Премиум WordPress теми кои ќе помогнат да се издвоите вашиот бизнис

Член напишан од:
  • WordPress
  • Ажурирано: февруари 22, 2020

WordPress е веројатно на CMS платформа на избор за онлајн бизниси.

Има добра причина зошто преку 76 милиони корисници ја користат оваа платформа. Меѓу неговите многубројни карактеристики е способноста да ја промените вашата тема по волја. Можете да испратите тема и да ги промените поставките за да направите вашиот сајт да изгледа и да се чувствува сосема нов.

Постојат многу бесплатни теми на WordPress за употреба на вашиот сајт. Сепак, други ќе користат бесплатни теми, што го задржува вашиот сајт да изгледа поинаку.

Затоа, треба да размислите за користење на премиум тема. Тоа ќе им даде на вашиот сајт уникатен изглед да им помогне на одделни вашиот онлајн бизнис од конкуренцијата.

Кога барате премиум теми, најдобро е да ги разгледате клубовите на WordPress. Тие ви дозволуваат да се претплатите за период и да ви дадете пристап до сите негови теми. Тие исто така се многу поекономични во споредба со локациите како ThemeForest. Наместо да платат $ 59 за темата, тематски клубови на WordPress ви дозволуваат да платите $ 89 годишно за пристап до сите нивни теми и приклучоци.

Ако барате премиум тема заштитен вашиот WordPress сајт, а потоа не изгледајте повеќе! Подолу се WordPress тема клубови каде што можете да најдете веројатно најдобро теми меѓу останатите.

1. Елегантни теми

Веб-страница: ElegantThemes.com / Цена: $ 89 / година или $ 249 / живот

Елегантен Теми е веројатно најпознатиот WordPress тема продавница во индустријата.

Со повеќе од 400,000 среќни клиенти, темата сајт нуди преку 87 убави и неверојатни теми за избор. Таа, исто така ви овозможува да преземете премиум приклучоци кои ќе го надминат вашиот онлајн бизнис.

divi

Divi е главната тема на елегантни теми. Можете да креирате и дизајнирате буквално секој тип на сайт користејќи ја оваа тема која се движи од портфолио сајтови до онлајн продавници. Divi е совршен за луѓе без дизајн или кодирање искуство. Темата ви овозможува да ги влечете и испуштате елементите на страница за да го постигнете дизајнот кој најдобро го одразува вашиот бренд.

Како што рековме, Elegant Themes нуди приклучоци кои го олеснуваат социјалното споделување (Монарх) и убав образец за да ја изградите вашата e-mail листа (Блум). Приклучокот Divi Page Builder им овозможува на функциите за влечење и дизајн на Divi кога користите друга тема.

Претплата за елегантна тема е прифатлива. Можете да уживате во пристапот до сите теми и приклучоци на неограничени локации за ниско ниво како $ 89 / година. Ако ги сакате елегантните теми, можете и да купите план за живот за еднократна исплата на $ 249.

2. Занаетчиски теми

Веб-страница: ArtisanThemes.io / Цена: $ 129 / секој

Занаетчиски теми не ти е вообичаен тематски клуб на WordPress. Наместо да преземаат теми со претходно изработени распореди, овој клуб на тема ви овозможува да изградите тема од нула со користење на 20 модули (повици за акција, плочки дисплеи, елементи на портфолио, итн.).

занаетчиски теми модули

Можете да ослободите модули за своите теми. Две од неговите најфункционални и современи теми се Индиго и Модули. За разлика од другите WordPress теми сајтови, можете да ги купите само темите поединечно за $ 129.

готови сајтови

Подготвени решенија е совршен за луѓе кои не сакаат да се расправаме за прилагодување на темата на WordPress. Едноставно одберете ја темата што најдобро го опишува вашиот бизнис, за да можете да ја поставите за неколку минути. Можете да ги користите само подготвени сајтови ако сте ја инсталирале темата од продавницата како што е наведено.

3. Ракетен теми

Веб-страница: RocketTheme.com / Цена: $ 99 / година (за три локации)

Ракетните теми се грижат за корисниците на WordPress, Joomla и Grav. И покрај тоа што е позната по своите извонредни теми на Joomla, нејзината колекција на дизајни од WordPress е исто толку импресивна.

ракетни теми

Gantry Framework ги овластува темите на WordPress во продавницата. Тоа го прави менувањето на боите, активирање на лизгачот на позадина и други опции за прилагодување многу полесно.

Теми на "ракета" чинат $ 59 за месечна претплата за еден сајт за само еден сајт. Можете да искористите подолги периоди на претплата за повеќе сајтови. Шест месеци за две локации чини $ 3, додека 79 месеци за три локации чини $ 12. Пакетот на WordPress Developer кој дава едногодишен пристап до сите теми за неограничени сајтови чини $ 99.

4. StudioPress

Веб-страница: StudioPress.com/ Цена: $ 129.95 / тема или $ 499.95 за целата колекција

Ако сте долгогодишен корисник на WordPress, веројатно сте слушнале за StudioPress. Таа е популарна по својата Битие Рамковниот, минималистички и SEO-пријателски WordPress рамка за сите StudioPress теми.

генезис рамка

Без оглед на вашиот онлајн бизнис, можете да гарантирате да најдете тема која одговара на вашите потреби на StudioPress. За креативни агенции, Digital Pro треба да биде еден од најдобрите избори. Ако продавате производи, услуги или онлајн курсеви, тогаш не можете да тргне наопаку со Altitude Pro.

Темите кои се наоѓаат во продавницата се некои од најбрзите и најефикасни на пазарот денес. Со избирање на која било од студиите StudioPress, можете да ги зголемите оптимизираните перформанси на вашиот сајт, што доведува до повисоко рангирање на пребарувањето и сообраќај.

теми на студиото

Темата премија, која го вклучува Genesis Framework, е достапна за еднократна исплата на секој 129.95. Ако сакате да ја преземете целата колекција на теми, можете да платите $ 499.95 што е добра зделка за дизајнерите и програмерите.

За сопственици на веб-страници, всушност може да ги добиете Genesis Framework и StudioPress-темите бесплатно кога ќе се регистрирате со WP мотор план.

5. СКТ Теми

Веб-страница: sktthemes.net / Цена: $ 39 / тема или $ 99 да ги поседувате сите теми

Основана од Шри, СКТ Темите е повеќе од само клуб на WordPress теми. Компанијата нуди разни сервиси поврзани со WordPress вклучувајќи WP сајт хостинг, PSD да WordPress развој, како и WP блог одржување.

За $ 99 / година, добивате пристап до сите теми на 197 WordPress на нивната веб-страница. Прилагодување на тема или развој на функции може да се направи на $ 15 / час.

6. WPZOOM

Веб-страница: WPZoom.com / Цена: $ 99 / година за сите теми или $ 299 / година со дополнителни PSD датотеки

Професионална и убава е името на играта WPZOOM како WordPress тема продавница. Неговите чисти и добро организирани дизајни ќе им се допаднат на луѓето кои сакаат да ги направат своите веб-страници професионални.

wpzoom

За $ 99 / година, добивате пристап до сите теми на 43 WordPress плус идните, во прилог на поддршка и надградби. Ако сакате овие функции плус PSD Photoshop датотеки од сите теми, треба да плаќате $ 299 / година.

WPZOOM, исто така, има додатоци кои можете да ги користите за вашиот бизнис. Социјален виџети, веројатно неговиот најдобар приклучок, има линкови до вашите профили на социјалните медиуми. Од друга страна, Најнови Tweet виџети ви помага да креирате твитови што може да се кликват во вашата содржина.

7. Извести

Веб-страница: Themify.me / Цена: $ 59 / тема или $ 249 / живот

Themify е збирка на убави теми и корисни приклучоци од креаторите на веб-страницата на Веб дизајнер.

извести го градителот

За тема клубот на WordPress, Themify има изненадувачки богатство на приклучоци, почнувајќи од Извести го градителот. Користењето на овој приклучок ви дава моќ да креирате изглед со користење на богати медиумски функции и додатоци на градител. Post Type Builder е уште еден кул приклучок кој ви овозможува да креирате сопствени типови пост, шаблони и таксономии без кодирање искуство.

измешајте ултра

Меѓу нејзините WordPress теми, Ulta е најдобрата повеќенаменска тема достапна. Освен создавање бизнис веб-сајтови може да се замисли од изборот на теми, исто така, добивате додатоци на 11 бонус градител бесплатно (првично цени од $ 100). Вклучува дисплеј за одбројување, WooCommerce Builder, ценовна маса и други.

Клубот Мастер клас на Themify нуди најдобра вредност за вашиот татко. За $ 89 / годишно (или Lifetime Club за еднократно плаќање од $ 249), ги добивате сите теми, датотеки со Photoshop и додатоци за кој било број на страници. Ако сакате да купите само единствена тема, можете да се определите за Стандард кој чини 59 $ / тема или Развивач на $ 69 / тема. Вториот вклучува датотеки со Photoshop и дополнителни додатоци на градител.

8. ThemeFuse

Веб-страница: ThemeFuse.com / Цена: $ 199 / живот

ThemeFuse специјализира во обезбедувањето на функционални теми на WordPress за блогерите, специјалисти за настани и издавачи.

Темата продавница е позната по На Core, која ви овозможува да креирате професионални WordPress дизајни надвор од кутијата. Неговиот drag and drop builder е надополнет со неговата способност да ви помогне да креирате интуитивни контактни форми, лесна интеграција на Google Maps и други.

На Core

Јадрото е достапно за $ 49 (порано $ 89) и вклучува 25 теми дизајни кои можете да ги прилагодите и tweak за вашиот бизнис.

За живот пристап до сите негови теми (настрана од Core) за неограничени сајтови, ќе мора да плаќате $ 199.

9. Меридианските теми

Веб-страница: MeridianThemes.net / Цена: $ 59 / тема

Меридианските теми се релативно нови во играта на WordPress, но тоа е нешто што треба да се следи во иднина. Во моментов има осум теми кои покриваат ограничен опсег на бизниси, како што се блогирање, свадба и фитнес. Секоја тема чини толку ниско колку што е $ 59.

меридијански теми

Меридианските теми исто така нудат договори за неограничена поддршка за живот и надградби за темата на $ 249 / живот.

10. Тесла Тесла

Веб-страница: TeslaThemes.com / Цена: $ 99 / година

Темите на Тесла е самопрогласена „Netflix за теми на WordPress“. Одамна е познато дека обезбедува чисти и убави теми и моќни карактеристики. Сите теми често се ажурираат за да бидете сигурни дека тие се компатибилни со најновата верзија на WordPress. Тие исто така изгледаат одлично без оглед на големината на екранот, без разлика дали се работи за десктоп, таблет или паметни телефони. Премисијата за поддршка на Тесла Тема е повеќе од подготвена да помогне во секој проблем со кој се соочувате со кој било од нивните производи.

теми

Можете да купите тема за само малку како $ 58. Ако сакате да уживате во сите негови премиум теми на 68, треба да платите годишен надоместок од $ 99. Годишната претплата вклучува опширна документација, HTML датотеки и комплет за дизајн на рамна адаптери. Доживотниот план чини еднократна исплата на $ 299. Таа содржи се што е достапно во годишниот план плус PSD Photoshop-датотеките од сите теми.

11. CSS Igniter

Веб-страница: CSSIgniter.com / Цена: $ 49 / тема

Заокружување на листата е CSS Igniter. Тематската продавница има над теми 77, од кои повеќето опфаќаат е-трговија, бизнис, фотографија и блогирање.

cssingiter теми

Темите лесно се инсталираат и имаат пријателска поддршка. Тие исто така нудат гаранција за враќање на парите од 30-ден ако не сте задоволни со нивните теми. Можете да го купите годишниот пакет за $ 59 / year, кој ви дава пристап до сите негови теми.

елеторизам

CSS Igniter, исто така, продава премиум шаблони за Elementor, додаток WordPress кој ви овозможува да креирате страници со голема конверзија за да ја зголемите стапката на конверзија. Шаблоните можат лесно да се постават на вашата веб-страница со WordPress и можат да се уредуваат со помош на додатокот. Во случај да не сте запознаени со Elementor - еве неколку бесплатни теми на Elementor кои треба да ги испробате.

Ако сакате да ги купите целните страници, а не темите, плаќате само $ 39 / година. Ако сакате и теми и целни страници, тогаш тоа е $ 79 годишно.

Завиткување

Изборот на веб-страниците за теми на WordPress, кои можете да изберете од погоре, треба да ви помогнат да ја пронајдете темата што најдобро го доловува непоколебливиот дух на вашиот бизнис.

Сепак, исто толку важно како и изборот на темата на WordPress е создавањето на сајт со корисни содржини за вашата публика. Треба да го постигнете балансот помеѓу со што вашата страница изгледа одлично со вашата избрана тема и создавање ангажирање содржини за вашата публика. Во најмала рака, прво треба да ги обесиме двете страни на вашиот сајт.

За Кристофер Јан Бенитез

Кристофер Јан Бенитез е професионален хонорарен писател кој им нуди на малите бизниси содржина која ја ангажира нивната публика и ја зголемува конверзијата. Ако барате високо-квалитетни статии за нешто поврзано со дигиталниот маркетинг, тогаш тој е вашиот момче! Слободно кажете му "Здраво" на Фејсбук, Гугл + и Твитер.