интервјуа

Веб-домаќин Интервју: HostPapa извршен директор, Џејми Opalchuk

 • интервјуа
 • Ажурирано Јан 21, 2020
 • Од Џери Лоу
Забелешка од Џери Ниско - Дел од интервјуто со нашиот веб-домаќин замина долго време и јас сум среќен што ќе ви донесам нова интервју пост денес (конечно!). Во овој пост, имаме извршен директор на HostPapa, Џејми ...

Како Exabytes стана Веб Хостинг Powerhouse во Југоисточна Азија

 • интервјуа
 • Ажурирано декември 19, 2019
 • Од Azreen Azmi
Се врати во 2001 кога Чан Ки Сиак, извршен директор и основач на Exabytes (www.exabytes.com) ја имаа визијата да станат најдобра веб-страница и e-commerce хостинг решенија за регионот на Југоисточна Азија. Од т ...

Колку е познато колку широко распространување се шират услуги за квалитет на претпријатијата до просечен потрошувач

 • интервјуа
 • Ажурирано декември 05, 2019
 • Од Тимоти Шим
KnownHost е основана во 2006 и во тоа време беше исклучително фокусиран на Виртуелниот Приватен Сервер (VPS) и бизнис со локација на сервери. Пред само две години беше извршен директор на познатиот хостинг Justinастин Сау…

ХРАНК има за цел нова ера во заедничкиот мониторинг на хостинг

 • интервјуа
 • Ажуриран октомври 24, 2019
 • Од Тимоти Шим
HRANK е страница која нуди информации за компаниите за веб хостинг. Има прилично голем број прегледи, заедно со транспарентна методологија и нешто што повеќето страници за прегледување не го нудат - следи…

Како Microweber отиде од стартување на 3-вработените до регистрираните корисници на 12,000

 • интервјуа
 • Ажурирано Јул 06, 2019
 • Од Лори Соорд
Пред само три години Борис Соколов и Питер Иванов ја започнаа Microweber (www.microweber.com). Тие започнаа со тројца вработени, но денес го развија концептот на повеќе регистрирани корисници на 12,000 и ...

Поглед на облак: Паас за мали бизниси

 • интервјуа
 • Ажуриран јуни 10, 2019
 • Од Azreen Azmi
Белешка: Оваа страница што ја читате сега е хостирана на Дигитален Океан преку Облак. Ве молиме, прочитајте го прегледот на Jerryери Облаци за да дознаете повеќе за компанијата. Облак може да не е името на домаќинството што луѓето…

Интервју на домаќинот: Q & A со извршниот директор на CloudAccess.net, Џонатан Гафил

 • интервјуа
 • Ажуриран мај 09, 2019
 • Од Џери Лоу
Повеќето Џумла! корисниците не се непознати за името CloudAcccess.net. Со седиште во Траверс Сити, Мичиген, CloudAccess.net е официјален хостинг партнер за Joomla! од 2010. Секој месец, повеќе ...

Веб-домаќин Интервју: WebHostFace извршен директор, Валентин Шарланов

 • интервјуа
 • Ажуриран мај 08, 2019
 • Од Џери Лоу
Денес имаме Валентин Шарланов, извршен директор на WebHostFace, како гостин на нашето интервју. WebHostFace е релативно нов, но неодамна го каменуваше бродот (на добар начин). Без понатамошно одложување, ...

Jetorbit: Изработка на нивната марка во Индонезија Веб хостинг

 • интервјуа
 • Ажурирано март 15, 2019
 • Од Тимоти Шим
Иако е приближно пет пати помала од САД, лесно е да се одвлече од Индонезија, бидејќи е составена од илјадници помали острови, покрај неговата главна копнена маса. Тоа е п ...

Интервју на блогерот: 5 хостинг прашања со Џеф Стар

 • интервјуа
 • Ажурирано Јан 10, 2019
 • Од Џери Лоу
Забелешка: Ова е старо интервју објавено во август 2013. Џеф Стар (блог на расиплива печат, Твитер @ Променливата) е човек кој ќе се појави кога ќе имате проблем со вашиот блог на WordPress. Уредник, книга ...

Погледнете во Pixpa: Местото каде што доаѓаат идеите

 • интервјуа
 • Ажурирано декември 03, 2018
 • Од Azreen Azmi
Доаѓањето на градителите на веб-сајтови значеше дека креативците како блогери, фотографи и дизајнери сега имаат поголемо платно и платформа за да ја покажат својата работа, дури и ако немаат технички експерт ...

Интервју на домаќинот: Q & A со извршниот директор SiteGround Тенко Николов

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 14, 2018
 • Од Џери Лоу
Отсекогаш сум сакал да тестирам повеќе хостинг компании и да ги прегледате на веб хостинг тајната Откриени (WHSR). Иако веќе имам повеќе од десетина разгледани *, се уште постои долга листа на други ние ...

Преземање креативност над платното со Кава

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 13, 2018
 • Од Azreen Azmi
Дизајнирањето е вештина која не е во вештина. Некои може да се родат со око за дизајн, додека други, не толку многу. Canva, од друга страна, верува дека секој може и треба да биде во можност да desi ...

Зошто нивните корисници беа клучни за успехот на MotoCMS

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 13, 2018
 • Од Azreen Azmi
MotoCMS, познат како брз веб-сајт градител, е околу во веб-сајт градител игра веќе долго време. Нивното патување кон нивниот тековен успех беше еден поплочен со јасна цел да се биде ...

Разбирање на градежните блокови на успехот на Exabytes "во Сингапур

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 02, 2018
 • Од Azreen Azmi
Exabytes се етаблира како клучен играч во хостинг индустријата во Малезија и Сингапур, но нивниот успех не дојде лесно. Особено со Сингапур како конкурентен пазар за ...

Како Хостингер ја подигна својата компанија на 29 милион корисници во последната деценија

 • интервјуа
 • Ажуриран октомври 12, 2018
 • Од Лори Соорд
Кога еден претприемач има идеја да започне компанија од ништо, тие обично сонуваат дека тоа еден ден ќе прерасне во нешто неверојатно, но никој не знае сигурно. Се проценува дека 96% од бизнисот ...