PayPal хостинг: 10 Најдобри веб-домаќини кои прифаќаат PayPal плаќање

Член напишан од:
 • Хостинг водичи
 • Ажурирано: Jul 07, 2020

Методот на плаќање може да биде одлучувачки фактор за веб-домаќин. Јас не би бил изненаден ако некој врти грбот на веб-домаќин за не најде својот саканиот начин на плаќање.

Постојат десетици онлајн методи за плаќање кои се разликуваат од домаќин до домаќин. Но, меѓу сите нив, најбараниот метод на купувачите е PayPal.

Како работи PayPal

Поврзете ги вашите кредитни, дебитни или при-пејд картички за да ви Paypal сметка и вие сте исклучени за да започнете да правите онлајн трансакција.

Зошто да одберете да платите со PayPal?

Тоа не е единствениот фактор што PayPal нуди побрзо и полесно онлајн трансакции. Некои луѓе избираат PayPal бидејќи им дава потребна доверба за купување.

PayPal има 180-денови Купувач заштита која ги опфаќа набавките од измамна испорака. Значи со овој метод, може да имате сигурност дека некој има твојот грб.

Друга очигледна причина за користење на PayPal е безбедноста. Кога плаќате со PayPal, се што ви треба е е-адреса или мобилен број за испраќање на исплата. Вашите платежни информации (броеви на кредитни картички, име и други податоци за банкарска сметка) се скриени од трговците.

Страна белешка: Прифаќање на онлајн плаќање со PayPal

Една глупо карактеристики што ги гледаме на пазарот за хостирање е „Paypal поддржан хостинг“ или „веб-хостинг со paypal количка“. Вистината е - не ви треба специјален веб-домаќин за да добиете исплата на PayPal.

За да почнете да прифаќате плаќања преку интернет, се што треба да направите е да го ископирате кодот, обезбеден од PayPal, на вашата веб-страница.

Повеќе детали тука.

Кои хостинг компании прифаќа PayPal исплата?

Овде чекаме некои од нив добри веб-домаќини компании кои прифаќаат PayPal (како и други опции за плаќање). Потоа ќе се нурнеме и внимателно ќе погледнеме на секој од овие домаќини подолу.

Хостинг компанииPayPalКредит / дебитBitPay2CheckOutУплатницаБанкарскиот трансфер
SitegroundНа барање
A2Hosting
Hostgator
FastComet
InMotion хостингНа барање
GreenGeeks
InterServer
BlueHost
iPage
Hostinger

Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и вистински податоци за серверот. Прочитајте ја страницата за политика за разгледување за да разбереме како функционира нашиот систем за рангирање на домаќините.

* Оваа листа е произволна и не се базира на било која метрика.


1-SiteGround (PayPal по барање)

Веб-страница: https://www.siteground.com

SiteGround е избалансиран веб-домаќин по хардвер и чини за мали веб-страници со големи димензии. Тоа го оправдува да биде малку пристрасен кон овој домаќин поради нивната пофална поддршка за корисниците.

Тие имаат 5 центри за податоци во различни региони на 3 (САД, Европа и Азија) и ви даваат опција да одлучите каде сакате да го хостирате.

Постојат функции кои вреди да се споменат како SuperCacher (сопствен систем на кеширање на веб-страница на 3) и бесплатна автоматска дневна копија со изминати копии од 30-дена.

* Забелешка: Мора да контактирате со нивната корисничка поддршка за да платите со PayPal.

Брз преглед на сајтови

Добрите

 • Солиден хостинг uptime (просечен 99.99% според нашиот мониторинг)
 • Избор на локации на сервери на различни континенти
 • Бесплатно автоматско дневно бекап
 • Врвна класа за поддршка за разговор во живо
 • Зачувај 45% на првата сметка
 • Официјално препорачани од WordPress.org и Drupal.org

Конс

 • Скапи обновување цена
 • Мешани резултати во нашиот тест на брзината на серверот

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање во SiteGround: кредитна картичка
 • Се препорачува за: Сериозни деловни веб-страници или блогови.
 • Научете повеќе за: Преглед на SiteGround од Џери

2-A2 хостинг

Веб-страница: https://www.a2hosting.com

A2Hosting зборува за брзина насекаде и тие се разумно брзи за нивните ексклузивни Turbo сервери. Тие тврдат дека вашиот сајт на сервер Turbo може да го пополни 20x побрзо од кој било обичен сервер.

Сите нивни веб-хостинг планови спаѓаат под радарот на A2 Optimized. Придобивката е тоа што добивате претходно конфигурирани поставки за вашата хостинг сметка и платформата за вашата веб-страница, со што ќе се осигурате дека ќе добиете максимални перформанси.

A2Hosting ви дава избор да изберете каде сакате да го хостирате вашиот веб-сајт. Нивните сервери моментално се достапни во САД, Европа и Азија.

Брз A2 хостинг преглед

Добрите

 • Одлични перформанси на серверот (TTFB <550ms според тестот на Jerryери)
 • Без ризик - во секое време гаранција за враќање на парите.
 • Речиси 20 години докажани деловни резултати.
 • Многу простор за растење - корисниците добиваат да ги надградат своите сервери на VPS, облак и посветен хостинг.

Конс

 • Миграцијата на сајтот се наплаќа при понижување.
 • Поддршка за разговор во живо не 24 7 заснована на неодамна Jerryери тест за разговор во живо.

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање на A2Хостинг: 2Checkout, банкарски трансфер, Skrill, кредитна картичка и повеќе.
 • Се препорачува за: веб-страници на WordPress и e-Commerce.
 • Научете повеќе за: Преглед на A2 од Џери

3- HostGator

Веб-страница: https://www.hostgator.com

HostGator е најголемиот бренд за хостирање на Истражната група (EIG) чија главна цел е да обезбеди хостинг за мали и средни бизнис веб-страници и блогови.

Тие нудат непроверени простори на дискови и пропусен опсег со едно ограничување дека не можете да користите повеќе од ресурсите на серверот 25% на делот за 90 секунди.

Тие имаат добри облак хостинг планови по разумна цена. За да понудат оптимални перформанси преку облак сервери, тие ја користат својата сопствена Интегрирана кеширање и Failover технологија.

Брз преглед на Hostgator

Добрите

 • Newbies friendly - управувајте со вашиот домаќин од едно место (портал за корисници на Hostgator)
 • Најпопуларниот хостинг меѓу блогерите заснован на WHSR 2015 и 2016 анкета
 • Добар серверски перформанси - 99.99% uptime, TTFB под 500ms, и оценет A на Bitcatcha брзински тест
 • Добар и достапен облак хостинг решение
 • Цена на регистрација е ~ 45% поевтина од вашите трошоци за обновување

Конс

 • Локација на серверот само во САД
 • Не поддржува NGINX и HTTP / 2 до датум
 • Скапи трошоци за обновување

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање во HostGator: кредитна картичка, чек, пари и банкарски трансфер.
 • Се препорачува за: Лични / мали деловни веб-сајтови на облак
 • Научете повеќе за: Преглед на HostGator од Џери

4- FastComet

Веб-страница: https://www.fastcomet.com

FastComet нуди облак-базирани дели хостинг во цената на нормалниот веб-хостинг. Сите нивни сервери се опремени со SSDs за подобри перформанси.

Тие се многу транспарентни со цените. Цената на која купувате нов хостинг план е она што го плаќате за обновување. Нема скриен задолжен или поскап обновување.

Хостинг со нив е економичен, бидејќи тие имаат бесплатен веб-сајт стартер комплет кој вклучува име на домен, SSL сертификат, резервната услуга, drag-and-drop веб-градител и повеќе на листата.

Брз преглед на FastComet

Добрите

 • Добар серверски перформанси - време на серверот над 99.99%, TTFB под 700ms
 • Долга листа на корисни функции за сите споделени хостинг сметки
 • Бесплатен домен регистрација за живот
 • Тарифен влез и надомест за обновување
 • Слободен веб-сајт стартер комплет (1 бесплатен домен, 1 бесплатен бекап сервис и 1 слободен SSL)
 • Многу простор за одгледување - започнете со мал хостинг со FastComet и надградба на VPS и посветен хостинг кога е потребно

Конс

 • Не нудат посветен IP за дели хостинг корисници
 • Ограничен обид за враќање на парите за корисници на VPS

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање на FastComet: кредитна картичка
 • Се препорачува за: нискобуџетни веб-страници или блогови.
 • Научете повеќе за: Преглед на FastComet од Тимоти

5-InMotion хостинг (PayPal по барање)

Различни опсези за хостирање во хостинг за движење

Веб-страница: https://www.inmotionhosting.com

Inmotion Hosting е на пазарот повеќе од 16 години кои имаат добри податоци за сервисите и моќни конфигурации на серверот.

Компанијата тврди дека вашата веб-страница може да се подигне до 6x побрзо со нив ако барањето за податоци е испратено од нивната Max Speed ​​Zone. Оваа зона е главно извесен радиус од нивните две локации на серверот (Источен и Западен брег на САД).

Покрај тоа, тие се партнери со некои од најголемите Интернет провајдери низ целиот свет за да обезбедат директна врска со податоци и намалена латентност.

* Забелешка: Мора да контактирате со нивната корисничка поддршка за да платите со PayPal.

Брз InMotion Хостинг Преглед

Добрите

 • Солидни перформанси на серверот (uptime> 99.95%, TTFB <450ms)
 • Бесплатно автоматско дневно бекап
 • Добра класа во живо разговор поддршка
 • Многу прифатлива - зачувај 57% на првата сметка
 • Врвна врска и Макс брзина зона до 6x побрз веб-сајт
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 90 дена (#1 на индустријата)

Конс

 • Избор на локации на сервери само во Обединети Држави
 • Нема активирање на инстант профил

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање на Inmotion хостинг: кредитна картичка, чек, пари
 • Се препорачува за: сериозни деловни веб-сајтови / големи блогови.
 • Научете повеќе за: Inmotion Хостинг преглед од Џери

6-GreenGeeks

План за ефтин хостинг на Greengeeks

Веб-страница: https://www.greengeeks.com

GreenGeeks е еден од оние веб-домаќини кои се грижат за нашата животна средина преку обезбедување прифатливи зелени веб хостинг услуги.

Тие купуваат енергија од ветер енергија три пати повеќе за нивната вистинска употреба на енергија и ја испраќаат назад до мрежата, нудејќи повеќе природни ресурси од она што се користи.

Некои од неговите понуди вреди да се спомене како што се бесплатно име на домен, бесплатна ноќна автоматска копија и неограничено складирање на SSD кои доаѓаат со сите нивни планови.

Брз преглед на GreenGeeks

Добрите

 • Еколошки пријателски - 300% зелен хостинг (врвот на индустријата)
 • Одлична брзина на серверот - отценети A и погоре во сите тестови за брзина.
 • Повеќе од 15 години докажани деловни резултати.
 • Миграција на бесплатни сајтови за нови клиенти.
 • Па вреди за парите - $ 3.95 / mo да биде домаќин на неограничени сајтови во една сметка (со дневна резерва)

Конс

 • Нашиот тест сајт оди под 99.9% uptime во март / април 2018.
 • Поплаки на клиентите за платежните практики.
 • Неповратен надомест за 15 за $ XNUMX се наплаќа за време на купувањето.
 • Зголемување на цените за време на обновувањето.

Копаат подлабоко


7-InterServer

Веб-страница: https://www.interserver.net

ИнтерСервер нуди одлично решение за хостинг на облаци (и заеднички и VPS) од нивните центри за податоци, со интелигентни рутирање на BGPv4 и сопствен оптички мрежи.

Клучен факт за нивната хостинг услуга е дека тие никогаш не преоптоварување на нивните сервери. Товарот се чува околу 50 проценти, што дава доволно простор за сообраќајни шила.

Облак VPS планови кои ги нудат се многу флексибилни (нивоа на 16) и се цени неверојатно поевтино од редовниот пазар.

Брз преглед на InterServer

Добрите

 • Одлични перформанси на серверот - просечно хостинг uptime над 99.97%, TTFB под 220ms
 • 20 години докажани деловни резултати
 • 100% внатрешни кориснички поддржувачи
 • Гаранција за ценовна гаранција за заеднички хостинг и VPS хостинг
 • Миграција на бесплатни сајтови за нови клиенти
 • Екстремно евтини и флексибилни облак VPS хостинг

Конс

 • Други начини на плаќање на InterServer: кредитна картичка, дебитна картичка, чек, пари и набавување на жици
 • Локација на серверот само во САД
 • Прилагодениот контролен панел за VPS хостинг е тешко да се користи

Копаат подлабоко


8- BlueHost

Веб-страница: https://www.bluehost.com

BlueHost е друга компанија под чадорот на International Endurance International Group (ЕИГ) која насочува мали индивидуални или бизнис веб-страници.

Нивната услуга е прифатлива за почетници, бидејќи тие имаат широка база на знаење (вклучувајќи и видео вежби), а нивната поддршка во живо може да обезбеди помош на самото место.

Тие во последно време го воведоа процесорот за забрзување, кој првично е корисен за филтрирање на спам или штетен сообраќај, но понекогаш може да биде понеповолна доколку вашата веб-страница добива сообраќајни шила од сигурни веб-страници.

Брз преглед на BlueHost

Добрите

 • Одлични перформанси на серверот - просечно хостинг uptime над 99.95%, TTFB под 500ms.
 • Веб-домаќин со речиси 20 години на докажани бизнис учинокот.
 • Официјално препорачани од WordPress.org

Конс

 • Цената се зголемува за време на обновувањето.
 • Повеќето надградби и функции на серверот доаѓаат во дополнителни трошоци.

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање во BlueHost: кредитна картичка, чек, пари и нарачка за нарачка
 • Се препорачува за: Почетник веб-сајт или сопственици на блогови
 • Научете повеќе за: BlueHost преглед од страна на Џери

9- iPage

Веб-страница: https://www.ipage.com

iPage, кој исто така е сопственост на International Endurance International Group (EIG), нуди примамливи услуги за евтин веб-хостинг-трагач.

Тие имаат еден-големина дели хостинг план кој вклучува бесплатна домен име, бесплатен drag-and-drop веб-сајт градител кој има стотици готови шаблони и $ 200 вреди рекламирање кредит.

Брз преглед на iPage

Добрите

 • Добар процес на вградување - лесно да се започне
 • Една големина ефтини дели хостинг со голем првпат попуст
 • Екстремно евтини ($ 70 + за првите три години)

Конс

 • Скапи обновување цена
 • Лошата поддршка за корисниците
 • Заеднички хостинг план нуди многу основни карактеристики
 • Мешани резултати во нашиот тест на брзината на серверот

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање на iPage: кредитна картичка, дебитна картичка
 • Се препорачува за: Лична веб-страница или блогови
 • Научете повеќе за: Преглед на iPage од Џери

10-Hostinger

Веб-страница: https://www.hostinger.com/

почетна страница на домаќинот

Hostinger обезбедува бесплатен веб-хостинг сервис без реклами преку нивната сестринска компанија 000webhost.com, а премиум плановите се обезбедуваат од Hostinger.com.

Сите нивни планови се опремени со Intel Xenon процесори и SSD Drives за оптимални перформанси, дури и нивниот бесплатен хостинг план.

Hostinger Облак VPS хостинг има 6 нивоа на конфигурации (добра флексибилност) и цените се разумни за сите големини на веб-страниците.

Брз преглед на Hostinger

Добрите

 • Започнете со $ 0 / mo хостинг - Hostinger е сопственик на 000webhost.com, еден од најпопуларните бесплатни веб хостинг услуги на пазарот.
 • Избор на локации на сервери на различни континенти
 • Сеопфатен веб-сајт градител со десетици професионално дизајнирани шаблони
 • Бесплатно автоматско дневно бекап

Конс

 • Скапи обновување цена
 • Мешани резултати во нашиот сервер uptime рекорд (99.8% во мај 2017)

Копаат подлабоко

 • Други начини на плаќање во Hostinger: Кредитна картичка, BitPay, CoinPayments
 • Се препорачува за: Мали / средни веб-страници и блогови
 • Научете повеќе за: Преглед на Хостингер од Џејсон

Брзо повторување

Сега имате листа на добри веб-домаќини на 10 кои прифаќаат PayPal.

Веб хостинг компанииPayPalКредит / дебитBitPay2CheckOutУплатницаБанкарскиот трансфер
SitegroundНа барање
A2Hosting
Hostgator
FastComet
InMotion хостингНа барање
GreenGeeks
InterServer
BlueHost
iPage
Hostinger

Исто така проверете -

За Абрар Мохи Шафи

Abrar Mohi Shafee е содржина писател и Филијалата продажби кој ужива пишување за тоа како да направите вашиот веб-сајт повеќе популарен. Тој се појави на ProBlogger, Kissmetrics и неколку повеќе гигантски веб-сајтови. Не двоумете се да го прашате за што може да стори за да ви помогне.

Поврзете се: