Веб алатки

Преглед на CyberGhost

 • Веб алатки
 • Ажуриран мај 22, 2020
 • Од Тимоти Шим
CyberGhost Pro: Она што го сакам во врска со CyberGhost 1. Романија е надвор од надлежностите на јурисдикцијата од 14 очи, е една од најважните работи во давателот на услугата VPN. Нормално, се загрижуваме…

Како да пристапите до Темната мрежа: прелистување на темно веб, прелистувач на TOR и веб-страници

 • Веб алатки
 • Ажуриран мај 04, 2020
 • Од Тимоти Шим
Ажурирања: Проверено е факти и додаде 100+ .onion страници во списокот со темни веб-страници. Исто така, додаде скокачка реклама за промовирање на ExpressVPN (извини за прекинот, рекламите како ова ни помагаат да го платиме нашиот напис…

ExpressVPN преглед

 • Веб алатки
 • Ажурирано април 29, 2020
 • Од Тимоти Шим
ExpressVPN Pros 1-ExpressVPN нуди вистинска анонимност Една од првите работи што би сакала да истакнам за оваа компанија е тоа што е базирана на британските Девствени Острови (Британските Девствени Острови). Иако технички е ...

Најдобри VPN услуги за 2020 година: 10 Најпопуларни VPN-мрежи во споредба

 • Веб алатки
 • Ажурирано април 29, 2020
 • Од Тимоти Шим
Избирањето на апсолутно најдоброто од најдобрите не е лесна задача. Многу зависи од екстензивните тестови, но голем дел од него, исто така, зависи од вас - корисникот. Секој има различно ...

Преглед на TorGuard

 • Веб алатки
 • Ажурирано април 29, 2020
 • Од Тимоти Шим
TorGuard Pros 1-TorGuard е високо сигурна безбедност е еден од главните доживувања на VPN провајдер и TorGuard прави неверојатна работа за балансирање на корисничките потреби и безбедноста. Додека некои не можат ...

Преглед на сурфакс

 • Веб алатки
 • Ажурирано април 23, 2020
 • Од Тимоти Шим
Добри профили на 1. Без логирање Како што споменав порано, првото нешто што ме натера да се забележам на Surfshark беше базата BVI од која работи. Ова многу добро се однесува на политиката за негирање што компанијата…

7 алатки за стрес ја тестираат вашата веб-страница за тежок сообраќај

 • Веб алатки
 • Ажурирано април 21, 2020
 • Од Џери Лоу
Дури и повеќето почетници кај сопствениците на веб-страници во одреден момент или други ги тестираат нивните перформанси на веб-страницата. Сепак, повеќето од овие тестови обично се фокусираат на брзината на вчитување или на индексите на корисничко искуство. Но што…

70 + Handy Веб Генератори за Smart / Lazy Developers

 • Веб алатки
 • Ажурирано март 17, 2020
 • Од Џери Лоу
Еве листа на 70 рачно избраните, лесни за користење и слободни веб-генератори кои ќе заштедат многу време и енергија. Брза навигација - Видови на генератор: Ги групирав овие алатки во категорија 10 ...

Внимавајте на веродостојноста на страницата со обновување

 • Веб алатки
 • Ажурирано февруари 24, 2020
 • Од Тимоти Шим
Freshping, развивач на Freshworks, е многу едноставна алатка за набудување на веб-страница која започнува со фантастична бесплатна цена. Со многу кратко, ви овозможува автоматски да следи сет мрежи…

Преглед на NordVPN

 • Веб алатки
 • Ажурирано февруари 11, 2020
 • Од Тимоти Шим
Ажурирања февруари 2020 година: Промоција на роденденот на NordVPN NordVPN ја слави својата 8-годишнина и води специјална промоција. Корисниците што купуваат 3-годишен план NordVPN ќе добијат бесплатна претплата за претплата…

Практични веб-сајтови за безбедносни потреби: 6 работи мора да се направи за да се обезбеди вашиот веб-сајт

 • Веб алатки
 • Ажурирано февруари 10, 2020
 • Од Тимоти Шим
Со над една милијарда веб-сајтови на интернет денес, како сопственик на едно од тие сајтови, можеби мислите дека нема многу шанси дека сајбер-криминалот може да го насочи твоето. Сепак, пред да ...

6 парчиња софтвер за блогирање што можеби не сте слушнале

 • Веб алатки
 • Ажурирано Јан 20, 2020
 • Од Луана Спинетти
Блогосферата е преполна со повеќе или помалку софистицирани списанија, повеќе или помалку професионални и конкурентни, повеќе од помалку идентични во структурата и функционалноста. Ако се прашувате зошто се толку…

Кодирање за деца: програмирање на гребење

 • Веб алатки
 • Ажурирано декември 26, 2019
 • Од Тимоти Шим
Можеби концептот на програмирање за деца може да изгледа малку чудно за некои од нас. Јас би се погодил дека постарата генерација во најголем дел ќе се прашувате зошто на земјата децата треба да се кодираат ...

Име на буџетот на доменот помеѓу цените на TLD и кризата

 • Веб алатки
 • Ажурирано септември 23, 2019
 • Од Луана Спинетти
Забелешка на Jerryери: Ова е стара статија објавена од Луана во септември 2015; оттогаш се ажурира повеќе пати од тогаш. Според мое мислење, поголемиот дел од точките и тактиките споделени во овој напис се ...

11 Основни алатки за блогирање и ресурси

 • Веб алатки
 • Ажурирано Јул 05, 2019
 • Од Кевин Мулдун
Блогирањето е чин на ставање на вашите мисли онлајн за другите да читаат. Овој чин сам по себе не е тежок, но со цел да се блогираме ефикасно, ние се потпираме на многу различни алатки. Во мојата неодамнешна книга ...

40 мора да видат бесплатни алатки за веб дизајн

 • Веб алатки
 • Ажурирано Јул 04, 2019
 • Од Лори Соорд
Од додавање на CSS на веб-страница за приклучување на малку javascript, веб-дизајнерите можат да трошат илјадници долари на скап софтвер. Тоа можеби не изгледа како голема инвестиција во поголемите веб-дизајни ...