Интерсервер преглед

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: Ноември 05, 2020
InterServer
Планирајте во преглед: Споделете
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Ноември 05, 2020
Резиме
ИнтерСервер е помалку мејнстрим, но тешко е да ги погледнете минатото кога ќе ја запознаете компанијата. Веб-домаќин е одлична зделка (дели хостинг заклучен во $ 5 / mo за живот), високо скалабилни; и нивниот сервер врши многу добро во нашиот тест.

Основана од Мајкл Лаврик и Johnон Кваliери, ИнтерСервер е компанија со седиште во Jу erseyерси, која се игра во игра од 1999 година. Првично започнувајќи како препродавач на сметка за виртуелна хостинг, давателот на хостинг порасна во последните 17 години и сега работи со два податоци центри во Newу Jерси и е во процес на проширување на дополнителни локации, вклучително и Лос Анџелес.

Интер-сервер е специјализиран за споделување, VPS и посветени и ко-локација хостинг решенија кои се сметаат за самоочекувани (и широко докажани) буџетот пријателски провајдер.

Моето искуство со ИнтерСервер

Овој преглед на Интерсервер се заснова на моето искуство со нивниот VPS хостинг и споделен хостинг сервис, што сè уште го поседувам во овој момент на пишување.

Сместено е едно од моите страници домаќини на ИнтерСервер (страницата за тестирање глупави) овде - Ја набудувам ефикасноста на страницата (брзина и време на работа) користејќи го нашиот внатрешен систем со име HostScore и ги објавувам своите статистички податоци за перформансите на серверот во реално време на оваа страница.

Јас, исто така, направив Интернет интервју со ко-основачот на ИнтерСервер Мајкл во септември 2014 година и го посетив седиштето на компанијата во Секаукус, Newу ерси во август 2016 година.

За ИнтерСервер, компанијата

  • Седиште: Secaucus, Њу Џерси
  • Основана е: 1999
  • Услуги: Муабет, VPS, посветен и ко-локација хостинг

За Мајкл Лаврик, ко-основач на ИнтерСервер

Посети на Интернет-страница
Мајкл и јас. Фотографија направена за време на мојата посета на штабот на ИнтерСервер во август 2016.

Извадок од моето интервју за Интерсервер-

Здраво Мајкл - можете ли да ни кажете повеќе за себе и Интерзервер?

Јас се викам Мајкл Лаврик и јас сум оперативен партнер во ИнтерСервер, но мојата официјална титула е директор за развој на бизнисот.

Моите колеги и јас работам надвор од нашата канцеларија / центарот за податоци во Секакос, Њу Џерси. Го започнавме овој бизнис во 1999 - кога бев само 15 години - со препродавање виртуелни хостинг сметки за друг провајдер. Тогаш го купивме нашиот прв посветен сервер, префрлен во колокација, потоа решетка, а потоа повеќе рамки. Петнаесет години подоцна ние работиме со два центри за податоци во Secaucus NJ и брзо се шириме во други локации како Лос Анџелес, Калифорнија.

Откако цел ден седев пред компјутер во канцеларија, сакам да се валкам! Покрај различното одржување и поправка во канцеларијата, во слободно време, го обновувам кабриолетот Pontiac GTO од 1969 година.

 


 

Резиме: Што има во овој преглед на ИнтерСервер?

Планови и цени на ИнтерСервер

Пресудата

 


 

На добрите: Што ми се допаѓа за InterServer?

1. Сигурен - просечно време на хостирање над 99.99%

Имам повеќе веб-страници хостирани на ИнтерСервер. Генерално, јас сум импресиониран од настапот на домаќинот. Додека повеќето веб-страници за хостирање пукаат со 99.9% uptime (и многумина не успеваат во тоа), ИнтерСервер успеа да ја одржи мојата веб-страница 100% поголемиот дел од времето. Историјата на ажурирање е објавена подолу.

Интернетсер Времетраење јануари / февруари 2020 година

меѓусебно време на време јануари / февруари 2020 година
Интерссервер јануари 2020 година наназад = 99.99%, време на февруари 2020 година = 100%.

Запис на минато време на интерсервер (2015 - 2018)

Преглед на перформанси на Интервер - статистика за време на работа
Февруари 2018 година: 100%
Преглед на перформанси на Интервер - статистика за време на работа
Март 2017: 99.97%.

Interserver feb 2016 uptime
Февруари 2016: 99.99%.
InterServer Uptime за минатите 30 дена (септември 2015): 99.99%
Септември 2015: 99.99%.

 

2. Најбрзо хостирање на буџетот - TTFB под 220ms

Најновата изведба на ИнтерСервер

Сликата подолу ја покажува брзината на Интервер за јануари и февруари 2020 година - мојата тест-страница, хостирана од ИнтерСервер, траеше во просек 116 милји за да одговори.

Тест за брзина на Интерсервер
Имаме изградено свој систем за следење и ја мериме брзината на хостинг на секои четири часа од 10 локации. Врз основа на нашата евиденција, брзината на хостинг „ИнтерСервер“ е стабилна и брза за јануари и февруари 2020 година. Вие исто така може да ја видите  најновите резултати од тестот за брзина на Интерсерверот овде

Тест за брзина на Интерсервер Bitcatcha

Брзината на одговор на серверот InterServer одговара на моето очекување за хост $ 5 / mo.

Неодамнешните тестови за брзина на серверот покажуваат дека ИнтерСервер е една од најбрзите сервиси за хостирање во буџетот.

Ја пингуваме нашата тест-страница од 8 различни локации користејќи Bitcatcha и ги споредуваме времињата на одговор на серверот со други веб-страници. Како што можете да видите на сликите подолу, резултатите беа прилично добри.

Тест за брзина на меѓусервер
Резултати од тестот за брзина на Интерсервер од 10 локации. Опсег = 7ms (источен брег на САД) - 185ms (Бангалор, Индија). Погледнете ги резултатите од тестот овде.

Тестови за брзина на Интерсервер веб-страница Тест.org

Преглед на перформанси на Интервер - статистика за брзина
Тестот за брзина на WebpageTest.org е подеднакво импресивен и за ИнтерСервер. Јас ја тестирав страницата користејќи три локации (САД, Велика Британија, Сингапур), сите тројца добија висок рејтинг А во Првиот бајт тајм. Можете да видите вистински резултати овде, овде, и овде.

Страна белешка: Зошто толку многу стрес на серверот брзина?

Тоа е бпричина 1) според стручни студии на случај, само 1 секунда намалување на времето на вчитување на страницата нуди 7% подобрување на стапката на конверзија и 11% удри во прегледите на страниците; и 2) Гугл сега ја користи брзината на страницата како еден од нивните фактори за рангирање - потребна ви е побрза страница (или барем сервер до рамен) за добро рангирање. 

 

3. Гаранција за заклучување на цени

Многу провајдери за хостирање ги намамуваат новите клиенти со супер ниска цена за нивниот почетен термин на услугата, а потоа ја зголемуваат цената по обновување. Цените на обновување се зголемуваат за повеќе од 200% од некои хостинг компании. Сакам дека ИнтерСервер ја избегнува оваа практика и наместо тоа ја цени лојалноста. Гаранцијата за заклучување на цените на компанијата гарантира дека цената со која ќе започнете ќе продолжите да биде вашата цена онолку долго колку што ја одржувате вашата сметка за хостинг на Интерсервер.

Политика за заклучување на цените меѓу Интервервер
За разлика од многу други ефтини хостинг услугиИ, ИнтерСервер не ја зголемува нивната цена при обновување - Заедничкиот хостинг чини 5 долари / месечно за цел живот.

 

4. Одлична поддршка: Корисна + 100% куќа

InterServer тим за поддршка на корисниците не само велат дека ќе ви помогнат. Тие всушност прават.

На пример, за време на неодамнешната операција на друга хостинг компанија (Arvixe), InterServer влезе да им помогне на несреќните корисници. Таа формираше посебен тим кој им помага на луѓето да ги мигрираат нивните сајтови во текот на хостинг платформата ИнтерСервер, правејќи ја транзицијата беспрекорна. Вие нема да добиете таков вид услуга со многу хостинг компании.

интерсервер-канцеларија
Целата поддршка на клиентите е направена од канцеларијата на Интерсервер во Секаукус, NJујорк. Бев во нивната канцеларија и бев сведок како тимот одговараше на барањата на корисниците - Новиот список со клиенти и барањата за поддршка се прикажани на екраните обесени на таванот.

 

5. 99.9% uptime поддржани од SLA

Услугата InterServer е поддржана со јасно пишување SLA (види слика). Доколку не успеат да ја исполнат гаранцијата во даден месец, тие ќе ги кредитираат клиентите од случај до случај.

Преглед на перформанси на Интервер - SLA
Овозможувајќи над гаранцијата за време, ИнтерСервер дава и 100% гаранција за непрекината електрична енергија.

 

6. Сервис за миграција на Интернет сервер бесплатно

Еден голем плус за InterServer е нивната бесплатна миграциска услуга за бело-ракавици.

За оние кои се премногу зафатени преместете го вашиот веб-домаќин, само контактирајте го ИнтерСервер и добијте ги нивните штабови за поддршка за да го направите тоа за вас.

Преглед на Интервер - услуги за миграција на страницата
Без разлика каков контролен панел или пристап до сметката имате на вашиот стар домаќин, луѓето на ИнтерСервер се таму за да мигрираат вашите страници бесплатно. Да се ​​започне миграција на сметка / страници, посетете ја оваа страница.

 

7. Високо прилагодлив VPS хостинг план

Се обидов на VPS-планот на InterServer во 2014 и брзо ја ценав неговата флексибилност.

InterServer VPS клиентите можат да се прилагодат само за сè, од нивниот префериран оперативен систем на софтверот, контролните панели и капацитетот на серверот.

избор помеѓу прелистувачи
Опции за оперативен систем на Интерсервер - има 15 од нив за избор.

 

Интервервер VPS
Постојат 16 групи на претходно конфигурирани планови за VPS во ИнтерСервер како за Linux Cloud VPS, така и за Windows Cloud VPS. Корисниците можат да го изберат бројот на потребни јадра на процесорот, RAM меморија, како и капацитет за складирање и пренос на податоци.

Исто така, за разлика од многу други даватели на хостинг VPS кои бараат од корисниците да плаќаат за пакет софтвер и апликации, ИнтерСервер само од своите клиенти бара да плаќаат за она што им е потребно и што го користат.

Надградби на VPSДополнителни трошоци
Дополнителна IP адресаДодај $ 3 / mo / IP
ФантастичнаДодај $ 4 / mo
cPanelДодај $ 15 / mo
SoftculousДодај $ 2 / mo
Директен АдминДодај $ 8 / mo
KspliceДодај $ 3.95 / mo
* Белешка: Обично она што го прават многу други провајдери за хостинг VPS е да ги вклучат трошоците за овие карактеристики во нивните планови за VPS и да тврдат дека тие се бесплатни. Со ИнтерСервер, вие добивате избор да одите без овие дополнителни софтвери.

 

 

8. 20 години докажано деловно дело

Со над 20-годишно искуство под ременот, ИнтерСевер се етаблира како еден од најдобрите провајдери за хостинг денес со деловен учинок што е подеднакво импресивно.

Тие честопати биле избор за блогери и сопственици на веб-страници кои сакаат одличен веб-домаќин што извршува, што сепак е прифатлива.

серверот-сервер-соба
Еден од блоковите на серверот во центарот за податоци на Интерсервер. „Сè е изградено и управувано внатре во ИнтерСервер - вклучително и системот за напојување и ладење во просторијата. Така компанијата успева да ги задржи ниските цени “, рече Мајк за време на нашиот состанок.
Просторија за градење на сервер за интервер
Играте простор за гиковите? Интерсервер серверите се изградени од нула од страна на тимот во оваа просторија на „Градежниците“.

 


 

Конс: Не е добро за ИнтерСервер

1. Неограничен хостинг на Интерсервер е ограничен

За почеток, иако InterServer нуди "неограничени" функции во своите заеднички хостинг средини, неограничен хостинг доаѓа со граници.

Ова секогаш ќе биде случај со кој било оператор, иако ... и, како и со кој било провајдер, InterServer корисниците се обврзани со правилата и условите за користење на серверот. Сепак, за разлика од многу други домаќини, ИнтерСервер им дава на корисниците напредок во она што тие граници се, обезбедување на нив во ToS (наведени подолу).

Ниту една заедничка хостинг сметка не може да користи повеќе од 20% од ресурсите на серверот во исто време. Една сметка е ограничена на 250,000 inodes во било кое дадено време. Клиентите на неограничената SSD хостинг платформа која користи повеќе од 1GB простор ќе биде преместена во SATA.

 

2. VPS хостинг не за newbie или не-techie

Бидејќи ИнтерСервер не го вклучува вообичаениот софтвер (како cPanel и Softculous) во нивните планови за VPS - првичниот процес на поставување можеби е огромен за нововодените и нетехнологиите кои префрлете се на хостинг на VPS. Јас го тестирав InterServer VPS во 2014 година, процесот на поставување беше многу рачен и траеше подолго време отколку што очекував.

Ако планирате да одите со InterServer VPS, препорачувам да одвоите малку повеќе време за кривата на учење и процесот на поставување.

 

3. Домаќин само во Источниот брег на Соединетите Држави

ИнтерСервер работи само на еден центар за податоци - кој е оној што го изградија во нивната канцеларија во Секаукус, Newу erseyерси. Ако поголемиот дел од сообраќајот на вашата веб-страница не е во САД, ќе ви треба мрежа за испорака на содржина (ЦДН) за да се осигурате дека тие можат брзо да пристапат до вашата веб-страница.

Забелешка - CloudFlare CDN е бесплатно, Клучен CDN наплаќа ~ $ 0.10 / GB сообраќај.

 


 

Планови за хостинг на ИнтерСервер и цени

Интерсевер заеднички хостинг планови

Интерфејс хостинг планот InterServer е буџет-пријателска опција, со само $ 5 месечно со попусти достапни за долгорочни договори. Ако користите промо код WHSRPENNY и претходна нарачка 3 години, цената паѓа на $ 3.88 / mo.

Услугата вклучува богати практични карактеристики, вклучувајќи инсталации со еден клик, поддршка за клиенти 24/7, бесплатна услуга за миграција, градител на страници на SitePad, „неограничени“ одлики (повеќе за тоа подоцна) и многу повеќе. Заедничките карактеристики на хостинг, спецификациите на серверот и другите детали на ИнтерСервер се прикажани во табелата на десната странична лента.

 Карактеристикистандард
Складирање и трансфер на податоцинеограничен
Веб-страници / доменинеограничен
Регистрација на домен$ 1.99 / година
Достапни апликацииWordPress, Јоомла, Друпал
Подготвен за е-трговија
Инози Ограничи250,000
Слободен CDNCloudFlare
Пари гаранција за враќање30 ден
Цена заклучување
поддршка24 / 7 In-house
Цена$ 5 / месечно - месечно
4.50 УСД / месечно - 12 месеци
4.25 УСД / месечно - 24 месеци
4 УСД / месечно - 36 месеци

 

За најдобра точност, посетете ја страницата за понуда за заедничка хостинг на ИнтерСервер.

 

ИнтерСервер VPS хостинг планови и детали

ИнтерСервер нуди разновидност на VPS и облак хостинг планови за да обезбеди флексибилност и приспособливост што клиентите го бараат.

Линукс облак VPS започнува на $ 6 месечно, додека Windows облак VPS започнува на $ 10 месечно. Двете нудат различни опции, врз основа на вашите потреби за јадра на процесорот, меморија, складирање и пренос на капи.

КарактеристикиLinux / 1Linux / 3Виндоус / 1Виндоус / 3
Процесорски јадра1313
Меморија2048 MB6144 MB2048 MB6144 MB
SSD чување30 GB90 GB30 GB90 GB
Месечен пренос на податоци2 ТБ3 ТБ2 ТБ6 ТБ
cPanelДодај $ 15 / moДодај $ 15 / moДодај $ 15 / moДодај $ 15 / mo
ФантастичнаДодај $ 4 / moДодај $ 4 / moДодај $ 4 / moДодај $ 4 / mo
SoftaculousДодај $ 2 / moДодај $ 2 / moДодај $ 2 / moДодај $ 2 / mo
Единствена IP адресаДодај $ 3 / moДодај $ 3 / moДодај $ 3 / moДодај $ 3 / mo
месечни трошоци6 $ / месечно12 $ / месечно10 $ / месечно30 $ / месечно

 

За најдобра точност, посетете ја страницата за понуди за хостинг на ИнтерСервер VPS.

 


 

Алтернативи на ИнтерСервер

Ако ИнтерСервер не е за вас - A2 Хостинг, Hostinger, InMotion хостинг, Siteground, и TMD Хостинг се некои популарни алтернативи на ИнтерСервер.

Сите пет хостинг компании нудат широк опсег хостинг решенија (споделени, VPS, управувани WP, посветени) и се покажаа добро во нашите серверски тестови. A2, Hostinger и TMD Хостинг се релативно поевтини, каде што корисниците добиваат повеќекратни сајтови со нив за помалку од $ 5 / mo (првата сметка). SiteGround и InMotion Хостинг се малку pricier, но тие доаѓаат со дополнителни напредни функции и добра корисничка поддршка.

Споредете хостинг Интервер
Снимка на екранот - A2 Хостинг vs InMotion Хостинг vs InterServer.

Како се справува Интерсервер со другите?

Да го поставиме ИнтерСервер со други провајдери за хостирање, искористете го нашиот Алатка за хостинг споредба тука. Инаку, подолу има неколку брзи споредби:

 


 

Најчесто поставувани прашања за ИнтерСервер

Дали е домаќин на ИнтерСервер добар?

Апсолутно да. ИнтерСервер е редок скапоцен камен во хостинг пазарот. Најдоброто нешто во врска со ИнтерСервер е нивната солидна изведба на серверот, гарантираната достава преку е-пошта и цената за заклучување со запишување.

Разговарав со Мајкл и Johnон, двајцата основачи, во текот на мојата посета во нивната канцеларија во Newу Jerseyерси. Беше јасно дека тие се многу сериозни во врска со своите клиенти и нивниот бизнис. Тие имаат јасна визија за тоа како тие ќе го однесат својот бизнис на следното ниво.

За да го кажам едноставно, јас силно препорачувам овој веб-домаќин.

Каде се наоѓаат центрите за податоци ИнтерСервер?

ИнтерСервер чува сервери во четири центри за податоци - три во Секаукус и еден во Лос Анџелес

Дали е ИнтерСервер скап?

Споделениот хостинг на ИнтерСервер започнува од 4 УСД / месечно, но овие цени ќе останат исти за обновување, за разлика од многу други домаќини кои претрпуваат зголемувања на цените за време на обновувањето. ИнтерСервер исто така има гаранција за заклучување на цени, што значи дека цената што ја купувате не се менува.

Дали ИнтерСервер има политика за враќање на парите?

Планираните хостинг планови на ИнтерСервер доаѓаат со 30-дневна гаранција за враќање на парите. За да го искористите ова, треба да контактирате со нивниот тим за поддршка во рок од 30 дена и да побарате поврат.

Може ли да хостирам е-пошта со ИнтерСервер

Плановите за веб-хостинг во ИнтерСервер доаѓаат со е-пошта спакувани, но ако сакате, можете да аплицирате само за приватно хостирање со е-пошта со нив за малку помалку од 5 долари за месечно.

Што е веб-страница?

SitePad е алатка за градење на веб-страници што се нуди со пакети за хостирање на ИнтерСервер. Се одликува со опции за брз развој, вклучувајќи градител на влечење и паѓање заедно со претходно вградени теми што можете да ги користите „како што е“ или да ги прилагодувате по ваш вкус.

Дали ИнтерСервер е добар за почетници?

Споделениот хостинг на ИнтерСервер е ефтин и погоден за почетници; Плановите за ВПС, сепак, не се соодветни за новопродавачи.

Дали ИнтерСервер е добар за мал бизнис?

Да. Всушност, ИнтерСервер е еден од најдобри услуги за хостирање на мал бизнис на пазарот. Компанијата вети дека тие никогаш нема да ја зголемат својата цена за време на обновувањето и да ја задржат употребата на нивниот сервер под 50% искористување за ненадејни шила на сообраќајот. Исто така, новата опција за гарантирано доставување на е-пошта обезбедува важни деловни пораки што сте ги испратиле нема да бидат заробени во несакана кутија на примачите.

 


 

Пресуда: дали треба да биде домаќин на InterServer?

На кратко, мислам дека InterServer е ретка скапоцен камен во хостинг пазарот. Разговарав со Мајкл и Џон, двата основачи, во должина за време на мојата посета на нивната канцеларија во Њу Џерси.

Беше јасно дека тие се многу сериозни во врска со нивните клиенти и нивниот бизнис. Тие имаат јасна визија за тоа како тие ќе го преземат нивниот бизнис на следното ниво.

За да го кажам едноставно, јас силно препорачувам овој веб-домаќин.

Кој треба да користи Интернет сервер хостинг?

ИнтерСервер дели хостинг е добар за малите бизниси и индивидуалните блогери кои сакаат евтини хостинг решение. Имајте на ум дека ИнтерСервер не ја зголемува нивната цена при обновување - тоа значи дека вашата цена за хостирање ќе биде стабилна на долг рок.

InterServer VPS, од друга страна, е одлично решение за напредни корисници кои не се плашат од ракување со нивниот сопствен сервер.

Кога да не го користите ИнтерСервер?

  • Ако поголем дел од сообраќајот на веб-страниците се не-американски посетители.

Брзо повторете го прегледот на Interserver

Еве брз преглед на добрите и лошите страни за ИнтерСервер.

 

 

 


 

Специјален попуст: Пробајте го ИнтерСервер со 0.01 УСД / месечно

Промо код: WHSRPENNY

Не сте сигурни за ИнтерСервер? Сега можете да ги испробате само за еден цент. Користете промо-код „WHSRPENNY“ кога нарачувате облак на ИнтерСервер или споделено хостирање и ја намалите сметката за првиот месец на 0.01 УСД.

Интерсервер сподели хостинг
Страница за нарачки на InterServer.net - промотивниот код „WHSRPENNY“ автоматски ќе се вметне доколку ја посетите оваа специјална попуст страница.

 

P / S: Дали овој преглед е корисен?

WHSR е финансиран главно од придружен приход. Ако ви се допаѓа мојата работа, ве молиме да не поддржите со купување преку нашата партнерска врска. Тоа не ве чини повеќе и ми помага да создадам повеќе корисен преглед на хостинг, како овој.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.