Преглед на HostUpon

Ревидирани од: Џери Лоу. .
 • Преглед Ажуриран: април 28, 2020
HostUpon
План во преглед: Бизнис Ultimate
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Април 28, 2020
Резиме
Со седиште во Торонто, Онтарио, HostUpon обезбедува веб-хостинг решенија за поединци и бизниси од сите големини. HostUpon се издвојува за својата посветеност на услугата на купувачи. Компанијата нуди поддршка за клиентите на 24 / 7, како и гаранција за враќање на парите од 30-ден.

Со седиште во Торонто, Онтарио, HostUpon обезбедува веб хостинг решенија за поединци и бизниси од сите големини. HostUpon се издвојува за својата посветеност на услугата на купувачи. Компанијата нуди поддршка за клиентите на 24 / 7, како и гаранција за враќање на парите од 30-ден.

HostUpon хостинг планови

Услугите на HostUpon може да се поделат на четири категории:

Муабет со хостинг

HostUpon нуди два различни хостинг планови:

 • Поттикне неограничен план за $ 3.95 / mo
 • Бизнис неограничен план за $ 7.95 / mo

Двата планови вклучуваат

 • Неограничен пропусен опсег на интернет
 • MySQL бази на податоци
 • е-пошта и FTP-сметки
 • посветена IP адреса
 • поднесам пребарувач

Единствената разлика помеѓу двата планови е дека бизнис неограничен план нуди FFmpeg видео модули за социјалните мрежи (видете ја сликата подолу).

HostUpon Shared хостинг пакети
HostUpon Shared хостинг пакети

VPS хостинг

Сите VPS хостинг планови HostUpon нудат неограничен пренос на пропусен опсег, неограничени MySQL бази на податоци, неограничени е-пошта и FTP сметки и 30-дневна гаранција за враќање на парите. Во однос на просторот на дискот, меморијата и IP адресите, компанијата нуди пет нивоа понуди кои се движат во цена помеѓу $ 49.95 / mo до $ 149.95 / mo за најдобро да ги задоволат вашите потреби.

VPS хостингVPS 20VPS 50VPS 75VPS 100VPS 150
RAID диск простор20 GB50 GB75 GB100 GB150 GB
RAM меморија512 MB1 GB1.5 GB2 GB3 GB
IP адреси22233
Месечна цена$ 49.95$ 69.95$ 89.95$ 110.95$ 149.95

Една од најважните карактеристики на VPS услугите на HostUpon е WHM & cPanel, кои се меѓу најдобрите во индустријата. Овие контролни панели им овозможуваат на клиентите да создаваат индивидуални cPanel сметки за клиенти; управување со квоти, ширина на опсег и карактеристики на пакетите; креирајте неограничени сметки за е-пошта и домени за додатоци; и преглед на информации за аналитика.

Препродавач Хостинг

HostUpon, исто така, нуди сеопфатни препродавачи на хостинг услуги, така што можете да започнете свој хостинг бизнис користејќи услуги на HostUpon. Сите нудат неограничен пропусен опсег, неограничени MySQL бази на податоци, неограничени е-пошта и FTP-сметки и гаранција за враќање на парите од 30-ден.

Препродавач ХостингRS 100RS 200RS 300RS 400RS 500
Простор на дискот15 GB30 GB50 GB75 GB100 GB
Препродадена сметка103050100неограничен
Месечна цена$ 19.95$ 29.95$ 49.95$ 69.95$ 99.95

облак хостинг

Најголемата предност на облак хостинг услуги HostUpon е дека тие се пофали значително повеќе процесорот и меморијата моќ од споделени хостинг опции.

Компанијата има два различни облак хостинг планови, првиот од кои 50 GB простор на дискот за $ 49.95 месечно, а втората нуди 100 GB простор на дискот за $ 99.95 месечно. Инаку, двата плана нудат бази на податоци MySQL, POP / IMAP-мејл сметки со веб-пошта, бесплатен домен за живот и домени за додатоци. HostUpon, исто така, нуди бесплатен сајт градител или бесплатен сајт трансфер / миграција, како дел од своите облак хостинг придонеси, како и 24 / 7 поддршка.

Посетете HostUpon Online

HostUpon Uptime Review

Добив бесплатна сметка и домен за овој преглед; и следново е записот за uptime што го снимив.

HostUpon uptime score = 100% (август 2015)
HostUpon uptime score = 100% (август 2015)

Важни работи што треба да ги знаете: Поддршка на корисниците, ограничување на хостинг на заеднички сервер и моќност на процесорот

За да го разберам HostUpon подобро, направив кратко интервју со компанијата маркетинг директор Ерик Унгер. Следните три прашања (и одговори) се најважни за оние кои го разгледуваат овој веб-домаќин.

Ерик, што можеме да знаеме повеќе за тимот за поддршка на HostUpon?

Сè што правиме на HostUpon е насочено кон најважниот аспект на нашиот бизнис; наши клиенти. Хостинг е многу конкурентен пазар и секогаш сме инвестирале многу во нашите различни начини на поддршка за да нè одвојат од нашите конкуренти. Без разлика дали се јавите, поднесете поддршка за билети или ангажирајте се со претставник на Live Chat, секогаш разговарате со некој кој работи директно во канцеларијата на Торонто.

Нашата канцеларија се наоѓа во центарот на Торонто во непосредна близина со нашиот центар за податоци. Ние сме тим на поединци 11 кои имаат страст кон мрежата. Нашиот фокус на внатрешна поддршка со нулта надворешно-снабдување ни овозможи да обезбедиме сигурен и достапен хостинг со прилагодена поддршка. Добивме различни награди во индустријата за нашата поддршка и продолжуваме да инвестираме во локален талент за да обезбедиме да им обезбедиме најдобра услуга на клиентите на нашите хостинг клиенти.

Кои се ограничувањата во Хостинг поделен хостинг план?

Споделениот хостинг пејзаж драстично се менуваше со годините. Со нашето спроведување на Cloud Linux Technology на нашите планови за заеднички хостинг, ние сме во можност да ги сегментираме клиентите едни од други на нашиот заеднички сервер што им дава посветени ресурси за нивните планови за веб-хостинг. Ова исто така гарантира дека навредливата веб-страница не може да влијае на серверот или на соседните веб-страници.

Нашиот стартер Неограничен план доаѓа со 50% користење на процесорот, неограничена виртуелна меморија и 1GB на физичка меморија. Овој план е совршен за нови веб-страници и доаѓа со сите основни карактеристики за да се приспособи на блог со просечна големина, личен или бизнис веб-сајт. Исто така, одлично работи за мали онлајн продавници и сајтови за е-трговија.

Нашиот бизнис Неограничен план доаѓа со користење на 90% процесорот, неограничена виртуелна меморија и 2GB на физичка меморија.

Овој план е насочен кон високо-сообраќај веб-сајтови со додадена ефикасност и моќ обезбедување на приспособливост. Планот Бизнис Неограничен е популарен меѓу корисниците кои претпочитаат да бидат домаќини на повеќе веб-страници во една сметка. Бизнис Неограничен план, исто така, доаѓа со посветена IP адреса и нашата услуга за доставување пребарувач.

Како функционираат серверите на кластер HostUpon (кредитна слика: HostUpon).
Како функционираат серверите на кластер HostUpon (кредит за слика: HostUpon).

Што ќе се случи со неговата / нејзината страница кога корисникот троши премногу процесорска моќ?

Ова е одлично прашање за Џери, бидејќи клиентите треба да бидат информирани за скалабилни опции, бидејќи нивните веб-сајтови растат и се прошируваат.

Кога сметката на потрошувачите троши прекумерни ресурси, имаме различни опции за надградба, но уште поважно е да го земеме за секој случај од случај до случај. Надградувањето не е секогаш решение, ние се обидуваме да го идентификуваме она што го ограничува ресурсот на клиентот, бидејќи тоа едноставно може да биде приклучок или тема што предизвикува проблеми, а едноставното одредување може драстично да ги подобри нивните перформанси.

Ако надградбата е најдоброто решение, ние ќе ви го препорачаме нашиот Cloud Hosting, VPS или серверот. Нашиот Облак хостинг е целосно управувана услуга за клиенти на кои им се потребни повеќе ресурси, но не мора да сакаат да управуваат со сервер.

Нашите планови за VPS доаѓаат со пристап до root, совршени за програмери и корисници кои сакаат целосна контрола врз нивната околина за хостирање. Ние користиме виртуелизација на VMware бидејќи е докажано стабилно и проширување. VMware, исто така, им овозможува на нашите клиенти да се префрлаат помеѓу плановите на VPS без прекини.

И на крај, ние нудиме посветени сервери идеални за клиенти кои сакаат свој физички сервер со посветени ресурси. Нашите посветени сервери можат да бидат целосно прилагодени со точните спецификации што им се потребни на нашите клиенти. Едноставно кажано, вие само ви се наплатува за ресурсите што ги користите. Дополнително, нашите посветени сервери се исто така изменливи при летање, така што додавањето на поголема меморија или моќ на процесорот се прави беспрекорно без прекини.

Резиме / препорака

Да резимираме:

 • HostUpon е 100% хостинг компанија во Канада. Поддршката на корисниците е целосно направена од вработените во куќата со седиште во нивната канцеларија во Торонто.
 • Веб-домаќин го погоди 100% uptime за време на нашиот прв месец на тестирање - што е многу добро за ниска цена веб-домаќин.
 • Како и со сите други споделени хостинг сервис провајдери, HostUpon неограничен хостинг е обврзан со строга политика за користење на ресурсите на серверот. Суспензии ќе се појават ако корисниците го прекршат овој термин (прочитајте го терминот ToS (c) Прекумерна политика за корисници на ресурси).
 • HostUpon се препорачува за оние кои бараат евтин веб-домаќин опција.

Споредете го HostUpon со другите

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.