eHost Review

Ревидирани од: Џери Лоу. .
 • Преглед Ажуриран: Дек 07, 2018
eHost
Планирајте во преглед: eHost план
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Декември 07, 2018
Резиме
eHost веќе не е во бизнисот. Купувачите кои се заинтересирани за eHost се препорачува да ги проверат iPage (според изјавата на службеникот).

Ако сте на пазарот за буџет-пријателски домаќин, не заборавајте да проверите eHost. Тоа е играч во арената за хостирање повеќе од 15 години и сега е во сопственост на Меѓународната група на издавачи (EIG) (истата група која поседува десетици други хостинг компании, вклучувајќи BlueHost, iPage, HostMonster, JustHost и Hostgator, за да именува само неколку). Компанијата штотуку преживеа голема преработеност и повторно ја започна оваа година (2015).

Во надеж дека ќе декодирам што значи (и да ја одредам мојата пресуда за преработениот домаќин), пред неколку месеци обезбедив тест-сметка и интервјуирав персонал на eHost (Том Џексон, Извршен директор за бизнис развој).

Ве молиме прочитајте го известувањето подолу.

Ажурирања: eHost е затворен засекогаш

eHost.com официјално е затворен за бизнис од септември 7th, 2017 оттука овој eHost преглед повеќе не е релевантен.

Затворањето на eHost.com не создаде многу врева - бидејќи тоа значи крај за една од многуте хостинг марки во сопственост на ЕИГ. Засега нема никакви вести за отпуштени масивни штабови; и претпоставувам дека серверите на eHost и мрежната инфраструктура ќе останат во употреба од другите брендови EIG.

Официјални одговори

Процесот на транзиција веќе започна според официјалните лица. Нови корисници сега се однесуваат на iPage (цена на регистрација $ 1.99 / mo, посетете iPage тука); додека постоечките eHost корисници се префрлени на JustHost (за корисниците на cPanel) и Sitelio (за SiteBuilder корисници).

eHost алтернативи

Бидејќи слетавте тука во овој преглед, шансите се дека сте барале буџетски хостинг сервис.

Еве некои хостинг услуги слични на eHost јас препорачувам.

 • InMotion хостинг - Топ класа хостинг сервис со 99.95% uptime и <500ms TTFB. Основниот план започнува на $ 2.95 / mo со нашиот специјален промо код (Преглед на хостинг на InMotion).
 • A2 Хостинг - компанијата за хостинг со седиште во Мичиген. Сите заеднички планови доаѓаат со претходно конфигурирано кеширање, брзините на страницата брзо во A2 (Преглед на A2).
 • Hostinger - Еден од најевтините дели хостинг провајдери на пазарот. Основниот план со еден домен започнува во $ 0.80 / mo (Преглед на Хостингер).
 • Hostgator - Различен beвер со своите нови планови за хостирање на облаци. Малку поскап, но серверот се покажа исклучително добро во мојот тест - 99.9% uptime и оценет A во тест за брзина (Преглед на Hostgator).
 • Siteground - Популарен хостинг избор во 2018; препорачани од WordPress.org службеници, долга листа на корисни функции по разумна цена (Преглед на SiteGround).

Исто така - видете го мојот 10 најдобар хостинг избира на страницата на почетната страница.

* Забелешка: BlueHost и Hostgator се под ист менаџмент како eHost.


Планови за хостинг на хостинг: Што има во кутијата?

Тешко е да се победи хостинг цената на само $ 2.75 месечно ... и таа цена вклучува име на домен, неограничен е-мејл хостинг, сајт градител, шаблони и неограничени MySQL бази на податоци.

Таа исто така вклучува cPanel за онлајн продавница, PayPal интеграција и други Вешта функции за тргување, 24 x 7 телефон; разговор; и поддршка за е-пошта и еден куп повеќе императивни имплузии, како што се 24 x 7 мониторинг мрежа, извештаи за посетителите и посетителите, оптоварување избалансирани сервери ... ја добивате идејата.

Има многу вклучени. И, eHost нуди конкретно споделени хостинг услуги, така што еден план е она што го добивате (како е тоа за лесно купување?).

Што може да знаеме повеќе за подготовката пред тоа?

Том Џексон / eHost: Моравме да направиме чекор назад со eHost и да размислиме за тоа што нашите клиенти и потенцијални клиенти ни плачеа. Забележавме дека многу луѓе се одлучуваат за модел на градител на веб-страници преку cPanel, па одлучија да го вклучат исклучително лесен за повлекување и отпуштање веб-градител. Сега, нашите клиенти ќе имаат најдоброто од двата света.

Определување на понудата за eHost

eHost нагласува:
eHost нагласува: Бесплатно име на домен, инсталација со еден клик за сите поголеми веб апликации, гаранција за враќање на парите од 45-ден, градител на веб-страници со 1,000-ови на шаблони, бесплатни $ 200 рекламирање кредити и неограничени домени. Целиот план карактеристики во табелата на вашето право. Извор: http://www.ehost.com/

eHost Корисничка табла

eHost корисничка контролна табла
eHost корисничка контролна табла - што во основа е подобрена верзија на стариот cPanel. Полесно да се користи и да започне со за newbies.

Споредете цени на eHost

Веб-домаќинРегистрирај се *Обнова *VS eHost Судскиотпреглед
eHost2.75 $ / месечно7.98 $ / месечно45 денови
BlueHost3.95 $ / месечно6.99 $ / месечно44% е поскапо30 деновипреглед
Сон домаќин7.87 $ / месечно8.95 $ / месечно186% е поскапо30 деновипреглед
Hostgator8.95 $ / месечно13.95 $ / месечно186% е поскапо45 деновипреглед
GoDaddy4.99 $ / месечно6.99 $ / месечно81% е поскапо45 деновипреглед
HostMetro2.45 $ / месечно2.45 $ / месечно11% е поевтино30 деновипреглед
iPage1.99 $ / месечно9.99 $ / месечно28% е поевтино30 деновипреглед
IX Веб Хостинг3.95 $ / месечно6.95 $ / месечно1% е поскапо7 деновипреглед
WebHostingHub3.74 $ / месечно8.99 $ / месечно1% е поскапо90 деновипреглед

* Сите наведени цени врз основа на 2-годишна претплата во време на пишување (Oct 2016).

На прозорци: она што ми се допаѓа досега

 • Избор на буџет Има многу работи што ги сакам за eHost, цената е една од нив; eHost е еден од најекономичните домаќини на пазарот.
 • Сигурен Uptime Покрај тоа, јас сум импресиониран од ажурирање: Иако eHost гарантира 99.9% (и ветува едномесечен кредит ако не се испорача), мојот сопствен тест сет постигна 100% uptime за повеќе од 45 дена! eHost е исто така многу пријателски расположен кон новочистите, благодарение на шаблоните на 1000 што се достапни преку градителот на страницата Drag & Drop и интуитивна контролна табла.
 • Гаранција 45 ден парите назад Ако сметате дека eHost не е соодветно за вас во првите 45 дена, компанијата ќе ви ги врати парите.

Новости март 2016 -

Обрнете внимание на делот за преглед на време Uptime подолу. Забележете дека моето тест-страница хостирано во eHost не се спушти за една секунда, бидејќи овој преглед е објавен. Тоа е повеќе од 6 месеци без прекин - што е многу импресивно за домаќинот во оваа цена.

Важно е да се знае

Се разбира, ниту еден домаќин не е сонце и рози, а eHost не е исклучок.

Ограничување на ресурсите на серверот

Едно нешто што eHost прави малку поинаку од другите провајдери е да обезбеди некоја транспарентност во простор за складирање и пропусен опсег (роман концепт, навистина). Наместо да ја користи најчесто користената, нешто погрешна "неограничена" етикета, eHost обезбедува "непроверени" износи, што ги објаснува како "нема поставени граници." Тоа значи дека сеуште треба да падне во "нормалните" количини на употреба, што домаќинот одредува преку редовни статистички анализи.

Тоа, рече, eHost клиенти се уште се регулирани со строги процесорот и политиките за користење на дискот - треба да знаете дека прекумерната употреба може резултира со суспензија.

Некои специфични ограничувања за користење на ресурси на eHost на серверот вклучуваат (прочитајте TOS Ca & -b)

 • Користете дваесет и пет проценти (25%) или повеќе од нашите системски ресурси подолго од деведесет (90) секунди во исто време. Активностите кои можат да предизвикаат оваа прекумерна употреба, вклучуваат, но не се ограничени на: CGI скрипти, FTP, PHP, HTTP, Итн
 • Стартувајте ги внесувањата на cron со интервали помали од петнаесет минути (15).
 • Стартувај какви било MySQL пребарувања подолги од петнаесет (15) секунди. MySQL табелите треба соодветно да се индексираат.
 • Употребата на повеќе од двесте и педесет илјади (250,000) инводи на која било сметка за заедничка сметка или препродавач може да резултира со предупредување, и ако не се преземат мерки за намалување на прекумерната употреба на inodes, вашата сметка може да биде суспендирана.

Повисока цена за обновување

Исто така, таа супер ефтина стапка со која започнувате само го трае вашиот почетен термин; кога ќе ја обновите, вашата месечна цена ќе ја одрази редовната стапка - $ 5.98 / mo за тригодишен мандат, $ 7.98 / mo за период од две години, или $ 9.98 / mo за период од една година.

eHost Хостинг Uptime Преглед

Се собираат следните записи за uptime Uptime Robot.

eHost Uptime (февруари / март 2017): 100%

Веб-страницата за тестирање која беше хостирана на eHost не слета во 2017. Последниот снимен прекин беше во октомври 2016.

eHost Uptime (јуни / јули 2016): 100%

ehost uptime 072016
eHost uptime score за јуни / јули 2016: 100%. Веб-страницата за тестирање на eHost не се појавила од ноември 2015 (5,563 ++ часа). Ова е веројатно најдолгата временска рамка која некогаш сум ја имала во минатото 8 години.

eHost Uptime (март 2016): 100%

ehost - 201603
Друг 100% ажуриран месец за eHost. Зачудувачки е да се забележи дека нема снимени прекини откако е објавен овој преглед (август 2015).

eHost Uptime (јануари / февруари 2016): 100%

ehost feb 2016 uptime
Тест-страницата хостирана на eHost постигна 100% uptime во изминатите 30 денови. Импресивно - последен пат eHost слезе беше ноември 2015.

eHost Uptime (август / септември 2015): 100%

eHost резултат за uptime за изминатите 30 дена (август / септември 2015): 100%
eHost резултат за uptime за изминатите 30 дена (август / септември 2015): 100%

Тест за брзина на серверот за eHost: B - Просечен

Ние ја тестираме нашата тест-страница на eHost од различни локации со користење на 8 Bitcatcha и споредба на одговорите пати со други веб-домаќини.

Сликата подолу ги прикажува резултатите за февруари 2016; резултатот од "Б" е просечен и прифатлив за буџетски веб-домаќин како eHost.

брзина на одговор на еховите feb 2016
Резултати од тестот за брзина eHost, временски опсег на одговори од 29 - 1048 милисекунди (Feb 2016).

Во крајна линија

Том, кој треба да се регистрира за ехо? Кои се вашите примарни целни клиенти?

Том Џексон / eHost: Новиот и подобрен eHost е насочен кон секој што сака да се изгради и да биде домаќин на веб-страница на буџет, бидејќи изборите направени во текот на услугата одредуваат колку е технички корисникот. Сакате MySQL бази на податоци? Одете за cPanel. Дали сакате да изградите едноставен блог? Направено е брилијантно лесно со нашиот градежник Drag & Drop. За сите корисници им се грижат, без оглед на нивото на вештина за развој на веб. Но, се разбира, не можете да им угодувате на сите - новиот eHost е особено пријателски настроен кон новостите. И покрај ова, ние сме горди да кажеме дека добрите страни нема да бидат задржани.

Гледајќи ги неодамнешните извонредни перформанси на серверот (досега, местото за тестирање не се спушти за 1 секунди во 2016), мислам дека eHost заслужува обид.

Ако сте на пазарот за нешто прифатливо со многу подмножества и сигурност и не пречи да се држите со а Издржливост хостинг бренд, eHost е дефинитивно мора да се види.

Важно - eHost, како и неколку други Издржливост хостинг бренд, го затвори нивниот бизнис. Купувачите кои се заинтересирани за eHost се препорачуваат да ги проверат следниве хостинг провајдери:

 • InMotion хостинг - Топ класа хостинг сервис со 99.95% uptime и <500ms TTFB. Основниот план започнува на $ 2.95 / mo со нашиот специјален промо код (Преглед на хостинг на InMotion).
 • A2 Хостинг - компанијата за хостинг со седиште во Мичиген. Сите заеднички планови доаѓаат со претходно конфигурирано кеширање, брзините на страницата брзо во A2 (Преглед на A2).
 • Siteground - Популарен хостинг избор во 2018; препорачани од WordPress.org службеници, долга листа на корисни функции по разумна цена (Преглед на SiteGround).

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.