеограниченнеограниченнеограничен
Поддржува 365dayслободенслободенслободен

 

Сите препродавачи на хостинг планови доаѓаат со бесплатен SSL сертификат и можете да управувате со сите ваши сметки и домени во еден cPanel. Можете да изградите професионална веб-страница за неколку минути користејќи го софтверот RVSitebuilder Pro. Тоа е бесплатна алатка која вклучува стотици бесплатни шаблони.

Хостинг препродавач на Zyma е до 16x побрзо од стандардните веб-домаќини. Не само вашите веб-страници се хостирани со брз хостинг SSD, но исто така можете да ја искористите неограничената ширина на опсег. Да имате дополнителен мир на умот, сега можете да уживате во 30-дневна гаранција за враќање на парите со услугата за хостинг препродавач на Zyma.

Полу-Посветен хостинг

Зима полу-посветен хостинг е целосно оптимизиран за да овозможи високи перформанси.

SSL сертификатите се вклучени со овие планови, и двете се идеални за високо-сообраќај веб-сајтови. Што добивате со полу-посветен хостинг што не го споделувате со заеднички хостинг е побрза обработка на процесорот, побрзо FTP, повеќе RAM меморија, повеќе складирање и споделување на пропусниот опсег со помалку корисници. Ова е побезбедна форма на хостинг.

Постојат полу-посветени хостинг планови на 2, почнувајќи од £ 4.49 / mo.

Полу-посветен хостинг плановиВИП план 1ВИП план 2
SSD чување50 GB75 GB
Пропусен опсегнеограниченнеограничен
SSL сертификатслободенслободен
CDNслободенслободен

 

Понатаму, распределбата на ресурсите на серверот е просечна, но ми се допаѓа безбедноста што нуди полу-посветен хостинг.

Има до 10x помалку корисници на сервер, што значи побрзо и побезбедно за вашата веб-страница. Нема потреба да се грижите дали другите ќе ви ги украдат ресурсите. Ако размислите да зачувате големи датотеки, полу-посветен хостинг Zyma ви овозможува и ограничување на инодите од 250,000 датотеки на сметка.

Домени

Кога ќе ја креирате вашата сметка, можете да купите домен преку Zyma.

Тоа беше едноставен процес. Цената е просечна, која се движи од £ 16.95 до £ 21.95. Тоа беше лесно да се поврзете на вашата веб-страница, правејќи го искуството пријателски за корисникот.

Можете да ја проверите веб-страницата Zyma за список на популарни доменски екстензии може да се регистрирате.

Важно е да се знае

Еве што треба да знаете пред да се пријавите со Zyma хостинг,

Употреба на пропусен опсег

Постојат ограничувања на користењето на пропусниот опсег со Zyma што треба да се забележи.

Цитирајќи ТОС на Зима хостинг -

Користење на Zyma Bandwidth
Користење на Zyma Bandwidth

Гаранција за гаранција за враќање на парите

  • Zyma нуди 30-ден про-стапка гаранција за враќање на парите со сите хостинг сметки.
  • Сите повратоци се обработуваат во GB фунти и ќе се одразуваат на девизниот курс на денот на враќањето.

Точки - Што ми се допаѓа во врска со Зима

Благодарение на Khuram, маркетинг менаџер на Zyma хостинг. Дадов заедничка сметка за хостинг да ја доживеам услугата.

Мојата друга опција беше полу-посветен хостинг, што ќе ми даде малку повеќе приватност на серверот од споделени. Сепак, ова е тест-сметка и полу-посветена не беше потребна.

Подолу е таблата за хостирање на мојот Zyma,

Зима хостирање на клиент област
Zyma Хостинг клиент област.

Zyma ветува 99.9% време на време на серверите и наб monitoringудување на 24/7 сервери за да ви овозможи мир. Очигледно работи затоа што воопшто не доживеав прекини. Ова е важно критериум за добар веб-домаќин.

Можете да го проверите статусот на Zyma серверот на нивната веб-страница,

Статус на Зима Сервер
Статус на Зима хостинг сервер.

Дополнителна вредност додадена на Zyma хостинг,

  • Одлично за веб-страниците за е-трговија - Zyma има алатки кои можат да им помогнат на корисниците да започнат е-трговија многу полесно отколку што инаку би ги имале.
  • Поддршка за разговор во живо е достапна - Поддршката за е-пошта на 24 / 7 е достапна за доставување на билети. Сепак, разговорот во живо е достапен ако сакате да зборувате со некој во живо.
  • Библиотеката за туторијали е огромна - Упатствата се многу корисни за почетници.

 

Зима Тестамент
Зима Хостинг Тестамент.
Zyma исходот
Страница за хостинг на Зима.

Одговор од Зима хостинг
Khuram ми дава дополнителна белешка за тоа што ја прави нивната компанија уникатна,

Zyma започна во 2010 со мисија да обезбеди хостинг услуга која навистина се грижи за својата служба за корисници.

Премногу хостинг компании таму не се фокусираат на нивните клиенти, големи или мали. Ние се разликуваме во смисла дека целиот наш пристап е да слушаме и да се грижиме за тоа што сакаат нашите клиенти. Нашата платформа е скроена за да помогне во воспоставување и развој на нивните веб-страници.

Клиентите доаѓаат прво и нашата стапка на препораки од 90% + ја покажува нашата посветеност кон нашата мисија.

Завршувајќи

Може ли да пробам хостинг на Zyma? Навистина ми се допаѓа Зима, мојот одговор е „Да“.

Услугите се добри за мал или среден бизнис, кој не бара неверојатен износ на компјутерска моќ. Исто така ми се допаѓа едноставноста на она што го нуди компанијата. Кога ги разгледувате придобивките на услугите, добивате право до точка за да знаете што добивате.

Споредете го хостингот Zyma со другите

Ајде да погледнеме како Zyma хостинг се реди со другите услуги за веб хостинг:

Посетете го Зима хостинг онлајн

За да ја посетите или да нарачате Зима Хостинг: https://www.zyma.com

За Џејсон Чоу

Џејсон е фан на технологијата и претприемништвото. Тој сака да гради веб-сајт. Можете да стапите во контакт со него преку Твитер.