Преглед на ДТС-НЕТ

Ревидирани од: Лори Соард. .
  • Преглед Ажуриран: Окт 22, 2018
ДТС-НЕТ
План во преглед: Муабет хостинг
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Октомври 22, 2018
Резиме
DTS-NET има повеќе од имиња на домени 100,000 под управување; да управуваат со 3 комерцијални центри за податоци во Далас Тексас, Лас Вегас, Невада и Северна Каролина. Мислиме дека тие се веб-домаќин со кој можете да започнете и растат. Тоа е добар избор за newbies поради поддршката и леснотијата на користење. Прочитајте за да дознаете повеќе.

ДТС-НЕТ ја наведува својата цел како да стане „најдобриот давател на услуги на Интернет во регионот“. Имајќи ја предвид таа цел, тие направиле неколку работи што ги прават да се истакнат, вклучително и користење на најсовремени сервери и поддршка на инфраструктурата што им овозможува да ги разгледаат проблемите со клиентите и да ги решат брзо. Имајќи го ова предвид, тие нудат поддршка за клиентите 24 / 7 и исто така имаат гаранција за натпревар за цени.

Компанијата моментално е со седиште во Ричлендс, Северна Каролина и работи со центри за податоци на 2 во Далас, Тексас и Лас Вегас, Невада.

Забелешка: Ова е непроверен преглед, ова значи дека ние не поседуваме сметка на DTS-NET за време на прегледот. Сепак, напорно работевме во истражувањето и се обидовме најдобро да ја разбереме компанијата колку што можеме пред објавувањето на овој преглед. За повеќе информации, можете исто така да го прочитате мојот Q & A сесија со основачот на ДТС-НЕТ, Крег Гендролас, овде.

Што има во плановите за хостинг на ДТС-НЕТ?

DTS-NET нуди голем број на опции кога станува збор за хостинг решенија, вклучувајќи заеднички веб хостинг, препродавач на хостинг, виртуелни приватни сервери и посветени сервери.

Веб хостинг

Ако едноставно сакате да започнете свој веб-сајт, ова е план за вас. Започнува со само $ 1.95 / month за 10 GB за складирање и за способност да користи бесплатен веб-сајт градител. Ако ви треба малку повеќе простор, можете да одите до или 50 GB план за $ 5.95 / месец или Неограничен план за $ 8.95 / месец.

Препродавач Хостинг

DTS-NET го прави нивниот препродавач на интересен начин. Наместо ограничување на просторот или бројот на сајтови што може да ги имаат, тие нудат три пакети базирани на различни оперативни системи. Системот Линус работи само $ 9.95 / месец за да започне и има функции cPanel. Тие исто така нудат Windows Server со контрола на Plesk за $ 29.95 / месец или Apple OS X Server за $ 99.95 / месец.

VPS и посветени сервери

Цените за VPS започнуваат со многу разумен $ 9.95 месечно, но плановите започнуваат од 1GB и одат од таму на RAM меморија и почнуваат од 50GB и одат нагоре за простор. За точна стапка, треба да се консултирате со специјалисти во DTS-NET, бидејќи тие ќе ги утврдат вашите потреби и ќе ви дадат пакет кој најдобро одговара на тие потреби. Секој сервер има стотици достапни IP адреси. Посветен сервери работат повеќе, но конечната цена, повторно ќе зависи од вашите индивидуални потреби.

Хостинг карактеристики / планови10 GB50 GBнеограничен
Инсталирање WordPress1050неограничен
FTP сметкинеограниченнеограниченнеограничен
CDN Облак WebсерверДаДаДа
cPanelДаДаДа
POP3 сметкинеограниченнеограниченнеограничен
MYSQL бази на податоци1050неограничен
Поддоменинеограниченнеограниченнеограничен

DTS-NET Ексклузивен попуст - Промо код: WHSR

Ексклузивно: 50% исклучено на сите DTS-NET хостинг планови
DTS им понуди на корисниците на WHSR ексклузивен 50% попуст на било кој пакет или услуга. Едноставно користете го промо кодот: WHSR.

Кликнете тука за да ја посетите DTS-NET онлајн.

Нашето истражување: Мешани онлајн критика

Читајќи преку онлајн рецензии, најдов некои мешани критики за ДТС-НЕТ. Сепак, некои од негативните критики се чини дека се од неколку години порано и можно е овие прашања да се исцрпат. На пример, еден од рецензентите кои му дале негативен рејтинг на ДТС, укажа на проблеми со добивањето на името на доменот кога се обидуваат да се преселат на друг сервер.

Сепак, кога се доведува во прашање на оваа тема (читај цитати подолу), DTS-NET изјави дека е среќен да им помогне на клиентите да се преселат во или од DTS-NET. Иако е невозможно да се знае сигурно колку е лесно да се премести вашиот домен, треба да одлучите да го напуштите DTS, ова е лесен заклучок.

Вие нудите можност да сторите сé на едно место за да започнете веб-сајт од нула. Ако клиентот извади домен преку вашиот сајт, но подоцна сака да ја премести страницата?

Забелешка: Имаше онлајн преглед во кој се наведува дека лицето имаа проблеми со враќањето на името на доменот, па јас конкретно го поставив ова прашање да видам што е ставот на Гендоллас во врска со ова прашање.

Нашиот клиент е официјален носител на име на домен. DTS-NET никогаш нема клиенти кои скокаат преку карики и по потреба ќе одат на клиентот преку процесот на пренесување на име на домен до или од DTS-NET. Ова е причината зошто DTS-NET е BBB акредитиран бизнис со највисок рејтинг A +.

Ако ова е грижа за твоето, едноставно регистрирајте го вашиот домен со еден од многуте независни регистратори таму пред да земете сметка (правило #1 за тоа како да се заштитите од хостинг компанијата). Тоа ќе ви овозможи да се одржи поделба помеѓу вашиот домен и хостинг компанија. Всушност, тоа е веројатно паметна идеја, без разлика на кого се наоѓате.

Што ми се допаѓа за DTS-NET

Едно нешто што навистина ми се допадна за DTS-NET беше дека можете да заштедите многу пари, особено ако имате едно име на домен што сакате да го примите.

На пример, да речеме да одите со 10 GB веб хостинг план. Стартната стапка е $ 1.95 / месец. Меѓутоа, ако плаќате за цела година, цената се намалува до $ 1.50 / месец; две години, паѓа на $ 1.25 / месец; и три години, паѓа само на $ 1.00 / месец.

Користете го нашиот ексклузивен попуст код (WHSR) и ќе заштедите уште повеќе. Ако сте само на почетокот, не мора да платат стотици долари годишно во хостинг на веб-страница може да биде апсолутно витално за вашиот севкупен успех.

Приспособливост - надградба на Бизнис Прослуга на $ 59.95 / год

dts-net пакет
Нема преголем домаќин на $ 18 / годишно; зголемете го и надградба на Business Pro Service на $ 59.95 / година.

Исто така ми се допаѓа додадените функции достапни на ДТС-НЕТ, кои ќе ви бидат погодни како што расте бизнисот. На пример, за $ 59.95 / година, можете да скокнете до Business Pro Service. Ова ќе ви даде:

  • Побрза брзина и при подигнати и преземања
  • Хостинг на бизнис про сервери
  • Дополнителен процесор
  • Дополнителна меморија
  • Мултимедија стриминг (Shoutcast)
  • Зголемена безбедност
  • Посветена IP адреса
  • SSL сертификат
  • Приоритетна телефонска поддршка ако имате проблеми

Тоа се распаѓа само на $ 4.99 / месец екстра за некои еден-на-еден поддршка и хостинг што е еквивалентно на премија пакети на многу хостинг компании.

Она што не ми се допаѓа

Веб-страницата е малку збунувачки за навигација во прв план. Има лизгач што треба да се помести надесно за да ги видите сите пакети. За да добиете стапки за плаќање за една година однапред наспроти месец, треба да кликнете на страницата со цел.

Би сакал да ги видам овие информации претставени однапред на страницата со информации.

Исто така, карактеристиките се малку тешки за читање. Тие ќе работат подобро во табела формат и со способност да се споредат различни пакети полесно. Ова им отежнува на претпријатијата да сфатат кој пакет ќе работи најдобро за нивните потреби.

Крајна линија?

ДТС-НЕТ е компанија со која може да започнете и да растете. Тоа е добар избор за newbies поради поддршката и леснотијата на користење.

Сепак, тоа е исто така добра хостинг компанија за оние со поголеми сајтови или сајтови кои се зголемуваат, поради способноста да се движат лесно од веб хостинг до посветен сервери. ДТС-НЕТ вреди да пробаш. Ако одлучите да се регистрирате, оди напред и да се посветат на една година за да добиете најмногу корист од попустите.

Кликни тука за да дознаете повеќе и да нарачате DTS-NET хостинг

Забелешка: DTS им понуди на корисниците на WHSR ексклузивен 50% попуст на било кој пакет или услуга. Едноставно користете го промо кодот: WHSR.

За Лори Соорд

Лори Соард работи како хонорарен писател и уредник од 1996. Има диплома по англиски јазик и докторат по новинарство. Нејзините статии се појавија во весници, списанија, онлајн и имаше неколку книги објавени. Од 1997, таа работи како веб дизајнер и промотор за автори и мали бизниси. Таа дури работеше и за кратко рангирање на веб-страници за популарен пребарувач и проучување на длабинска оптимизација за тактики за голем број клиенти. Ужива во слушањето од нејзините читатели.