BulwarkHost Review

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: април 21, 2020
BulwarkHost
План за преглед: Стартер
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Април 21, 2020
Резиме
Доверливи, великодушни распределби на ресурсите на серверот, кориснички пријателски платформи - BulwarkHost се препорачува за оние кои бараат буџет, лесен за користење хостинг услуга. Прочитајте за да дознаете повеќе за нашите резултати од тестот со веб-домаќин.

Основан во 2009, BulwarkHost започна како хостинг провајдер само за приватни клиенти. Компанијата отиде "мејнстрим" и ја отвори својата услуга за јавноста во февруари 2013. BulwarkHost се гордее со својата посветеност на одржување на квалитетот и задоволството на клиентите; компанијата обезбедува чист хостинг на SSD сервер, техничка поддршка на 24 / 7, гаранција за враќање на парите од 30-ден и бесплатни услуги за миграција на веб-страници.

Посебно ажурирање (февруари 2017):

BulwarkHost прави еднонеделната годишнина за продажба. Добијте огромен попуст користејќи ги следниве промо кодови:

  • H2017 - 50% исклучи еднократно на кој било заеднички / претпријатие хостинг план, било кој период на фактурирање.
  • BH2017R - 35% повторувачки попуст на кој било дели / препродавач / претпријатие план, било кој период на фактурирање.

Планови за хостинг на BulwarkHost

BulwarkHost нуди три различни типови на хостинг услуги, имено Муабет, препродавач и претпријатија хостинг; секоја хостинг категорија доаѓа во повеќе планови.

Сите овие планови доаѓаат со автоматски дневни резервни копии (што е голем плус IMO), капацитет на неограничени поддомени, домени на додатоци и MySQL бази на податоци; плус сите вообичаени апликации и функции на серверот - LiteSpeed ​​Web Server, CloudLinux OS, MariaDB, cPanel, Softaculous Installer, PHP Version Selector, phpMyAdmin, CloudFlare Integration итн. Следниве се некои брзи детали за можностите за секој план.

Муабет со хостинг

BulwarkHost нуди четири заеднички хостинг планови за исполнување на различни потреби: Платниот план, План за почетници, Основниот план и Напредниот план.

Муабет со хостингЛајтСтартерОсновниНапредно
Чист SSD чување3 GB5 GB10 GB15 GB
Месечен пренос на податоци150 GB250 GB500 GB750 GB
Пристап на Core процесорот1 Целосно јадро
Автоматски дневни резервни копииДа
Месечна цена4.75 $ / месечно6.50 $ / месечно11.50 $ / месечно14.75 $ / месечно
Годишна цена (15% off)4.04 $ / месечно5.53 $ / месечно9.78 $ / месечно12.54 $ / месечно
Биенале Цена (20% off)3.80 $ / месечно5.20 $ / месечно9.20 $ / месечно11.80 $ / месечно
Триенална цена (25% off)3.56 $ / месечно4.88 $ / месечно8.63 $ / месечно11.06 $ / месечно

Препродавач Хостинг

Четири Reseller планови се нудат на BulwarkHost; основните карактеристики се прикажани во табелата подолу.

Препродавач ХостингЛајтСтартерОсновниНапредно
Чист SSD чување15 GB30 GB60 GB100 GB
Месечен пренос на податоци450 GB900 GB1800 GB3000 GB
cPanel сметки153060неограничен
Пристап на Core процесорот1 Целосно јадро
Автоматски дневни резервни копииДа
Месечна цена15 $ / месечно25 $ / месечно45 $ / месечно65 $ / месечно
Годишна цена12.75 $ / месечно21.25 $ / месечно38.25 $ / месечно55.25 $ / месечно
Биенале Цена (20% off)12.00 $ / месечно20.00 $ / месечно36.00 $ / месечно52.00 $ / месечно
Триенална цена (25% off)11.25 $ / месечно18.75 $ / месечно33.75 $ / месечно48.75 $ / месечно

Претпријатие хостинг

BulwarkHost, исто така, нуди претпријатие хостинг, што во основа може да се опише како помоќна верзија на дели хостинг. Додека серверот сеуште е споделен помеѓу сметки, има помалку сметки по сервер - Оттука повеќе CPU ресурси наменети за секоја сметка.

Претпријатие хостингЛајтСтартерОсновниНапредно
Чист SSD чување5 GB10 GB15 GB20 GB
Месечен пренос на податоци300 GB600 GB900 GB1200 GB
cPanel сметки153060неограничен
Пристап на Core процесорот2 целосни јадра
Автоматски дневни резервни копииДа
Месечна цена24 $ / месечно36 $ / месечно54 $ / месечно70 $ / месечно
Годишна цена (15% off)20.40 $ / месечно30.60 $ / месечно45.90 $ / месечно59.50 $ / месечно
Биенале Цена (20% off)19.20 $ / месечно28.80 $ / месечно43.20 $ / месечно56.00 $ / месечно
Триенална цена (25% off)18.00 $ / месечно27.00 $ / месечно40.50 $ / месечно52.50 $ / месечно

Специјални попусти од BulwarkHost

Благодарение на претставникот на BulwarkHost Кит П. - Имаме две промо кодови за нови клиенти на Bulwark Host. По попуст, хостинг планот со заеднички влог ќе започне на $ 4.46 / м, Реселер план R-Lite започнува во $ 7.40 / mo.

Код за купони: WHSR25
25% повторувачки попуст на било кој дели, препродавач, претпријатие хостинг план.

Код за купони: WHSR40
40% еднократен попуст на кој било споделен, препродавач, претпријатие хостинг план.

Моето искуство со BulwarkHost

За тестирање цел, јас се регистрираа на BulwarkHost дели хостинг во јануари 2016.

Мојот прв впечаток со BulwarkHost беше многу добар - процесот на регистрација беше многу мазен и лесен (во основа, тоа беше идиот доказ), персоналот за поддршка со кој се занимавав беше неверојатно професионален и одговорен, и го најдов нивниот систем за наплата да биде многу лесен за користење . BulwarkHost користи WHM Целосно решение за портал за наплата и управување, за кој верувам дека многу од вас би биле запознаени.

Клиентска област BulwarkHost, придвижувана од WHMCompleteSolution.
Клиентска област BulwarkHost, придвижувана од WHMCompleteSolution.

Работи што ги сакам за BulwarkHost

Сигурен Сервер / Сервисен квалитет гарантиран со SLA

Нема сомнение за тоа: BulwarkHost е стабилен и сигурен. Домаќинот на веб-страници има 9X% резултати за време на време, врз основа на моето следење (видете ја сликата подолу) - што е многу добро за буџет споделен веб-домаќин. Исто така, имајте предвид дека услугата за хостирање на Булварк е поддржана од Договор за ниво на услуга (SLA). Getе ви вратат пари ако ажурирањето на домаќинот падне под 99.9%.

BulwarkHost Uptime преглед

бедем - 201603
Бегство хостинг uptime за минатите 30 дена во март 2016. Местото за тестирање постигнало 99.87% во време на работа (не е толку добро).
BulwarkHost uptime резултати за изминатите 30 дена. Домаќинот треба да има постигнато 99.9% за изминатите 30 денови, бидејќи најголемиот прекин се должи на грешка на 403 (не е прекинување на серверот).
BulwarkHost uptime резултати за изминатите 30 дена. Домаќинот треба да има постигнато 99.9% за изминатите 30 денови, бидејќи најголемиот прекин се должи на грешка на 403 (не е прекинување на серверот) и планирано одржување.

Цитирајќи го претпоставката за измама SLA -

Тука во BulwarkHost, uptime е од најголема важност. Ние гарантираме дека сите наши услуги ќе имаат најмалку 99.9% uptime секој месец. Ако не сме во согласност со оваа гаранција во кој било даден месец, ние ќе кредитираме процент од месечните давачки за услуги на клиентот врз основа на следните нивоа:

  • 99.8% до <99.9% = 25% кредит
  • 99.7% до <99.8% = 50% кредит
  • 99.6% до <99.7% = 50% кредит
  • ? 99.5% до <99.6% = 100% кредит

Прекрасна распределба на ресурсите на серверот

Како што споменав во мојот изберете водич за домаќин - складирањето на серверот и капацитетот за пренос на податоци не се главните фактори што треба да ги разгледате во денешно време (повеќето домаќини ја нудат истата работа и ќе го достигнете лимитот на ресурсите на серверот пред да ги погодите лимитите за складирање / ширина на опсег). Наместо тоа, внимавајте на ограничувањето на ресурсите на серверот на домаќинот.

Ако копате во ToS на BulwarkHost, ќе забележите дека веб-домаќинот е многу дарежлив со своите ресурси на серверот - споделените корисници за хостинг добиваат пристап до 1 целото јадро на процесорот, 1 GB физичка меморија и процеси на влез 20. Исто така, BulwarkHost им овозможува на корисниците да користат до 25% системски ресурси до 300 секунди. Искрено, ова е премногу добро за услугата за хостинг што чини околу $ 5 / месечно.

Разговарав со еден претставник на BulwarkHost и ми објасни -

„Ние внимателно ја следиме употребата на ресурси на секој сервер и осигуруваме дека нема сервери се преоптоварени; всушност повеќето од нашите сервери имаат околу 60 проценти искористување на ресурсите, освен ако работат резервни копии - оваа бројка достигнува 80 проценти. ”

Важно е да знаете

  • Постои додаток за сообраќај Имајте на ум дека сите BulwarkHost хостинг сметки доаѓаат со предодредено количество на сообраќај додаток (пропусен опсег). Ако го надминете овој додаток, вашата сметка со BulwarkHost ќе биде привремено прекината.
  • Ограничени хостинг локации BulwarkHost се изведува од два центри за податоци. Еден од овие центри за податоци е во Лос Анџелес, Калифорнија, додека другиот се наоѓа во Бафало, Њујорк. Сепак, компанијата повеќе не нуди хостинг од локацијата на Бафало поради проблем со нивниот снабдувач на нагорнина. Компанијата има планови да се прошири на друга локација (непозната) во втората половина на 2016. За повеќе информации, не заборавајте да проверете овде.
  • Само два типа хостинг. BulwarkHost во моментов нуди само два вида на хостинг: заеднички хостинг и препродавач на хостинг. Додека можете да користите препродавач на сметка како VPS хостинг, нема други надградби на располагање. Ако сакате да се префрлите на посветен хостинг, ќе треба да се префрлите на друга хостинг компанија.

Конечната пресуда - дали BulwarkHost е "Да"?

Големи хостинг ресурси нудат, ултра мазни регистрација процес, лесен за користење платформи, плус понатамошно читање на веб хостинг форуми покажува дека веб-домаќин има солидна репутација во поддршка на клиентите - Сè на сè, мислам дека BulwarkHost е одлична опција за newbies. Додека недостатокот на посветен хостинг понуда е одбивање за некои, јас би рекол BulwarkHost е вистинскиот за повеќето newbies и мали бизнис сајтови таму.

Споредете го BulwarkHost со другите

Можете да ги користите нашите алатка за споредба на веб хостинг да се спореди BulwarkHost со другите веб-домаќини. Ако сакате брза споредба, проверете го подолу:

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.