DreamHost преглед

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: Окт 21, 2018
DreamHost
План во преглед: Муабет Неограничен
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Октомври 21, 2018
Резиме
DreamHost го започна својот почеток во 1997 во просторија за студентски домови каде што група од четворица технолошки пријатели се здружија за да создадат технологија со отворен код која ќе им помогне на поединците и бизнис сопствениците подобро да се поврзат на интернет. Денес, DreamHost се пресели надвор од дневната соба и во канцелариите во Сан Диего. Сега им помага на клиентите на 400,000 да бидат блиску до веб-страниците на 1.5. DreamHost, накратко, е одличен веб-домаќин. Нашиот испитаник даде DH 4 на скала од рејтинг 1-5, но лично мислам дека DreamHost е подобар од тоа. Прочитајте за да дознаете повеќе.

DreamHost го започна својот почеток во 1997 во соба за студентски домови. Група од четворица пријатели што сакаат да се дружат со технологија се здружија за да произведат технологија со отворен код, која ќе им помогне на поединците и бизнис сопствениците подобро да се поврзат на интернет.

Денес, DreamHost се пресели надвор од дневната соба и во канцелариите во Сан Диего. Сега им помага на клиентите на 400,000 да бидат блиску до веб-страниците на 1.5. DreamHost е за одличен софтвер со отворен код, одлична служба за корисници и флексибилни, сигурни решенија.

Што има во пакетот? Планови за хостинг на DreamHost

DreamHost нуди широк спектар на хостинг планови за да им служи на сè, од индивидуални блогови до сложени, високо-сообраќајни корпоративни веб-страници.

Сите планови за хостинг доаѓаат со прилагодено автоматско инсталирање, автоматски алатки за мониторинг и санација на малициозен софтвер, интеграција на CloudFlare и гаранција за време на време 100. Да - DreamHost гарантира 100% ажурирање во својот TOS. Ние ќе ископаме во ова подоцна, но прво ајде да ги разгледаме планот за хостинг на DreamHost.

Муабет со хостинг

Започне со DreamHost заеднички хостинг план $ 9.95 $ 7.87 месечно (види наш специјален попуст). Со овој план, вашата веб-страница ќе биде домаќин на цврсти државни дискови (SSDs). Планот вклучува едно слободно име на домен и нуди неограничено складирање и пропусен опсег.

Оваа опција е идеална за едноставни локации без тони сообраќај, вклучувајќи блогови, портфолија, мали деловни сајтови, лични сајтови и бази на податоци.

Успеа хостинг на WordPress (Dream Press 2)

Во $ 19.95 месечно, ова е идеална опција за оние кои се во потрага по сеопфатен, оптимизиран хостинг на WordPress.

Планот вклучува хостирање на виртуелни приватни сервери со 30 GB складирање на SSD, PHP 5.5 со OpCache и опционален HHVM, автоматска инсталација на WordPress и основни надградби. Една од главните бакшиш на овој план е дека ќе добиете поддршка од 24 / 7 WordPress од DreamHost експерти преку разговор во живо, Твитер или е-пошта на било која тема на WordPress или приклучоци.

Виртуелни приватни сервери

Почнувајќи од $ 15 месечно, оваа опција е идеална за бизниси, сајтови за е-трговија, дизајнери и развивачи кои бараат моќна, брза и стабилна опција за стартување на веб-страници и веб-апликации кои добиваат значителен износ на сообраќај. Виртуелните приватни сервери за хостирање на DreamHost се во четири различни големини. Сите нудат неограничен пропусен опсег, неограничени домени, IPv6, 24 / 7 мрежна поддршка и 100 проценти за мрежно време.

4 избори во DreamHost VPS - цена започнува од $ 15 / mo и оди до 120 / mo за 8 GB RAM и 240 GB SSD меморија.
4 избори во DreamHost VPS - цена започнува од $ 15 / mo и оди до 120 / mo за 8 GB RAM и 240 GB SSD меморија.

посветен сервери

Сите посветени сервери на DreamHost се фалат до 1 TB за чување на сите ваши датотеки, серверски процесорски процесори, целосен пристап до root, повеќејадрени процесори, автоматски управувани бекап, неограничен пропусен опсег и неограничена поддршка за 24 / 7. За $ 169 месечно, ќе добиете 4 GB RAM меморија; за $ 209 месечно, ќе добиете 8 GB RAM меморија; и за $ 249 месечно, ќе добиете 16 GB RAM меморија. Сите посветен сервер хостинг планови се фактурирани месечно, така што нема постојана посветеност.

Специјален попуст за DreamHost: WHSR25

DreamHost попуст - $ 7.87 / mo за прв договор
Користете промо код: WHSR25 за активирање земете го 25 од вашата прва сметка.

За да го активирате овој специјален попуст, кликнете тука (линкот се отвора во нов прозорец).


(Треба да кликнете на ова копче за да го активирате нашиот специјален попуст.)

DreamHost vs Други хостинг компании

Како DreamHost застанува со другите -

Хостинг услугиDreamHostМала портокаловаInMotion хостингA2 ХостингSiteground
План во прегледМуабет со хостингсреден планнаТурбоGrowBig
Солидна држава диск (SSD)?ДаНеДаДаНе
Скенирање на автоматско малверДаНеНеНеНе
Addon доменнеограниченнеограниченнеограниченнеограниченнеограничен
CDNСлободен, Облак FlareНеНеСлободен, Облак FlareСлободен, Облак Flare
Целосно судење за поврат97 денови90 денови90 денови30 денови45 денови
Регистрирај Цена *7.87 $ / месечно8.33 $ / месечно7.49 $ / месечно9.31 $ / месечно7.95 $ / месечно
Дознај повеќеАСО ПрегледInMotion ReviewПреглед на A2HostingSiteGround преглед

Што го прави DreamHost различно?

Има неколку работи што ги сакам за DreamHost - што го направи DreamHost различно од другите.

100% uptime гаранција

Има две работи што ми се допаѓаат

Ако копате во TOS-от на DreamHost, ќе најдете нешто што вообичаено не го гледате кај повеќето други даватели на хостинг - 100% гаранција за време, напишана на едноставен, кристално чист англиски јазик. Нема дополнителни правила во мал текст, без десетина случаи ако-за други случаи на гаранција.

Гарантирано Uptime

  1. DreamHost гарантира 100% uptime (ова значи пари!). Неуспехот да се обезбеди 100% uptime ќе резултира со надомест на клиент во согласност со упатствата утврдени овде.
  2. Клиентот има право на компензација ако веб-страницата, базата на податоци, е-поштата, FTP, SSH или веб-пораката на корисникот станат неупотребливи како резултат на неуспех (а) во системите „DreamHost“ од други причини, освен претходно објавени закажани грешки за одржување, кодирање или конфигурирање од страна на Клиент
  3. Клиентот ќе добие кредит од DreamHost еднаков на тековната цена на хостинг на клиентот за 1 (еден) ден на услугата за секој 1 (еден) час (или дел од нив) на прекин на услугата, до максимум 10% од следниот припејд хостинг на клиентот надомест за обнова.
  4. ...

Денови на 97 целосна суспензија за враќање на средствата

DreamHost има најдолг период на целосна суспензија што некогаш сум го видел. Компанијата за хостинг е толку уверена дека корисниците ќе ја сакаат својата хостинг услуга, која ако откажете во првите 97 денови, компанијата ќе ги надомести вашите пари во целост (надоместоци за регистрација на домен).

SSD хостинг

SSD хостинг = побрзи барањето на базата на податоци и побрзо кеширање во целина.

Корисничко искуство на DreamHost

Сега овде доаѓа најважниот дел од нашиот DreamHost Review - Дали DreamHost е добар за вас? За да одговориме на прашањето, работиме со Корисник на DreamHost, Тејлор Марсден од Нашиот мини живот (страницата е сега недостапна, бараме нов преглед на корисници кој е домаќин на „Сон домаќин“), за да го споделиме нејзиното искуство со нас. Следниве делови (за добрите и лошите страни и во крајна линија) се целосно напишани од Тејлор. Го најдов Тејлор преку популарна работна табла за блогери (воопшто не е поврзана со DreamHost) и потврдија дека нејзината страница во моментов е хостирана со DreamHost.

Тука оди Тејлор.

Брза приказна за позадина

Тејлор

Јас ќе бидам однапред: не знам TON за веб хостинг. Значи, кога дојде време да се избере домаќин провајдер за мојот WordPress патување блог, јас се сврте кон Google за помош. Многу луѓе на интернет зборуваа за DreamHost како одлична опција, а по читањето за инсталирањето на еден клик за WP, бев продаден на она што изгледаше како супер едноставен начин за пренос на сите податоци од мојот поранешен бесплатен блог.

Позитивни: Едноставна, разумна цена, голема поддршка

Јас го купив најевтиниот пакет што го понудивте ($ 15 долари месечно), минав низ лесната хостинг инсталација за WordPress со само неколку кликања, а пет месеци подоцна сè уште се чувствувам многу задоволен од изборот. Што ми се допаѓа најмногу за DreamHost? Сумирано во три збора - едноставна, цена и корисна.

Како писател, а не технички, ми треба нешто што не е премногу комплицирано. Сакам да бидам способен брзо да креирам и да ги разберам работите само ако треба да направат какви било промени во мојот профил. DH ги исполнува сите овие барања (и од првиот ден од користењето на нивните услуги).

По проверка на интернет, сфатив прилично брзо дека цените на DreamHost е најразумно за она што е понудено. Додека други провајдери наплаќаат $ 20 и погоре за најосновните хостинг пакети, DH нуди еден на околу $ 15 месечно - одлично за луѓе кои не треба нешто премногу фенси и се во буџетот.

Конечно, сакам корисни услуги на клиентите! Нема ништо полошо отколку да се соочите со некој проблем, а потоа вечно чекајте некој да ви се врати за тоа како да го поправите. Секој пат кога наидов на проблем и му беше потребна помош, тимот за услуги на клиенти на DreamHost ми се враќаше со решение за само неколку часа. Плус, членовите на тимот со кои разговаравме, се љубезни во сите нивни кореспонденции и се појасни во нивните објаснувања. Победа!

Конс: Нема попуст за повторувачки купувач, збунувачки табла

Но, се разбира, DreamHost не е сосема совршен. Јас дефинитивно се сомневам во тоа како контролната табла е поставена (малку збунувачки за просечниот корисник и искрено само директно до грдо). Другата коска што треба да ја изберам со нив е цените на повеќе хостинг пакети. Отидов да биде домаќин на друг мој домен со нив пред некој ден и немаше попуст да се најде. Не обидувајќи се да звучи како вкупна евтина скија тука, но не треба ли лојални клиенти да добијат договор?

Крајна линија

На скала од 1-5 им дадов на овие момчиња 4. Тие не се добра услуга за хостирање, но сѐ уште не сум пронајден кој е достоен за целосно ѕвездени прегледи.

Крајна линија: ако сте блогер на WordPress кој бара лесен оператор кој е евтин и нуди квалитетна услуга за корисници - DreamHost е вашата најдобра залог.


(Треба да кликнете на ова копче за да го активирате нашиот специјален попуст.)

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.