Преглед на Хостинг на B3

Ревидирани од: Џери Лоу. .
  • Преглед Ажуриран: Окт 11, 2018
Хостинг на B3
План за преглед: B3 Стартер
Ревидирани од:
Рејтинг:
Прегледано ажурирано: Октомври 11, 2018
Резиме
B3 го смени својот бизнис фокус и повеќе не нуди самостојни хостинг услуги. Тековниот фокус на компанијата - B3 Platform - е градител на сајтови, кој ви овозможува лесно да креирате и одржувате веб-страници.

Важно ажурирање

B3 повеќе не нуди самостојни хостинг услуги во ова време на пишување. Корисниците кои бараат прифатлива хостинг услуга се препорачува да се провери A2 Хостинг, InMotion хостинг, Hostgator, и Веб-домаќин на лице.


Ова е преглед без преглед на хостинг. Јас не сум клиент на веб-страница на B3, овој преглед е напишан само врз основа на истражување однадвор - вклучително и тестирање на поддршка за поддршка на компанијата за разговор и интервјуирање на некои вработени преку е-пошта. Пејзажот за решенија за веб хостинг продолжува да се развива со нови понуди, нивоа на услуги и, се разбира, даватели на услуги. Еден од најновите играчи што ќе се приклучат на играта е веб-страницата B3, Кипар со седиште во Кипар, кој само се регистрираше домен, регистриран на јануари 1, 2014.

За B3 веб-страница Хостинг

B3 веб-страница (https://b3website.com/) е дел од Beyond 3000 Ltd, компанија основана од Хари Антониадес во септември, 2006.

Надвор од 3000 го премести своето седиште во Кипар во 2008 и продолжи со солиден раст во текот на изминатите неколку години што доведе до отворање единствен систем за управување со содржини "B3 CMS", а да не зборуваме за веб хостинг компанија, веб-страницата B3.

B3 обезбедува веб хостинг услуги низ Кипар, САД и Обединетото Кралство и, како што тврди нашиот соговорник, е една од најбрзо растечките компании во Кипар. Освен нејзините тврдења за примерен сервис и поддршка на купувачи, компанијата вложува гордост и посветеност на внимателно одржување на квалитетни сервери кои не се препродадени или преоптоварени - уникатна понуда во оваа арена.

Бидејќи корените на B3 вклучуваат потекло на веб-развивачи, компанијата работи на освојување на предизвиците со кои се соочуваат нејзините сестрински организации, како што се бавните време на товарење поради преоптоварените сервери. Компанијата признава дека не секој е технолошки гуру и дека многу потенцијални клиенти имаат ограничено работно познавање на веб хостинг. Наместо да го искористат тоа, веб-страницата на B3 го олеснува правото хостинг решение лесно преку директност и јасни планови и карактеристики. На пример, давателот поддржува клиенти кои користат WordPress преку WordPress хостинг услуги - многу лесно разбирливи за секое ниво на знаење.

Kyriacos, B3 Веб-страницата е многу нова, што го прави веб-домаќин подобро од останатите?

Kyriacos Constantinou
Kyriacos Constantinou

Пред многу време, пред да одлучиме да им ги понудиме нашите услуги на светот, само сакавме да креираме мали веб-сајтови за себе и за различни клиенти и затоа купувавме хостинг од разни "најдобри" хостинг компании.

Нема пренатрупани сервери

На почетокот, сè беше одлично. Меѓутоа, на долг рок се соочувавме со различни проблеми што ние не можевме ниту да ги решиме ниту со поддршка. Едно од главните проблеми беше тоа, веб-сајтовите понекогаш беа премногу бавни. Најдовме многу причини за ова прашање, иако главната беше дека серверите на кои бевме хостирани беа силно натоварени со веб-страници.

Се сменивме во многу хостинг компании за да го пронајдеме оној кој ќе ги задоволи нашите потреби. Понекогаш, имавме купувања хостирани во друга земја која немаше разговор во живо и обезбеди само телефонска линија која беше премногу скапа за да се јавите за прашања во врска со хостинг.

Затоа решивме да купиме посветен сервер за да можеме да бидеме задоволни со брзината и да го изградиме серверот од нула. Откако бевме подготвени, многу клиенти во Кипар ги преместија своите веб-страници на нашиот сервер поради фактот дека беше многу побрзо и таму бевме таму за да ги поддржиме веднаш.

Брзина и поддршка

Забележавме дека многу клиенти се задоволни со брзината и поддршката на webhosting. Бидејќи во минатото имавме лоши искуства како веб програмери, зедовме огромно внимание за преоптоварување на серверот. Ние се грижиме и за квалитетот и за квантитетот на клиентите, затоа балансиравме сè за да имаме сервери со статиите.

Кога одлучивме да го преземеме B3 онлајн глобално, сакавме да направиме веб-сајт кој беше едноставен и брз. Нашиот тим провери многу веб-страници на најголемите конкуренти и забележавме дека на пазарот има некои големи гиганти. Сепак, пазарот е огромен и можеме да ги обезбедиме истите или уште подобри услуги како што растеме. Нашата цел е да обезбедиме стабилни брзи webhosting планови со пријателска поддршка. Во прилог на ова, ние секогаш ќе размислиме колку веб-страници се на секој сервер и ги одржуваат серверите стабилни на долг рок.

Бидејќи ние сме директно вклучени со луѓе со ограничен број на знаења за веб хостинг, како што бевме на почетокот, правиме се од себе за да обезбедиме веб-страница која е едноставна и директна. Покрај тоа, ние обезбедуваме брз инстант поставување и поддршка за луѓето кои користат хостинг на WordPress за да го креираат својот блог или веб-страница.

Нашиот тим секогаш бара начини да се направат работите поедноставни и да останат блиску до еволуцијата на технологијата за давање нови услуги за да се задоволат сите што ги купуваат

B3 веб хостинг планови

Со оглед на неговата новина, B3 нуди само дели хостинг услуги во овој момент, но има и планови за започнување на облак-базирани хостинг услуги во блиска иднина. Скалабилната услуга доаѓа во четири различни опции, со цените кои се движат од € 2.99 до € 19.99 месечно.

B3 стартер планот започнува во € 2.99 месечно. Таа вклучува на домен, 50-мејл сметки, месечен простор за складирање на 5 GB и една FTP-сметка.

Следниот план, B3 Pro, ги зема цените до € 5.99 месечно со неограничени домени, месечно складирање, FTP сметки, сметки за е-пошта. Највисокото ниво на услуги, B3 Premium и B3 Premium Pro, вклучуваат неограничено сè плус бесплатна IP адреса за цените на само € 9.99 и € 19.99 месечно.

Цените се зависни од тригодишната посветеност и ги вклучуваат Линукс серверите базирани на Обединетото Кралство кои поддржуваат различни јазици и функции, вклучувајќи Apache, PHP, MySQL и многу повеќе. Сите планови се потпираат на целосно излишна мрежа на B3 со сервери од претпријатие-ниво со повеќе Quad Core процесори.

Иако B3 не управува со свој центар за податоци, компанијата соработува со центри за податоци "RedStation", лоцирани во Обединетото Кралство. Серверите B имаат Dual Core 2.93Ghz (I3-530) процесор, 16GB DDR3 ECC меморија и неопределен 100Mbps порта / 100Mbps, гарантиран.

Регистрација на домен и SSL сертификација

Во прилог на хостинг, B3 нуди SSL и меѓународни (и изберете земја-базирани) услуги за регистрација на домен.

SSL сертификат

Постојат три пакети достапни за SSL услугата - Единствен домен, повеќедомен и диви картички - цена на € 29.99, € 79.99 и € 99.99 годишно (види слика за референца).

b3 SSL

Регистрација на домен

Цените варираат во зависност од тоа дали станува збор за нов домен, пренос или обновување, како и проширување на доменот. На пример, .com домените започнуваат од $ 10.50 годишно, додека .net домените почнуваат од $ 9 годишно. Домените од Обединетото Кралство се достапни, забележани, како што се .ru, .au, .nz и други избрани екстензии во земјата

ДоменРегистрирај сеПреносОбновувањеДоменРегистрирај сеПреносОбновување
. Со€ 7.49€ 7.49€ 7.49. Јас€ 4.99€ 4.99€ 4.99
. Нет€ 6.39€ 6.39€ 6.39Xxx.€ 69.99€ 69.99€ 69.99
. Биз€ 3.99€ 3.99€ 3.99.pw€ 4.99€ 4.99€ 4.99
. Организации€ 4.99€ 4.99€ 4.99.com.co€ 9.99€ 9.99€ 9.99
. Во€ 3.99€ 3.99€ 3.99. Азија,€ 6.00€ 6.00€ 6.00
.co.uk€ 4.99€ 4.99€ 4.99.firm.in€ 8.00€ 8.00€ 8.00
.me.uk€ 5.99€ 5.99€ 5.99.gen.in€ 8.00€ 8.00€ 8.00
.uk.com€ 29.99€ 29.99€ 29.99.cn.com€ 30.00€ 30.00€ 30.00
.sx€ 12.99€ 12.99€ 12.99.net.nz€ 18.00€ 18.00€ 18.00
.pw€ 4.99€ 4.99€ 4.99.co.nz€ 18.00€ 18.00€ 18.00

Моја пресуда на веб-страницата B3

За да биде целосно искрен, тешко е да се оцени веб-страницата на B3 во една или друга насока, со оглед на нејзината новина - сè уште нема доволно коментари на интернет, а веб-страницата сè уште не ги специфицира условите за користење или политиката за приватност. Јас лично не поседувам веб-страница на B3, но сум заинтересиран да видам како оваа организација напредува во текот на следната година.

B3 CMS платформа

Тоа, рече, цената на овој хостинг провајдер е неверојатно разумна и вклучува тони карактеристики кои ние обично не ги гледаме вклучени во други хостинг компании со седиште во САД. На пример, корисниците на B3 имаат пристап до Installatron, специјална алатка за инсталирање со еден клик. Дополнително, хостирањето е овозможено BoxTrapper. Матичната компанија, B3 Beyond 3000 Ltd, работи на различни веб-проекти, вклучувајќи ја и развивањето на новата B3 CMS платформа и услугите за широка SMS. Оваа широчина обезбедува можности за раст на компанијата, како и солидна основа.

Систем за управување со содржини B3Platform - продажба на € 239.99 за животно време.
Систем за управување со содржини B3Platform - продажба на € 239.99 за животно време.

Зелениот хостинг

Имено, веб-страницата на B3 има зелени акредитиви - RedStation, снабдувач на центарот за податоци на компанијата, има некои од најдобрите достапни зелени ингеренции за своите центри и сервери, врз основа на ефикасност.

Дополнителна понуда во иднината

Компанијата сигурно има свои потпетици во земјата со солидна патека напред. Во текот на следната година, планира да обезбеди директно купување на SSL сертификати. Покрај тоа, планира да понуди домен и хостинг купување директно од својата веб-страница на начин кој ќе им овозможи на клиентите веднаш да инсталираат "сопствен облак"; оваа функција ќе им овозможи на клиентите да користат телефонски апликации за да направат резервни копии на податоци и да пристапат од нивниот компјутер или телефон.

B3 има бројни други цели за наредната година, вклучувајќи ги и надежите за отворање на апликации за iPhone и Android, обезбедување телефонска поддршка (во моментов нуди 24 / 7 разговор во живо преку својата веб-страница), и долгорочно да го завршат CMS за да понудат веб развивачите на пазарот со пристап до API и шаблони на B3. Компанијата, исто така, има планови да инвестира во материјали со кои се соочува клиентот, вклучувајќи билтен, информативни видеа и чекор по чекор наставни документи.

Заврши

На крајот на денот, ми се допаѓа овој хостинг провајдер, но тоа е многу ново и тешко е да се процени квалитетот на реалните услуги поради достапноста на информациите. Со солидни цели и подобрувања во процесот, B3 има одличен пат напред и траекторија - се надевам дека во блиска иднина, можам да ви дадам поконкретна препорака.

Во меѓувреме, ако некој има информации за B3, тие можат да споделат - особено во начинот на директно искуство, ве молиме да го споделите!

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.