26 Слободен Мапа на градители да создаде Неверојатни веб-страниците

Член напишан од:
 • Веб алатки
 • Ажурирано: Јуни 18, 2019

Факт: Вие можете да ја изградите својата веб-страница бесплатно.

Но, сигурен сум дека го слушнавте овој совет пред: Ако сте сериозни во врска со вашето онлајн присуство, НЕ користете БЕСПЛАТЕН веб-сајт градител!

Впрочем, стандарден влез на ниво дели хостинг чини не повеќе од $ 5 / mo. Ако сакате луѓето да ве сфатат сериозно, вие или вашиот бизнис, не можете да имате URL-адреса што велат дека користите бесплатна платформа за да го хостирате вашиот сајт.

Исто така, сигурно не изгледате професионално со веб-страница со URL како што се:

http://www.yourname.freewebsitebuilder.com

Сепак, во овој пост, јас ве прашувам да се изгради веб-сајт со користење на бесплатни веб-сајт градител.

И има добра причина зошто те молам да го направите ова. Но, за да ја разберете причината, треба да видите колку градење типичен веб-сајт трошоци.

Трошоците за градење на веб-страница

Изградба на типична веб-страница вклучува следниве трошоци:

Освен името на доменот, остатокот од трошоците се поврзани со вашиот избор на платформата.

Дозволи ми да објаснам.

Да речеме дека сте решиле да започнете веб-страница на WordPress. И така, во прилог на име на домен, исто така, ќе купите:

 1. Годишен управуван WordPress-хостинг (кој чини некаде во $ 48)
 2. Премиум тема за WordPress за околу $ 50
 3. Еден куп премиум приклучоци

Во сите, треба да очекувате да потрошите околу $ 200 на вашата веб-страница.

Но, што ако реализирате по две недели дека WordPress - без разлика колку е одлично изгледаше на почетокот - НЕ Е за вас, и дека сте ги изгубиле 200 долари?

Како ќе се чувствувате?

Сега WordPress е одличен CMS и го користам за повеќето од моите веб-страници.

Секогаш работеше за мене. Но, знам случаи кога WordPress навистина не е најдобро одговара со оглед на лицето кое ја гради веб-страницата или целта на веб-страницата се обидува да го реши.

Општо е тешко да се биде сигурен за веб-платформа пред да се изгради веб-страница со неа.

Но, тогаш е премногу доцна во секој случај, нели? Не.

За среќа, можете да го разберете ова пред да инвестирате еден долар затоа што повеќето добри веб-градители нудат бесплатни верзии. Повеќето од нив дури не бараат да ги внесувате вашите податоци за кредитна картичка.

Поентата е:

Ако ги искористите бесплатните верзии, ќе направите подобар, посигурен избор - избори за кои нема да жалам.

Сè што треба да направите е да си дадеш време со различни платформи за да го откриеш оној кој е совршен за тебе.

За да ви помогнам да одберете совршен градител за вашата веб-страница, јас заокружувам 25 од најдобрите бесплатни градители на сајтови.

Прочитајте ги нивните описи и омилете го 3 за кој сметате дека е најсоодветен за вас.

Следно, пријавете се за нивните бесплатни верзии и видете како ви се допаѓа платформата. Потоа можете да одлучите дали сакате да надградите или да пробате нешто друго.

Па овде оди.

26 Слободен веб-сајт градители да изберете од

1. WordPress.com

Овде зборувам WordPress.com и не WordPress.org.

Разликата меѓу двете е дека WordPress.com е домаќин решение каде Automattic (матичната компанија на WordPress) се грижи за хостинг, надградби, безбедност и одржување на вашиот сајт, додека во WordPress.org, треба да го организирате хостинг и да го направите сите работи за одржување сами.

wqrdpress.com

Значи, можете да мислите на WordPress.com како само уште една онлајн алатка за создавање на веб-страници. Нема што да се инсталира или конфигурира. Само пријавете се и ти си добар.

Можете да ја користите бесплатната верзија на WordPress.com за да започнете блог или веб-страница. Она што ми се допаѓа најмногу за WordPress.com е едноставноста што таа го враќа на блогирањето и објавувањето. Издавачкото искуство кое ќе го добиете на WordPress е долу на најдоброто кога го споредувате со која било друга опција на оваа листа.

Дури и со бесплатна верзија, добивате пристап до 100 на убави бесплатни теми. Некои од овие теми се дизајнирани толку добро што можат да се натпреваруваат со мазни веб-страници направени на премиум градителите како Squarespace.

Плус, доаѓа со познатиот уредувач на WordPress блог, па ако пишувањето е ваш фокус и не сакате да ги правите техничките работи со WordPress.org, тогаш WordPress.com е начин за вас.

Така е WordPress вистинскиот избор за вас?

Со WordPress.com, можете да изградите било каков веб-сајт. Без разлика дали тоа е деловна веб-страница или едноставен блог.

Значи ... Да, WordPress е одлична опција за вас ако најдете тема која ги задоволува сите ваши потреби. И јас нагласувам за "сите", бидејќи за разлика од WordPress.org (или a само-домаќин на WordPress веб-страница), не можете да ги проширите веб-страниците на WordPress.com со приклучоци. Значи утре ако се чувствувате како да сакате да испорачате часови на вашата веб-страница на WordPress.com, не можете само да инсталирате додаток и да го направите.

Ниту, пак, WordPress доаѓа со drag and drop страници градители со различни модули за дизајн. Во суштина, само што го добивате она што го нуди вашата тема, па оттука внимателно да одберете.

Тоа, рече, за едноставна бизнис веб-сајт или блог, можеби нема да сакате да барате повеќе од ова.

Да започнете

 • Веб-страница: wordpress.com
 • Про план: Про планови започнуваат на $ 2.99 кога ќе се регистрирате за една година.


2 Wix

Wix е еден од нашите омилени алатки за создавање интернет-страници. Таа овластува милиони веб-страници ширум светот.

Кога ќе креирате веб-страница на Wix, нема шанси дека шаблонот кој го користите ќе ве натера да се чувствувате во кутија. И тоа е затоа што Wix доаѓа со уред за влечење и капка. Значи, без разлика што дефинирате, секогаш е само појдовна точка.

Ако сакате комплетно дизајниран дизајн, можете да почнете со празна страница и да додадете какви било елементи што сакате.

Друга работа што вреди да се напомене е градител на веб-страници на Вештачки вештачки интелигенција (ADI) (повеќе за градење на страница со Wix ADI тука).

Во суштина, оваа веб-дизајнер на веб-страница за вештачки дизајн виртуелно гради своја страница за вас, откако ќе му кажете што е за вас. Ова е многу препорачлива функција.

Повеќето бесплатни алатки за градење веб-страници што ќе ги видите на оваа листа не ви дозволуваат да додадете повеќе од страниците на 3 на вашиот сајт. Бесплатниот веб-сајт градител Wix, од друга страна, ви овозможува да додадете неограничени страници. И чување на 500MB исто така може да ви помогне долго време, ако немате содржина на тешка страница.

Така е Wix вистинскиот избор за вас?

Без разлика дали сакате да изградите бизнис веб-сајт или портфолио веб-сајт, Wix може да ви помогне да создадете елегантно веб присуство за кратко време.

Исто така, ако контраст Wix со некои други врвни интернет-алатки создавачи на интернет, ќе сфатите дека нуди повеќе шаблони, па ако ви е здодевно, не морате да ја извлечете косата со фрустрација. Едноставно вклучете го образецот, и има доволно шаблони!

Да започнете

 • Веб-страница: wix.com
 • Научете повеќе за: Преглед на Wix
 • Про план: За персоналниот план на Викс (кога купувате еднаш годишно), ќе платите околу $ 3.76 / mo.


3. Weebly

Споредливи со слични на WordPress и Wix, Weebly е огромен во слободниот (и премиум) веб-сајт градител простор.

Во времето на пишувањето, таа има повеќе од 30 милиони веб-страници.

Како што реков погоре, да одите со Weebly ви дава сигурност на цврста компанија која не само што ќе ја затвори својата продавница еден ден! Со сигурност, исто така, добивате неколку убави веб-страници и лесен за користење уред за влечење и капка.

Бесплатната верзија на Weebly ви дава 500MB за складирање и пристап до сите шаблони, како и уредникот за влечење и спуштање. Вие исто така добивате пристап до Weebly's оптимизација и доведе функции за снимање.


Значи, дали Weebly е вистинскиот избор за вас?
Во повеќето случаи, да. Но, ако се грижите за оптимизација, тогаш најмалку што треба да очекувате да го платите со Weebly е $ 25 / mo, бидејќи за да го добиете SSL-сертификатот пријателски за оптимизација, ова е планот што ќе ви треба.
Да започнете

 • Веб-страница: weebly.com
 • Научете повеќе за: Weebly преглед
 • Про план: Започнува со 8 $ / месечно, кога се плаќа на годишно ниво. Getе добиете бесплатен домен и кредит од Google 100 $ Google Adwords.


4. Ucraft

Ucraft е одлична алатка за создавање на веб-сајтови која ви овозможува да изградите елегантни лични веб-страници. Тоа доаѓа со кул логото maker стан каде можете слободно да го користите за создавање и преземање на датотека со висока резолуција.

Прекрасните шаблони на Украт заедно со уредот за влечење и спуштање го прават Ucraft многу привлечен градител на сајтови.

Најинтересната карактеристика на бесплатната верзија на Ucraft е тоа што ви овозможува да додадете сопствени име на домен. Мислам дека Ucraft е еден од само два бесплатни веб-страница градители кои ви дозволуваат да се поврзете со сопствен домен име на бесплатен план.

Така е Ucraft вистинскиот избор за вас?

Ако веб-страница на една страница е се што ви треба, тогаш не гледајте подалеку од Ucraft, бидејќи тоа е бесплатно во вистинска смисла!

Да започнете

 • Веб-страница: ucraft.com
 • Про-план: $ 10 / месечно - ќе наведете до 50 производи и користите 70 + начини на плаќање.


5. Кард

Алатката за создавање на веб-страници, Carrd, може да се користи за да се изградат неверојатни веб-страници на една страница. Кард во моментов е во бета, но изгледа многу ветувачки.

Ми се допаѓа идејата за веб-страница на една страница ... и повеќе од веб-страниците, Кардри создава насловни страници што можете да ги користите за убаво да ја раскажете вашата приказна. Во моментов, Каррд има за 18 шаблони, од кои за 6 се дел од премиум-планот. Бесплатните шаблони исто така се прекрасни и уредувањето е лесно. Некои корисни елементи, сепак, како елемент на форма (елементот што ќе треба да креирате контакт формат), се достапни само во про-верзија.

Сметам дека слободниот план на Кард е малку ограничен, имајќи предвид дека нешто што е основно како контактна форма, исто така, треба да се надградува. Иако има заобиколување за директно да му се испрати е-маил за контакт, но јас сигурно би сакал повеќе да има некои повеќе функции во слободниот план.

Така е Кард вистинскиот избор за вас?

Кард би можел да биде еден од најпознатите (ако не и најмногу) прифатлив избор за да го преземете вашиот бизнис преку интернет.

За околу $ 1.50 месечно, Carrd ви дава убава, мобилна веб-страница за една страница, па внимателно за ова!

Преземе акција

 • Веб-страница: carrd.co
 • Про план: $ 19 / година


6. Мапа на градител

SiteBuilder доаѓа со повеќе од 10,000 шаблони. Со овој невообичаено голем број шаблони, може да се користи за да се изгради веб-локација во било кој домен.

Една од првите работи што ги барам во градител на сајтови е нејзините шаблони. И станува многу тешко да се суди за таква алатка кога не можете да ги видите неговите шаблони без да се регистрирате! Иако има 10,000 + шаблони, SiteBuilder не прикажува ниту еден од нив.

Но, јас се пријавив и проверив шаблони. Јас не најдов шаблони на 10,000 (можеби јас едноставно не барав толку многу!) Како такви, но ми се допаднаа оние што ги видов.

Бесплатната верзија на SiteBuilder ви овозможува да креирате веб-страница на 5. Можете исто така да пристапите до сите шаблони на SiteBuilder.

Исто така - Прочитајте го прегледот на Тим на градител на страници.

Така е SiteBuilder вистинскиот избор за вас?

SiteBuilder не само што дава прекрасни шаблони, туку и неговиот про план (видете детали подолу), исто така, е внимателен со некој со ограничен буџет. Значи, ако сакате прилагодено име на домен и е-мејл и хостирање во рамките на буџетот, тешко е да го победите овој по оваа цена.

Преземе акција

 • Веб-страница: sitebuilder.com
 • Про план: Про планот SiteBuilder започнува на $ 4.99 / mo (кога се плаќа годишно). Овој план, исто така, ви дава бесплатна домен име, како и бесплатен обичај за е-пошта.


7. Јола

Со повеќе од 12 милиони корисници ширум светот, Yola е солидна бесплатна веб-страница создателот градител алатка да преземе вашиот бизнис на интернет.

Иако Yola има ограничени шаблони, тие се добри за основни бизнис / професионални веб-страници.

Бесплатните веб-локации што ги правите со Yola се бесплатни. Па дури и кога ја користите својата веб-страница на под-доменот на Yola, вашите читатели нема да бидат вознемирени со рекламите кои ќе се појавуваат од секој агол на вашиот веб-сајт.

Така е Јола вистинскиот избор за вас?

Со цврст успех за да им помогне на толку многу бизниси да одат на интернет, Yola сигурно може да ви помогне да изградите добра, основна веб-локација. Ако мислите дека НЕ ​​мора да додавате блог или да направите визуелно џез веб-сајт, Јола може да ви ја донесе едноставноста што ви треба.

Преземе акција

 • Веб-страница: yola.com
 • Про план: Кога фактурирани годишно, бронзениот план на Јола чини $ 4.16 / месец.


8. Webs

Webs доаѓа со некои многу различни и добри теми. Јас само сакам повеќе од нив беа отклучени дури и во слободен план.

Со Webs, можете да креирате целосно функционална веб-страница во својот бесплатен план. Вашата веб-страница ќе биде хостирана на под-доменот на Веб-сајтовите.

Па Webs е вистинскиот избор за вас?

Ако барате само да изградите буџет-пријателски веб-сајт, тогаш Веб-сајтовите се добра опција.

Преземе акција

 • Веб-страница: webs.com
 • Про план: Можете да одите за основен веб-сајт план за $ 5.99 / месец (кога се плаќа на годишно ниво).


9. WebsiteBuilder

WebsiteBuilder е уште една бесплатна алатка за создавање на веб-страници со 1000s на теми.

WebsiteBuilder има 1000-и на убави шаблони. Мислам дека целокупниот интерфејс на WebsiteBuilder е сличен на SiteBuilder.

Што е сосема чудно! Нивните набројување е-пораки се слични!


Така е и WebsiteBuilder вистинскиот избор за вас?

Иако шаблоните на WebsiteBuilder се добри и разновидни, сепак може да ви биде малку тешко да се оправдаат цените, особено кога ќе се споредат со некои од различните, повеќе економски опции што се на располагање. На пример, алатката SiteBuilder.

Исто така - Прочитајте го прегледот на Тим на веб-страницата за градители.

Преземе акција

 • Веб-страница: websitebuilder.com
 • Про план: Премиум план на WebsiteBuilder чини $ 10.75 (кога ќе се регистрирате за годишен план).


10. IM Creator

Овој state-of-the-art веб-сајт градител има придвижуван веб-сајтови 11,240,766 до сега.

IM Creator има извонредна колекција на шаблони. Исто така, има огромен број на модули за градење веб-страници. CV, тим, слајд шоу, текст, луѓе - го именуваш. Се што треба да направите е да ги повлечете и испуштите овие елементи во вашата веб-страница.

Уредувањето е прилично лесно, и може да се обидете уредник на IM Creator дури и без да се регистрирате. Можете да го пробате овде.

Целосното решение на IM Creator е бесплатно за непрофитни организации и студенти. Значи, ако сте уште студирале или сте супер-страсни за некоја причина, дајте му на IM Creator обид денес.

Значи, дали IM Creator е вистинскиот избор за вас?

Благодарение на разновидните шаблони и модули, IM Creator е доста улов дури и за својот премиум план.

Преземе акција


11. Мапа на сајтот

Со 100 + шаблони низ домени како недвижен имот, мода, фотографија, блог и свадба меѓу другите, Sitey сигурно нуди многу повеќе од повеќето алатки за создавање на веб-страници на оваа листа.

Очигледно, тоа е збирката на шаблони што му даваат на Sitey превласт. Шаблоните, заедно со алатката за повлекување и пуштање на алатки, ги покриваат сите ваши потреби.

Бесплатната верзија на Sitey ви овозможува да креирате веб-страница на 5.

Така ли е Sitey вистинскиот избор за вас?

Sitey е погодна за градење на сите видови на сајтови, па ако сте во потрага по здраво решение, не сметаат за Sitey.

Преземе акција

 • Веб-страница: sitey.com
 • Про план: $ 6.99 / mo кога ќе купите годишен план.

Забелешка: она што е разочарувачки е тоа што дури и во овој скапи, Sitey не ви дава мобилен-пријателски сајт. За тоа, од вас се очекува да плаќаш $ 7.99 / mo (кога се плаќа годишно). Ако го споредувате Sitey со некои од неговите попопуларни алтернативи, сигурно ќе најдете подобри зделки по оваа цена.


12. Jimdo

Jimdo ви овозможува да креирате "шарени, оригинални и уникатни" веб-страници. За 15 милиони луѓе им веруваат на Џидо за нивните веб-сајтови.

Џидо има ограничени, но убави шаблони. Исто така има и веб-страница покажат дел, и ако го проверите, ќе видите дека клиентите на Џидо имаат изградено некои навистина елегантни и креативни веб-страници.

Ќе добиете за складирање на 500MB за да направите бесплатна веб-страница или блог со Џими. Вие исто така добивате пристап до сите шаблони.
Значи, дали Џидо е вистинскиот избор за вас?
Освен уредник за влечење и капка, ги има сите ѕвона и свирки на модерна алатка за создавање на веб-страници. И додека неговите шаблони се ограничени, тие имаат 100s на варијации, па наоѓањето нешто соодветно не треба да биде премногу тешко.

Ако ги проверите критиките на Џидо, ќе забележите дека многу луѓе зборуваат за е-трговија на Џидо. Значи, ако сакате да отворите онлајн продавница, тогаш можеби Џидо е уште подобра за вас.
Преземе акција

 • Веб-страница: Jimdo.com
 • Про план: За $ 6 / месечно кога се наплаќа еднаш годишно.


13. Мапа 123

Веб-страницата 123 го прави изградувањето на веб-страниците лесно како 1,2,3.

Мапа 123 има шема за ценовување без глупости. Ова е одлично, бидејќи како што можете да видите во оваа листа, многу градители на веб-страници ги принудуваат поевтини планови кои се чисти бескорисни.

Исто така, сајтот 123 ви овозможува пристап до бесплатни библиотеки за слики и икони. Ова е внимателна карактеристика бидејќи изборот на вистинските слики е голем дел од градење на убава веб-страница.

Веб-страницата 123 може дури да се искористи за градење елегантни веб-страници на една страница, што може да биде одлична можност ако сакате да изградите веб-сајт на портфолио.

Со бесплатниот план, добивате 500 MB складирање, што всушност е повеќе од доволно за основната веб-страница.

Значи, дали сајтот 123 е вистинскиот избор за вас?

SITE123 изгледа како одлична опција, и претпоставувам дека и неговите шаблони треба да бидат убави. Би сакал да го проверам ова, но за жал SITE123 не ги покажа своите шаблони!

Преземе акција

 • Веб-страница: site123.com
 • Про план: $ 9.80 / месечно кога се плаќа годишно.


14. WebStarts

До датумот, WebStarts овластува 3.8 милиони веб-страници, па можете да кажете дека е компанија која може да му верувате.

За почеток, WebStarts веб-страницата изгледа малку датира ако ја видите откако ќе видите некои од фенси сајтови од оваа листа. Тоа, рече, не можете да го игнорирате бројот на луѓе кои веќе го користат за да ги напојуваат своите веб-страници.

И покрај тоа што изгледа почетната страница, шаблоните на WebStart се навистина убави!

Бесплатната верзија ви дава 1 GB меморија. И нема ограничување на бројот на страници што можете да ги додадете на вашиот сајт. Исто така, од она што се појавува, бесплатната верзија дава целосен пристап до сите шаблони.

Бесплатниот план тука се чувствува прилично рестриктивен и покрај великодушното складирање, бидејќи не дозволува да додадете контакт форма на вашата страница. Значи, не знам како таква веб-страница може да ви користи.

Така е WebStarts вистинскиот избор за вас?

Еден добар пример за оваа алатка за создавање на веб-страници се деловните веб-страници кои имаат потреба од нула и можат да платат до $ 30.98 / mo, бидејќи овој план вклучува напредни функции, како што е е-маил маркетинг пакет, решение за управување со води, CRM и CDN. Инаку, имаш подобри алтернативи во рамките на истиот буџет.

Преземе акција

 • Веб-страница: webstarts.com
 • Про план: Првата "функционална" верзија е нејзиниот Про план кој продава за $ 9.78 / mo. Јас го нарекувам функционален, бидејќи им дозволува на луѓето од 100 да ве контактираат.


15. Webnode

Со 27 милиони корисници, Webnode ви овозможува да градите убави деловни и професионални веб-страници. Па дури и онлајн продавници.

Webnode има некои одлични теми. Нејзините повисоки планови за премија нудат регистрации на членство, па ако некогаш треба да им дозволите на луѓето да креираат сметки на вашата веб-страница, можете да ја отклучите функцијата за регистрација на членство со веб-страницата на XnumX / mo на Webnode. Овој план исто така ви овозможува да креирате веб-страница на вашиот локален јазик.

Бесплатната верзија ги отвара сите шаблони на Webnode, за да можете да го поставите заедно визуелно привлечен веб-сајт прилично брзо.

Така што Webnode е вистинскиот избор за вас?

Во $ 11.95 / mo, се плашам дека имаш подобри опции да одам со од Webnode. Но, ако не ми пречи да ги прикажете рекламите од Webnode, може да ве интересира ограничен план на Webnode.

Преземе акција

 • Веб-страница: webnode.com
 • Про план: ограничен план на Webnode чини $ 5.95 / mo.

Белешка: И покрај тоа што зделката на 5.95 / месечно ниво на Webnode е премиум план, вашата веб-страница сè уште ќе ги прикажува рекламите на Webnode. Мислам дека ова е голем пресврт. Првиот план без реклами чини 11.95 $, што е, секако, скапо за некој што нема потреба од сите дополнителни можности што ги нуди.


16. DoodleKit

Овој веб-сајт творец претвори 11 години во 2017, и се надевам, тоа ќе им даде на своите шаблони многу потребните освежување.

Бесплатната верзија на Doodlekit ви овозможува да изградите целосна веб-страница без ограничување како број на страници. Складирање мудар, ќе добиете 100MB, што е во ред.

Значи дали Doodlekit е вистинскиот избор за вас?

Мислам дека навистина треба да ги проверите шаблоните за да одлучите дали Doodlekit е за вас, бидејќи во премиум цена на Doodlekit, имате алтернативи кои нудат мазни шаблони, па дури и одвлечете и пуштајте уредници.

Преземе акција

 • Веб-страница: Doodlekit.com
 • Про план: Едноставниот план на Doodlekit чини $ 10 / месечно кога се наплаќа еднаш годишно.


17. Кабанова

Со повеќе од 300 шаблони, Cabanova ви овозможува да изградите прекрасна веб-страница "исто толку уникатна како и вашата ДНК."

Ми се допаѓа веб-страницата на Кабанова, па верувам дека нејзините шаблони може да бидат добри, но тешко е да се каже без да ги гледа.

Веб-страницата за изложба, исто така, не изгледа ажурирана со какви било неодамнешни локации, па затоа навистина е тешко да се почувствува каков вид сајтови може да се изгради со Cabanova.

Бесплатната верзија ви овозможува да креирате веб-страница на 3-страница и да дадете 50MB податоци. И од она што се чини, бесплатната верзија ги отклучува сите шаблони.

Па Кабанова е вистинскиот избор за вас?

Cabanova изгледа како добра и економична опција, но мислам дека би реков ова посигурно ако добив шанса да ги разгледам сите шаблони бидејќи за разлика од неколку онлајн алатки за создавање на веб-страници на оваа листа, Кабанова нема уредник за влечење и капка, што значи да се пронајде совршената тема, ќе направи разлика во овој случај.

Преземе акција

 • Веб-страница: cabanova.com
 • Про план: Премиум плановите започнуваат од $ 19.48 / година (за веб-страница на 3-страница), кога се плаќа годишно. Вие исто така добивате бесплатен домен со овој план.


18. Неверојатно

Со препорака од никој друг освен Сет Годин, оваа алатка за создавање на веб-страници ви овозможува да изградите веб-сајт под 30 минути, со нулти дизајн и кодирање вештини.


Значи, неверојатно е вистинскиот избор за вас?

Ми се допаѓа шаблонот за лични веб-страници на Страници, иако сакам да има повеќе шаблони. Во моментов, има за 19 шаблони на понуда. Исто така, тука е навистина кул функција која ви овозможува да креирате убава лична веб-локација со увоз на LinkedIn податоци.

Преземе акција

 • Веб-страница: Strikingly.com
 • Про план: $ 8 / месец кога ќе одите со годишен план, во спротивно, тоа е $ 12 месечно.


19. Simbla

Оваа 4-годишна алатка за создавање на веб-сајтови има за цел да им помогне на малите бизниси да создадат и да го задржат своето онлајн присуство на невнимателен начин.

Мислам дека Симбла има интересна и разновидна колекција на шаблони. Плус, нејзината цена го прави достапен за многу луѓе кои би сакале да одат за целосно креирано веб-страница за создавање и хостинг решение.

Значи, дали Симбла е вистинскиот избор за вас?

Ако сте во потрага за добрината на целосно разнесени алатка за создавање на веб-страници, и ако сте малку чувствителни на цените, тогаш Simbla е пристојна опција да се разгледа.

Преземе акција

 • Веб-страница: simbla.com
 • Про план: $ 6 / mo (Ова сепак остава линк на Симбла во подножјето, за да се ослободите од него, ќе мора да го надградите планот $ 12 / mo.)


20. Обележувач

Означувачот е изграден со цел да ги зајакне дури и нетехничките луѓе да прават прекрасни и целосно функционални веб-страници од нула.

Генерално, ми се допаѓа обележувач. Но, кога ќе ги споредим некои од другите решенија како Squarespace и други за иста цена, малку ќе бидам сигурен во тоа што го издвојува од нив. Се разбира, обележувачот е нов и има долг пат, но токму сега, она што би сакал да видам, се повеќе шаблони.

Пријавувањето за Bookmark ги отвара курсевите за е-учење на Обележувачите, како и каде што Bookmark ве учи како да го преземете вашиот бизнис онлајн и да дадете неколку совети за тоа како понатаму да растат.

Исто така, постојат и модули кои опфаќаат SEO, социјални медиуми и бизнис воопшто, меѓу другото.
Значи, дали Bookmark е вистинскиот избор за вас?
Обележувачот е добра опција ако сте пропусниот опсег.
Преземе акција

 • Веб-страница: bookmark.com
 • Про план: $ 11.99 / месечно кога се наплаќа еднаш годишно.


21. Sitelio

Siteleo изгледа како цврст веб-сајт и неговите шаблони исто така се зачудувачки.

Но, јас се чувствувам малку сигурен за вклучување, бидејќи очигледно каналите на социјалните медиуми на Sitelio изгледаат сериозно игнорирани. Мислам дека не постои ниту еден твит или пост од 2015, но од она што можам да добијам од веб-страницата, алатката е во врвна форма.

Искрено, јас сум апсолутно флопирана од 10,000 темите што ги добивате со Sitelio. Сите Sitelio теми кои се протегаат низ категории како бизнис, блог, фотографија, свадба и многу повеќе се убави. Некои од нив лесно можеа да се натпреваруваат со оние од алатките за создавање на сајтови како Squarespace.

Можете да направите одлична веб-страница на 5 со бесплатниот план на Sitelio.

Така е Sitelio вистинскиот избор за вас?

Sitelio ги комбинира најдоброто од двете елегантни дизајни и едноставноста за користење. И неговите шаблони покриваат практично сите ниши. Дури и ако го надградите, во $ 5.99 / mo, можете да им дадете на вашите читатели стилски веб-сајт искуство.

Преземе акција

 • Веб-страница: sitelio.com
 • Про план: $ 5.99 * / mo, можете да плаќаат месечно за месец, без годишна платежна потребна.


22. Sitem.co

Додека Sitem.co се уште е во бета, таа е домаќин на веб-страниците на 247 горди сопственици! Тоа помага да се изгради портфолио, лансирање на производ, агенција и лични веб-страници.

Она што најдобро ми се допаѓа за Sitem е тоа што има едноставни, но сјајни брзи теми. И бидејќи повеќето од Sitem корисниците се очекува да го користат за прикажување на нивната работа, овие елегантни шаблони совршено ја решат целта.

Исто така, мислам дека креаторите на алатката навистина се обиделе да понудат достапна опција за сите луѓе кои не можат да ја исплатуваат цената на повеќето други алатки за изработка на премиум веб-сајтови. (За ваша информација, повеќето такви алатки чинат околу $ 10 / mo или така кога се плаќа годишно.)

Бесплатната верзија поддржува SSL, па пребарувачите ќе го согледаат вашиот сајт да биде посигурен. Исто така, тоа е бесплатен за рекламирање, така што Sitem нема да содржи реклами на вашата веб-страница и ќе можете да им понудите на вашите посетители искуство со неред.

Така е Sitem вистинскиот избор за вас?

Ако главната цел на вашата веб-страница е (и ќе биде) само за да ја покажете вашата работа, тогаш не треба да барате повеќе од Sitem.

Тоа, рече, ако имате планови да додадете блог на вашиот веб-сајт и што се очекува да добиете многу хитови (како повеќе од 200000), тогаш можеби ќе сакате да ги погледнете и некои од другите опции.

Плус, по оваа цена, ова е одлична можност да ја покажете вашата работа за цел живот.

Преземе акција

 • Веб-страница: sitem.co
 • Про план: $ 25 годишно


23. uCoz

uCoz е комплетно решение за создавање на веб-страници кое ви овозможува да изградите голем број типови на сајтови бесплатно. Има посебни работни текстови за креирање на главните типови на веб-страници, како лична веб-страница, бизнис-страница или онлајн продавница.

За жал, кога се обидов да го регистрирам овој uCoz, ги добив сите фатени во несмасна процесот на регистрација. Има само премногу форми и премногу полиња. Моето искуство во борбата беше сосема спротивно од она што го очекував, со оглед на тоа што имаше прилично рационализиран процес на креирање на веб-страници врз основа на типот на сајт и сите.

Друга работа е дека тој нема изложба на своите бесплатни шаблони, така што не добивате преглед на тоа што ви ветува бесплатна плата во однос на шаблони и алатки за дизајнирање. За разлика од повеќето алатки во оваа листа што ви овозможуваат да објавувате веб-страница за помалку од 5 минути, uCoz ве тера да извршите многу логистики однапред.

Исто така, кога се пријавувате на сметка на uCoz, вие сте автоматски пријавени за нејзината сестра услуга наречена UID, што повторно не е во голема мерка. (Во случај да се прашувате, UID е услуга како 'За мене ")

Бесплатната верзија поддржува сопствени име на домен. Ова е сосема невообичаено, бидејќи повеќето бесплатни градители на веб сајтови ве принудуваат да користите поддомен. Бесплатната верзија на uCoz е исто така бесплатна.

Така е uCoz вистинскиот избор за вас?

Ако сакате да се изгради целосно брендирани веб-сајт без да се грижиш за било какви трошоци, освен името на доменот, тогаш оваа веб-страница творецот алатка е за вас. И покрај моето искуство, ми се допаѓа она што го видов во својата демо видео.

Преземе акција

 • Веб-страница: ucoz.com
 • Про план: $ 2.99 месечно


24. Тилда

Тилда е корисна алатка за создавање на веб-страницата која ви овозможува да градите убави веб-страници. Тилда нуди одлична мешавина од шаблони за хонорарни преведувачи, бизниси, агенции, онлајн тутори и многу други.

Кога првпат ја проверив Тилда, мислев дека е многу сличен на Squarespace, особено кога видов некои од дизајните на насловната страница. Но, како што копав подлабоко, сфатив дека Тилда има многу повеќе шаблони на понуда. Плус, има 350 + дизајн елементи, што е многу повеќе од она што нуди Squarespace. Друга работа вреди да се напомене е дека Тилда доаѓа со убави целни страници премногу.

Бесплатната верзија поддржува до страниците на 50 и нуди складирање на 50MB и е без реклами.

Така е Тилда вистински избор за вас?

Ако сте слободна пракса, без оглед на услугите што ги нудите, Тилда има прекрасни шаблони за да ги покријат сите ваши потреби. Можете исто така да го користите за да креирате страници со специјални услуги за да промовирате одредени услуги.

Преземе акција

 • Веб-страница: tilda.cc
 • Про план: $ 10 / месец со годишно плаќање.


25. Portfoliobox

Како што можете да разберете од самиот наслов, Portfoliobox е градител на веб-страници, кој е изграден исклучиво за рекламни кои сакаат да ја покажат својата работа.

Додека фокусот на оваа платформа е првенствено на прикажување на работа, тој исто така поддржува страници како блог и чување, па можете да го проширите вашето портфолио во полноправна веб-страница, ако сакате.

Бидејќи Portfoliobox е наменет за хостирање на портфолија, тој посвети посебно внимание на потребите на уметникот како прекрасни сведочења, модули за услуги и витрини. Сите негови шаблони се дизајнирани така што ја нагласуваат работата на купувачот. Проверете го опремен клиенти за да ги видите видовите на портфолија што можете да ги изградите со Portfoliobox.

Исто така, бесплатната верзија на портфолиото не содржи реклами во вашето портфолио.

И бидејќи бесплатната верзија е домаќин на страници на 30, тоа ви дава доволно пропусен опсег за да објавите добро заоблени портфолио.

Така е Portfoliobox вистинскиот избор за вас?

Ако сте во фотографија, дизајн или било која друга област каде што имате многу визуелни прикази за да ги покажете вашите потенцијални клиенти, Portfoliobox може да ви помогне да креирате убава веб-страница.

Преземе акција

 • Веб-страница: portfoliobox.net
 • Про план: $ 6.9 / месец (кога ќе го купите годишниот план).


26. Дуда

Дуда нуди одличен бесплатен веб-сајт градител алатка. И со оглед на тоа дека Дуда е за реагирачки веб-страници, можете да бидете сигурни дека дури и вашиот бесплатен веб-сајт ќе се направи убаво на сите мобилни и таблет уреди.

Најдобриот можен дизајн на Дуда за мене е нејзината функција за персонализација. Јас не сум видел ниту еден бесплатен веб-сајт создателот алатка нуди напредна опција како персонализација. Персонализацијата врз основа на локација на посетителот, временска зона и посети од минатото го подобрува нивното искуство во прелистувањето, така што големите палци за оваа функција!

Исто така, мудар модел, мислам дека Дуда има многу инспиративни дизајни. Плус, исто така, го добивате уредникот за повлекување и откажување на Дуда.

Преземе акција

 • Веб-страница: dudamobile.com
 • Про план: Премиум планот на Дуда чини $ 14.25 / mo кога се плаќа годишно. Овој премиум план од Дуда, исто така, ви овозможува да го користите вашиот локален јазик на вашата веб-страница и да покажете притисни на Chrome известувања.

Завиткување

Таму ги имате - 26 бесплатни веб-страници градители од кои можете да изберете! Среќно со вашата прва веб-страница.

За Диша Шарма

Диша Шарма е дигитален продавач-прераспореден писател. Таа пишува за оптимизација, е-пошта и маркетинг на содржини, и доведе генерација.

Поврзете се: