SkyToaster Review

Ревидирани од: Џејсон Чоу.
  • Преглед Ажуриран: Јуни 30, 2020
SkyToaster
План за преглед: Основен план
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Јуни 30, 2020
Резиме
SkyToaster го прави хостинг решението лесно за секого. Секогаш можете да најдете хостинг кој одговара на вашите веб-бизнис потреби. Компанијата, исто така, се фокусира на обезбедување на највисок степен на услуги на клиентите и целосно управување со серверот за да ги задоволи потребите на клиентите. Прочитајте за да дознаете повеќе за SkyToaster.

Забелешка: Ова е листа на платени прегледи. Ние се плаќа за да ги тестираме и да ги видиме Услугите за хостинг на Скај Тостер.

SkyToaster ја центрира својата хостинг платформа околу нејзините центри за податоци. Со верувањето дека извонредниот хостинг започнува со извонредни центри за податоци, центрите за податоци на компанијата вклучуваат повеќе слоеви на безбедност, генератори на резервни копии со гориво на лице место и системи за сузбивање на пожари за да се осигура дека тие се секогаш во погон.

За SkyToaster, компанијата

SkyToaster работи одделни центри за податоци во Далас, Лондон, Ротердам и Вест Палм Бич. Секој центарот за податоци поминува низ ригорозни тестирања за да осигури дека секогаш ги исполнува високите стандарди на компанијата.

Дојдов до заменик-претседателот на SkyToaster, Кајл Белингар за да разберам повеќе за компанијата.

Еве го одговорот што го добив од Кајл,

"SkyToaster има една мисија, за да го направат хостинг лесно за секого. Ние се фокусираме на обезбедување на највисок степен на услуги на клиентите и целосно управување со серверот со 24 / 7 поддршка, најдобро во класата uptime, cPanel поддршка, Softaculous за инсталирање на софтвер со еден клик, KernelCare и широк спектар на дополнителни функции. "

Кајл, исто така, ми даде сметка за тестирање да ја користам одреден временски период, за да се чувствувам добро за придонесите на SkyToaster.

SkyToaster хостинг план

SkyToaster нуди две главни типови на хостинг. Може да добиете заедничка веб-хостинг или управувана VPS.

И двата од овие хостинг планови користат cPanel и поддржуваат CloudLinux. Овие планови, исто така, ги поддржуваат популарните трговски колички, вклучувајќи PrestaShop, osCommerce и openCart. Покрај тоа, можете да инсталирате CMS платформа како што се Joomla, MODX и WordPress, ако користите еден од овие хостинг планови.

Ако не ви се допаѓаат понудените планови, секогаш можете да побарате сопствен план. Компанијата ќе работи со вас за да создаде хостинг искуство што го сакате и што ви треба. Без оглед на планот што го одбравте, SkyToaster нуди 99.9% uptime гаранција.

Да ги погледнеме двата главни хостинг планови.

План за заеднички хостинг

Сите хостинг сервери на SkyToaster имаат минимум процесорски јадра 8, 32GB од RAM и брзини на портата 100Mbps. Тие, исто така, вклучуваат Raid складирање.

Делите хостинг планови поддржуваат PHP, Perl, Python, што им олеснува на програмерите да го изберат јазикот што го сакаат. Плановите, исто така, поддржуваат Server Side Includes (SSI), овозможувајќи им на корисниците да постават директиви во HTML страници

Муабет со хостинг доаѓа со неограничени е-мејл сметки и бази на податоци. Подолу се наведени деталите за планот:

Планови за заеднички хостинг Основни Повеќе Премиум
Простор на дискот 10 GB 25 GB 40 GB
Пропусен опсег 500 GB 750 GB 1 ТБ
Домени Алисес 50 50 100
Addon домени 5 5 10
Цена (12-mo) 9.9 $ / месечно 14.85 $ / месечно 19.80 $ / месечно

* Белешка - Ако сметате дека стапките на Skytoaster се премногу скапи, внимавајте поевтини опции за хостирање во статијата на Jerryери.

Ако ви треба дополнителен простор на дискот, повисок пропусен опсег или повеќе сметки на cPanel, можете да го надградите планот за хостинг на Reseller.

Делите хостинг планови, исто така, вклучуваат Менаџер на Враќање. Наместо да ја поддржите целата база на податоци, можете да направите резервна копија и враќање на одделни датотеки и бази на податоци директно од cPanel.

Покрај тоа, хостинг компанијата обезбедува автоматски дневни бекап, додека задржува седум дена на тркалање бекап за дели хостинг клиенти. Овие резервни копии се наоѓаат надвор од мрежата на SkyToaster и може да се пристапи со користење на Restore Manager.

Дури и да е така, компанијата препорачува да чувате копија од вашите сопствени резерви исто така. Ако ви треба дополнителна контрола, можеби ќе размислите да добиете успеа VPS план.

Успеа VPS

Сите VPS планови на компанијата работат на CentOS. VPS работи во изолирана виртуелна средина со посветени ресурси. Кога ќе се регистрирате за еден од овие планови, ги добивате сите функции кои доаѓаат со посветен сервер, минус цената.

Ако добиете VPS од SkyToaster, вашите ресурси се загарантирани, сепак, компанијата го задржува пристапот до root. Ќе добиете WHM за управување со вашата сметка на серверот.

VPS на SkyToaster вклучува вграден и добро конфигуриран cPanel, и опции за прилагодување се достапни. Вие едноставно треба да го контактирате SkyToaster за да го прилагодите cPanel.

Стандардните Softaculous скрипти се вклучени со VPS хостинг, со планови вклучувајќи ја и услугата KernelCare. Оваа услуга автоматски ги ажурира безбедносните закрпи за извршување на јадрото, со што се елиминира потребата да се рестартира вашиот сервер.

Подолу се деталите за VPS плановите:

Успеа VPS 1.5GB VPS 2GB VPS 4GB VPS 6GB VPS
Меморија 1536 MB 2048 MB 4096 MB 6144 MB
Простор на дискот 50 GB 75 GB 100 GB 150 GB
Пропусен опсег 1.5 ТБ 2.0 ТБ 3.0 ТБ 4.0 ТБ
јадра 2 2 4 4
Цена (12-mo) 63 $ / месечно 76.50 $ / месечно 90 $ / месечно 112.50 $ / месечно

Можете да изберете од стандард и SSD VPS.

SSD VPS на SkyToaster е 100% SSD погон. Брзината на читање на дискот со SSD VPS е 4x побрзо од стандардниот VPS. И стандардните и SSD VPS доаѓаат со четири опции за пакети, а со тоа ви даваат можност да зголемите ако ви треба дополнителна брзина и ресурси.

Highpoints: Што ми се допаѓа за SkyToaster

За време на мојот тест, најдов неколку работи што ми се допаѓаат за хостинг плановите на SkyToaster.

Локација на серверот

Облак Југ -
Вест Палм Бич, Флорида

LeaseWeb -
Ротердам, Н.Л.

Рапидсвич, Мејденхед
- Лондон, Велика Британија

Носач-1 -
Dallas, TX

Прво, компанијата ви дозволува да изберете локацијата на серверот за време на процесот на нарачка.

Постојат неколку локации можете да изберете да биде домаќин на вашата веб-страница. Целта е да изберете локација за хостинг што е најблизу до вашата целна публика за да се намали латентноста.

Слободна веб-страница миграција

SkyToaster, исто така, нуди бесплатни миграции на веб страници за нови и надградени сметки во првите 60 денови.

За тоа време, можете да ја мигрирате вашата споделена или VPS хостинг сметка на SkyToaster серверите. Споделените сметки добиваат еден полн cPanel трансфер и еден рачен пренос, додека сметките на препродавачите добиваат неограничени целосни cPanel трансфери и 25 рачни трансфери.

Управуваните VPS сметки добиваат неограничени целосни трансфери од cPanel и рачни трансфери на 15 по VPS ниво. Конечно, посветени сметки добиваат неограничени трансфери од cPanel и рачни трансфери на 100.

Едноставна структура на планот

Исто така ми се допаѓа начинот на кој оваа хостинг компанија ги зачувува работите едноставно.

Тие не фрлаат многу ресурси што не ги користите. Наместо тоа, плаќате за она што го користите. Ако ви требаат повеќе ресурси за поддршка на вашиот веб-сајт, можете да ги надградите до повисок план. Сепак, вие не мора да се грижите за плаќање за куп работи кои не ви се потребни.

Важно е да знаете

Неограничени пораки и бази на податоци

Додека добивате неограничени сметки за е-пошта и бази на податоци со SkyToaster, можете да додадете само колку што дозволува простор на дискот на вашиот план. Складирањето се брои против вашата вкупна ограничување на дискот, па затоа имајте го тоа предвид кога додавате сметки и бази на податоци.

Пари гаранција за враќање

Исто така, треба да разберете како функционира гаранцијата за враќање на парите на SkyToaster. Таа обезбедува 45-ден гаранција за враќање на парите за хостинг на заеднички, препродавани и управувани VPS хостинг, но се однесува само на првиот куп на квалификуваниот производ по лице. Сите дополнителни купувања не се прифатливи за оваа гаранција. Одбројувањето на 45-ден започнува веднаш штом ќе се купи првиот квалификациски производ.

Муабетски ограничувања за делење / ресетирање

Компанијата, исто така, има некои заеднички и препродавач на хостинг ограничувања. На пример, корисниците се ограничени 15* 25 истовремени MySQL конекции, и секоја база на податоци не може да надмине 2GB* 5GB простор на дискот. Вашата е-мејл листа не може да содржи повеќе од 1,500* Членовите на 2,000 и SkyToaster имаат политика на нулта толеранција за спам. Компанијата, исто така, ја ограничува фреквенцијата за егзекуции за работа на cron на секои пет минути.

Одговор од SkyToaster

Кајл ми истакна во е-мејл за промените во нивните ограничувања,

Ова не е промена, но сметаме дека е важно да се истакне во TOS, каде што овие ставки се наведени, дека исто така вели дека тие не се активно спроведувани.

Имаме овие изложени само во случај некој некој претерано ги користи овие карактеристики. Овие политики никогаш не биле применети за некој кој оди малку овде и таму.

Заврши

Бидејќи ги плаќате потребните ресурси, одржете го вашиот план што е можно поедноставен и ако е потребно ажурирајте го. Затоа, треба да бидете сигурни дека вие изберете го вистинскиот хостинг производ при започнување.

Ако сте блогер, почетник, солопренер или водете основна веб-страница за е-трговија, споделен хостинг е веројатно вистинскиот избор. Меѓутоа, ако управувате со повеќе веб-страници, водете бизнис преку електронска трговија или сакате да имате поголема контрола врз вашите ресурси, одете со VPS хостинг.

Ако небо тостер не ви е чаша чај, има многу добри опции што можете да ги изберете. Некои од нив се наведени подолу, но би сакал да посветам особено внимание на две - TMD Хостинг и Скала хостинг.

Скала хостинг

Планот за управување со VPS ScalaHosting започнува од 9.95 $ / месечно со развиени карактеристики во куќата - Spanel и SShield (посетата).

Ако ви треба VPS хостинг, тогаш во моментов ScalaHosting е еден од нашите најголеми собирања. Тие нудат високо конкурентни цени, но уште поважно, пристап до Spanel и неколку други технологии што се припишуваат на домот. SPanel е комплетен контролен панел за веб-хостинг се-во-едно целосно компатибилен за миграција од cPanel.

Дознајте повеќе за ScalaHosting во нашиот преглед.

TMD Хостинг

ТМД Хостинг - Втор Топ Избор за Малезија и Сингапур веб-сајтови.
Планот за споделување на хостинг на TMD хостинг започнува од 2.95 $ / месечно со 60 дена гаранција за враќање на парите (посетата).

TMD хостинг нуди одлични планови за заеднички хостинг. Во споредба со доларот до долар во однос на Скај Тостер, тие нудат многу поголема вредност за парите. Ова е особено така за поновите сопственици на страници кои сè уште не можат да ги имаат потребните карактеристики, како што е SSL или подготвена изградена страница (TMD вклучува бесплатна употреба на градител на веб-страници Weebly).

Прочитајте го нашиот сеопфатен преглед на TMD Хостинг.

Алтернативи и споредби

Проверете SkyToaster сега

За повеќе детали или да нарачате SkyToaster: https://skytoaster.com/

За Џејсон Чоу

Џејсон е фан на технологијата и претприемништвото. Тој сака да гради веб-сајт. Можете да стапите во контакт со него преку Твитер.