Хостинг водичи

16 Начини за оптимизација на користени хостинг дискови

 • Хостинг водичи
 • Ажурирано Јул 01, 2020
 • Од Луана Спинетти
Вие сте го купиле веб хостинг пакет за кој сметате дека ќе биде доволен за потребите на вашата веб-страница. Можеби сте знаеле дека неограничен веб хостинг е повеќе од химера и отидовте за неколку GB план со некои ...

10 начини за заштита на вашиот бизнис од лош веб-домаќин

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Џери Лоу
А сигурен веб-домаќин го задржува вашиот сајт и работи (достапни за клиенти) постојано со минимални престој; лош веб-домаќин, од друга страна, може да биде штетен за вашиот успех со претерување на сообраќај ...

Како зелено Веб Хостинг Автор е на книгите (и кои хостинг компании имаа зелено)

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Тимоти Шим
Интернет-јаглерод, брз линк Што е зелено веб-хостинг Сертификат за обновливи извори на енергија (REC) Сертификат за неутрализирање на јаглерод (VER) Годишен CO2 излез на Интернет Најдобар хостинг за почетници што треба да се разгледа Како да се каже…

PayPal хостинг: 10 Најдобри веб-домаќини кои прифаќаат PayPal плаќање

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Абрар Мохи Шафи
Методот на плаќање може да биде одлучувачки фактор за веб-домаќин. Јас не би бил изненаден ако некој врти грбот на веб-домаќин за не најде својот саканиот начин на плаќање. Постојат десетици онлајн плаќачи ...

Предупредување: Лош хостинг може да ја загрози безбедноста на вашиот сајт

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Одри Трон
Додека ја градите својата веб-страница, најверојатно се фокусирате на содржината, оптимизација, графика и распоред, рекламирање и маркетинг - сите основни компоненти на добра локација. Сепак, излегува дека серверот ...

Што Википедија не може да ви каже за веб хостинг

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Џери Лоу
Сигурен сум дека вашиот блог е одличен. Ти правиш се што е во ред: имаш одлични наслови, имаш извори некои одлични визуелизации, можеби дури и да бидеш активно вклучен во секоја област на креирање на содржини, де ...

Веб хостинг тајните: Inodes

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Џери Лоу
Се обложувам дека повеќето веб-хостинг купувачи не слушнале за inodes. Тоа е, по сите, речиси една напуштена тема во веб хостинг индустрија како технички термин открива тајните зад неограничен хостинг нуди ...

Кој е најпопуларниот веб-страница Хостинг сервис?

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Azreen Azmi
Знаеме дека постојат стотици хостинг услуги на располагање за нас. Од сите нив, некои се попопуларни од другите и имаат натрупани доста следново. Но, кој од нив е најпопуларниот? W ...

Најдобри добавувачи на хостирање на облаци во 2020 година

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 30, 2020
 • Од Џери Лоу
Најдобрите провајдери за хостирање „Облак“ денес им нудат на корисниците повеќе отколку само колекција на ресурси. Тие честопати се разликуваат на веќе заситен пазар. Со веб-услугите станува…

Треба да го добиете вашиот домен од Namecheap или GoDaddy?

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 29, 2020
 • Од Тимоти Шим
Повеќето од нас не размислуваат во однос на тоа кој е нашиот домен регистратор, бидејќи ние само го спакуваме во со кој било веб-домаќин со кој планираме да одиме. Сепак, дали знаете дека повеќето веб-домаќини се само препродава ...

Необичниот случај на апсолутно бесплатен домен

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 29, 2020
 • Од Тимоти Шим
Со повеќе од 348 милиони имиња на домени регистрирани како на крајот 2018, имиња на домени се топли продажба на артикли. Всушност, има толку голема побарувачка што Интернет Корпорацијата за доделени имиња ...

6 Совети за обезбедување на вашиот домен од крадци на домени

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 29, 2020
 • Од Луана Спинетти
Домен крадци? Да, италијанска подкатегорија на оние купувачи на домени и препродавачи што ги нарекуваме доменџии. Да се ​​купи пад или истекување на име на домен (исто така познат како: капка фаќање) не е нелегална активност во нејзината ...

CloudFlare нуди регистрација на доменот со нула ознака

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 29, 2020
 • Од Azreen Azmi
Cloudflare се обидува да направи потег во пазарот на регистратори на доменот, бидејќи тие ја објавија својата новопроизведена услуга за регистрација на домен со Cloudflare регистраторот. Веб перформансите и безбедноста ...

Најдобри веб хостинг за мал бизнис (2020)

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 25, 2020
 • Од Џери Лоу
Ажурирање на белешките: Проверени факти и ажурирани со најновите статистики и стапки за хостинг. Најдобри платформи за веб-страници за мал бизнис По проценката на сите добри веб-домаќини наоколу, се спуштив на списокот на хо ...

Нема веб прелистувач за препродавање: какви се вашите опции

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 24, 2020
 • Од Џери Лоу
Веб хостинг е извор на енергија на веб-страниците што ги водиме. Влијае на толку многу работи, од видовите карактеристики што имаме намера да ги користиме до тоа колку добро ги извршуваат нашите страници. Сепак, толку многу пати се пријавивме за плановите на ...

7 алтернативи на GoDaddy за домен и хостинг

 • Хостинг водичи
 • Ажуриран јуни 24, 2020
 • Од Џејсон Чоу
GoDaddy може да биде „големиот тато“ на услугите за хостирање, но најголемиот не е нужно најдобар. Основана во 1997 година како „Jomax Technologies“, овој биохот со седиште во Аризона денес служи над 18 милји…