Мис Хостинг Преглед

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: април 30, 2020
Мис Хостинг
План во преглед: Ultimate
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Април 30, 2020
Резиме
Мис Хостинг е добар веб-домаќин. Споделениот хостинг е поскап отколку што треба; но нивните VPS и оптимизација за хостинг планови се страшни. Прочитајте за да дознаете што мислиме за овој веб-домаќин.

Додека "Мис Хостинг" започна како тим од девет соработници кои работат заедно за да ги задоволат барањата за хостинг на јавноста, прерасна во поголем тим кој има комбинирано вкупно 45 години на споделено веб хостинг искуство.

Тимот е дел од групата Мис. Групата Мис е голема деловна група која е со седиште во Стокхолм, Шведска. Групата Мис нуди широк спектар на услуги поврзани со интернет. Додека Мис Хостинг им служи на луѓето ширум светот, нејзиниот примарен фокус е на нордиските земји. Ги обезбедува своите услуги на приватни лица, компании и организации.

Почнав да го тестирам Мис Хостинг во април 2016. Гледав во различни хостинг планови и состави листа на она што ми се допаѓа, како и некои работи мислам дека треба да знаете пред да се движиме напред со Мис Хостинг.

Прво, да ги погледнеме разните хостинг планови кои се достапни со Мис Хостинг.

Што има во пакетот? Планови за хостинг на хостинг

Мис Хостинг има различни хостинг планови да ги задоволат вашите потреби.

Муабет со хостинг

Прво - планот за хостирање што го тестирам - дели хостинг.

Изберете помеѓу основни, професионални и Ultimate дели хостинг планови. Токму сега, можете да го добиете Основниот план колку што е $ 1.25 месечно, додека Ultimate планот е само $ 3.75 месечно. Основниот план доаѓа со веб-страница на 1 и 100 GB од резервираното складирање, додека Професионалниот план ги вклучува веб-страниците на 10 и 250 GB од резервираното складирање. Може да биде домаќин на неограничен број на веб-страници и да добиете неограничено резервирано складирање со Ultimate пакетот.

Сите пакети вклучуваат неограничен пропусен опсег и е-мејл хостинг.

Хостинг плановиОсновниПрофесионалнаКрајната
Диск складирање100 GB250 GBнеограничен
Пропусен опсегнеограниченнеограниченнеограничен
Веб-страница за домаќин110неограничен
Е-мејл сметкинеограниченнеограниченнеограничен
Целосен период на наплата45 денови45 денови45 денови
Цена на регистрација (1-година)1.25 $ / месечно2.50 $ / месечно3.75 $ / месечно
Цена за обновување (1-година)5.59 $ / месечно11.59 $ / месечно18.59 $ / месечно

Препродавач Хостинг

Мис Хостинг, исто така, има препродавач на хостинг планови на располагање. Изберете еден од овие планови ако сакате да поставите сопствен веб хостинг бизнис. Изберете од основни, професионални и крајни планови, кои се движат по цена од $ 25 месечно, па се до $ 124.92 месечно. Плановите започнуваат со 50 GB простор на дискот и 500 GB пропусен опсег и одат до 200 GB простор на дискот и 500 GB пропусен опсег. Без оглед на планот што ќе го одберете, ќе имате пристап до неограничени веб-страници и домени.

VPS хостинг

Конечно, можете да изберете од пет VPS пакети. Тие се во цена од $ 5 месечно до $ 80 месечно. Најевтиниот пакет доаѓа со 512 MB RAM, 1-core процесор, 20 GB SSD диск и 1 TB пропусен опсег. Најскапиот пакет има 8 GB RAM, 4-core процесор, 80 GB SSD диск и 5 TB пропусен опсег.

посветен хостинг

Посветен сервери се уште една опција. Посветен сервери, исто така, доаѓаат со три опции, со пакети кои се движат од $ 145 месечно до $ 245 месечно. Можете да добиете од 4 GB RAM до 16 GB RAM со овие пакети. Сите пакети вклучуваат ист моќен хард диск. Основниот пакет има процесор Intel Pentium, а другите два користат процесор Intel Xeon.

Работи што ги сакам за Мис хостинг

Сигурен - силен рекорд за искуства

Откако поминав некое време со Мис Хостинг, најдов многу малку што ми се допадна во врска со плановите. Најмногу од сè, ми се допаѓа веродостојноста. Мој тест сајт има силен uptime рекорд, што е неверојатно важно. Секогаш кога имате веб-сајт, без разлика дали тоа е личен блог или e-commerce сајт, сакате да останете нагоре, и ќе го добиете тоа кога ќе го користите Мис Хостинг.

Hiccup - мојата тест сметка беше неодамна суспендирана (нема идеја зошто тоа се случи), така што табелата за uptime е неточна во времето на пишување. Наместо да ви го покажам графиконот за uptime како и со другите прегледи, ви давам дневник подолу (април - крајот на мај). Имајте на ум дека домаќинот едвај се спуштил низ целиот тест период.

настанотДатум времеПричинаВреметраење
Почна4/27/2016 3:11OK365 часот, 26 минути
Надолу5/12/2016 8:38Истек на врската0 часот, 1 минути
Up5/12/2016 8:39OK104 часот, 29 минути
Надолу5/17/2016 16:12Истек на врската0 часот, 5 минути
Up5/17/2016 16:17OK331 часот, 38 минути
Надолу5/31/2016 16:44Истек на врската0 часот, 2 минути
Up5/31/2016 16:47OK199 часот, 38 минути

Повеќе IP хостинг

Јас, исто така, го сакам повеќекратни IP хостинг способности на компанијата (под SEO Хостинг пакети).

Компанијата тврди дека е лидер во повеќе IP хостинг, и не можам да го оспорам тоа тврдење. Можете да имате посветен IP адреса од различни земји, а потоа да ги насочите сите преку истиот сервер. Без разлика дали сакате да добиете ИП од САД, Велика Британија, Германија, Шпанија, Франција или на друго место, оваа компанија нема да ве изневери. Ова навистина ќе ви помогне во однос на вашата оптимизација за кампања.

Достапни VPS хостинг планови

Исто така вреди да се напомене дека VPS хостинг планови се достапни. Прв VPS хостинг за малку, како и $ 5 месечно е нечуено во оваа индустрија. Ако сакате да ги наточите вашите прсти во VPS хостинг, можете да го пробате со стартер план, а потоа се зголемуваат.

Многу простор за одгледување

Зборувајќи за зголемувањето, не мора да се грижите за прераснување на вашиот домаќин кога одите со Мис Хостинг. Можете да започнете со мал дели хостинг план, а потоа се зголемуваат без никакви проблеми. Без оглед колку е голема сакате да добиете, треба да бидете во можност да растете со Мис Хостинг. Вашиот домаќин нема да ве успори.

Важно е да знаете

Само за добрите - SEO хостинг со почеток во 25 IP адреси

Додека плановите за хостинг на Мис хостинг оптимизација може да им дадат на повеќето оптимизација на влажни соништа - тоа сигурно не е за newbies. Треба да нарачате барем 25 IP кога користите Miss Hosting. Поради тоа, тоа е малку поскапо од вообичаеното. И ќе потрае некое време да се постави сè.

Зафатен екран:

misshosting SEO хостинг
SEOs најверојатно ќе имаат влажни соништа во оваа табела.

Скапи дели хостинг

Ако погледнете поблиску до заедничките хостинг зделки, тоа е поскапо отколку што е со многу од неговите конкуренти.

Во некои случаи, ќе плаќаат околу два пати повеќе за делење на хостинг како што би платиле ако отиде со конкурент, но тоа не значи дека ќе добиете двојно повеќе функции. Поради тоа, можеби ќе сакате сметаат дека е поевтина опција ако сакате основен споделен хостинг пакет.

Во крајна линија

Мис Хостинг е добар домаќин, но дели хостинг е поскапо отколку што треба.

Тоа се рече, ова е одличен избор ако сакате прифатлива VPS или ако работите на кампања за оптимизација. Со достапна VPS опција и лесен начин да биде домаќин на повеќе домени во различни земји, Мис Хостинг не ги отвора вратите што другите хостинг компании ги затвораат.

Споредете го Мис хостинг со други

Ајде да видиме како Мис хостинг се собира од другите слични хостинг услуги:

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.