Преглед на WebHostingHub

Ревидирани од: Џери Лоу. .
 • Преглед Ажуриран: април 22, 2020
WebHostingHub
План за преглед: Искра
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Април 22, 2020
Резиме
WebHostingHub е најдобар еден од нашите врвни 5 пораки. Ако сте само на почетокот и во потрага по евтин хостинг услуга, Hub е мора да се види.

Со седиште во Вирџинија Бич, WebHostingHub е околу некое време (проверка на WhoIs покажува дека доменот е регистриран назад во Jan 2005), но компанијата беше излез од радарот на главниот поток до неодамна.

Во ова време на пишување, WebHostingHub е под раководство на InMotion хостинг - една од моите омилени хостинг компании кои имаат повеќе од 10 години искуство во индустријата.

Што има во плановите за хостинг на WebHostingHub?

Web Hosting Hub почна да нуди повеќе опции во почетокот на 2014 и повторно да го спакува својот претходен "План за хостинг во сите" во три различни пакети, односно Spark, Nirto и Dynamo.

Лично открив дека пакетот на искра на WebHostingHub е оној најдобрите евтини хостинг услуги за почетници / newbies. Но, пред да ископаме во деталите, да ги разгледаме основните карактеристики и цените на сите три пакети.

КарактеристикиСвеќиНитроДинамо
Бесплатен домен
Веб-сајтови2U / LU / L
Паркирани домени5U / LU / L
Под домени25U / LU / L
MySQL,10U / LU / L
Избор на центар за податоци
Веб дизајн попуст20%30%
Цена за регистрација3.99 $ / месечно5.99 $ / месечно7.99 $ / месечно

* U / L = Неограничено.

Не е лошо за хост $ 3.99 / mo, но ...

Како и многу други буџетски хостинг компании, можете да видите дека карактеристиките на WHH се повеќе или помалку исти - каде што можете да хостирате неограничени веб-страници со неограничено складирање на дискови, неограничени трансфери на податоци, неограничено веб-мејл, FTP-сметки, MySQL-базирани бази и една - кликнете на инсталацијата на најпопуларните CMS по многу поволна цена.

Овие карактеристики не се добри за домаќин под 5 $ / месечно и се доволни за новости.

Но, сите се исти.

WebHostingHub, iPage, JustHost, FatCow, Host Metro, PowWeb, BlueHost, HostMonster - хостинг карактеристики од сите овие добро познати брендови се исти. Нема смисла да се споредуваат нивните хостинг карактеристики.

Она што го прави WebHostingHub различно?

Како што реков, бидејќи најпопуларните зделки за споделување хостинг се иста работа, горливото прашање што следува следно би било: Зошто е во WebHostingHub мојот врвен список со препораки за новородени?

Наместо да се тепа на мртвиот коњ повторно и повторно како други сајтови за преглед на хостинг, јас ќе ти кажам нешто поинакво. Нешто што може да влијае на вашата одлука да одите (или не) со Hub.

1. WebHostingHub е еден од најевтините

Цената е главната причина зошто WebHostingHub, конкретно Планот на искри, се препорачува за newbies.

Под претпоставка дека нарачувате преку нашата специјална промо-врска, ќе платите 89.64 $ за претплата 24 месеци (25% попуст од нормална цена). Ако правите математика, тоа се просечно 3.74 $ / месечно. Ние веќе немаме посебен промо код со WebHostingHub. Нивната нова цена на $ 3.99 / mo сеуште е разумна иако.

2. Hub е управуван од InMotion Хостинг

Постојат само неколку хостинг компании препорачувам и преглед на оваа страница. Јас не ги извлекувам овие имиња по случаен избор. Наместо тоа, овие веб-домаќини се избираат по некои внимателни размислувања врз основа на моето десетгодишно искуство во веб-развојот.

Како што рековме, компанијата WebHostingHub е основана и во моментов управува со истото управување со добро позната премиум веб хостинг компанија - InMotion Хостинг. Долго време сум бил со InMotion, многу подолго отколку со WebHostingHub, и во минатото имав многу позитивно искуство со тимот на InMotion. Оваа веб-страница WebHostingSecretRevealed.net, на пример, е хостирана на InMotion Хостинг.

3. WebHostingHub е не-EIG бренд

Она што најнепознати купувачи не знаат, е дека многу (и мислам, навистина многу!) Добро познати веб хостинг провајдери се сега сопственост на деловна група наречена Меѓународна групација Ендерваус (ЕИГ).

Мет Хитон повеќе не поседува Bluehost и Hostmonster овие денови; компаниите сега припаѓаат на ЕИГ. Така се JustHost, iPage, FatCow, PowWeb, StartLogic, EasyCGI, VPS линк, SuperGreen и Hostgator. Сите овие компании беа продадени на ЕИГ.

Лично, добро сум со ова сценарио - стекнувањето е еден од најчестите начини за пораст во современиот бизнис во денешно време. Сепак, многу веб-администратори знаев дека не ми се допаѓа како хостинг индустрија се монополизира со голема соработка. И поради оваа причина, ова го прави нашиот предмет на преглед, WebHostingHub, посебен. Центарот НЕ е во сопственост ниту управуван од големата меѓународна соработка.

4. Целосен период за наплата

Hub нуди најдолг пробен период на целосна наплата во индустријата - 90 дена. Еве брза споредба на WebHostingHub со другите брендови за хостирање на буџети.

КарактеристикиЦентарHostingerHostgatorBlueHost
Бесплатен домен
Поддршка во куќа
E-mail заштита
Судскиот90 денови30 денови45 денови30 денови
.COM Обнова Цена$ 11.99 / година$ 14.99 / година$ 12.95 / година$ 14.99 / година
Дознај повеќепрегледпрегледпреглед

* Референца: = Да; = Не

Моето искуство со WebHostingHub

Во оваа точка на пишување, сум бил со WebHostingHub повеќе од две години четири години (според планот Спарк).

Моето целокупно искуство е над просекот - сметајте дека овој домаќин чини помалку од $ 5 месечно.

Центарот е посигурен отколку што очекував. Според мојот запис, WebHostingHub постојано постигнува 99.8% и погоре (видете слики подолу) - не најголем, но сепак е добар домаќин ако вие факторте во цената. Она што исто така вреди да се спомене е дека процесот на нарачување и активирање на сметка беше неверојатно мазен и брз. Кога прв пат се пријавив, ја добив мојата е-пошта за активирање, деталите за најавување и сметката за хостинг подготвени веднаш штом ја завршив плаќањето. Според мое мислење, таквата непречена транзиција е од витално значење особено за новороденчињата.

WebHostingHub Uptime Record (јуни / јули 2016) - 100%

webhostinghub uptime 072016
WebHostingHub хостинг uptime (јуни 13th - јули 12th): 100%

WebHostingHub Uptime рекорд (март 2016) - 99.99%

центар - 201603
WebHostingHub март навреме за резултати - 99.99%. Тест-страницата слезе по 5 минути на март 22nd.

WebHostingHub Uptime рекорд (февруари 2016) - 99.99%

webhostinghub feb 2016 uptime
WebHostingHub Uptime за изминатите 30 дена (февруари 25th, 2016)

WebHostingHub Uptime Record (септември 2015) - 99.98%

webhostinghub uptime sept
WebHostingHub Uptime за минатите 30 дена (октомври 1st, 2015)

WebHostingHub Uptime Record (март - април 2015) - 99.96%

WebHostingHub Uptime резултат (март
WebHostingHub Uptime за изминатите 30 денови (април 27th, 2015)

WebHostingHub Uptime рекорд (ноември - декември 2014) - 99.99%

WebHostingHub Uptime Score - ноември - декември, 2014
WebHostingHub Uptime за изминатите 30 денови (декември 4, 2014)

WebHostingHub Uptime рекорд (јули - август 2014) - 99.88%

WebHostingHub Uptime за минатите 30 денови (август 12, 2014)
WebHostingHub Uptime за минатите 30 денови (август 12, 2014)

Добро за WebHostingHub

Брзи нагласува за она што ми се допаѓа најдоброто за Хостинг на Хостинг преку моето искуство.

 • Многу прифатлива За прв пат клиенти плаќате само $ 3.99 / mo за месечна претплата на 24.
 • Одлична поддршка за корисниците Во многу случаи, по продажбата на буџетот хостинг компании смрди; но, тоа не е случај во WebHostingHub. Центарот ја наследува добрата практика од InMotion Хостинг и обезбедува извонредна поддршка за клиентите и во продажбата и техниката.
 • Кориснички пријателски + Нема миграција на местото на престој Многу е лесно да се постави нова веб-страница на WebHostingHub. Плус, WebHostingHub доаѓа со одлична функција - No Down-time Transfer. Корисниците кои се префрлаат од друг веб-домаќин ќе добијат привремена платформа за поставување и тестирање на нивните веб-страници пред да направат вистински потег (нешто слично на просторот за прикажување во WP Engine).
 • Однапред безбедност со w / suPHP w / suPHP е мерка за безбедност на страници што не ја гледате често во зделките за хостирање на буџет - огромна плус точка за оние кои сакаат дополнителна заштита на страниците.
 • Попусти за дополнителна услуга Корисниците на Нитро и Динамо добиваат попуст 20% и 30%, соодветно на услугите за веб дизајн.
 • 90 Days (најдолгата) гаранција за целосна наплата Ако не сте задоволни со услугата во WebHostingHub, можете само да ја откажете вашата сметка во првите 90 дена и да побарате целосни пари за рефундирање (со исклучок на такси за регистрација на домен и такси за SSL сертификати доколку ги има).

Не-толку-добро за WebHostingHub

 • Ограничени веб-страници за Спарк план Вие може да биде домаќин само на две веб-страници на WebHostingHub Spark хостинг план.
 • Надоместоци за резервна копија на сметка Веб-страниците хостирани на WebHostingHub не се автоматски автоматски. За да имате резервна копија на вашите веб-страници во Hub, ќе треба да плаќате дополнителни 1 месечно за функцијата "Автоматска сметка-резервна копија".
 • Скапи стапки на обновување WebHostingHub Spark Plan обновува на $ 8.99 / mo е малку скап за буџетски хостинг сервис.

Важно е да знаете: неограничен хостинг секогаш ќе биде ограничен

Пред да се претплатите во кој било од „неограничените планови за хостирање“ на WebHostingHub (или кои било други слични зделки за хостинг), треба да бидете свесни за една работа, не постои такво нешто како неограничено хостинг.

Ако неограничен хостинг е вистинска опција, тогаш нема причина зошто НАСА или Google или Фејсбук или Јаху! треба да инвестираат милиони (ако не милијарди) долари во својата серверска инфраструктура. Замислете го ова "Еј изглед, WebHostingHub дава неограничен хостинг, ајде да го поместиме Google.com во Hub!"

Воопшто не звучи добро, нели мислиш? За да дознаете повеќе, прочитајте ја мојата статија Вистината за неограничен хостинг.

Крајна линија: треба да одите со WebHostingHub?

Лично, мислам дека искра планот на WebHostingHub е обид. Тоа е, всушност, непромисленик ако сте:

 • Почнувајќи блог за прв пат,
 • Работи не повеќе од 2 мали-до-средна големина сајтови во исто време, и
 • Барате достапен, но сигурен хостинг провајдер.

Ниска цена, добра услуга за корисници, 90 дена целосна политика за наплата, плус нашата ексклузивна специјална попуст линк - овие се клучните фактори кои го ставаат Hub во мојата листа на "Must-see Budget Hosting".

Но, имајте на ум дека добивате она што го плаќате. За оние кои бараат високи перформанси хостинг решенија со најнова серверска технологија, препорачувам Siteground, InMotion хостинг (матична компанија на Hub), и A2 Хостинг.

Алтернативи и споредби

За да барате алтернатива на WebHostingHub, можете да ја користите нашата хостинг алатка за споредба тука. Или, проверете ја брзата споредба подолу:

За повеќе детали или да нарачате WebHostingHub, посетете (врската се отвора во нов прозорец): http://www.webhostinghub.com

P / S: Промо линковите што ги спомнав во овој преглед се сите affiliate линкови. Ако ги купите преку оваа врска, тоа ќе ви даде некои дополнителни попусти на вашата прва сметка на WebHostingHub и ме кредитирате како ваш реферер. Ова е како го одржувам овој сајт жив за 7 + години и додадете повеќе бесплатен хостинг осврти врз основа на вистински тест сметка - вашата поддршка е високо ценета. Купувањето преку мојата врска не ве чини повеќе - всушност, можам да гарантирам дека ќе добиете најниска можна цена за WebHostingHub.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.