GoGetSpace преглед

Ревидирани од: Џејсон Чоу.
  • Преглед Ажуриран: Јуни 22, 2020
GoGetSpace
План во преглед: Неограничен број на домени
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Јуни 22, 2020
Резиме
GoGetSpace нуди веб-хостинг решение од личен блог на голем корпоративен сајт. Тие поседуваат и имаат 100% контрола на целата опрема. Така, тие можат да ви го испорачаат најдоброто ветување - да ги задржат своите сервери да работат и да ги задоволат нивните клиенти среќни. Овој хост се препорачува ако барате долгорочен раст.

Забелешка: Ова е листа на платени прегледи. Ние се плаќа за тестирање и прегледување на GoGetSpace хостинг услуги.

GoGetSpace започна назад во 2008 во центарот на Куала Лумпур. Во тоа време, компанијата се состоеше од администратори на системот 2 кои немаа многу познавање на веб-страницата. Компанијата беше со седиште од мала студиска просторија, а тимот изнајми простор за сервери од Соединетите држави. На почетокот, основачите имаа едноставна цел. Тие сакаа да ги одржуваат своите сервери и да работат, така што нивните клиенти ќе бидат среќни.

Тие дојдоа од скромни почетоци, но многу се промени со текот на годините.

Со 2013, тие додадоа центри за податоци во САД и Сингапур. Потоа во 2015, тие додадоа свои приватни центри за податоци на своите понуди. Овие се наоѓаат во Куала Лумпур.

Тие, исто така, собрале дополнителен работник на патот. Она што започна како мал проект за системските администратори на 2 прерасна во голема хостинг компанија.

Дојдов до GoGetSpace за да разберам повеќе за компанијата и тука е одговорот што го добив од Андреа, претставник од GoGetSpace,

Ние (Ariyes Ltd) сме во овој бизнис повеќе од 10 години и ние работиме посветен GoGetSpace како хостинг провајдер за околу 9 години. Ние служевме повеќе од 100,000 домени и хостирање во овој 9 години и сè уште расте. Нашиот седиште се наоѓа во Куала Лумпур Малезија и Ние обезбедуваме 3 различни центри за податоци центри за нашите клиенти да изберат вклучувајќи Малезија, Сингапур и САД.

Специјален попуст GoGetSpace (95% попуст)

Специјален промотивен код: WHSR-SPECIAL2017

Примени промо код "WHSR-SPECIAL2017" кога ќе го направите купувањето на GoGetSpace.

Ќе уживате во 95% попуст на било кој пакет за хостирање во првиот месец, вклучувајќи посветен, VPS, споделен, WordPress и SEO хостинг.

За да го активирате овој попуст и цел, кликнете овде сега (се отвора во нов прозорец).

GoGetSpace хостинг планови

Многу години се променило, но една работа останува иста за последната деценија. Компанијата им обезбеди на клиентите хостинг план од нивното започнување. Тие нудат различни хостинг опции. Можете да изберете од споделени веб хостинг, WordPress хостинг, VPS, посветен сервери, е-мејл сервери и оптимизација за хостинг. Добив тест-сметка за да ги следам обезбедените услуги.

Муабет со веб хостинг

GoGetSpace нуди 2 типови на дели хостинг планови. Можете да изберете од еден домен или Неограничен домен дели хостинг.

И двајцата од овие хостинг планови споделуваат некои сличности. И двајцата вклучуваат неограничен пропусен опсег и простор на дискот. Тие исто така вклучуваат бесплатни бекап за нивните клиенти. Сите податоци се автоматски поддржани на дневна основа.

Некои компании за хостирање одземаат одредено време за да направат веб-страница да живее во живо, но вашиот хостинг ќе биде подготвен во рок од една минута откако ќе платите. Нема да доживеете прекини кога мигрирате на вашата страница во GoGetSpace од друг домаќин.

Двете заеднички хостинг планови доаѓаат со еден клик инсталација и поддршка преку 75 отворени скрипти. Ова ги вклучува сите главни скрипти, како што се WordPress, Joomla, phpBB и PrestaShop. Тие исто така ги поддржуваат сите популарни програмски јазици како што се PHP5, Ruby on Rails, PERL и Python.

Планови за заеднички хостингЕден доменнеограничен број на домени
Веб-страница1неограничен
Бесплатен доменДаДа
Веб просторнеограниченнеограничен
Пропусен опсегнеограниченнеограничен
База на податоци5неограничен
Е-мејл сметканеограниченнеограничен
Еден клик ИнсталирајДаДа

Кога ќе се регистрирате за заеднички хостинг со GoGetSpace, исто така ќе добиете некои дополнителни функции. Плановите вклучуваат Webalizer. што е аналитичка алатка која ги објавува сообраќајот и деталите за хостинг. Исто така, ќе добиете AWStats, Spam Assassin, Image Magick, стриминг аудио и датотеки за евиденција.

Според договорот за ниво на услуги на компанијата, сајтовите имаат 99.9% uptime гаранција. Ако се соочите со било какво прекини за време на услугата, можете да добиете кредитна картичка.

Компанијата исто така го олеснува пробањето на услугата за да видат дали ви се допаѓа. Доаѓа со гаранција за враќање на парите од 100%. Пробајте го за 30 дена, и ако не ви се допаѓа, ќе ги вратите вашите пари назад.

WordPress хостинг

GoGetSpace има 3 типа на WordPress хостинг достапни пакети. Изберете од лични, моќни блогови и деловни хостинг планови.

Сите овие планови вклучуваат неограничен проток и сметки за е-пошта. Вие исто така добивате бесплатен домен доколку изберете било кој од овие планови. Покрај тоа, ќе добиете бесплатен WordPress трансфер со нула прекини. Вашето место ќе биде во рок од една минута кога ќе го префрлите.

Сите хостинг планови на WordPress доаѓаат со мрежа за испорака на содржина (CDN). Овој систем обезбедува веб-страници за корисниците врз основа на тоа каде се наоѓаат. Ова обезбедува побрзо време на вчитување низ целиот свет. Покрај тоа, хостинг плановите се изградени со брзи SSD и RAID10 конфигурации, забрзување на сајтовите уште повеќе.

Со плановите за хостирање на WordPress на GoGetSpace се управува, што значи дека не треба да се справувате со какви било ажурирања или проблеми со хостинг. GoGetSpace се грижи за сè за своите корисници.

Плановите се подготвени за WP-CLI. Ако преферираш командна линија, можете да ги користите овие алатки за командната линија. Вие исто така може да добиете помош со разни алатки со пристап до експертскиот персонал на WordPress. Тие се во режим на подготвеност 24 / 7, така што секогаш можете да допрете и да добиете помош.

Планови за хостинг на WordPressЛичнаБлог за моќБизнис
WordPress Site1510
SSD RAID10 Складирање10 GB50 GB100 GB
СообраќајНемеренНемеренНемерен
FTP пристапДаДаДа
Е-мејл сметканеограниченнеограниченнеограничен
Бесплатен доменДаДаДа
Посветен IPv4ПлатениПлатениСлободен 1 IPv4
Пристап до cPanel / WHMНа барањеДаДа
SSLДелиДелиПосветен
Подготвен е WP-CliДаДаДа
24 / 7 WP експертска поддршкаДаДаДа

Како заеднички хостинг планови, ќе добиете целосна бекап на вашиот сајт со хостинг планови WordPress.

GoGetSpace нуди едномесечен бесплатен пробен период за хостинг на WordPress. Ова е бесплатно 100%, без никаков улов. Покрај тоа, можете да добиете гаранција за враќање на парите од 30-ден за следниот месец. Тоа значи дека добивате целосни 60 денови за да го пробате хостинг, без никаков ризик. Ако не сте среќни по деновите на 60, активирајте ја вашата сметка и вратете ги парите. Тоа е толку едноставно како тоа.

Ги добивате сите овие работи, без оглед на планот кој го одбирате. Меѓутоа, постојат неколку клучни разлики меѓу плановите.

Прво, ќе забележите разлика во бројот на WordPress сајтови, кои можете да ги извршите. Личната сметка ви овозможува да стартувате една страница. Блог за моќност ви овозможува да го стартувате 5, додека деловната сметка ви овозможува да работите со сајтови на 10 WordPress.

Исто така, добивате различен износ на складирање. Личен хостинг доаѓа со 10 GB на SSD RAID10 складирање. Ќе добиете 50 GB со Power Blog планот, и 100 GB со бизнис план.

VPS хостинг

VPS хостинг е друга опција. GoGetSpace има сервер VPS во Фремонт, Калифорнија. Компанијата користи процесор Intel Xeon со процесорот до 2.66GHz и 4vCore. Вклучува конфигурација RAID10 со простор на тврдиот диск до 100 GB. Овие планови доаѓаат со загарантирана RAM меморија до 16 GB и ширина на опсег до 600 GB.

Сите VPS-пакети користат претпријатие-квалитетен сервер на Dell. Плановите вклучуваат целосен пристап до root со SSH и сопствен напреден политички заштитен ѕид. Тие исто така имаат Tier 1 пропусен опсег и посветена IP адреса со отворени порти.

Додека другите планови овозможуваат директен пристап, потребно е неколку минути за да се подготви серверот кога ќе купите план. Сепак, сеуште е многу брзо. Тоа ќе биде во минути.

Серверот ги покрива сите поголеми софтвер со отворен код и платени оперативни системи, со различни верзии, вклучувајќи:

  • CentOS 5 и 6 (32 и 64 бит)
  • CentOS 7 (64 бит)
  • Ubuntu (64 бит)
GoGetSpace VPS
GoGetSpace VPS хостинг.

Овие сервери имаат 99.999% uptime гаранција. GoGetSpace може да го постигне ова со напреден хардвер, заедно со центарот за податоци и мониторинг. Покрај тоа, таа ја користи својата бесплатен бекап во текот на ноќта, овозможувајќи на компанијата да се избегне брзање. Ова осигурува дека серверите остануваат и работат.

посветен сервери

Ако ви треба посветен сервер, можете да изберете од Entry Level Server, Pro Server и Business Class. Плановите ви дозволуваат да изберете од единечни и мултипроцесорски сервери. Серверите вклучуваат конфигурирани опции, кои се движат од RAM меморија до заштитниот ѕид.

Ако не можете да најдете план што го сакате, GoGetSpace ќе изгради посветен сервер за вас. Само нека знаат што сакате и тие ќе го стават заедно.

Сите планови вклучуваат 99.999-процентна uptime гаранција, помеша пропусен опсег, изборот на оперативниот систем, и многу повеќе.

Email сервери

GoGetSpace нуди рефус-мејл сервери кои можете да ги користите за да испратите масовни пораки. Овие сервери користат посветени IP-адреси кои се мапирани со името на вашето подрачје. GoGetSpace поставува се за вас и ги ротира IP-адресите при испраќањето на вашите пораки. Сите планови доаѓаат со мониторинг и управувана поддршка на 24 / 7. Постојат четири пакети на располагање. Два пакети користат 2-јадрен GHz процесор, а два користат 4-јадрен процесор од GHz.

Сите сервери вклучуваат POP / IMAP конекција, посветени IP адреси, бескрајни е-пораки и многу повеќе.

SEO хостинг

Конечно, можете да добиете оптимизација за хостинг со оваа компанија. GoGetSpace нуди различни групи на IP адреси од центри за податоци кои се наоѓаат на различни локации. IP адреси вклучуваат посебен контролен панел и сервер за секоја веб-страница. Ова го олеснува изградувањето на линкови. Изберете планови врз основа на бројот на IP адреси и количината на простор што ви треба. Сите доаѓаат со неограничен пропусен опсег. Тие, исто така, вклучуваат поддомени, веб-пошта, дневни бекап, инстант бесплатно поставување и друго.

Одговор од GoGetSpace

Андреа има дополнителна белешка за нивните услуги,

Многу наскоро доаѓаме со нов тип на хостинг наречен "Еластичен хостинг" развиен од Cloud Linux тимот, кој ќе им помогне на луѓето да добијат VPS како ресурс кога сè уште користат заеднички хостинг сервис. Во овој хостинг тип тие можат да заштедат пари и, исто така, тие не треба знаење за работа со неуправен VPS. Ние исто така нудиме IPv6 овозможи серверот по барање на клиентот.

Highpoints - Што ми се допаѓа во GoGetSpace

Ми се допаднаа неколку работи за GoGetSpace. Проверете некои од моите омилени поени.

Јасна политика за гарантирање на враќање на парите

Прво, јас навистина ми се допаѓа политиката за гаранција за враќање назад. Некои компании вклучуваат многу бирократија, но тоа не е случај со GoGetSpace. Политиката е безусловна, па можете да пробате хостинг план без да се грижите.

Политиката е уште подобра со хостинг на WordPress. Ќе добиете вкупно 60 цели денови за да го пробате услугата. Можете да започнете со судењето, а потоа да ја искористите политиката за гаранција на парите. Ако не сте задоволни поради некоја причина, можете да ги откажете и вратите вашите пари назад. Ова покажува доверба во услугата. Компанијата е уверена дека ќе бидете задоволни, па сакаат да го пробате.

Јасно за клиентите на хардверот се користат

Многу компании остануваат тесни за хардверот што го користат. Но, не мора да се грижите за тоа со GoGetSpace. Тие се гордеат да ви кажат дека користат професионални сервери на Dell и мрежна опрема на Cisco.

Хардверот е голема работа за потрошувачите. Тоа влијае на квалитетот на услугата, па затоа е добро да се знае што го користите однапред. Тие немаат што да крие, а тоа е важно.

Одговор од GoGetSpace

Андреа додаде коментар за хардверот,

GoGetSpace ги поседува сите сервери, мрежна опрема, лиценци и сл. Во секој наш центар за податоци. на овој начин имаме контрола на 100% во нашата опрема. Ние, исто така, чуваме инвентар на хардвер во секој наш центар за податоци, така што веднаш можеме да го замениме секој погрешен хардвер во случај на неуспех.

GoGetSpace Office.

Разумни цени

GoGetSpace не е најевтините веб-домаќини таму, и тие не тврдат дека се. Сепак, го добивате она што го плаќате, а GoGetSpace нуди многу вредност за парите. GoGetSpace обезбедува пристап до хардверско ниво на претпријатие, 24/7 технолошка поддршка, најнов софтвер и неколку блогови и упатства по прифатлива цена. Ако сте заинтересирани за вредност за парите, ќе го добиете со GoGetSpace.

Важно е да се знае

Сега, ајде да погледнеме некои работи кои се важни за да знаете. Треба да ги знаете овие работи пред да се регистрирате со GoGetSpace.

Неограничени карактеристики

GoGetSpace има поставено упатство за "неограничен простор на дискот и проток на податоци / пренос на податоци" за сите да уживаат во оптималната услуга. Компанијата ќе ве извести кога ќе потрошите 100% од јадрото на 1 процесорот и / или 1 GB меморијата и / или 20 истовремени конекции. Кога ќе ја достигнете границата, може да ви биде побарано да го надградите вашиот пакет на посоодветен хостинг пакет.

Резервни датотеки

GoGetSpace го зачувува вашиот сервер, но компанијата само чува копија од резервната копија на серверот за 24 часа. Резервните копии се достапни само за цели за наплата на катастрофи. Не обезбедува или води евиденција за датотеките на веб-страниците на клиентот. Тие ви обезбедуваат резервна алатка, и се препорачува да го користите.

Доцна такси

GoGetSpace се надева дека клиентите навреме ќе платат за нивниот хостинг план и во случај да не го сторите тоа, ќе ви бидат наплатени задоцнети такси. Тие ќе ви наплатат минимум $ 5 или 5% од вкупната вредност на фактурата, откако ќе истечат пет дена. Вашата фактура автоматски ќе биде означена со задоцнета од системот за наплата и вашата сметка ќе биде суспендирана по грејс периодот.

Завршувајќи

GoGetSpace нуди секое решение што можеби ви треба, почнувајќи од едноставен блог до голема веб-страница за голем бизнис. Можете да изберете тип на хостинг што ви треба, а потоа изберете вистинскиот пакет. Можете исто така да се обратите до тимот за поддршка за помош ако не можете да го најдете оној кој ви е потребен. Тие ќе ви помогнат да го прилагодите совршениот план.

Ќе добиете многу вредност за парите и тие работат напорно за да бидете сигурни дека клиентите се среќни. Ова е солидна компанија која успева кога станува збор за технологија и услуги на клиентите.

Порака од GoGetSpace

GoGetSpace тимот обезбедува веб-хостинг за компанијата Startup на голема корпоративна локација. Имаме капацитет да служиме до пропусен опсег на 10Gb и високо излишни групирани или оптоварени избалансирани сервери за големи веб-страници. Ние обезбедуваме прилагодени пакети за посебни потреби.

Посетете GoGetSpace Online

За да ја посетите или да нарачате GoGetSpace: http://www.gogetspace.com/

За Џејсон Чоу

Џејсон е фан на технологијата и претприемништвото. Тој сака да гради веб-сајт. Можете да стапите во контакт со него преку Твитер.