MDD Хостинг Преглед

Ревидирани од: Џери Лоу. .
 • Преглед Ажуриран: Ноември 07, 2018
MDD хостинг
План во преглед: Основни
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Ноември 07, 2018
Резиме
MDD Хостинг нуди широк спектар на различни хостинг услуги по разумни цени. Нашиот соговорник, Дејв Дин, им препорачува на MDD на сопствениците на мали и средни веб-сајтови кои имаат одреден степен на техничка способност. Прочитајте за да видите дали MDD е вистинскиот хостинг за вас.

MDDHosting беше формирана во 2007 со цел да се обезбеди прифатлива веб хостинг услуги за бизниси и поединци ширум светот.

Компанијата следи сеопфатна 24 / 7 / 365 поддршка структура на услуги врз основа на внатрешен систем за проблеми со билети. Преку овој систем, тој е способен да ги анализира вистинските пораки за грешки и други релевантни податоци што може да се изгубат во преводот за време на телефонскиот разговор. Клиентите се охрабруваат да копираат и залепат или прикажуваат грешки за снимање и да ги споделат со поддршка за MDD. Поддршката е достапна преку веб портал, како и е-пошта.

Објектот за центар на МДД во Денвер добива снабдување со електрична енергија од голем број трафостаници. Влажноста и ладењето се контролираат од единиците за ракување со воздухот 7, при што секоја има N + 1 вишок. Овие единици HVAC одржуваат оптимално и стабилно работно опкружување со степен 70 во целиот центар и просечна влажност 45 проценти. Варијацијата на температурата и влажноста може да варира за приближно 4 степени, но не повеќе. Откривањето на пожарот во центарот се ракува со опрема за алармен систем за рано откривање и систем за спречување на пожар од суво цевки пред дејствување.

Поврзувањето во рамките на центарот вклучува Level3, tw telecom, Comcast, Internap, XO, Hurricane Electric, Savvis, Global Crossing, RMIX и UUNET.

Планови за хостирање на МДД - Што има во кутијата?

Планови за заеднички хостинг

MDD заеднички Хостинг планови се дизајнирани за максимално uptime и вклучуваат SSD забрзана складирање за брзина и сигурност.

Карактеристики / плановиОсновниСредноНапредно
Складирање5 GB10 GB15 GB
Пренос на податоци250 GB500 GB750 GB
Пристап на Core процесоротЕден, целосен пристапЕден, целосен пристапЕден, целосен пристап
Addon доменнеограниченнеограниченнеограничен
SQL бази на податоцинеограниченнеограниченнеограничен
Истовремени MySQL конекции252525
Месечна цена7.50 $ / месечно11.50 $ / месечно15.50 $ / месечно
Цена (годишна претплата)6.38 $ / месечно9.78 $ / месечно13.18 $ / месечно

Премиум хостинг планови

Премиум серверите домаќин само 1 проценти на 3 проценти од вкупниот број на сметки на хардвер поддржува, како и Чиста SSD складирање за максимална брзина цело време. Секоја Премиум сметка има пристап до две целосни процесорски јадра, за разлика од единственото јадро достапно во стандардните дели хостинг сметки.

Карактеристики / плановиОсновниСредноНапредно
Складирање5 GB10 GB15 GB
Пренос на податоци300 GB600 GB900 GB
Пристап на Core процесоротДвајца, полн пристапДвајца, полн пристапДвајца, полн пристап
Addon доменнеограниченнеограниченнеограничен
SQL бази на податоцинеограниченнеограниченнеограничен
Истовремени MySQL конекции505050
Месечна цена25 $ / месечно50 $ / месечно75 $ / месечно
Цена (годишна претплата)21.25 $ / месечно42.50 $ / месечно63.75 $ / месечно

Планови за хостинг на препродавачи

Плановите за препродавачи се наменети за оние кои сакаат да започнат свој веб-хостинг компанија или кои имаат процутни дизајн компании. MDD ги обезбедува сите неопходни алатки за брзо и брзо ракување на компанијата. Од таму, препродавачите можат да креираат сопствени планови, ценовна структура и брендирање.

Карактеристики / плановиОсновниСредноНапредно
Складирање25 GB50 GB75 GB
Пренос на податоци500 GB1,000 GB1,500 GB
cPanel сметки255075
Дневни резервни копии
Превртување
Месечна цена34.50 $ / месечно59.50 $ / месечно84.50 $ / месечно
Цена (годишна претплата)29.33 $ / месечно50.58 $ / месечно71.83 $ / месечно

Планови за хостинг на VPS

VPS плановите на MDD обезбедуваат повисоко ниво на безбедност, сигурност и брзина без дополнителен трошок на посветен сервер.

Карактеристики / плановиОсновниСредноНапредно
Складирање20 GB35 GB50 GB
Пренос на податоци500 GB1,000 GB1,500 GB
Посветен RAM меморија1 GB1.5 GB2 GB
vSwap (БЕСТ стабилна RAM меморија)1 GB1.5 GB2 GB
Процесорски јадра (2 + GHz)124
Месечна цена49.50 $ / месечно74.50 $ / месечно99.50 $ / месечно
Цена (годишна претплата)42.08 $ / месечно59.60 $ / месечно79.60 $ / месечно

Посветен хостинг планови

Посветен сервери се дизајнирани да ги задоволат потребите на сајтовите кои имаат надминато дели и препродавач на хостинг.

План за посветени сервери на MDD ги нуди следниве услуги користејќи единечни Quad-Core процесори, врежани на 3220 или 5430 или двојни Quad-Core процесори, врежани на 5430 или 5520 (цени по барање):

 • Xeon 3220 процесорот
 • 2 GB Вкупно RAM меморија
 • 250 GB Sata HD
 • 2000 GB по месец пропусен опсег
 • 5 IP адреси
 • 100 Megabit Port

MDD хостинг vs други слични веб-домаќин

Она што го нуди MDD хостинг во своите планови за хостинг е многу слично на RoseHosting, InMotion и Altus Host. Сите четири се врвни услуги за хостинг кои ветуваат голема сигурност на серверот и врвна услуга за продажба. Еве како основните решенија на MDD Hosting's се со други слични планови за хостинг.

хостингMDD хостингВо движењеАлтус домаќинРоуз хостинг
План во прегледОсновниМоќБронзенаМуабет 1000
Диск складирање5 GBнеограничен10 GB2 GB
Пренос на податоци250 GBнеограничен200 GB40 GB
SSD чување?
Addon доменнеограничен5неограничен3
MySQL бази на податоцинеограниченнеограниченнеограничен10
AutoInstallerSoftaculousSoftaculousSoftaculousSoftaculous
Изберете серверски локацииНеДа, американски источен или западен брегНеНе
РезерваДневно, за време на часовите на часовитеНеделенНеделенНеделен
Пробен период30 денови90 денови45 денови30 денови
Цена (претплата на 12-mo)6.38 $ / месечно$ 4.49 / mo *7.95 $ / месечно6.71 $ / месечно
Прочитај ПрегледКликни тукаКликни тука Кликни тука

"* Белешка: InMotion хостинг цена заснована на ексклузивните попусти на WHSR, нормална цена 9.99 $ / месечно.

MDD хостинг корисничко искуство

Добро доволно вовед и хостинг план осврти, можете да ги добиете тие информации на MDD хостинг сајт во секој случај.

Што е важно: Дали е домаќин на МДД било добро?

За да одговориме на прашањето, работиме со тековните корисници на MDD Hosting, Дејв Дин од Што прави Дејв, за да ви даде појасна слика. Следниве делови (на добрите и лошите страни, и крајната линија, итн) се напишани од Дејв Дин. Првпат го запознавме Дејв преку популарен блогер и верувам дека нема директна врска со компанијата MDD Хостинг. Меѓутоа, ние му плативме на Дејв разумно плаќање за своето време во одговарањето на нашите прашања и пишувањето на оваа е-пошта.

Еве оди Дејв.

Брза позадина

Мигрирав на МДД Хостинг пред нешто повеќе од една година, откако станав незадоволен од услугата што ја примав од мојата постојна голема компанија за хостирање. И покрај само добиени умерени количини на сообраќај, мојата страница на WordPress (Што е Дејв прави?) Прикажуваше грешки и се спушташе повеќе пати неделно. И покрај тоа што поминав часови одејќи наназад и нанапред со персоналот за поддршка, добив само изговори и рамнодушност. После неколку месеци без подобрување, решив дека е време да се преселам.

Што ми се допаѓа за MDD Хостинг?

Постојат неколку работи кои ги сакам за MDD хостинг, вклучувајќи:

 • сигурен: И покрај тоа што сум на најнизок, споделен план за хостирање, ретко е мојот сајт да се спушти. Го следив со Пингдом и имав добро под еден час на прекин месечно од моментот кога се приклучив, вклучувајќи го и закажаното одржување. Никогаш не сум имал никакви проблеми со перформансите, ниту за време на мојата сопствена употреба, ниту пријавени кај мене од корисниците на страницата.
 • Брзина: Веб-страницата е значително побрзо отколку со мојот претходен домаќин, од каде било во светот. Имав различни критериуми по миграцијата, и надворешни и внатрешни, и сите пријавија значителни подобрувања.
 • Поддршка: Првично бев загрижен дека МДД не понуди опција за поддршка за разговор во живо, но не е важна. На претходниот домаќин честопати ми требаше половина час операторот да стане достапен, што значеше многу седење и чекање. Во неколку наврати што ми требаше да најачам билет за поддршка, не ми беа потребни повеќе од три минути за да добијам одговор - многу побрзо отколку што очекував!
 • Посветеност: МДД е мала компанија, и нуди само хостинг. Ми се допаѓа што е насочено кон добро да направам една работа, наместо да се обидувам да им биде сè на сите. Страницата за Опис вели: „Ние не ги гледаме нашите клиенти како знак или број на долар.“, И искрено се чувствува на тој начин - не се чувствувате со генерички одговори или изговори.

Она што не ми се допаѓа: MDD Хостинг недостатоци

Единствената вистинска поплака што ја имам за MDD е дека цените се чувствуваат малку на висока страна за количината на вклучен простор на дискот и ширина на опсег *. На планот „Основен“, ќе плаќате 7.50 $ / месец (пред какви било годишни или промотивни попусти) за 5GB складирање и 250GB за пренос на податоци. Сепак, компанијата прави редовни промоции, кои обично нудат околу 25% попуст од стандардната цена - и го добивате она што го плаќате, во смисла на брзина и сигурност.

* Белешка од Jerryери: Вистината е - кога ќе се спореди, цената на МДД Хостинг е всушност разумна за мене. Читателите можат споредба на најновите VPS хостинг договори на оваа страница (десна странична лента)

MDD Хостинг Uptime Преглед

Белешка - За да ви дадеме преглед на тоа како се извршува MDD хостинг, ја следиме веб-страницата на Дејв во време и ги објавуваме резултатите овде. Бидејќи не ја контролираме страницата за тестирање, важно е да се има предвид дека одредено време на одредено место може да биде предизвикано од различни фактори што може или не може да бидат одговорност на веб-домаќинот.

MDD Хостинг Uptime - Јуни, 2016: 100%

MDD Хостинг uptime за јуни / јули 2016 (екран заробен на јули 12th, резултати за uptime за минатите 30 дена)
MDD Хостинг време за јуни / јули 2016 (екран заробен на јули 12th, резултати за uptime за изминатите 30 дена): 100%

MDD Хостинг Uptime - март, 2016: 99.69%

mddhosting - 201603
MDD Хостинг март 2016 uptime резултат = 99.69%.

MDD Хостинг Uptime - февруари, 2016: 99.62%

mddhosting feb 2016 uptime
MDD Хостинг uptime за февруари 2016.

MDD Хостинг Uptime - септември, 2015: 99.68%

mdd хостинг сет uptime - сајт слезе 2 часа, но пред тоа 2165 часа
Резултат за време на хостирање на MDD за септември 2015 - страницата се спушти 2 часа само пред да го преземам овој скриншот. Причината за прекинување на серверот е непозната затоа што не истражував понатаму. Имајте на ум дека страницата не се спушти 2165 + часа (што е повеќе од 3 месеци) пред ова.

MDD Хостинг Uptime - јуни / јули, 2015: 100%

Веб-страницата останува за минатото 2664 + часа. Импресивна работа!
Веб-страницата останува за минатото 2664 + часа. Импресивна работа!

MDD Хостинг Uptime - април / мај, 2015: 100%

MDD Хостинг Uptime (април 2015)
MDD Хостинг Uptime (април 2015) = 100%. Проверете ја локацијата за повеќе од 500 часа од самиот почеток.

Крајна линија: Кој треба да биде домаќин со MDD?

Според мое мислење, MDD хостинг е идеално прилагодена за сопствениците на мали и средни веб-страници, со одреден степен на техничка способност. Додека базата на знаење и системот за поддршка е добар, а компанијата нуди миграција услуга од други домаќини, таа не е навистина поставена за високо ниво на држење рака. Ако сте разумно удобно водење на вашата веб-страница и барате брза, сигурна компанија за хостинг која е брза да одговори на прашањата за поддршка, може да направите многу полошо од МДД.

Оттука - мојот вкупен рејтинг за MDD хостинг - 4 starsвезди (или 4.5 ако тоа е опција!) Надвор од 5.

За повеќе информации, посетете MDD хостинг онлајн.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.