Кодови за купони GlowHost

Член напишан од:
  • Забава
  • Ажурирано: Март 12, 2020

Код за купони: WHSR30

За оние што купуваат за прв пат во GlowHost, користете го овој попуст код за да добиете 30% попуст на плановите за веб хостинг на GlowHost (кликнете тука за да нарачате).

Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница.

Детали за попуст и повеќе купони за GlowHost

Како да ги користите популарните купони GlowHost?

Кодовите за забава GlowHost се користат за време на вашиот процес на наплата. Процесот е многу исправен. Прво копирајте го купонскиот код „WHSR30“ и посетете го GlowHost. Willе дојдете до страницата со резиме што доаѓа со линијата „Имајте промо код“ во чекор # 2 (видете ја сликата). Кликнете на врската и залепете го купонскиот код во полето за внесување текст.

Кликнете на "Дали имате промо-код?" за да го вметнете вашиот промо-код.


Најчесто поставувани прашања Кодови за клипони GlowHost

Дали GlowHost нуди бесплатен пробен период?

Во извесна смисла - да. Youе треба да ги доставите информациите за вашата кредитна картичка и да извршите исплата кога ќе нарачате. Но, компанијата нуди целосна гаранција за наплата - ако не сте задоволни со вашиот GlowHost, можете да ја откажете вашата сметка и да побарате целосна наплата во првите 91 дена.

Како да направам плаќање во GlowHost?

GlowHost прифаќа плаќање од сите најголеми даватели на кредитни картички (Visa, Master, American Express, Discover), PayPal и Bitcoin.

Може ли да платам GlowHost користејќи PayPal?

Да. GlowHost прифаќа PayPal - дури и ако вашата сметка за PayPal е непроверена. Willе ви биде дадена опцијата да го изберете вашиот најпосакуван начин на плаќање за време на исплата.

Дали е домаќин на GlowHost пријателска за животната средина?

Да, GlowHost е партнер за зелена моќ овластен ЕПА во САД, може да го видите нивниот сертификат за партнерство со ЕПА овде.

Какви решенија за хостирање нуди GlowHost?

GlowHost нуди целосен опсег на веб хостинг - од едноставна заедничка хостинг до моќен посветен сервер. Компанијата исто така обезбедува и други релевантни услуги и производи, вклучително и SSL сертификати, поправки на пробивање на веб-страници и услуги за регистрација на домен.

Какви планови за наплата нуди GlowHost?

Постојат шест различни планови за наплата во GlowHost - 1 месец, 3 месеци, 6 месеци, 1 година и 2 години.

Забележете дека купонот GlowHost е еднократен купон кој важи само за првата фактура. Долгорочните договори за хостирање заштедуваат најмногу пари со попуст купонот за GlowHost.

Каде се наоѓа GlowHost?

GlowHost.com, Inc. е компанија со седиште во САД. Компанијата за хостирање првично е основана во Крессет Бате, Колорадо од Мет Лундстром во 2002 г.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.