InMotion Хостинг Преглед

Ревидирани од: Џери Лоу. .
 • Преглед Ажуриран: Ноември 05, 2020
InMotion хостинг
Планирајте во преглед: Моќност
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Ноември 05, 2020
Резиме
Ако не сакав да имам најголема доверба во InMotion хостинг, не би се откажувал стотици долари секоја година во хостинг такси. Верувам дека два клучни елементи ги прават еден од главните домаќини со кои наидов до денес; Извонредни перформанси на серверот и фантастична служба за корисници.

Со скоро 20 години во бизнисот со веб-хостинг, InMotion хостинг е едно од најпознатите имиња наоколу.

Многу - мислам навистина на многу стари тајмери ​​во минатото им беше домаќин на веб-страницата во InMotion. Значи, правењето преглед на InMotion е предизвик - треба да се осигурам дека мојот преглед покрива доволно длабочина и да покажам јасна слика како е да се биде клиент на InMotion Hosting.

За InMotion хостинг

 • Седиште: Лос Анџелес, Калифорнија
 • Основана е: 2001
 • Центри за податоци: Запад и источен брег на САД
 • Услуги: Муабет, VPS, посветен и препродавач на хостинг

Моето искуство со хостинг во движење

InMotion Hosting е еден давател на услуги што ми остана близу до срцето веќе некое време. Првпат започнав со InMotion кога ми беше понудена бесплатна споделена сметка за хостинг во 2009 година. Бесплатната споделена сметка за хостинг истече за една година подоцна. Толку ја сакав нивната услуга што останав - како клиент што плаќаше.

Една деценија подоцна денес, јас го користам планот за хостинг InMotion VPS и сè уште плаќам стотици долари на компанијата секоја година за да бидат домаќини на моите важни страници.

Сигурен сум дека сум ископал скоро во секој аспект на нивните ресурси во некое време или друго низ годините.

Ги исцрпив заедничките ресурси на хостинг и предизвикав суспензија на сметката двапати во минатото. Зборував со нивниот тим за поддршка - на телефон и преку нивниот систем за разговор во живо безброј пати. И, се сретнав со нивните здружени менаџери во Newујорк кога присуствував на Самитот на здруженија Исток 2016 година.

 

Мои лични записи за наплата на хостирање за InMotion
Мои записи за наплата на хостинг за InMotion од 2013 година. Ај InMotion, можам ли да добијам бесплатна маица? :)

 

Што има во овој преглед за движење?

Во овој преглед, ќе споделам научив за InMotion низ годините, за да можете да донесете информирана одлука за добрите и лошите страни на хостирање со нив.

Прегледите на WHSR делумно се засноваат на следење на перформансите на страниците што ги воспоставуваме на секој домаќин - ова (се разбира) вклучува хостинг InMotion. И бидејќи сè уште го користам InMotion за да ги хостирам своите страници денес, морам да ве одведам зад сцената и да ви ги покажам нивните карактеристики преку мојата сметка.

Исто така, ќе споделам ексклузивна зделка на дното на оваа страница - каде што можете да го добиете InMotion со 66% попуст. Заедничкото хостирање започнува од 2.49 $ / месечно наместо редовните 7.49 $ / месечно.

 

 


 

Предности на хостинг на InMotion

1. Одлична изведба на хостинг: Добро работно време> 99.95%, TTFB ms 400ms

Меѓу веб-хостинг сервис провајдери сум наишол досега InMotion Хостинг серверите се некои од врвните врвни оние во буџетската категорија. Нивното време на работа е главно над индустрискиот стандард на 99.95%.

Уште поважно, јас ги тестирав перформансите од повеќе локации, од кои сите се во можност да се фалат со Time to First Byte (TTFB) подолу од 450ms.

Доказот, сепак, е во пудинг како што велат. Ајде да ги разгледаме резултатите од тестот што ги составив на InMotion Hosting во текот на годините по 2013.

InMotion хостинг тестови за брзина

Сервер за брзина на тестирање на Bitcatcha

Тест за брзина (јуни 2019) - Резултати за тест-јазли на Соединетите држави (Запад / Исток): 2 / 60ms, Канада: 74ms, Бангалор: 523ms (најбавно).
inmotion feb 2016 брзина на одговор
Тест за брзина (февруари 2016 година) - Сопствениот алгоритам на BitCatcha ми го поттикнува тест-страницата од различни локации, давајќи му вкупен резултат од А +. Нормата е обично Б + што е за три степени под тоа.

Time-to-First-Byte (TTFB) Врз основа на тестот на веб-страница

InMotion Хостинг брзина тест во Webpage тест
WebpageTest.org го цени мојот тест сајт TTFB на 415ms што е многу добро.

Податоци за хостирање при движење

Март - мај 2020 година: 100%

време на uptime 2020
Време на хостирање на InMotion за март - мај 2020 година: 100%. Во овој период не е забележан прекин.

Jan 2019: 100%

InMotion Хостинг преглед - 2018 август uptime рекорд
Време на работа на хостинг InMotion за последните 30 дена (јануари 2019 година) - 100%.

Сеп / октомври 2018: 100%

InMotion Хостинг Uptime Преглед
Време на работа на хостинг InMotion за последните 30 дена (септември / октомври 2018 година) - 100%.

 

Јуни 2018: 100%

inmotion хостинг uptime преглед - јуни 2018

Јануари 2018: 100%

inmotion хостинг uptime преглед - Јан 2018

Март 2017: 100%

inmotion хостинг uptime преглед - mar 2017

Јули 2016: 99.95%

време на uptime 072016

Март 2016: 99.99%

inmotion - 201603

Feb 2016: 99.97%

inmotion хостинг feb 2016 uptime

Sep 2015: 99.83%

inmotion sept uptime

Aug 2015: 100%

InMotion Хостинг uptime рекорд за јули / август 2015. Веб-страницата не се појавила за изминатите 934 часови.

Mar 2015: 100%

InMotion Хостинг uptime

Apr 2014: 100%

InMotion Хостинг Uptime рејтинг (минати 30 дена, март-април 2014)

Mar 2014: 99.99%

InMotion Хостинг Uptime рејтинг (минати 30 дена, февруари-март 2014)

Dec 2013: 100%

inmotion vps uptime dec-jan

 

2. Голема грижа за корисници и поддршка за разговор во живо

Стандардна процедура за поддршка на InMotion Хостинг вклучува:

 • Независна 90-ден гаранција за враќање на парите
 • Повеќекратни канали за поддршка (билет систем, Skype, телефон, разговор во живо, пораки)
 • Лесно наплата или откажување на сметката

Добро познат по својата служба за корисници, InMotion Hosting Inc. е BBB акредитирана од 2003 и има A + со BBB Busines Review. Често е високо оценет од страна на хостинг сајтови за преглед и затоа, исто така, има високи очекувања да живеат до, особено во по-продажни услуги.

Кога го спроведов прикриен тест на каналите за поддршка на корисниците во август 2017, нивниот живо разговор излезе како еден од најдобрите во оваа област. Првото време за одговор беше за помалку од 60 секунди и моите прашања беа брзо адресирани.

Моето лично искуство со поддршката за разговор во живо на InMotion

Повторував тест со системот за поддршка InMotion во 2018 година за да го ажурирам овој преглед и драго ми е што воопшто не е деградирано.

разговор со Inmotion систем за разговор во живо.
Друг тест за терен кога го правев овој преглед - моето барање за разговор во живо беше одговорено веднаш.

Други кориснички коментари

Очигледно, јас не сум сам во мојата љубов кон InMotion - други мислат дека се одлични, особено во однос на корисничката поддршка.

персоналот за поддршка на inmotion имаше најмалку 160 часа обука пред да одговорат на повиците на корисниците
Позитивни повратни информации за поддршката на InMotion (слика од екранот од потврден извор) Рејтинг на веб-страница).

 

Повратни информации од корисниците на InMotion на Твитер

 

3. Слободна страница миграција служба за нови клиенти

Без разлика кој план за хостирање го преземате со InMotion хостинг, тие на сите нови клиенти им нудат бесплатна миграција на страници.

Како да побарате миграција од бесплатен сајт од InMotion?

InMotion Хостинг може да ви помогне да мигрирате на нашите веб-страници, па зошто да го направите целиот тежок кревање? Кликнете кликнете за да побарате.

Кликни тука за да побарате.

бесплатна миграција на веб-страници за иновиот хостинг првпат клиент
За да побарате услуга за миграција на страницата на InMotion, најавете се на контролната табла AMP> Операции со сметка> Барање за пренос на веб-страница.

 

4. Едношалтерско решение: сите хостинг функции ви се потребни во еден план

Како што е вообичаено, InMotion Hosting носи целосен опсег на типови на споделени планови за решавање на повеќе сценарија. Од најосновните стартер сајтови до тешки корисници на е-трговија, има нешто за секого.

Некои критични карактеристики вклучуваат:

 • Избор на серверот локации меѓу Истокот и Западниот брег на САД,
 • Дневна автоматизирана резервна копија и обновување на страницата,
 • Подготвена е-трговија - однапред инсталирајте ги OpenCart, PrestaShop & Magento,
 • Неограничени сметки за е-пошта - пристапете до вашето сандаче преку веб-пошта, IMAP, POP
 • Бесплатен SSL сертификат подготвен (Auto SSL),
 • Успеа WordPress Хостинг со вграден WP сајт градител (BoldGrid),

 • PHP 7 готов - ги вчитува вашите страници 50% побрзо,
 • Претходно конфигуриран CMS во ред,
 • Професионална услуга за веб дизајн по разумна цена,
 • Softaculous - инсталирајте apps 400 веб-апликации во неколку кликања,
 • SSH и SFTP пристап,
 • Неограничен број на работни задачи за сите хостинг планови, и
 • Овозможено WP-CLI - инсталирајте и управувајте со повеќе страницата WordPress

 

Слободен SSL (стандардно во cPanel)

Очигледно е разлика помеѓу бесплатна и платена SSL, но за повеќето од нас, слободната верзија е во ред. За активирање на бесплатниот SSL (VPS или посветен хостинг корисник), побарајте ја опцијата во WHM.

За жал, хостингот за InMotion не ја поддржува автоматската инсталација на сертификати за SSL да ги криптираме (за разлика од тоа Siteground or A2 Хостинг). Ви е даден root пристап и мора да го инсталирате самостојно. Можеш да најдеш инструкциите за детали во ова упатство.

чекор 1 - инсталирање на авто SSL на inmotion хостинг - важно за бизнис веб-сајтови
Еве како изгледа таблата со корисници за хостирање на InMotion (позната како InMotion AMP). За да ја активирате бесплатната опција SSL, најавете се на вашиот портал за управување со сметки (AMP).
чекор 2 - инсталирање на авто SSL на inmotion хостинг - важно за бизнис веб-сајтови
Кликнете "Вклучено / Исклучено" за да го овозможите вашиот бесплатен SSL. Да, тоа е навистина толку едноставно.

 

Успеа хостинг на WordPress

Управуваната платформа WordPress во InMotion доаѓа со бесплатни CDN, Jetpack Personal / Professional и вграден градител на WP-страници - BoldGrid.

inmotion wordpress хостинг
Слики од екранот со договори за хостирање на управувана WordPress на InMotion.

Домаќин и испратете ги вашите пораки од InMotion Хостинг 

Е-пошта хостинг во InMotion Хостинг е лесен и безболен за управување.

Можете да управувате со сите задачи поврзани со е-пошта од вашиот панел за управување со профили (AMP) или cPanel.

поставување на пораки користејќи inmotion hosting amp
Поставете ги вашите е-пошта на InMotion Hosting AMP или најавете се на таблата со cPanel> Сметка по е-пошта> Поставување клиент за пошта.

Претходно инсталиран CMS (Joomla, WordPress, Друпал)

Заштеда на време - Земете хостинг InMotion за да инсталирате CMS или апликации за коли кога нарачувате.

* Забелешка: На сликата .GIF се прикажани старите цени. InMotion Хостинг ја зголеми нивната цена за Power план на 7.99 $ / месечно во јули 2020 година.

Преинсталиран CMS и веб апликации на Inmotion
InMotion Хостинг конфигурација на серверот за време на нарачката.

Не е тешко ограничување за inodes на Бизнис хостинг план

Имајте на ум дека InMotion Hosting не поставува тешко ограничување на бројот на inodes.

Додека повеќето други (со сличен опсег на цени) ограничуваат 100,000 - 250,000 иноди по сметка.

inmotion хостинг inode граници
Слика од екранот од поддршката на InMotion заедницата.

Услуга за веб дизајн по разумна цена 

Заштедувач на време за бизниси: Земете InMotion (за време на проверката) за да дизајнирате и да изградите веб-страница со една страница во 2 денови за $ 99.

QuickStarter е веб-страница на една страница креирана од InMotion Хостинг дизајнер експерти со вашата бизнис визија во умот.

 

5. Многу простор за растење

Кога работите со веб-страница, едно нешто што секогаш треба да го имате на ум е простор за проширување. Можеби ќе добиете 50 хитови еден ден денес, но за една или две години, кои лесно може да го надминат 1,000 или така секојдневно, можеби дури и повеќе.

За среќа, InMotion Хостинг има многу широк спектар на планови кои може постепено да ги надградувате додека растете. Исто така, постои можност да се префрлите на VPS или посветени хостинг планови ако сметате дека заедничките планови се уште се премногу рестриктивни за вас.

Различни хостинг планови на InMotion Хостинг (ажурирана цена).
Различни хостинг планови на InMotion Хостинг (ажурирана цена).

Се чувствувате збунети? Кој InMotion Хостинг планира да оди со? 

Се соочуваме со премногу избори, понекогаш може да биде главоболка. Ако не сте сигурни што ви треба, тука е мојот 2 центи;

Одлучете дали сакате претходно да го споделите заедничкото, VPS или посветен сервер.

За оние на кои им е потребен пристап на root за root или посебни барања како што е сопствен софтвер, можеби сакате да размислите VPS хостинг за почеток.

За сите други, веројатно е дека еден од заедничките планови ќе направи добро за вас (тоа е вообичаено да се купи во најниска ниво прва).

InMotion има четири различни нивоа на хостинг бизнис класа - Лајт, лансирање, моќност и про.

Додека е слична по природа, секој повисок степен нуди повеќе карактеристики, како што се повеќе доменски додатоци, паркирани домени или нешто друго. Најважно е да се напомене е колку веб-страници поддржува секој план - ако треба да извршите само една страница, само одете со Lite, најнискиот пакет.

Запомнете, овие пакети може да се надградат во секое време, сè што ќе треба да направите е да ја зголемите разликата во цената.

 

6. 90-ден гаранција за враќање на парите

Некои веб-домаќини би можеле да се обидат да избегаат без гаранции за враќање на парите или да ве ограничат на смешен 3-ден или 14-ден период. InMotion Hosting нуди еден од најдолгите пробни периоди во бизнисот - подигање на очите 90 денови!

Во секое време во тие 90 денови, ако се чувствувате незадоволни од она што сте го купиле, можете да побарате откажување на сметката заедно со целосна наплата.

Услови и гаранции за услугата на хостинг на движење

Сите 6 месечни и долгорочни хостинг планови за нашите Бизнис, VPS и Reseller Hosting пакети се опфатени со нашата неспоредлива гаранција за враќање на парите од 90-ден. Сите сервери и сите месечни фактурирани VPS и Reseller Hosting пакети се подобни за целосна наплата за 30 дена.

- Извор: Услови за користење на InMotion хостинг

 

7. Заштедете 50% ако нарачате хостинг InMotion сега

Споделениот хостинг на InMotion обично има цена од 7.49 / 9.99 / 13.99 / 22.99 $ месечно за нивниот Лајт, лансирање, моќ и Про план, соодветно.

Ако порачате преку нашата специјална промо-врска, ќе заштедите до 66%, плаќајќи само 2.49 $ / 4.99 / 7.99 / 12.99 месечно на вашата прва сметка.

Заеднички планови за хостирање InMotion
Попуст на хостинг InMotion - Заедничкиот хостинг започнува од 2.49 $ / месечно.

Кликни тука за да го добиете овој специјален попуст сега*

* Огранок линк

 

 


 

Конс на InMotion хостинг

Иако InMotion е еден од ретките кои добија целосна преглед од пет ѕвездички од мене, сепак морам да признаам дека ништо не е совршено.

Дозволете ми да споделам со вас некои од не толку охрабрувачки поени за нив.

1. По првичното регистрирање, цените одат нагоре

Кога само се пријавувате со InMotion Hosting, тоа што го нарекувам период на меден месец. Плаќате намалување на таксите и вие и домаќинот сте задоволни. За жал, тоа трае само во текот на вашиот прв договор. Кога ќе дојде време да се обнови, ќе се соочите со стапки за целосна такса.

Ова значи дека за 24-месечен период за обновување, мора да платите 7.49 / 9.99 / 13.99 / 22.99 месечно месечно, во зависност од планот.

Уште потажни вести се дека ова не е за InMotion Хостинг и е всушност индустриска норма. Практиката доби многу жалби во текот на годините.

Ако ова е нешто за што навистина се согласувате, одете на домаќин кој не го практикува ова, на пример Interserver.

 

2. Нема активирање на инстант профил

За да се спречи измама, InMotion не практикува активација на инстант профил. Тоа значи дека ќе треба да верификувате преку телефон пред да ја активирате вашата сметка - мала непријатност за оние што живеат надвор од САД, како мене.

Јас сум во Малезија, која е на спротивната страна на светот од САД. Со оглед на временските празнини и слабиот квалитет на повиците понекогаш, може да биде вистински хаос.

 

3. Локација на серверот само во САД

Корисниците на InMotion Hosting се ограничени да ги хостираат своите веб-страници само во САД. Може да изберете помеѓу Лос Анџелес (Запад) или Вашингтон (Исток) кога ќе го нарачате вашиот план - но тоа е тоа. За напредни корисници, ќе ви треба мрежа за испорака на содржина (ЦДН) или одете со други хостинг компании (Хостингер, на пример, поддржува 8 локации на сервери во САД, ЕУ и Азија).

Изберете да биде домаќин помеѓу Вашингтон, Вашингтон или Лос Анџелес, CA центарот за податоци.

 


 

InMotion хостинг планови

Заеднички хостинг планови: Стартување, моќ, про

Постојат четири планови за споделување на веб-хостинг во InMotion хостинг: Лајт, лансирање, моќност и про. Еве ги брзите детали:

КарактеристикиЛајтСтартувањеМоќна
Веб-сајтови1250100
Слободен прв домен
Паркиран домен110100U / L
SSD чување10 GB50 GB100 GB200 GB
Пренос на податоциU / LU / LU / LU / L
Подобро ефикасност на серверот
Е-трговија подготвени
Автоматско архивирање податоци
Цена за регистрација2.49 $ / месечно4.99 $ / месечно7.99 $ / месечно12.99 $ / месечно

 

* Белешка: У / Л = Неограничено. Сите споделени цени на хостинг врз основа на нарачки со нашата специјална промоција и тригодишна претплата.

 

 

VPS хостинг планови: 1000HA, 2000HA, 3000HA

Нивните три VPS хостинг планови имиња звучат како нешто од ѕвездите војни: 1000HA-S, 2000HA-и, 3000HA-и.

Еве ги главните карактеристики за овие планови:

Карактеристики1000 HA-S2000 HA-S3000 HA-S
RAM (GB)468
SSD чување (GB)75150260
Пренос на податоци (ТБ)456
Посветени IP адреси345
Мониторинг на ресурси
Слободен SSL
Цена за регистрација22.99 $ / месечно34.99 $ / месечно54.99 $ / месечно

 

* Забелешка: Сите VPS хостинг цени врз основа на една година претплата.

** Белешка - Ако сте заинтересирани да дознаете повеќе за цените на веб хостинг, еве го нашето истражување за цената на различен тип на планови за веб хостинг.

 

 


 

Алтернативи за хостирање при движење и споредба

Ние досега покривавме многу на InMotion Хостинг, но за оние од вас сеуште не импресионирани, не се плашете - постојат и други опции. BlueHost, SiteGround и A2 Хостинг се три популарни алтернативи. Лично, јас исто така би го препорачал A2 хостинг и SiteGround. Двете се големи кучиња во веб хостинг, како и кои нудат сеопфатни планови по конкурентни цени.

Алтернативи #1: SiteGround

Основан во 2004, SiteGround има канцеларии во Бугарија, Италија, Шпанија, Обединетото Кралство и САД.

И InMotion Hosting и SiteGround имаат солидна репутација врз основа на одличните перформанси на серверот и поддршката на клиентите. Хостинг за движење е поевтина и доаѓа со 90-дневна гаранција за враќање на парите. Сепак, SiteGround има подобри карактеристики вклучувајќи вграден кеш, nginxитн. Вториот, исто така, има подобро ширење на локациите на серверите, т.е. САД, Европа и Азија.

Дознај повеќе

Алтернативи #2: A2 Хостинг

Компанијата A2 Хостинг е околу од 2001. Кога првпат ја погоди сцената, тоа беше познато како Иникинет. Потоа беше преименуван како A2 хостинг во 2003 како почит кон родниот град на основачот - Ен Арбор, Мичиген.

Компанијата располага со центри за податоци на три локации, со примарен центар за податоци во Мичиген и дополнителни сервери во Амстердам и Сингапур, Азија.

Дознај повеќе

Алтернативи #3: BlueHost 

Друга популарна веб хостинг компанија е BlueHost. Тие често се споредуваат со InMotion Хостинг иако нашето истражување сугерира дека InMotion Hosting е подобра во однос на перформансите на серверот и поддршка за разговор во живо. BlueHost е, сепак, околу 15% поевтин од InMotion Хостинг на долг рок.

Дознај повеќе

 

На прв поглед: InMotion vs SiteGround vs A2 хостинг vs BlueHost

КарактеристикиInMotion хостингSitegroundA2 ХостингBlueHost
План во прегледМоќGrowBigСвифтОсновни
Веб-сајтови50неограниченнеограничен1
Складирање100 GBнеограниченнеограничен50 GB
Слободен трансфер на сајтови
Слободен прв домен
Пари гаранција за враќање90 денови30 деновиВо секое време30 денови
Серверски локацииСоединети ДржавиСАД, Европа, Азија.САД, Европа, Азија.Нема друг избор
Цена за регистрација (претплата на 36-mo)7.99 $ / месечно5.95 $ / месечно4.90 $ / месечно2.95 $ / месечно
Обновна цена13.99 $ / месечно14.95 $ / месечно9.99 $ / месечно7.99 $ / месечно
Нарачка / Дознај повеќеInmotionHosting.comSiteGround.comA2Hosting.comBluehost.com

 

Споредете го хостингот за движење со други

 


 

Најчесто поставувани прашања

Дали е хостинг InMotion добро?

Да, InMotion е добра компанија за веб хостинг и нуди широк спектар на сродни производи. Лично плаќам InMotion неколку стотици долари секоја година за да бидат домаќини на моите важни страници.

Колку чини хостинг InMotion?

Постојат четири споделени планови за хостирање понудени од InMotion хостинг: Lite, Launch, Power и Pro. Стартување - план за почетно ниво, ви овозможува да хостирате 1 веб-страница и чини 2.49 УСД месечно за 3-годишна претплата. Лансирањето, Power и Pro Plans чинат 4.99 $, 7.99 $ и 12.99 $ месечно.

Како да го откажам хостингот за InMotion по пријавувањето?

Хостинг InMotion нуди 90-дневна гаранција за враќање на парите, сепак, за да ги откажете вашите услуги, треба да контактирате со поддршка на клиентите на InMotion Hosting.

Што е BoldGrid?

BoldGrid е градител на веб-страници со WordPress, развиен и понуден од страна на InMotion Hosting на своите корисници.

Дали е BoldGrid бесплатен?

Основниот градител BoldGrid е бесплатен за употреба, но има премиум додатоци и теми што може да чинат пари доколку одлучите да ги користите.

Каде се серверите за хостирање InMotion?

Серверите за хостирање InMotion се наоѓаат во САД, како на источниот, така и на западниот брег.

 


 

Пресуда: Дали хостингот е хостинг Да?

Сметам дека InMotion Hosting е многу добра компанија за веб-хостинг - веб-домаќинот е вклучен во списокот на WHSR најдобар веб хостинг, најдобар е-мејл хостинг, и најдобар мал бизнис хостинг.

Ако барате провајдер на услуги за веб-хостинг кој има добра репутација и нуди солидни перформанси и поддршка на клиентите - InMotion Hosting е оној за вас. Исто така запомнете дека тие имаат можности да ви овозможат да ги разместите вашите планови кога и да посакате, така што ќе бидат и докажани за иднината.

Ајде да имаме краток преглед тука за своите добрите и лошите страни:

 

 

Кој треба да биде домаќин на InMotion Хостинг?

Јас го препорачувам за:

 • Мали до средни големини бизнис-сајтови
 • Форуми (Лесна форумска инсталација на софтвер)
 • Сајтови со седиште во WordPress (нови до големи големини)
 • Јоомла и Друпал сајтови

 


 

Нарачајте хостинг за движење по намалена цена

Муабет Хостинг на InMotion, првично со цена од 7.49 $ / 9.99 / 13.99 / 22.99 / месечно за Лајт, лансирање, моќност и Про план.

Ако порачате преку нашата специјална промо-врска, ќе заштедите до 50% (цените се намалуваат на 2.49 $ / 4.99 / 7.99 / 12.99 / месечно) на вашата прва сметка.

преглед на цените на inmotion

 

Кликни: Промо хостинг за движење во движење *

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.