StartLogic Review

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: април 22, 2020
StartLogic
План во преглед: Про
Ревидирани од:
Рејтинг:
-
Прегледано ажурирано: Април 22, 2020
Резиме
Startlogic е уште еден хостинг бренд кој е во сопственост на ЕИГ денес. Тие се во ред домаќин врз основа на нашата студија, но секако има и други подобри избори во овој ценовен опсег. Прочитајте за да дознаете повеќе.

StartLogic е хостинг компанија со седиште во Феникс, Аризона. Компанијата е основана во ноември 2003 од Томас Горни и е сега дел од Меѓународната група за истраги (ЕИГ).

Во случај да не сте свесни, EIG е голема хостинг компанија која е околу повеќе од 15 години. Меѓународниот конгломерат држи повеќе од 30 хостинг имиња на брендови - вклучувајќи ги и FatCow, BlueHost, iPage, Hostgator, JustHost, Arvixe, и така натаму; и хостинг повеќе од 2 милиони имиња на домени во времето на пишување.

Моето искуство со StartLogic

Се обложувам дека многу од вас никогаш не сте слушнале за StartLogic пред да го прочитате овој пост.

Па, ниту јас. Никогаш не сум слушнал за хостинг компанијата додека не го направив моето истражување за оваа страница во 2008. Склучив една година договор со StartLogic во 2008 за тестирање и преглед на веб-домаќин. Според мојот стар преглед, кој беше објавен на Ноември 2008, StartLogic uptime записот беше во опсегот на 99.85 - 99.9% - не е премногу лошо за хост $ 5.95 / mo, но сигурно не најдобар веб-домаќин или. Поддршката на корисниците беше малку бавна, но во целина штабовите беа корисни и пријателски.

Слика од почетната страница на Startlogic. Компанијата за хостирање ја намали цената за $ 2.75 / mo неодамна.
Клучни карактеристики на Startlogic - кои се прилично слични со повеќето други EIG хостинг брендови.
Startlogic интегрираат WebsiteBuilder (друга компанија EIG) во нивниот хостинг план.

Брз StartLogic преглед

Добрите

  • Како неограничен домен во една сметка
  • Бесплатни рекламирање кредити од $ 200 при регистрација
  • Иновативни градители на страницата за повлекување и исфрлање
  • Пред-конфигуриран WordPress оптимизација за лаик (дополнителни $ 36 / година)
  • Ниска цена за влез - Цена оди на ниско ниво како $ 2.75 / mo (3 годишна претплата)

Конс

  • Цена се зголемува по првиот мандат - 24-месец мандат обновува на $ 6.98 / mo
  • Недостаток на други хостинг опции - ќе треба да го вклучите веб-хостот за надградба на VPS или облак хостинг
  • Многу поплаки за бавни и бескорисни поддржувачи на купувачи
  • Неограничен хостинг ограничен со строго ограничување на користењето на серверот


Најчесто поставувани прашања на Startlogic

Кој е Startlogic?

Startlogic е давател на услуги за веб-хостинг кој се фокусира само на споделениот хостинг сегмент. Се чини дека има страница за VPS план, но поради некоја причина, таа не е поврзана со нивната главна страница и е достапна само преку пребарување на Google. Составивме список на најдобри веб хостинг услуги кои нудат целосен асортиман на производи за хостирање од кои можете да изберете.

Дали Startlogic е добар?

Како ефтин снабдувач на веб хостинг, Startlogic нуди разумна сигурност и некои добри карактеристики како што е градител на веб-страница и бесплатни кредитни реклами. Сепак, му недостасува значителна патека за надградба, што значи ако пораснете, ќе мора преместете во друг веб-домаќин.

Дали е Startlogic скап?

Почнувајќи од 2.75 $ / месечно, Startlogic е секако една од поевтини алтернативи за веб-хостинг наоколу Забележете дека цените се зголемуваат на 5.50 $ / месечно по првичниот период за пријавување.

Дали Startlogic има бесплатен план?

Не, Startlogic нуди само платени планови. Тие вклучуваат голем број на слободни бенефиции со нивните планови, вклучително и а бесплатно име на домен.

Каде се серверите Startlogic?

За жал, Startlogic не ја открива локацијата на своите центри за податоци.


Важна забелешка

Ние повеќе не сме домаќини на тест-сметка во Startlogic. Оваа листа на добрите и лошите страни се базира на нашето истражување и истражување од Интернет.

Ве молиме погледнете го следнава листа / статии во случај да ви треба помош при изборот на добар веб-домаќин -

Портологични алтернативи

Споредете го Startlogic со другите

Посетете StartLogic Online

За повеќе детали или да нарачате StartLogic, посетете (врската се отвора во нов прозорец): http://www.startlogic.com

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.