Преглед на WebHostFace

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: април 22, 2020
WebHostFace
Планирајте во преглед: Face Extra
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Април 22, 2020
Резиме
WebHostFace е неверојатно евтин при регистрација (најевтиниот план чини само $ 0.69 / mo при регистрација) - но вие не би го знаеле тоа само со тоа што гледате на нејзината листа на карактеристики на серверот или карактеристики. Сметаме дека WebHostFace е сигурен и најдобар за оние кои бараат буџет домаќин.

Основан од Валентин Шарланов само неколку години, WebHostFace веќе успеа да воспостави пристојна репутација во хостинг светот.

"Пред WebHostFace, работев на бројни веб-сајтови", рече Шарланов. Покрај неговата веб-дизајн работа, тој, исто така, има некакво искуство во проекти за е-трговија. Тој стекна искуство во веб хостинг со работа како дел од тимот за голема веб хостинг компанија.

"Овие две професии многу ја одредуваа мојата кариера како што стекнав искуство од двете страни. Тоа ми помогна многу во развојот на моите вештини и продлабочување на моето знаење ", додаде тој.

Моето искуство со хостинг на WebHostFace

Во случај да не сте свесни - го интервјуиравме шефот WebHostFace, Валентин Шарланов, двапати на блогот WHSR (овде и овде) и ја следеа својата хостинг услуга (под Face Extra план) од април 2016.

Денес WebHostFace има центри за податоци во различни локации на 4 и доволно понуди за време на ова пишување.

Во овој преглед, ние ќе се нурнеме за да видиме дали WebHostFace живее до она што го вели нуди.

За хостинг на WebHostFace

  • Седиште: Делавер, САД
  • Основана е: 2013
  • Услуги: Муабет, VPS, посветен, управуван со WordPress хостинг


Што има во овој преглед на WebHostFace

Планови и цени на веб-хост

Споредете ја цената на WebHostFace

Пресуда и други брзи факти


Добрите на WebHostFace

1 - Екстремно евтина цена на регистрација

WebHostFace е еден од нашите најдобри евтини хостинг зема и нуди најниска цена за регистрација споредувана со другите.

Плановите за заеднички хостинг чини $ 0.69, $ 1.09 и $ 1.99 месечно при пријавувањето - ќе заштедите до 90%.

Нереално! $ 1.09 / mo хостинг со SSH пристап и дневна резерва.

Споредете ја цената на WebHostFace со други слични планови за хостирање на буџетот

Веб-домаќинРегистрирај се *преглед
WebHostFace1.09 $ / месечно
A2 Хостинг4.90 $ / месечнопреглед
Arvixe4.00 $ / месечнопреглед
BlueHost3.95 $ / месечнопреглед
Hostinger3.49 $ / месечнопреглед
GoDaddy4.99 $ / месечнопреглед
HostMetro2.45 $ / месечнопреглед
HostGator10.36 $ / месечнопреглед
iPage1.99 $ / месечнопреглед
InMotion хостинг2.95 $ / месечнопреглед
IX Веб Хостинг3.95 $ / месечнопреглед

* Сите цени за хостирање засновани на планови слични на понудата на WebHostFace, претплата 2 години и ексклузивни цени за попуст на WHSR.

Вратете се на почетокот


2 - Избор на локации на серверот in три континенти

WebHostFace има голем број на центри за податоци кои се наоѓаат низ целиот свет.

Можете да изберете каде да го хостирате вашиот веб-сајт помеѓу трите континенти: САД, Европа или Азија.

Локација на центри за податоци на WebHostFace на три континенти.

Вратете се на почетокот


3-WebHostFace хостинг uptime над 99.9%

Серверите на WebHostFace се сигурни - мојата апатична локација (која ја префрлив во текот на април 2016) постојано го надминува 99.95% uptime. Не е изненадување што WebHostFace формално го гарантира задоволството на корисниците.

WebHostFace uptime (април / мај 2018): 99.98%

Веб-страницата за тестирање која беше хостирана на WebHostFace само еднаш се спушти за една минута во изминатите 30 денови.

Стариот сервер uptime рекорд

* Кликнете на слики за зголемување.

Веб-страницата за тестирање која беше хостирана на WebHostFace постигна 99.99% uptime (јуни, 2017). Веб-страницата слезе еднаш (за 4 минути) на мај 31st, 2017.
Резултат за Uptime за последните 30 денови: 99.64% (март 2017).

webhostface uptime 072016
WebHostFace резултати за uptime за изминатите 30 дена (јули 12th, 2016): 99.94%. Местото за тестирање постигна 100% uptime за минатите 7 денови.
Проверка на времето за тестирање на местото - нема прекини за изминатите 30 денови.
Проверка на времето за тестирање на местото 100%. Нема прекини за минатите 30 денови (јуни 13th, 2016).

Вратете се на почетокот


4- Хостинг перформанси поддржан од SLA

Договор за ниво на услуга WebHostFace (SLA)

Услугата WebHostFace е поддржана од SLA. Ако WebHostFace не може да го исполни ова ниво на услуга, ќе имате право да добиете кредит за да се примени на идните циклуси на фактурирање на услуги

14.1 WebHostFace ќе ги користи комерцијално разумните напори за да ги направи нашите услуги достапни со време на 99.9% мрежно време на времето во текот на секој месечен платежен циклус. Ако WebHostFace не може да го исполни ова ниво на услуга, ќе имате право да добиете кредит за да се примени за идните циклуси на плаќање на услуги врз основа на недостапноста за тој месец.

14.2 За целите на овој договор, недостапноста значи дека или (а) хостинг услугата не реагира, или (б) хостинг услугата враќа одговор на грешка на серверот за валидни кориснички барања за повеќе од 60 секунди на последователни барања.

извор: WebHostFace ToS

Вратете се на почетокот


5- Вграден DDoS ублажување и откривање на брутална сила

WebHostFace нуди врвни безбедносни линии за нивните сервери. Некои од вклучените безбедносни карактеристики се вградени во DDoS mitigation и способноста да се открие било каква хакерство на брутална сила.

Додај на тоа мулти-нивелирана заштита која се движи од администрацијата (безбедносна контрола на пристап, заробување на логови и корелација, итн.) На серверот (политики за безбедност на лозинка, управувани ОС закрпи, итн.), Ова го прави WebHostFace еден од најсигурните хостинг провајдери наоколу.

Вратете се на почетокот


6- Слободен RV Site Builder и R1Soft Backup

Уште една одлична карактеристика што нуди WebHostFace е бесплатна RV Site Builder за оние кои се регистрираа со нивните заеднички хостинг планови и бесплатни R1Soft Backup за хостинг планови на WordPress.

И двете се одлични алатки што треба да ги имате и користите. RV Site Builder ви овозможува да креирате неверојатни веб-страници во потрага, дури и ако сте bieубовник, а R1Soft Backup е една од најсигурните алатки за резервна копија на страниците денес.

Примери на сајтови кои може да се изградат со RV Site Builder.

Примери за веб-страници на RVSiteBuilder.

Вратете се на почетокот


7 - Добра поддршка за клиентите

WebHostFace видео упатство

WebHostFace обезбедува корисни водичи за видео кои се однесуваат на сите видови хостинг области - од профил до cPanel помош, од информации за апликацијата.

Тони на корисни видео упатства на WebHostFace.

Одлично разговор за поддршка на разговор во живо

Јас направив студија на случај во јули 2017 до споредете ја поддршката за разговор во живо на хостинг компаниите. WebHostFace е еден од ретките кои наплаќаат помалку од $ 5 / mo и добро се одвиваат во студијата.

Screenshots на мојот разговор во живо во WebHostFace. Моите барања за разговор беа одговорени за неколку секунди, а моите прашања беа одговорени професионално. Целокупното искуство со персоналот за поддршка на веб-домаќин беше одлично.

Вратете се на почетокот


8-WebHostFace VPS, посветен и Успеа WordPress план

Има многу простор за растење во WebHostFace. Ова е одлична вест ако планирате да изградите поголем веб-сајт во иднина, но сакате да ги зачувате трошоците за хостинг сега - едноставно држете се со заедничките хостинг планови за почеток и надградба подоцна.

Посветен хостинг планови во WebHostFace

Вратете се на почетокот


9 - хостинг компанија со вистински лица

Како што сугерира името, ова е хостинг компанија со лице. Тие ги откриваат луѓето зад компанијата.

Тоа е паметна бизнис стратегија и прави да се чувствувате како да работите со луѓе што ги знаете наместо безимени компанија. Плус, јас се занимавам со Валентин Шарланов неколку пати во минатото и го знам да биде и познавач, како и корисен. Тоа ми даде многу доверба во користењето на оваа компанија, и тој не ме изневери.

Лица на WebHostFace
Лица на WebHostFace

Вратете се на почетокот


Конс од WebHostFace

1 - Мешани резултати при тестирање на брзината на серверот

WebHostFace тест на брзината на сајтот на Bitcatcha

Брзина тестирање мојата атарот сајт беше домаќин на WebHostFace - серверот постигна "C" кога ќе се спореди со други резултати во Bitcatcha. Ова е ревидиран резултат од првобитната оценка A (видете ја брзината #2 подолу) што ја примивте при првото тестирање.

Тест #1: февруари 2018

Брзина тестирање мојата атарот сајт беше домаќин на WebHostFace - серверот постигна "А" кога ќе се спореди со други резултати во Bitcatcha.

Брзина тестирање мојата атарот сајт беше домаќин на WebHostFace - серверот постигна "А" кога ќе се спореди со други резултати во Bitcatcha.
Тест #2: Јуни 2016

WebHostFace тестови за брзина на WebPageTest

Кога станува збор за WebPageTest, резултатите се вратија подобро.

Тест од Чикаго, САД; време-до-прв бајт (TTFB) 220ms.

Тест #1: Чикаго сервер, февруари 2018

Тест од Сингапур, TTFB 2,400ms. Моја претпоставка - време до прв бајт поради задоцнување на латентност (тест-страницата е хостирана во центарот за податоци во САД) - што објаснува зошто тестот на Битчача го врати "Ц".

Тест #2: Сингапур сервер, февруари 2018

Вратете се на почетокот


2 - Зголемување на цените за обновување

Како и многу други буџетски хостинг провајдери, цените на WebHostFace се зголемуваат за време на обновувањето.

Како попуст за регистрација со WebHostFace е огромен (90%), зголемувањето на цената кога вашиот прв мандат заврши е прилично високо. Face Extra ќе ве чини $ 10.90 / mo за време на обновувањето.

КарактеристикиFace StandardЛице екстраЛице Ultima
Цена за регистрација0.69 $ / месечно1.09 $ / месечно1.99 $ / месечно
Обновна цена6.90 $ / месечно10.90 $ / месечно19.90 $ / месечно

Вратете се на почетокот


План и цени на WebHostFace

Заеднички хостинг планови

WebHostFace нуди три различни заеднички хостинг планови - Face Standard, Face Extra и Ultima лице. Овие планови се движат од $ 6.90 до $ 19.90 месечно (редовна цена); 15 GB до 30 GB на веб простор, и доаѓаат со бесплатни име на домен и Ајде да шифрираме SSL.

КарактеристикиFace StandardЛице екстраЛице Ultima
SSD чување15 GB20 GB30 GB
Пренос на податоцинеограниченнеограниченнеограничен
Веб-страница беше домаќин1неограниченнеограничен
Бесплатен веб-сајт за пренос135
Изберете локација на серверот
SSH пристап
Addon домени
RV Site Builder
Поддршка 24 / 7
Премиум поддршка
Цена за регистрација0.69 $ / месечно1.09 $ / месечно1.99 $ / месечно

Вратете се на почетокот


Успеа хостинг планови на WordPress

Објавено е веб-домаќин на лицето две сосема нови управувани WordPress планови - WP уметници и WP мајстор, во февруари 2017.

WebHostFace одржува WP хостинг е единствениот WordPress хостинг план (досега), кој нуди личен ВП асистент каде што можете да побарате помош за работи како што се SEO или безбедносна конфигурација.

Секој план доаѓа со персонален WP асистент, кој обезбедува водичи во сите нешта WordPress - од брзина оптимизации до безбедност и оптимизација. На прв поглед:

КарактеристикиWP ArtistsWP мајстори
Сајтови на WordPress35
SSD чување20 GB50 GB
Капацитет на сообраќај~ 150,000 посети / mo~ 300,000 посети / mo
Водич за развој на ВП *1 час / саб2.5 час / саб
NGINX, PHP7, слободен CDN
R1Soft дневно резервно копирање
Персонализиран оптимизација за ревизија *
Цена за регистрација19.95 $ / месечно36.95 $ / месечно

Вратете се на почетокот


VPS хостинг планови

WebHostFace доаѓа со четири VPS-планови со 20, 40, 80 или 120 GB простор и тие се движат од $ 9.95 месечно до 79.95 месечно за еден месец.

КарактеристикиЛице VPS 1Лице VPS 2Лице VPS 3Лице VPS 4
SSD чување20 GB40 GB80 GB120 GB
RAM меморија1 GB2 GB4 GB8 GB
Пренос на податоци1 ТБ2 ТБ3 ТБ4 ТБ
Процесорот Core1246
Бесплатни домен и приватна SSL
Слободен посветен ИП1111
Цена за регистрација9.95 $ / месечно19.95 $ / месечно39.95 $ / месечно79.95 $ / месечно

Вратете се на почетокот


Споредете ја цената на WebHostFace

Ајде да ги погледнеме и да ги споредиме заедничките хостинг цени на WebHostFace со други популарни дели хостинг провајдери.

Веб-домаќинРегистрирај се *Обнова *СудскиотНашите оценки
WebHostFace1.09 $ / месечно10.90 $ / месечно30 денови
A2 Хостинг4.90 $ / месечно10.99 $ / месечно30 деновипреглед
Arvixe4.00 $ / месечно14.95 $ / месечно60 деновипреглед
BlueHost3.95 $ / месечно6.99 $ / месечно30 деновипреглед
eHost2.75 $ / месечно7.98 $ / месечно45 деновипреглед
GoDaddy4.99 $ / месечно6.99 $ / месечно45 деновипреглед
HostMetro2.45 $ / месечно2.45 $ / месечно30 деновипреглед
HostGator10.36 $ / месечно12.95 $ / месечно45 деновипреглед
Hostinger3.49 $ / месечно8.84 $ / месечно30 деновипреглед
iPage1.99 $ / месечно9.99 $ / месечно30 деновипреглед
InMotion хостинг2.95 $ / месечно6.99 $ / месечно0 деновипреглед

* Сите цени за хостинг засновани врз планови слични на понудата на WebHostFace, претплата 2 години и ексклузивни цени за попуст на WHSR.

Вратете се на почетокот


Важни работи што треба да знаете за WebHostFace

1 - персонален ВП асистент во Управуваниот РП план

WebHostFace досега е единствениот успешен WordPress хостинг компанија што им овозможува на корисниците да се потпрат на персонален ВП асистент. Нивните обучени експерти од WordPress ќе им помогнат на корисниците со нивната оптимизација, како и перформансите и безбедносната конфигурација.

Повеќе: WebHostFace.com/managed-wordpress-hosting/

Значајни карактеристики во WebHostFace Управувани планови за хостинг на WordPress.


2- Нема веб-страници за заем за возрасни / плати

Имајте на ум дека WebHostFace не дозволува содржини за возрасни и да плаќаат ден заем сајтови (вклучувајќи ги и плаќаат ден affiliate сајтови). Ако сте хостинг овие сајтови, ќе мора да преминете на некој друг домаќин.

Освен тоа мало камшикување, WebHostFace е добра опција за хостирање.

* Кликнете на сликата за зголемување.

Слики од екранот на ToS на WebHostFace.

Вратете се на почетокот


Пресуда: Дали WebHostFace оди?

Брз преглед

Еве што научивме за WebHostFace во овој преглед.

Во мејнстримот допрва треба да се открие WebHostFace, што го прави овој неверојатен скриен дијамант.

Се разбира, јас не сум единствената личност која знае за овој хостинг сајт. Само погледнете ги повратните информации на корисниците на форумите и ќе видите дека има многу среќни корисници кои се повеќе сакаат да зборуваат за тоа како е одлична WebHostFace. Поради тоа, немојте да бидете изненадени ако тоа завршува со скокови и граници.

Се препорачува WebHostFace

  • Индивидуални блогери / сопственици на сајтови кои бараат буџетски веб-домаќин

Алтернативи и споредби

Ако мислите дека WebHostFace не е за вас, тука се и други слични хостинг провајдери кои треба да ги разгледаат.

Исто така, проверете ја споредбата споредна страна:


Закажете WebHostFace сега

За повеќе детали или да нарачате WebHostFace, посетете: WebHostFace.com

(P / S: Линковите што упатуваат на WebHostFace на оваа страница се приклучни врски.Ако го купите преку оваа врска, ќе ми признае како свој реферер.Ова е начинот на кој го чувам овој сајт жив речиси 8 години и можам да додадам повеќе бесплатни , корисни совети за хостинг, купување преку мојата врска не ве чини повеќе - всушност, ќе добиете дополнителен попуст од нашата врска. Вашата поддршка е високо ценета, благодарам!)

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.