Преглед на FastWebHost

Ревидирани од: Џејсон Чоу.
  • Преглед Ажуриран: Јуни 30, 2020
FastWebHost
План за преглед: План за вредности
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Јуни 30, 2020
Резиме
FastWebHost покрива широк спектар на хостинг потреби. Наместо само дели хостинг тие нудат секој тип на хостинг потребни, заедно со исклучителни безбедносни мерки. Таа е погодна за програмери, start-ups и веб-сајтови со мали и средни големини. Ако барате добра основа за вашето онлајн присуство, FastWebHost дефинитивно вреди да се проба.

Забелешка: Ова е листа на платени прегледи. Ние се плаќа за тестирање и преглед на FastWebHost хостинг услуги.

Многу веб хостинг услуги тврдат дека се најдобри. FastWebHost може да се пофали со моќни сите инклузивни хостинг услуги кои почнуваат толку ниско колку што е $ 2.95 / mo со 50% попуст што корисникот го добива при пријавувањето. Сепак, редовната месечна стапка е исто така ниска, почнувајќи од само $ 5.95 / mo за заеднички хостинг план, а потоа цените одат од таму.

Во само 15 години, компанијата успеа да биде домаќин на 200,000 веб-сајтови, бидејќи тие нудат некои од најпознатите достапни веб хостинг стапки во индустријата. Во прилог на понудата на заеднички хостинг, хостинг на WordPress и VPS хостинг, тие исто така имаат посветени сервери.

Локации на повеќе центри за податоци

FastWebHost има повеќе локации на центри за податоци низ целиот свет. Серверите се лоцирани во:

  • САД (два сервера)
  • Амстердам
  • Њу Делхи
  • Falkenstein
  • Сао Паоло, Лондон (наскоро)

Повеќе сервери се додаваат за да се приспособат на зголемениот број на веб-страници кои FastWebHost ги хостира на своите системи. Податоците центри кои се користат се дизајнирани да обезбедат одлична поврзаност.

Локации на центарот за податоци на FastWebHost
Локации на центарот за податоци на FastWebHost

Клиентите имаат 5 региони во кои нивните веб-страници можат да бидат хостирани. Можете да го одберете центарот за податоци поблиску до вашата целна публика за најдобро време за вчитување.

Специјален попуст за FastWebHost (60% попуст)

Специјален Промо код: TAKE60

Примени промо код "TAKE60" кога ќе го направите купувањето на FastWebHost.

Ќе уживате во 60% попуст на било кој пакет за хостирање во првиот месец, вклучувајќи Shared, Reseller, VPS и WordPress.

Премиум Веб хостинг услуги

Постојат голем број на премиум услуги кои ги нуди FastWebHost. Тие се како што следува:

Муабет со хостинг

Заедничкото хостирање вклучува повеќе веб-страници хостирани на еден сервер. FastWebHost користи интензивни безбедносни мерки наоколу. Ова е исто така поевтини опции за хостирање понудени преку плановите за вредности, деловни активности и претпријатија. Секој план обезбедува специфична количина на веб-простор, ширина на опсег, домени и сметки за е-пошта.

Јас сум ги сумираше функциите во табела,

Функции за заеднички хостингПлан за вредностиБизнис ПланПлан за претпријатија
Бесплатно име на доменДаДаДа
веб простор20 GB50 GBнеограничен
Пропусен опсегнеограниченнеограниченнеограничен
Број на домени110неограничен
Број на сметки за е-поштанеограниченнеограниченнеограничен
на вебсајт Builderслободенслободенслободен
Изберете серверски гео-локацииДаДаДа
Бесплатна DDoS заштитаДаДаДа
24 × 7 Customer SupportДаДаДа

План за претпријатија има редовна цена од $ 14.95 / mo без ограничувања за просторот, домените, пропусниот опсег или е-пошта. Сепак, нивниот најпопуларен дели хостинг план е Бизнис план - $ 9.95 / mo со сите стандардни карактеристики на вашиот веб-сајт потреби.

WordPress хостинг

WordPress хостинг е еден од најжешките веб дизајн и хостинг производи на пазарот заради неговата флексибилност и можности.

Постојат 3 планови, вклучувајќи ги Основните, Напредните и Про. Секој од овие планови обезбедува едно име на домен, специфична количина на веб-простор, капа за посетители, максимален број на веб-страници, дневни резервни копии во странство, посветени ресурси на KVM VPS, WP-CLI, SSH, Заштита на DDoS, и автоматско ажурирање на додатоци и основни.

Можете да се повикате на табелата подолу,

WP Хостинг карактеристикиWP BasicWP AdvanceWP Pro
Бесплатно име на домен111
Веб простор (SSD)20 GB30 GB40 GB
Пропусен опсегнеограниченнеограниченнеограничен
Број на веб-страниците124
Целосно се одржува WordPressДаДаДа
Дневни Офсајтови бекапДаДаДа
Посветен KVM VPSДаДаДа
WP-CLI + SSHОвозможеноОвозможеноОвозможено
DDoS заштита (20 Gbps)слободенслободенслободен
Основни и приклучоци за приклучоциАвтоматскиАвтоматскиАвтоматски
WP StagingНеДаДа
Работен тек на GitНеНеДа
Слободен блог миграцијаБлог 1До 2 БлоговиДо 4 Блогови
30 дена назадДаДаДа
24 × 7 Customer SupportДаДаДа

Хостинг на FastWebHost на WordPress е исто така комплетно решение за дизајнери и развивачи. Вклучи дополнителни алатки за развивачи, како што се Git, Вграден меморирање на ниво на сервер, прилагодено магацинот NGINX, 100% складирање на SSD, итн.

Плановите започнуваат на ниско ниво како $ 19.95 / mo, но ќе добиете попуст од 50% по пријавувањето.

VPS хостинг

4 виртуелни приватни сервери се достапни секогаш кога сакате дополнителна сигурност да имате свој сервер наспроти плаќање за посветен сервер. Секој план на FastWebHost VPS доаѓа со специфична количина меморија, 2-јадрен процесор, веб-чување и ширина на опсег.

VPS Хостинг карактеристикиVPS 1VPS 2VPS 3VPS 4
Меморија512 MB1 GB2 GB4 GB
Веб-складирање20 GB30 GB40 GB40 GB
Пропусен опсег200 GB300 GB400 GB600 GB

Секој од овие планови нуди целосен пристап до рути, статистики во живо, едноставна табла и заштита од заштитен ѕид. Вашиот VPS се враќа по нивната 99.9% uptime гаранција. Ако имате проблеми, можете да добиете помош од тимот за поддршка - вистински луѓе, 24 × 7 околу часовникот.

Во текот на процесот на исходот, можете да одберете да го инсталирате оперативниот систем што го сакате, како што се CentOS, Ubuntu, Debian, Suse и Fedora. Можете исто така да изберете каде да го хостирате вашиот VPS. Сите VPS доаѓаат со посветена IP адреса на 1. Ако ви требаат повеќе, секогаш можете да купите дополнителни.

посветен сервери

Посветен сервери кои започнуваат од $ 99 / mo, ви даваат свој простор за хостирање на вашата веб-страница. Ова е идеално кога вашите барања за безбедност се строги.

Постојат 3 планови, обезбедување DDR3 RAM меморија, посветен порт, брзина на процесор, DDoS заштита, употребливи IP адреси, SSH полн root пристап и брзо време за поставување што ви треба. Што е најважно, тоа е ултра-сигурно.

Посветен сервери карактеристикиValue ServerБизнис серверEnterprise Server
процесорIntel Atom D525Intel I7 6700KIntel Xeon E3 1270
Брзина на процесоротДвојно јадро
(1.8 Ghz x4)
Четири јадрен
(4.0 Ghz x8)
Четири јадрен
(3.5 Ghz x4 + 4x HT)
DDR3 Рам8 GB8 GB16 GB
Простор на дискот64 GB SSD
/ 250 GB SATA
128 GB SSD
/ 500 GB SATA
128 GB SSD
/ 500 GB SATA
Корисни IP адреси5 (/ 29)5 (/ 29)5 (/ 29)
DDoS заштита10 Gbps10 Gbps10 Gbps
Време на поставувањеЧасови 24-48Часови 24-48Часови 24-48

Сите сервери посветени на FastWebHost се поврзани со ниска латентна мрежа со 100% uptime SLA за напојување, ладење и мрежа. Овие посветени сервери не се управувани и локацијата, по дифолт, се наоѓа во Newујорк, САД.

FastWebHost нуди достапно посветено серверско решение за програмери, бизниси, старт-ап, препродавачи и сите други барања.

Highpoints - Што ми се допаѓа за FastWebHost

Покрај услуги со премија за хостирање, има неколку работи што ми се допаѓаат во врска со FastWebHost,

Повеќекратни серверски локации

Многу компании остануваат тајни за локацијата на центарот за податоци. Не мора да се грижите за тоа со FastWebHost. Тие се горди да ви кажат дека тие нудат 6 географски разновидни локации за да можете да водите веб-страница.

Можете да изберете помеѓу САД, Индија, Холандија, Германија, Бразил (наскоро) и Хонг Конг (наскоро). Колку е поблиску вашиот центар за податоци до вашата целна публика, толку побрзо ќе се вчитуваат вашите веб-страници.

Сеопфатна Веб Хостинг Туторијали

Доколку не сте креирани веб-страница, FastWebHost содржи неколку упатства за вас. Можете да ги пребарувате во делот за нивните упатства ако сакате да знаете повеќе. Постојат многу работи што можете да ги научите, како на пример поставување Magento е-трговија, синтакса на CSS-датотека, како да креирате апликации на Google, како да ја подобрите безбедноста на WordPress и слично.

Секогаш можете да се повикате на нивните упатства ако ви треба помош. Алтернативно, можете да побарате помош од нивниот персонал за поддршка исто така.

Слободен веб-сајт градител

Сите сметки на FastWebHost доаѓаат со бесплатниот градител на веб-страници.

Со градител на веб-страница, можете да ја подготвите вашата веб-страница во краток временски период. Не ви треба никакво знаење за кодирање, HTML или веб дизајн. Само следете ги едноставните чекори на 3 - изберете образец на веб-страница, додајте ги карактеристиките што ги сакате и подготвени сте да одите.

Рупи и пријателските служби на FastWebHost

Важно е да се знае

Сега, тука се и некои важни работи што треба да ги знаете пред да се регистрирате со FastWebHost,

Ограничување на користење на ресурси

Постојат ограничувања за користење на ресурсите со FastWebHost за што треба да бидете свесни.

  • Не можете да користите 25% или повеќе системски ресурси подолго од 30 секунди.
  • Сите записи од cron не смеат да работат со интервали помали од 15 минути.
  • Вие не може да извршите MySQL пребарувања подолги од 15 секунди.
  • Користете го само протоколот https кога е потребно.

Гаранција за гаранција за враќање на парите

30 дена безусловна гаранција за враќање на парите се однесува само на споделен и хостинг препродавач - каде може да имате целосна наплата на износот на договорот. За посветени сервери, VPS-сервери и набавки на домен. FastWebHost го задржува правото да го врати само prorated износот.

Цена и купон

Сумата што ја плаќате за хостинг никогаш нема да се зголеми од денот на купувањето. Купоните и попустите што ги користите се применуваат само за клиенти за прв пат и важат само за време на првичното купување. Кога станува збор за обновување, треба да ги обновувате вашите хостинг услуги по редовна стапка на обновување. FastWebHost го задржува правото да ја промени цената и ресурсите дадени на плановите во кое било време.

Завршувајќи

FastWebHost го има решение за хостирање на веб-страница од мал личен блог до веб-страница за е-трговија. Ако сте развивач или дизајнер, FastWebHost целосно решенија за хостинг со можност за прилагодување е нешто што треба да го погледнете.

Компанијата е исклучително безбедна со одлични опции кои покриваат широк спектар на хостинг потреби. Наместо само дели хостинг, како што е предвидено од страна на многу домаќини, тие нудат секој тип на хостинг, како и исклучителни безбедносни мерки.

Споредете го FastWebHost со другите

Посетете FastWebHost Online

За да ја посетите или нарачате FastWebHost: http://www.fastwebhost.com/

За Џејсон Чоу

Џејсон е фан на технологијата и претприемништвото. Тој сака да гради веб-сајт. Можете да стапите во контакт со него преку Твитер.