Преглед на ZeroStopBits

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: Окт 11, 2018
ZeroStopBits
Планирајте во преглед: подигнување
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Октомври 11, 2018
Резиме
ZeroStopBits доаѓа со неверојатен брз сервер, разумна цена и мобилен градител. Настрана од прашањето за uptime, работите всушност изгледаат прилично добро за новиот компјутер. Прочитајте за да дознаете повеќе.

Без разлика дали имате личен блог или e-commerce сајт, сакате да изберете добар хостинг план. Додека некои би сакале да се држат со големите брендови, знам дека некои од нашите посетители претпочитаат помали хостинг компании, па тие добиваат повеќе внимание на нивните потреби. Имајќи го тоа на ум, јас ќе ги покривам многу повеќе веб-домаќини во 2016, па вие - моите чесни посетители, ќе добиете повеќе опции.

Кју во ZeroStopBits - нашата ѕвезда за денес.

ZeroStopBits е компанија со седиште во Лос Анџелес, вработена со луѓе со искуство во веб хостинг, вмрежување инженеринг и администрација на сервери (како што е наведено во нивната официјална страница). Бидејќи таму беше толку малку може да се најде од WWW, јас допре до Андреј Zeytounyan (основач) да се разбере повеќе за компанијата.

За ZeroStopBits, компанијата

Еве го одговорот што го добив од Ендру.

Бизнисот започна во август на 2014, прилично многу ја напуштив мојата дневна работа во јуни 2015 и беа за 100% фокусирани на ZSB. Ние сме мал тим од 3 луѓе, но никој од нас не спие навистина, така што покривањето никогаш не било проблем. Јас сум во индустријата уште од 2007, работев за неколку интернет-провајдери и веб-домаќини низ годините. Повеќе сум за сите занаети со администрација на сервери, мрежно инженерство, истражување и развој, управување со проекти и искуство со управување со канцеларии.

Планови за хостинг на ZeroStopBits

Муабет со хостинг Компанијата нуди три заеднички хостинг планови, со ниски цени како $ 4 и високо како $ 12 месечно. Можете да заштедите пари со плаќање на годишно ниво, на секои две години, или тригодишно. Во зависност од заедничкиот хостинг план што го добивате, можете да добиете хостинг за единечни или неограничени домени и да добиете простор на дискот кој се движи од 10,000 MB сè до 30,000 MB. Некои планови дури и доаѓаат со бесплатен домен.

Муабет со хостингСтартувањенаБизнис
Домен1неограниченнеограничен
Бесплатен доменНеДаДа
Складирање10 GB20 GB30 GB
Пренос на податоцинеограниченнеограниченнеограничен
SSL сертификатслободенслободенслободен
Пренос на податоцинеограниченнеограниченнеограничен
SSL сертификатслободенслободенслободен
Цена4 $ / месечно8 $ / месечно12 $ / месечно

VPS хостинг ZeroStopBits има пет VPS хостинг планови кои се движат од 1 до 6 процесори и 2 до 16 GB RAM меморија. Можете исто така да одите со малку како 50 GB простор на дискот сè до 400 GB простор на дискот. Заедно со овие хостинг планови, ZeroStopBits обезбедува управување со серверот и ИТ услуги. Доволен вовед. Сега, ние ќе ги ископаме деталите врз основа на моите студии и лично искуство со оваа платформа.

Неодамнешен тест за брзина на Zero Stop битови - местото за тестирање постигна впечатлив A +.

[наслов] Неодамнешен тест за брзината на ZeroStopBits - тестот беше постигнат со импресивен A +.

Моќ сервери по многу разумна цена

Зборувајќи за цените, ниските цени не се само за заедничките планови. На VPS хостинг цени се исто така ниски, но тоа не значи дека тие се кратки за функции. Можете дури да добиете двоен Интел x5650 со 24 јадра без да ја прекршите банката.

Градители на мобилни сајтови

Исто така ми се допаѓа функцијата за градење на мобилни сајтови, која доаѓа со заедничките хостинг планови. Иако неговата корисност останува да се види, тоа не е многу честа појава, со што ZeroStopBits се издвојуваат од своите конкуренти.

ZeroStopBits Хостинг Uptime

Uptime на ZeroStopBits (јуни 2016)

zsb uptime 072016
ZeroStopBit uptime за изминатите 30 денови: 99.73%. Последно запишано прекинување на серверот на јуни 13th; сајт слезе за 4 минути. Екран фатен на јули 12th.

ZeroStopBits Uptime (март 2016)

нула - 201603
Работите изгледаат многу добро по долгиот прекин на февруари 27th - ќе го следат времето на користење на сајтот во иднина.

ZeroStopBits Uptime (февруари / март 2016)

нулта стоп бит uptime - марш 2016
Испитувањето на страницата за тестирање за првите 30 дена (февруари 2016) не беше толку добро - 99.1%. Забележете дека, сепак, времето за одговор на страницата беше постојано под 1,000 ms (брз сервер).

Важно е да се знае

Додека ZeroStopBits има многу одлични карактеристики, има и некои нешта што не ми се допаѓаат.

Uptime прашања

Страницата со тестот имаше застој од 99.1% во текот на првиот период на 30-ден, при што последното време на прекинување траеше скоро три часа. Дојдов до ZeroStopBits за објаснување (види цитати подолу), се чини дека домаќинот имал проблеми со некој од нивните клиенти. Да бидам фер, страницата за тестирање останува нагоре 6,931 часа од последното прекинување, па затоа ќе треба да го следам уште неколку за да видам дали станува збор за изолиран случај. Засега, застојот е досаден.

Објаснување на Андреј за времето на спуштање Имавме некои проблеми со непослушен клиент на shadow.linuxlocker.com околу една недела таму, што беше причина за пакетот загуба за целиот сервер

Нејасна такса страница + такса за откажување

Условите на услугата страница, исто така, ми пречи. Не можете да го прочитате текстот (сиви фонтови на темно сина позадина) кога одите на страницата. Мора да го истакнете за да го прочитате, што изгледа како да се обидува да скрие нешто. Бидејќи ме направи непријатно, јас направив малку истрага и дознав дека наплаќа минимум од $ 50 ако ја откажете претплатата без однапред известување за 30 денови. Погребан е во нечитливиот текст на страницата ТОС. Што е напишано во ToS -

Под б. з) - Овој Договор може да ја прекине секоја од двете страни со давање на другата страна триесет (30) дена пред писмено известување подложно на минимално плаќање од $ 50.00 како предвремена откажување од страна на Клиентот,

(Види ги ажурирањата подолу.)

Инози Ограничувања

Компанијата става ограничување на 50,000 датотеки по сметка. Спротивно на тоа, повеќето хостинг компании во оваа цена опсег дозволуваат 200,000 или повеќе. За примери - Hostgator и eHost овозможува до 250,000 inodes, WebHostingHub во основа не поставуваат никакви ограничувања за inodes (но ќе престанат со резервна копија на вашата сметка откако ќе го надминете 75,000); и писмени граници за BlueHost е 50,000, но дозволуваат до 200,000; истото важи и со Hostgator, iPage; eHost овозможува 250,000. Значи ова е нешто што сакате да го разгледате - особено ако планирате да хостирате многу датотеки. (Види ги ажурирањата подолу.)

Ажурирајте го април 2, 2016 - одговорот на ZeroStopBits на мојот преглед

Веднаш по објавувањето на овој преглед, Андреј Зејтунјан - основач на ZeroStoptBits ми напиша мејл -

Еј Џери, јас само сакав да ве известам за неколку работи:

  1. Ги ажурирав Условите за користење
  • Ја измени политиката на откажување за да ги одрази точните термини
  • Ажурирано ограничувањето на датотеката од 50,000 до 250,000 (ние всушност немаме некои ограничувања на сметките од техничко ниво)
  1. Ги направив страниците за Условите на користење и Политиката за прифатлива употреба (повторно, ужасно жалам за тој надзор> _ <)
  1. Uptime

- Се надевам дека ќе имате подобра статистика за март / април / мај, малициозниот клиент беше прекинат и отстранет во февруари Благодарам!

Никогаш во моето искуство - за изминатите 8 години во индустријата за веб хостинг - дека извршниот директор на хостинг компанијата ќе одговори на преглед (и да преземе акција) толку брзо. Сите прашања споменати погоре беа адресирани во и сортирани позитивно. Затоа го ревидирам мојот рејтинг и ставам ZeroStopBits во мојата препорачана листа. Ударните текстови во "Важно да се запознаат" се за снимање (и референци) цел.

Во крајна линија

Додека оваа хостинг компанија обезбедува брз товар брзина по ниска цена, тарифите за откажување и времето на работа се превртување. Јас не сум премногу љубител на ZeroStopBits токму сега, но тоа може да се промени ако моите тестови покажат подобрување во времето на работа. Двете проблеми со ограничувања на индовите и надоместоците за откажување од $ 50 сега се решени; ZeroStopBits сега е во мојата препорачана листа. За оние кои имаат намера да се држат со помал домаќин (затоа вашиот глас и потребите за хостинг може лесно да се слушнат) - проверете ги!

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.