Кодекс на забава на GreenGeeks

Член напишан од:
  • Забава
  • Ажурирано: Март 11, 2020
Почетната страница на GreenGeeks

Код за купони: 10 ГОДИНИ

За оние кои се регистрираат за прв пат во GreenGeeks, користете го овој купонски код за да заштедите до 70% на споделениот хостинг (кликнете тука за да нарачате).

Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница.

Детали за попуст и повеќе купони од GreenGeeks

Како да ги користите популарните купони од GreenGeeks?

Купонот „10YEARSGREEN“ на GreenGeeks обично се додава автоматски во вашата кошничка за време на исплата, па нема ништо што треба да направите. Исто така, домаќинот има процес на исплата на правец напред - вашата нарачка треба да биде готова за помалку од 15 минути. Само кликнете овде за да ја посетите GreenGeeks на Интернетизберете го саканиот план и купонот треба да се примени во вашата кошничка под „Информации за пакет“ (види слика).

Страница за нарачки GreenGeeks - исход
Пром-кодот „10YEARSGREEN“ беше додаден автоматски кога го тестирав процесот на нарачки за GreenGeeks.


Најчесто поставувани прашања Код на купони за GreenGeeks

Дали GreenGeeks нуди бесплатен пробен период?

Да во извесна смисла - GreenGeeks обезбедува бесплатен пробен период. Компанијата за хостинг доаѓа со 30-дневна гаранција за враќање на парите - ова значи дека можете да побарате поврат ако не сте задоволни со нив. Сепак, ќе треба да ги доставите информациите за вашата кредитна картичка и да извршите исплата кога ќе нарачате.

Како да направам плаќање во GreenGeeks?

GreenGeeks прифаќа плаќање од сите главни даватели на кредитни картички (Visa, Master, American Express, Discover) и PayPal. За да платите со PayPal, треба да кликнете на „види повеќе опции за плаќање“ за време на исплата.

Дали е GreenGeeks хостинг за околината?

Да, GreenGeeks тврди дека нуди „300% хостинг на зелена веб-страница, поддржана од обновлива енергија“. Ова значи дека тие купуваат три пати повеќе од износот на сертификати за обновлива енергија отколку што се користат од услугите што ги даваат.

Компанијата е овластена за фондација за заштита на животната средина во Бонневил (БЕФ).

Какви решенија за хостирање обезбедуваат GreenGeeks?

GreenGeeks нуди споделени услуги за хостирање во три пакети - Ecosite Starter, Ecosite Pro и Ecosite Premium. Тие не ги промовираат Ecosite Pro и Premium на нивната почетна страница - единствената страница што можете да дознаете повеќе за двата планови е овде.

Дали се препорачува GreenGeeks?

Во принцип, мислиме дека GreenGeeks е пристоен избор за малите бизниси и личните блогери. Како геј татко кој сè уште се надева дека ќе ја има Земјата околу моите деца (и се надевам, внуци), ја ценам еко-пријателството. Тие се многу прифатливи (зачленување со 2.95 $ / месечно) и одлично се одликуваат во нашиот тест за брзина на нашиот сервер.

Можете да дознаете повеќе за GreenGeeks во нашиот преглед овде.

Какви планови за наплата нудат GreenGeeks?

Можете да се претплатите на GreenGeeks на месечни, годишни, двогодишни или тригодишни планови. Бидете претпазливи дека кодот за попуст на GreenGeeks е еднократен купон кој важи само за првата фактура. Долготрајната претплата за хостирање заштедува најмногу пари со попуст купон.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.