WHSR Слободен икони

Последна промена на 29 Август 2018

Слободен иконски пакет од WHSR - слободна скица


Слободен скица, палка на икони за раце

Овој премиум икона пакет (објавен во јуни 2015) вклучува голем број на предмети за општа употреба во блогови, како и сите главни социјални медиуми мрежи.

Социјални медиуми мрежи и веб-услуги

Twitter, Facebook, Pinterest, LinkedIn, Tumblr, Google+, YouTube, Dribble, Digg, Reddit, RSS, Blogger.com, WordPress.com, SquareSpace.com, MySpace.com, Evernote, Github, Slash dot, Feedburner и Vimeo.

Вообичаени теми во блогирањето Тема:

Е-пошта, Компјутерски глушец, Монитор, Лаптоп, Mac книга, Тастатура, Приклучок, Хард диск, Wifi, Сервер, Напојувачки кабел, Конфигурација на веб-страница, Молив, Слушалки, Сијалица, Throphy, аларм, листа за проверка, идентификација на профил, контрола на јачина на звук, Polaroid фотографии, кружна шема и компас.

Спецификации за икони

 • Формат на датотека: .png, .svg, .psd
 • лиценца: Наведи извор-NoDerivs 3.0 Недозволено
 • Големина на преземање: 3.5 MB
 • Број на икони: 50
 • Датум на издавање: Јуни 16, 2015
 • Дизајнер: Никола Б.
 • Објавено од: Веб Хостинг тајна Откриени (WHSR)

Преземи слободен скица за икони

За да започнете со преземање, кликнете овде.


Релевантни ресурси и читања

Дизајнирање на нов веб-сајт? Еве неколку корисни статии и водич за вас.


Преземете повеќе бесплатни оригинални икони

Вашата поддршка е важна за нас. Ве молиме споделете и поврзете се на нашата страница со икони ако ви се допаѓа нашата работа. Ти благодарам многу!

Векторски икони за шопинг торба

32 Икони за моно-боја во куфери

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе помош во развојот на веб-сајтови Дефинитивниот HTML водич за веб творец Како да го преместите вашиот веб-сајт на друг веб-домаќин Топ 10 Хостинг услуги за различни веб-сајтови во споредба Слободен ...

36 Алерген-слободен козметика и храна икони

 • Слободни икони
 • Ажуриран мај 27, 2016
 • Од Џери Лоу

Икони за пазарна линија: 42 икони за сајтови за е-трговија

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе Помош за развој на веб-страница 3 лесни начини да направите веб-страница HTML-водич за почетници 15 бесплатен хостинг на веб-страница за да размислат која е разликата помеѓу име на домен и веб ч…

FreeVector.net Ексклузивно сет: Безбедност икони

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе Помош во развој на вебсајт Креирај веб-сајт во 3 лесни начини Бесплатна алатка за споредба на веб хостинг услуги Колку чини да се изгради веб-страница Листа на страшни веб-сајтови примери сте ...

Vecteezy графички дизајн икони - 36 минималистички икони

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 07, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе помош во развојот на веб-сајтови 3 лесни начини за креирање на веб-страница Бесплатна алатка за споредба на веб-хостинг услуги Како да започнете блог за помалку од еден час Колку веб-страница ве чини Ли ...

Стан икона пакет - Блогирање тема, септември 2014

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе помош во развој на вебсајт Бесплатна алатка за споредба на веб хостинг услуги Колку треба да ве чини веб-страница Листа на прекрасни веб-безбедни фонтови за веб-дизајнери Мапа на градители за мал бизнис ...

Vecteezy транспортни икони - 70 стан дизајнирани икони

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 07, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе помош во развој на веб-сајтови 3 лесни начини за креирање на веб-страница Бесплатна алатка за споредба на веб-хостинг услуги Како да започнете блог за помалку од еден час Колку треба да чини веб-сајт ...

Пакет икона пакет (јануари 2014)

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе Помош во развој на веб страници WordPress наспроти DIY градители на вебсајт: Кој треба да го користите? Како да го најде вистинскиот лажат за вашиот блог Слободен веб хостинг споредба алатка Како хостинг веб-сајт w ...
X'mas икони

X'mas 2013: Прекрасни Божиќни икони

 • Слободни икони
 • Ажурирано март 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќе помош за развој на веб-страница Колку треба да ве чини веб-страницата Бесплатна алатка за споредба на услугите за веб-хостинг Како да инсталирате SSL сертификат? Изведувачи на страници за мали бизниси и почетници…
Бесплатни рамни икони за социјални медиуми - плоштад

Плоштад: 30 рамен дизајн икони за социјални медиуми

 • Слободни икони
 • Ажуриран мај 15, 2014
 • Од Џери Лоу
Sketchy - рака цртеж социјални медиуми икона колекции

Скртов: рачна скица за социјални медиуми икони

 • Слободни икони
 • Ажурирано Јан 14, 2015
 • Од Џери Лоу
Лист - Рам Дизајн Социјални медиумски икони

Лист: Рамен Дизајн Социјални медиумски икони

 • Слободни икони
 • Ажуриран мај 15, 2014
 • Од Џери Лоу