Веб хостинг осврти и совети од 35 Корисни Интернет такт

Член напишан од:
  • Хостинг водичи
  • Ажурирано: октомври 12, 2018

Со нетрпение очекуваме да започнете веб-страница? Не можам да одлучам кој веб-домаќин е најдобро за вас? Тогаш овој пост е задолжително да се прочита.

Пред околу две недели, јас се обратив на една група на корисници на Интернет-совети - про блогери, програмери на WordPress, писатели на книги, дизајнери на WordPress, интернет-продавачи и веб-развивачи - и побара едно едноставно прашање:

Ако можете само да препорача еден веб-хостинг провајдер, кој ќе биде? (И зошто?)

Сакам да знам што хостинг сервис се другите сопственици на вебсајт користат. И уште повеќе, сакам да добијам вистински имиња и вистински хостинг совети од доверливи извори.

Одговорите што ги добив беа многу позитивни.

домаќин на испитаникот

Повеќе од половина од испитаниците ми одговорија речиси веднаш и испратија многу корисни повратни информации. Оттука, пред да влеземе длабоко во овој пост, би сакал да испратам голема благодарност до сите кои учествуваа.

Џон, Андреј, Стеф, Кристи, Крис, Џејсон, Брајан, Кети, Рочестер, Адам, Нил, Гина, Хонг Киат, Сенг Јин, Јаков, Константин, Кејн, Шрејк, Рос, Роб, Том, Мелиса, Григориј, Рајан, Џеф, Даниел, Дарен, Ралф и Џереми.

Ви благодарам многу, вие сте страшни.

Веб хостинг Совети, Прегледи и препораки

Во краток преглед, тука се гласовите дадени на 16 различни веб хостинг компании.

веб хостинг гласови

Како што можете да видите, Hostgator, Media Temple и BlueHost се трите очигледни победници во ова истражување. Додека јас не сум изненаден што Hostgator и Медиумскиот храм ја украдоа димената на светлината во оваа кружна анкета; Морам да признаам дека не очекував ваква ofубов на BlueHost.

Без да губам повеќе време, тука се повратните информации што ги добив (организирани според хостинг имињата по азбучен ред) од овој круг на анкетата.

Брза навигација

Кликнете на линкот подолу за да прескокнете на прегледи на одреден веб-домаќин.

Bluehost, Мотор хостинг, Склучен, GoDaddy, Hostgator, Idologic, InMotion хостинг, Медиумите Храмот, Мапа на 5, Мапа на земјата, Мека слој, Синтезис, Вида домаќин, WebHostingHub, West Host, ВП мотор.

Одрекување: Јас сум поврзан со некои од наведените хостинг компании, имено WP Engine, WebHostingHub, InMotion хостинг, BlueHost, Hostgator и Media Temple. Јас направам мала комисија ако ги нарачате овие веб-домаќини преку моите врски (без дополнителни трошоци). Овие комисии ми помагаат да ги платам писателите, да развивам нови веб-апликации и да ги одржувам работите непречено (и БЕСПЛАТНО!) На КОСР.

BlueHost

Профил на компанијата: BlueHost е основана од Мет Хитон, кој исто така беше сопственик на HostMonster и FastDomain пред околу една деценија. Назад во 2000? И, BlueHost беше домаќин на сајтови за мали до средна големина веб-сајтови - цената е евтин и компанијата обезбедува одлична хостинг сервис и поддршка на корисниците. Во 2010, BlueHost и нејзините сестрински компании FastDomain и HostMonster беа продадени на International Endurance International Group (ЕИГ), американски конгломерат со седиште во Масачусетс.

URL: http://www.bluehost.com/

BlueHost коментарите

Лори Соар, Пол Кроу, Кевин Мулдун и Шарон Херли препорачуваат хостинг на BlueHost. Подолу се нивните повратни информации.

Лори Соорд

"За прв пат блогер, јас би препорачал BlueHost.

Иако оваа хостинг компанија добива неколку мешани критики, тие доаѓаат препорачани од WordPress, што е една од најпопуларните платформи за блогирање. Компанијата за хостинг, исто така, нуди автоматска инсталација на WordPress, што го прави брзо и лесно поставување за некој без многу веб дизајн. Неограничен простор на дискот и пренос на пропусниот опсег се исто така убав додаток. Цените започнуваат од $ 4.95 / month (ако плаќате однапред), така што е, исто така, разумни цени за некој што ќе ги исфрли работите. Исто така ми се допаѓа фактот дека новинарите можат да добијат поддршка 24 / 7 на различни начини (преку интернет, преку телефон или преку е-пошта). "

- Лори Соорд; радио личност, објавен автор, писател и социјални медиуми на пазарот Лори Соорд.

Пол Кроу

"За моите веб-страници на WordPress отидов со Blue Host. Во минатото го користев HostGator, но мислам дека Blue Host ги нуди најдобрите пакети за моите потреби.

Тие имаат лесна инсталација на WordPress очекуваме од сите хостинг услуги, но, исто така, одличен uptime рекорд и поддршка на корисниците.

- Пол Кроу, блогер гуру во Spice Up Your Блог.

Кевин Muldoon

"Првпат блогерите во почетокот не треба да користат многу ресурси.

Поради ова, јас би препорачал добра дели хостинг компанија, како што BlueHost. Откако нивниот веб-сајт почна да генерира повеќе сообраќај, тие потоа може да ги разгледаат нивните хостинг барања. "

- Кевин Мулдун, про-блогер во Кевин Muldoon.

Sharon HH

„Јас користев даватели на услуги за веб-хостинг 5 или 6 во текот на последните 7 години, вклучувајќи многу од најпопуларните провајдери за хостинг за споделување.

Оној на кој се враќам е Блухост, каде моментално сум домаќин на повеќе од десет домени. Тоа е одличен домаќин за страници со мал и среден сообраќај и сè што сакате е лесно да се постави. Јас сум импресиониран од нивното време и нивниот оддел за технологија за поддршка е крајно одговорен и корисен ако има проблем. “

- Шарон Херли, професионален веб писател на Sharon HH.

Мајкл

"Ако користите WordPress како што јас препорачувам, ќе ви биде потребна и услуга за хостирање.

И, BlueHost е најдобриот веб-домаќин за WordPress. "

- Мајкл Хајат; Њујорк тајмс бестселер Автор, поранешен претседател и извршен директор на Томас Нелсон издавачи.

Забелешка на Jerryери: Не успеав лично да стигнам до Мајкл Хајат. Неговиот личен асистент Тривинија Барбер одговори на мојот е-пошта и истакна дека Мајкл во минатото повеќе пати го препорачувал BlueHost на својот блог. Повратната информација е цитирана од блогот на Мајкл. Што се однесува до BlueHost, за жал немам толку добро искуство со нив последниве години. Јас го користам веб-домаќинот повеќе од 5 години, можете да го прочитате мојот BlueHost преглед тука.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Мотор хостинг

Профил на компанијата: Двајцата основачи на „Хостинг на моторот“, Невин Лин и Рик Елис, за прв пат се сретнаа во 2002 и поставија договор со кој се отвори pMachineHosting.com. Во 2007, pMachineHosting.com го смени своето име во EngineHosting.com за подобро да го комуницира фокусот на компанијата на решенија за групирање на веб-хостинг за ExpressionEngine и други веб-апликации засновани на апеши / mysql / php. Engine Hosting во моментов работи од четири најсовремени центри за податоци во три различни градови во Северна Америка: Минеаполис, Минесота; Едина, Минесота; Фремонт, Калифорнија и Рестон, ВА.

URL: http://www.enginehosting.com/

Мотор Хостинг осврти

Veerle

"Јас ќе им препорачам на Мотор Хостинг бидејќи тие го задржуваат мојот сајт и работи.

Навистина е толку едноставно. Тие се првите што живеат според ветувањето за ракување со високо сообраќајно место. Голема поддршка исто така, ако ви треба “.

- Veerle, графички / веб-дизајнер, ко-основач на Duoh.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Склучен

Профил на компанијата: Основан во 2006, Fused обезбедува веб-хостинг за повеќе од шест илјади веб-сајтови и служи во просек една милијарда посетители месечно во време на пишување. Компанијата е со седиште во Сан Диего и е домаќин на клиенти во повеќе земји во светот 65.

URL: http://www.fused.com/

Споените прегледи

Џон

„Без двоумење, би го препорачал Фоузен. Речиси секогаш 100% ажурирање и добра, брза поддршка. „

- Џон Boardly, типографија уметник и блогер во Сакам типографија.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

GoDaddy

Профил на компанијата: Основана во 1997, GoDaddy е компанија која има потреба од воведување на littel. Со повеќе од вработените во 4,000, 55 милиони домени под управување, и 12 милиони корисници низ целиот свет; компанијата во моментов е најголемиот регистратор на домен во светот. GoDaddy работи бизнис од 9 различни објекти во САД (Аризона, Ајова, Калифорнија, Колорадо, Вашингтон, Масачусетс) и Индија.

URL: http://www.godaddy.com/

GoDaddy осврти

Адрија

„Значи, веќе подолго време имав жално жално задоволство што го користев GoDaddy. Знам, noob потег, да. Како и да е, иако не се согласувам со многу од нивните политички ставови што ги преземаа низ годините, не можам да ја обвинам нивната постојана достапност преку услуги на клиентите, никогаш не чекајќи долго да разговарам со претставници на технологија или продажба, брза за решавање на проблемите - јас значи, тоа е една работа што ја добиваш со компанија како бехмото. Сепак, за да избегнам да се казнам, конечно решив да направам потег. Iе се префрлам во BlueHost.

Добро е, и повеќето корисници се радуваат на сигурноста и ажурирањето. Како и со секој провајдер на хостинг, има и такви кои се жалат на изгубени податоци, но тоа се случува насекаде. Се чини дека BlueHtost е брз за да одговори на барањата за услуги на клиентите, и справува со сè што е во куќата отколку со надворешните компании, така што тие ретко кога треба да чекаат трета страна за решавање на конфликт. Тоа навистина е она што го стори за мене, кога го споредував со другите провајдери. Ако сте мал и среден бизнис, според мое мислење, навистина се чини дека е начинот да се оди. Исто така, добивате бонуси кои обично се пренесуваат само на сметките хостирани од GoDaddy: кредитни реклами, креатори на веб-страници, лесна интеграција со работи како: WordPress, Joomla, Drupal, RoundCube, Zen Cart, PrestaShop, и тие дури и рекламираат некои веб статистики, иако можам замислете дека е подобро од Google Analytics. :)

На крајот, изгледа како победник ".

- Андрија Харасевич, основач на Оди дружи ме.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Hostgator

Профил на компанијата: Hostgator е основана од страна на Брент Оксли во студентските домови во 2002. Gator се зголеми од еден човек операција на еден со стотици вработени во текот на годините; и беше рангиран 21st на Инк. 5000 најбрзо растечка компанија во годината 2008, 239th на Inc. 5000 во годината 2009. Компанијата беше продадена на International Endurance International Group (EIG) за, неофицијална бројка, $ 225 милиони во 2012.

URL: http://www.hostgator.com/

Прегледи на Hostgator

Рочестер

„Што се однесува до вашето прашање, пробав доста хостинг услуги и да бидам искрен, не најдов оној што би можел да кажам 100% дека е супер.

Но, сега јас го користам Hostgator за мојата лична страница и тие имаат доста добра платформа за први тајмери ​​и „добра“ техничка поддршка за напредни момци, исто така, така што мислам дека тие можат да ви помогнат добро кога ќе расте блогот “.

- Рочестер, писател и WordPress развивач на Рош.

Крис Спанер

„Имаше добри и лошите страни за сите услуги што ги користев, но пакетот„ БебеGator “за бебиња отсекогаш била одлична, сигурна услуга што ја користам за мали лични веб-страници и проекти за клиенти.

- Крис Спанер, професионален блогер и дизајнер на Лажичка графика.

Џејсон

„Препорачувам и користам Домаќин Гатор за секој што ќе одлучи да започне или да се пресели во нов домаќин. Зошто? Тие се сигурни, достапни и тие се на исто ниво за изведба од другите планови за хостирање таму. Заедно со нивните дополнителни услуги што ги нудат, како што се целосно опремен cPanel, е-пошта, бесплатни услуги за оптимизација, и сега управување со домен, тие се одличен едношалтерски центар за оние кои бараат решение за самостојно домаќин што не ја расипува банката “.

- Џејсон, ИТ експерт и игра во џуџе Avg Joe Geek.

Bryan

„Ако требаше да препорачам еден веб-домаќин, ќе беше HostGator. Јас сум на тоа веќе две години и никогаш не сум имал проблем. Тој е сигурен и ефтин. Инсталациите на WordPress се привремено, нивните страници за помош на Интернет се корисни, и јас сакам дека им овозможуваат на гејџиите како мене да имаат пристап до школка до нивните споделени сервери.

Целосно откривање дека HostGator е единствениот домаќин што некогаш сум го користел, и имав само искуство со нивното заедничко хостирање. Тоа, рече, немам намера да барам на друго место за веб-хостинг “.

- Брајан, блогер во Хоби Блогер.

Џејми

„Сум користел и Синиот домаќин и Гатор-домаќин.

Во моментот јас го користам домаќинот Gator и никогаш не ме изненадува. Персоналот за поддршка исто така е многу корисен кога им се поставува прашања преку разговор во живо. Дефинитивно би го препорачал на почетниците бидејќи е лесен за употреба и сигурен. Размислувам за надградба на нов домаќин наскоро, така што не би го препорачал домаќинот Гатор на секој што е околу некое време. “

- Џејми, хонорарен писател и блогер во Луцидна способност.

Кетрин

„Мојата страница е хостирана на„ HostGator “и немав проблеми со нив.“

- Кетрин Арагон, уредник и професионален писател во Кетрин Арагон.

Adam

„HostGator бидејќи тие се единствените со кои имам лично искуство. Бев користејќи ги за 6 + години за моите страници (и некои веб-страници на клиентот) и тие никогаш не ми дадоа причина да барам на друго место. “

- Адам, интернет продажби на Зборови што кликнуваат.

Neil

„Прашувајќи ме кој веб-домаќин, навистина зависи од кој тип на услуга ви е потребна и дали сте стартап што се активира, или имате инвеститори, или сте основана страница која порасна над редовниот заеднички план. И покрај тоа што имало икани, препорачувам посветен сервер хостинг на HostGator. Ги препорачувам затоа што на тоа ниво можете да продолжите да растат и да додавате повеќе одлики или ресурси на вашиот сервер. Јас сум клиент на HostGator уште од 2008 и тие ги надминаа оние што ги познавам другите домаќини. Двапати сум компензиран на тешки прекини во времето на кое тие ја прифатија одговорноста. Никогаш не сум го имал тоа со други веб-домаќини “.

- Нил, веб дизајнер и развивач на Блудница.

Стеф

„Порано го користев GoDaddy за моите потреби за хостирање. Како почетник, тие беа ефтини и „добри“, но јас се заморив од нивните збунувачки е-пошта (премногу!) И порталот беше многу комплициран за newbies. Така, оваа година откако прочитав неколку прегледи, најдов попуст на Hostgator и се потпишав со нив. Воодушевен сум од нив - нивната услуга за клиенти е одлична и сметам дека е полесно да се движите. (Мислам дека тие се дури и поевтини од она што го плаќав на GoDaddy.) Ги користам од мај, па сè уште е ново, но јас сум прилично среќен со прекинувачот. “

- Стефани Мартел, блогер на Жив жив проект.

Забелешка на Jerryери: Погодете што, јас сум исто така обожавател на Hostgator и јас го користам веб-домаќинот уште од 2007! Доколку сте заинтересирани да прочитате некои од најновите ажурирања и промени во „Hostgator“ (компанијата беше купена неодамна од страна на Endurance International Group неодамна), проверете мојот преглед на Hostgator хостинг тука.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Idologic

Профил на компанијата: Idologic е глобална компанија за услуги на центарот за податоци и го одржува просторот за податоци во центарот за примарни телекомуникациски центри ширум Северна Америка и има висококвалификувани вработени и работат низ целиот свет. Idologic нуди водечки препродавач на софтвер, посветен и ко-локација хостинг услуги.

URL: http://www.idologic.com/

Идолошки прегледи

Gina

"Idologic.com, препорачано од многу од моите веб дизајнерски пријатели кога бев премногу доцнење и услуга забави во друга компанија. Тие направија сè за мене, бесплатно, па отидов во кревет со еден домаќин и беспрекорно се разбудив со сите мои локации на новиот домаќин. Нема проблеми, нема икачки, и нема повеќе прекини. "

- Џина Бадалати, професионален блогер, бренд амбасадор, и страшна мајка која блогира Мамо блог.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

InMotion хостинг

Профил на компанијата: Со седиште во Карлифонија и Вирџинија, InMotion Хостинг е околу повеќе од една деценија (основана во 2001 година). InMotion Хостинг нуди широк спектар на веб хостинг услуги (дели / VPS / посветен) во десетина различни пакети. Компанијата е најдобро позната со својата супериорна служба за корисници - компанијата е BBB акредитирана од 23 / 6 / 2003 и резултати A + со BBB Busines Review во времето на пишување.

URL: http://www.inmotionhosting.com/

InMotion Хостинг осврти

Дарен

"Го користам Inmotion хостинг како мојот бизнис домаќин. Затоа 2 работи дојдоа во мојата considereation: - 1) деловни трошоци и 2) квалитет. Сакав да постигнам рамнотежа во овие работи на 2. Сакав хостинг cPanel за тоа е, според мое мислење, воспоставен контролен панел. Исто така, ми требаше хостинг да биде стабилен и да има одличен работен стаж. Мора да биде најмалку 99.9%. Брзина ми беше премногу загрижена. Не сакам моите веб-страници да имаат мала брзина. Макс брзината зона на Inmotion Хостинг ми го привлече вниманието. Со оваа опција можам да ја одберам локацијата на мојот центар за податоци за подобро да им служам на моите посетители. Така, на крајот решив да пробам хостинг на Inmotion. Накратко, избрав Inmotion Hosting за квалитет. И мислам дека сум направил вистински потег. "

- Дарен Нил, професионален блогер во Инсајдерски преглед на домаќинот.

Забелешка на Jerryери: Јас сум голем обожавател на InMotion уште од 2008. Оваа страница, откриена тајна откриена од веб-хостинг, е хостирана на хостинг „InMotion“. Јас ги користам плановите за хостирање на InMotion и VPS во ова време на пишување и препорачувам многу да го веб-домаќинот. Ако сакате да дознаете повеќе за компанијата, одете прочитајте ги моите Преглед на InMotion.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Медиумите Храмот

Профил на компанијата: Media Temple, често познат како (mt), е веб-хостинг провајдер и облак услуги провајдер со седиште во Лос Анџелес, Калифорнија, и основана во 1998. Тие обезбедуваат хостинг за веб-страници и апликации, како и виртуелни сервери, е-пошта и други интернет содржини. Тие им служат на клиентите на 125,000 во земјите на 100 и ги пренесуваат преку 1.5 милиони веб-страници во своите центри за податоци на источните и западните брегови на САД.

URL: http://www.mediatemple.net/

Медиуми Храмот коментарите

ковхенин

„@WebHostingJerry би го препорачал @mediatemple - со години го користат нивниот VPS, и тоа е прилично солидно“.

- Константин, автоматски WordPress програмери, блогови на Ковшенин.

Џеф Стар

"Преместувајќи се од домаќин до домаќин во текот на мојот 10 + години онлајн, го најдов Media Temple за да обезбеди прифатлива, одлична хостинг и одлична услуга за корисници. Беше околу 2009 и јас бев домаќин на "Мали портокал" (на заеднички сервер) за неколку години.

Серверите беа неконзистентни, а персоналот за поддршка (со исклучок или два) беше прилично ужасен, па конечно се налутив и одлучив да најдам нешто подобро. По многу истражувања конечно избра медиуми храм, бидејќи на нивните пријавени 1) конзистентност / uptime, 2) одлична служба за корисници, 3) не е премногу луда скапи цени. Значи во тоа време јас засили од просечни дели хостинг до VPS (dv) хостинг на Media Temple.

Оттогаш сум среќен. "

- Џеф Стар, експерти за WordPress на Расиплива печат.

Кејн

„Не гледам многу за да прашам кој е најдобриот давател на веб-хостинг, бидејќи потребите на сите се различни. За што и да вреди, ми се допаѓа медијамејл и жичното дрво за сопствен бизнис “.

- Кејн Џејмисон, блогови на Содржина Хармонија.

Јаков

"Од 2009, го користам Медиа Храм како мојот веб-хостинг провајдер, прво на нивната заедничка хостинг услуга, а сега на нивниот управуван DV VPS сервер. Зошто? Една, тие обезбедуваат голема поддршка за корисниците; два, нивната услуга е многу скалабилна; и три, нивните хостинг планови се одлична вредност за парите. "

- Јаков Кас, професионален графички дизајнер и основач на Само креативна.

SingYin

„I'mе одам со MediaTemple на оваа.

Тоа може да биде малку поскапо од другите таму, но MediaTemple може да им даде мир на блогерите за првпат. Нивната мрежа за хостирање на технологијата го минимизира времето на застој и тие имаат доста реагирачка поддршка ".

- Сингин Ли, висок уредник во HongKiat.com.

Забелешка на Jerryери: Изјавата на effеф Стар е цитирана од ова неодамнешното интервју за Р.. Добив бесплатен медиумски храм за два месеци и трчав неколку основни тестирања кога го правев овој пост, можете да ги проверите моите сознанија и мислења во ова Преглед на медиумскиот храм.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Мапа на 5

Профил на компанијата: Site5 го основа својот бизнис во Калифорнија во 1998. Site5 е квалификуван и доверлив сервер за хостинг на Линукс облак. Тие имаат различни напишани хостинг планови кои ќе се справи со барањата од лични до големи бизнис веб-сајтови. Со над 200 посветен сервер и речиси домејни 200,000 домени, Site5 знае како да ја оживеат својата визија.

URL: http://www.site5.com/

Мапа 5 осврти

Шерис

„Ако јас би препорачал само еден, за почетници, тоа ќе биде Site5.com. Јас сум со нив со години и моите клиенти исто така. Поддршката е брза и темелна, а ажурирањата / испадите се најавуваат добро однапред и се следат на форумите за поддршка. Препорачувам сметка за препродавач ако имате повеќе веб-страници. “

- Шерис, copywriter и дизајнер на iElectify.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Мапа на земјата

Профил на компанијата: Основана во 2003, SiteGround започна и продолжува да биде приватна компанија со седиште во Хембл, Тексас и Њујорк, САД. SiteGround има и европско присуство со канцеларија во Софија, Бугарија. Сегашната локација е домаќин на 250,000 домени. Тие одржуваат активна страница на Фејсбук, профил на Твитер и блог со интересни мислења кои не само што го поттикнуваат нивниот производ, ниту пак одговараат на жалби за услугите.

URL: http://www.siteground.com/

Мапа на сајтот коментарите

Ралф

"Во минатото користев многу различни хостинг компании, но сите тие го имаат истиот проблем за мене: непристапноста надвор од" нормалните "работни часови. Еднаш имав проблем со веб-страница и со цел да го решим, требаше да се јавам на компанијата за хостинг за едно едноставно барање. Тоа беше петок доцна попладнето, и морав да чекам до понеделник изутрина за да ги контактирам.

Во тоа време решив да побарам хостинг компанија која ми одговараше подобро, еден со ист менталитет како мене: помагање на клиентите и лекување на нив како што би ти бил најдобриот пријател, татко или сестра. SiteGround го прави ова. Јас не сум сервер-човек, и не сакам да станам еден, па ми треба хостинг партнер кој ќе го стори тоа за мене, SiteGround не и тие се брзи и прифатливи, како и.

Во овој момент имам повеќе од 50 препродавач на хостинг сметки и јас домаќин 60 веб-сајтови. Почнав да користам SiteGround во 2008, па јас сум со нив во текот на пет години. Јас се пријавив со нив и во рок од пет минути бев подготвен да одам. "

- Ралф Де Гроот, оптимизација и хостинг препродавач на Web Pepper.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

SoftLayer

Профил на компанијата: SoftLayer, компанија од IBM, е избор на облак инфраструктура за изградба на компании за интернет скала. Компанијата обезбедува глобален центар за податоци на барање и услуги за хостирање од центри за податоци од светска класа во Амстердам, Далас, Хјустон, Сан Хозе, Сиетл, Сингапур и Вашингтон, со мрежни точки на присуство на национално ниво.

URL: http://www.softlayer.com/

Прегледи на SoftLayer

Рос

"Без сомнение би му препорачав на SoftLayer да направи фантастична работа за покривање на бази на веб-страница маркетинг компанија како мојата сопствена, која има неколку веб-сајтови со значителен сообраќај и домаќин на неколку клиенти (само од погодност - не како објавена услуга).

Што мислам со покривање на основите? Накратко, очекувам скоро до совршено ажурирање, заедно со врвна / одговорна поддршка и услуга што никогаш не ме прашува дали моите пари се трошат неразумно. Тој последен бит се однесува на сигурноста; Очекувам мојата компанија за хостирање да биде продолжување на сигурноста во рок, која ја нудим на моите клиенти и посетители на страници.

Можеби сте забележале низ сето тоа што не спомнав цена. Тоа е затоа што цената е претежно прва важност за секој што бара хостинг, но во нашиот случај е толку важен колку што е, (не ми е гајле да бидам избришан) не е предвид број еден. Тоа рече дека сметам дека цените на SoftLayer се разумни за квалитетни компоненти и извонредна услуга што ја добивам јас и мојот тим “.

- Рос, извршен директор на StepForth Веб маркетинг АД

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Синтезис

Профил на компанијата: Синтезис е компанија за хостинг на WordPress неодамна кооснована од Брајан Кларк (CopyBlogger) и Дерик Шафер (OrangeCast).

URL: http://websynthesis.com/

Синтезис осврти

Кристи

"Во моментов, јас сум заљубен во Синтезис од Copyblogger. Додека јас никогаш немав значителни проблеми со мојата претходна компанија за хостирање и сепак ги користев за моите помали веб-страници, сакав нешто помоќно за мојот главен блог (http://kikolani.com) и нов курс за членство (http://blogpostpromotion.com). Едно нешто што навистина ме убеди да се префрлам беше колку е одличен нивниот тим за поддршка - јас ги удрив со многу прашања пред да купам нешто, и тие секогаш беа среќни да помогнат.

Синтезис е целосно фокусиран на веб-страниците на WordPress, со вградени безбедносни, резервни копии и следење на локацијата. Значи, наместо да морам да имам моја компанија за хостинг, Сукури и VaultPress, сега имам само моја хостинг компанија. Ја искористив нивната платена услуга за миграција за да го преместам мојот главен блог, и рачно го пренесов мојот сайт за членство. Двајцата минуваа непречено - ги зеде работните денови на 3 за платената служба за миграција за да го придвижам мојот бомба и само еден час за да го придвижам курсот за членство. Двете локации работат побрзо и неспокојот отколку што некогаш го имаат. "

- Кристи Хајнс, професионален блогер и хонорарен писател на Kikolani.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Вида домаќин

Профил на компанијата: Vida домаќин е дел од Paragon Internet Group и ние работиме на некои од најпознатите интернет компании во Велика Британија. Во времето на пишувањето, компанијата е домаќин на веб-страници на 100,000 за повеќе активни клиенти во 20,000 во повеќе земји од 100.

Преглед на домаќинот Vida

URL: http://www.vidahost.com/

Rob

„Haveе морав да одам во Видахост, пробав различни домаќини и тие се дефинитивно најдобри. Не само исклучително добра временска брзина на страниците, туку и исклучително одговорна поддршка. И секогаш добивам добар и брз поддршка од нив - дали проблемот е нивна вина или не “.

- Роб Cubbon, веб дизајнер и основач на Роб Cubbon Ltd.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Веб хостинг центар

Профил на компанијата: Основана во Вирџинија Бич, WebHostingHub (WHH) е нов бренд основан од InMotion Хостинг назад во 2002. Како и повеќето други буџетски хостинг компании, WHH нуди само еден едноставен хостинг план - All-In-One заеднички хостинг план.

URL: http://www.webhostinghub.com/

Прегледи на веб-хостинг

Даниел

"Веб хостинг хаб имаше многу споредливи и прифатливи цени. Никогаш не сум почувствувал дека ќе бидам во мојата глава. Плус техничката поддршка базирана на 24 / 7 во САД ми даде дополнителна утеха ако нешто се случи. Повеќето веб-сопственици на е-трговија се потпираат на нивната веб-страница за главен приход. Не можеме да си дозволиме да го изгубиме нашето онлајн присуство. Освен тоа, имам пристап и до дизајнерскиот тим. Тоа не е случај на нивниот тим само да го гради мојот сајт, но исто така помага во тековните надградби и одржување. "

- Даниел Сумелин, слободен дизајнер на Даниел Шумелин.

Забелешка на Jerryери: Повратните информации на Ралф за веб-локацијата и повратните информации на Даниел за WebHostingHub се цитираат со дозвола од оваа и оваа интервју. WebHostingHub е избран како еден од двата најдобри хостинг хостинг. Во случај да се прашувате зошто, одете Дознајте повеќе за WebHostingHub во мојот преглед.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

West Host

Профил на компанијата: Основана во 1998, со седиште во Провиденс Јута, WebstHost тврди дека е една од најдобрите буџетски хостинг компании. Компанијата е купена од UK2 Group, голем светски веб-хостинг провајдер, во 2008.

URL: http://www.westhost.com/

Западен домаќин преглед

Том

"Веб хостинг компанија која ја користам за сите мои сајтови (вклучувајќи ги и Оставањето работа зад) е Westhost.

Јас сум со Westhost во изминатата година или така и не сум за жалење за еден момент. Не само што тие се справи со миграцијата од мојот претходен хостинг провајдер без доплата, Оставањето работа Зад брзината на оптоварување се зголеми за 10% веднаш по прекинувачот. "

- Том, професионален блогер во Оставање на работа зад себе.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

ВП мотор

Профил на компанијата: Основан од Арон Бразел и Џејсон Коен во јули 2010, WP Engine е моќна хостинг платформа за корисниците на WordPress која се фокусира на три главни проблеми на WordPress: безбедност, брзина и приспособливост. HTC, FourSquare, Balsamiq, SoundCloud се некои од популарните брендови кои сега се WP Engine-hosted.

URL: http://www.wpengine.com

Преглед на WP Engine

Григориј

„Како корисник на WordPress, очигледно е дека ги сакам работите едноставни и клуч на рака. Јас водев блог со 100,000 + единствени месечни посетители (Sparring Mind) и не би го потрошил мојот хостинг долар на друго место освен WPEngine. Го гледам хостингот како неопходно зло и јас сум среќен што можам да кажам дека екипажот WPEngine вади многу од „злото“ од овој процес со тоа што има голема поддршка и време. Направив пообемен преглед на нив во минатото, но сè што навистина треба да знаете е дека тие испорачуваат таму каде е важно “.

- Григориј Чиоти, основач на Спаринг Ум.

Ryan

"WP Engine - Океј цена, брза, добра услуга; Linode - Евтин, брз, сигурен и одличен сервис. "

- Рајан, развивач на софтвер и WordPress експерт кој блогира во Рајан Хелиер.

Melissa

"Препорачуваме WP Engine на нашите клиенти кога ги упативме за хостирање. Тие се исклучително способен тим, и ги поддржуваме 100%! "

- Мелиса Хопе од Web Dev Studios.

Забелешка на Jerryери: I LOVE WP Engine. Се префрлив и започнав да го користам WP Engine неколку години наназад и моето искуство со компанијата не е ништо друго освен задоволство. За технички детали како што се uptime и информации за брзина на страницата, прочитајте повеќе на мојот Преглед на WP Engine.

[иконата за сепаратор = "датотека-текст-alt" linecolor = "# dddddd"]

Веб хостинг Совети

Дебра од MultiChannel Magic не ни даде никакви имиња, но таа дели некои навистина добри совети за тоа како да го избере вистинскиот веб-домаќин:

Дебра

"Мојот одговор не е толку едноставно како прашањето, бидејќи сè уште немам видено веб-хостинг компанија која гарантира дека ќе биде единствената препорака. Имам долгогодишно искуство со различни компании од лично искуство и предизвици со клиенти. Ова им го кажувам на моите клиенти:

Најдобар начин да се избере веб хостинг компанијата започнува со дефинирање на вашите потреби и буџет за следните пет години. Откако ќе знаете што ви треба, можете да оцените колку добро хостинг компаниите се совпаѓаат со вашите спецификации. По стеснување на листата до три или четири кандидати, интервјуирајте ги постојните корисници за да видите како реагира компанијата на прашања. Прашањата што треба да ги поставите вклучуваат:

  • Колку долго компанијата XYZ беше домаќин на вашиот сајт?
  • Зошто ја избравте компанијата XYZ?
  • Дали сте имале врска со некој во компанијата пред да ја одберете?
  • Дали имате проблеми со вашата услуга? Ако е така, што биле тие? Како реагираше компанијата?
  • Како е програмиран вашиот сајт? Дали е тоа сопствено решение или систем за управување со содржини како WordPress?
  • Што би направиле поинаку ако изборот на веб хостинг компанија сега?

Дополнителни прашања ќе се фокусираат на специфичниот тип на изворниот код што се користи за развивање на страницата. На пример, ако сајтот користи WordPress, знаејќи дали компанијата-домаќин останува актуелна со ажурирања е навистина добра идеја.

Посета на форуми и користење на пребарувачите да најдат жалби е дел од должно внимание во изборот на веб хостинг компанија исто така. Ова фрла светлина врз тоа колку добро проблемите се решаваат. "

Во текот на вас: Дајте ни го вашето хостинг Препорака!

Повторно, голема благодарност до сите кои придонесоа за овој пост. Овие момци се страшни луѓе, одат да ги проверат своите веб-страници и да ги следат на социјални мрежи!

Очигледно, 35 не е многу големи примероци (оттука и понатаму ќе продолжам да поставувам повеќе слични истражувања). Сепак, имајте на ум дека овие хостинг совети доаѓаат од искусни луѓе кои знаат што прават. Во случај да ви треба повеќе читања, не заборавајте да проверите Како да го избере вистинскиот веб-хостинг како и мојот Топ 5 веб хостинг препораки.

Сега е време да се изразиш. Кажи НИ:

Ако можете само да препорача еден веб-хостинг провајдер, кој ќе биде?

Со нетрпение очекувам да ги вашите вредни влезови!

Ако сметате дека овој пост е корисен, ве молиме да го споделите со други, за да можат да имаат корист и од него.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.