8 Најдобри веб хостинг услуги за Обединетото Кралство (Велика Британија) веб-страниците

Член напишан од:
 • Хостинг водичи
 • Ажуриран: Jan 03, 2019

Сакате најдобри перформанси за вашата веб-страница базирана на Велика Британија?

Веб-домаќин со силно време на работа и добра поддршка за корисниците не е доволно.

Латентност е важен фактор што луѓето често ги игнорираат кога избор на веб-домаќин.

Брза врска

Во оваа статија ќе разгледаме:

 1. Што е латентност
 2. Која причина латентност да се разликуваат
 3. Најдобри веб домаќини за веб-страници на Велика Британија


Забелешка: Ако не градите страници само за корисници во Велика Британија, подобро е да се одјавите Списокот на препорачаниот хостинг на Jerryери овде.

Што е латентност?

Временскиот распон на серверот кој прима и обработува барање направено од корисникот се нарекува латентност.

Латентност се менува врз основа на локацијата на публиката на веб-страницата и локацијата на веб-домаќин.

Да го објасниме ова, да ја земеме нашата веб-страница, WebHostingSecretRevealed.net, на пример.

Битката извештај на КОСР
Еве го извештајот за брзина генериран на Bitcatcha -

Од овој екран, можеме да видиме дека:

 1. Оваа страница, WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) е хостирана на InMotion хостинг.
 2. Времето за одговор на серверот се разликува од локацијата до локацијата.

Милсекунди запишани во извештајот се износот на време што серверот го добил за да прима и обработи барање од корисникот. Ова е латентност.

Која причина варира?

Брз одговор: Локација. Латентност зависи од тоа колку е корисникот од серверот. Колку е поблиску некој до центарот за податоци, толку е подобра латентноста.

Во нашиот пример - InMotion Hosting има два центри за податоци (кои живеат многу сервери), а и двете се наоѓаат во САД. Едниот е на исток, а друг е на запад од САД.

WHSR е зачуван во центарот за податоци кој се наоѓа на Западниот брег.

Сликата учтивост на InMotion хостинг.

Еве што можеме да го прочитаме од нашиот Битчача извештај (поедноставен):

Кога беше побарано корисничко барање од западниот дел на САД, латентноста беше добра (8 ms). Бидејќи центарот за податоци, каде што е складирана страницата, беше блиску до него.

Но, кога барањето за корисникот беше испратено од Јапонија, латентност беше слаба (367 ms) за локацијата да биде далеку од центарот за податоци.

Локални или offshore: Каде треба да ги хостирате вашите веб-страници?

Затоа,

 • Хостинг на своите веб-локации на локално ниво (aka чување на вашата веб-страница на сервер кој се наоѓа во вашата земја) значи добра латентност во вашата земја.
 • Хостинг на веб-страниците на сервер кој се наоѓа надвор од вашата земја значи релативно ниска латентност во вашата земја.

Латентност е одреден дел од вкупното време за вчитување на веб-страница. Со подобрување на латентноста (на пример, изборот да биде домаќин на локално ниво), времето за вчитување ќе се подобри за вашата публика во вашата земја.

Еве неколку поени што треба да се имаат на ум:

 • Локализирањето на локално ниво е подобро кога поголемиот дел од вашата публика е локално. Ова значи дека не треба да бидете домаќини на вашите веб-страници во Соединетите Држави ако имате голема база на публика во Обединетото Кралство.
 • Латентност е еден од многуте важни фактори кои влијаат на вашиот избор на хостинг компании.

Велика Британија Најдобри Веб Хостинг (Врз основа на латентност анализа)

Ние извршуваме латентни анализи на хостинг компании со центри за податоци лоцирани во Велика Британија и ги рангираат врз основа на цена, карактеристики и латентност.

На прв поглед, тука се осумте најдобри веб хостинг компании препорачувам за Велика Британија веб-сајтови.

Веб-домаќинЛокација на серверотразговор во живоВреме на одговор
(од Велика Британија)
Брзина рејтингЦенаПосетете
BitcatchaWPTest
SitegroundЛондон34 ms351 msA+£ 2.75 / moКликни тука
FastCometЛондон20 ms161 msA+£ 2.95 / moКликни тука
PickAWebЕнфилд35 ms104 msA£ 2.69 / moКликни тука
HeartInternetЛидс37 ms126 msB+£ 2.66 / moКликни тука
HostingUKЛондон, Мејденхед, Нотингем41 ms272 msA£ 2.95 / moКликни тука
FastHostsГлостер59 ms109 msA£ 2.50 / moКликни тука
TSOhostМејденхед48 ms582 msA£ 1.34 / moКликни тука
eUK домаќинВејкфилд, Мејденхед, Нотингем34 ms634 msA+£ 3.33 / moКликни тука

1. SiteGround

Веб-страница: https://www.siteground.com

SiteGround го започна своето патување во 2004 и сега служи преку 1 милиони веб-страници. Компанијата располага со пет центри за податоци кои се шират низ целиот свет, вклучувајќи и еден во Лондон, Велика Британија.

SiteGround е најдобро во класата кога станува збор за поддршка на корисниците. Разговор во живо работи секој пат и ќе имате некој што ќе ви помогне во минути.

Просечното време на првиот одговор на билет за поддршка е 10 минути. А бесплатна телефонска поддршка, исто така, е достапна за 24 / 7. GrowBig и повисоките планови уживаат приоритетна поддршка. Тие ќе добијат помош побрзо од другите планови.

Дознајте повеќе за SiteGround во прегледот на Jerryери.

Значајни Карактеристики

 • Локација на серверот: Лондон, Велика Британија
 • 60% попуст: SiteGround нуди 60% исклучување на сите нови Хостинг хостинг и WordPress хостинг планови.
 • Оптимизација на брзина во куќа: SSD, HTTP / 2, NGINX и вграден cacher за Joomla, WordPress и Drupal сајтови
 • Бесплатна дневна резерва

недостатоци

 • Висока цена за обновување.

Цена

 • Споделениот хостинг започнува со £ 2.75 / mo (обнови во £ 6.95 / mo).

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 34 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.351s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


2. FastComet

Веб-страница: https://www.fastcomet.com

FastComet е малку познат веб-хостинг компанија која има центри за податоци 8 над континенти на 3, вклучувајќи и еден во Лондон.

FastComet има најдобра вредност облак хостинг решение достапно за Велика Британија пазар. Ќе ги добиете сите ваши потреби за да започнете веб-сајт, вклучувајќи домен, дневни бекап и SSL. во нивните заеднички хостинг планови.

Компанијата доаѓа со сите форми на поддршка, вклучувајќи разговор во живо и бесплатна телефонска поддршка за 24 / 7. Отидов преку нивните разговор во живо да видам колку се активни. Тоа не траеше повеќе од 10 секунди за да го добиете првиот одговор.

Повеќе за FastComet во прегледот на Jerryери.

Значајни Карактеристики

 • Локација на серверот: Лондон, Велика Британија
 • SSD складирање за сите дели хостинг
 • Бесплатен домен за живот
 • Бесплатно автоматско дневно бекап
 • Слободен приватен SSL за GlobalSign за ScaleRight или повисоки хостинг планови

недостатоци

 • Нема посветена IP за заеднички хостинг планови.

Цена

 • Споделениот хостинг започнува во £ 2.95 / mo (цената е заклучена за живот).

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 20 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.161s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


3. Pickaweb

Веб-страница: https://www.pickaweb.co.uk

Pickaweb е еден од најстарите хостинг провајдери во Лондон, Велика Британија кој работи од 2000. Тие се стремат кон мали и средни бизнис веб-страници и блогови.

Тие имаат флексибилен SSD хостинг и VPS заедно со нивните заеднички хостинг планови кои лесно ќе ги собере сите големини на бизнисот.

Јас два пати го тестирав нивниот разговор за да проверам дали работи или не. Секој пат кога бев поврзан со лице за поддршка веднаш.

Значајни Карактеристики

 • Локација на серверот: Енфилд
 • 6 месеци бесплатен хостинг за прв пат клиенти
 • Слободна една година име на домен

недостатоци

 • Не поддржува MySQL база на податоци за Буџетски план
 • Скапи складишта - 8GB простор на дискот за £ 4.25 / mo.

Цена

 • Муабет со хостинг започнува во £ 2.69 / mo.

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 35 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.104s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


4. HeartInternet

Веб-страница: https://www.heartinternet.uk

HeartInternet е Лидс, Велика Британија базирана веб хостинг компанија која е онлајн од 2004. Тие се дел од големата интернет-група Домаќин Европа.

Тие рекламираат неограничен простор на дискот и пропусен опсег за многу планови. Но, некои луѓе трчаше во фер употреба политика веднаш штом нивните сајтови почнуваат да добиваат добар сообраќај.

HeartInternet има телефон, разговор во живо и поддршка билети како помош решенија. Отидов да ја проверам нивната состојба за разговор во живо. Но, во тоа време немаше претставник. Претпоставувам дека тоа не е услуга 24 / 7.

Срцето работи страница за здравствена состојба во живо каде што можете да го проверите статусот на серверот, распоредот за одржување и надградбите на софтвер за веб-софтвер.

Забележете дека компанијата користи своја контролна табла, eXtend платформа наместо cPanel или Plesk.

Значајни Карактеристики

 • Локација на серверот: Лидс
 • Пријателски за пријатели, HeartInternet користи своја поедноставен контролен панел именуван eXtend.
 • Цена за регистрација е заклучена за живот

недостатоци

 • Надомест за инсталација: такса од £ 9.99 се наплаќа за поставување на стартер ПРО планот.
 • Само еден веб-сајт е дозволено за Starter Pro и Home Pro планови.

Цена

 • Муабет со хостинг започнува во £ 2.66 / mo.

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 37 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.126s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


5. HostingUK

Веб-страница: https://hostinguk.net

ХостингUK е оперативен од 1998 кој во моментов има центри за податоци на 10 во Велика Британија. Тие имаат голем број на популарни клиенти, како што се Евертон ФК и ХБОС.

HostingUK нуди телефонска поддршка во работното време (од понеделник до петок 9 сум до 5.40pm) и на билетите за поддршка се достапни 24 / 7.

Значајни Карактеристики

 • Сервер центри локации: Лондон, Мејденхед, Нотингем и 7 други места во Велика Британија
 • Цена за регистрација е заклучена за живот
 • Слободен веб-сајт градител
 • SSD складирање за сите хостинг планови
 • Слободен .uk домен при регистрација
 • Оптимизиран за хостинг план на WordPress (со користење на LiteSpeed ​​и LSCache)

Недостатоци:

 • Нема поддршка за разговор во живо.

цена:

 • Споделената хостинг цена започнува во £ 2.95 / mo.

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 41 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.272s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


6. FastHosts

Веб-страница: https://www.fasthosts.co.uk

FastHosts е член на United Internet AG, германска група која поседува 1 & 1 Интернет и СЕДО.

Тие се етаблираа главно како домен регистратор, но тие сега се хостираат голем број на веб-сајтови.

Ако живеете во Велика Британија и сакате сигурен локален хостинг провајдер, FastHosts не е лош избор, освен неколку означени недостатоци.

FastHosts нуди целодневна поддршка преку телефон и поддршка на билети. Опсегот на нивната поддршка е соодветен до проблеми на средината на ниво.

Тие имаат конкретни извештаи за статус во живо, каде што корисниците можат да проверат за вообичаени грешки пред да контактираат со компанијата.

Значајни Карактеристики

 • Локација на серверот: Глостер
 • Балансирање на оптоварување за заеднички хостинг сметки
 • SSD складирање за сите заеднички планови
 • Миграција без кавга од Linux до Windows.
 • Бесплатно име на домен (вклучувајќи специјални TLDs .co.uk и .London) за првата година

недостатоци

 • Нема разговор во живо: FastHost не располага со разговор во живо.

Цена

 • Муабет со хостинг започнува во £ 2.50 / mo. (редовно £ 5.00 / mo.)

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 59 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.109s

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


7. TSOhost

Веб-страница: https://www.tsohost.com

TSOhost го започна своето патување назад во 2003 и беше купен од Paragon Internet Group, Велика Британија во годината 2011.

Во ова време на пишување, тие имаат само еден центар за податоци кој хостира повеќе од веб-страниците на 150,000.

Додека TSOhost нема најдобар резултат во нашиот латентен тест, евтината цена е огромен плус.

Компанијата обезбедува поддршка преку систем за издавање билети, телефон и разговор во живо. Згора на тоа, изградена е корисна база на знаење за поддршка за да одговори на сите најчесто поставувани прашања.

Значајни Карактеристики

 • Локација на серверот: Мејденхед
 • Флексибилни планови - широк спектар на дели хостинг планови од 500MB складирање до 100GB.
 • Бесплатно име на домен за првата година.
 • Цена за регистрација е заклучена за живот.
 • Бесплатна дневна резервна копија до последните 30 денови.

недостатоци

 • Ограничен час за разговор во живо и телефонска поддршка (7 сум до полноќ GMT).

Цена

 • Муабет со хостинг започнува во £ 1.34 / mo.

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 48 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.582s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Назад кон табелата


8. eUkhost

Веб-страница: https://www.eukhost.com

eUKhost не е гигант хостинг компанија, но тие имаат учинокот на задоволување на повеќе од клиентите на 35,000.

Тие имаат добар систем за поддршка. Тоа е неверојатно да се види некој на линија во рок од неколку секунди од нив тропа преку разговор во живо.

Дискови на нивните хостинг планови се чинеше ограничено и малку скапо. Освен тоа, може да биде вашиот сигурен локален компјутер.

eUKhost ги нуди сите методи на поддршка вклучувајќи 24 / 7 разговор во живо и телефон. Згора на тоа, компанијата, исто така, води форум каде што можете да разговарате за вашиот проблем. Јас проверив некои случајни теми и тие беа решени со дополнителен приоритет.

Значајни Карактеристики

 • Серверска локација: Вејкфилд, Мејденхед и Нотингем
 • Флексибилен хостинг план за облак: Можете да го изградите вашиот сопствен хостинг план за конфигурирање на vCPUs, RAM меморија, складирање и оперативен систем, кој се служи со Hyper-V платформата.
 • Мајчин веб-градител за сите корисници
 • Бесплатно име на домен (годишно или двегодишно)

недостатоци

 • Низок простор на дискот - eUKHost нуди само 2GB простор на дискот за Основен план, каде што по истата цена можете да добиете 50 GB или повеќе од други компјутери.

Цена

 • Муабет со хостинг започнува во £ 3.33 / mo.

Резултати од латентност

Битчача (Лондон): 34 ms.

* Кликни за зголемување на сликата.

WebPageTest.org (Лондон, EC2, Хром): 0.634s.

* Кликни за зголемување на сликата.

Врв


Брзо повторување

А брз поглед на најдобрите 8 Велика Британија хостинг услуги ние рангирана во овој напис.

Веб-домаќинЛокација на серверотразговор во живоВреме на одговор (од Велика Британија)Брзина рејтингЦенаПосетете
BitcatchaWPTest
SitegroundЛондон34 ms351 msA+£ 2.75 / moКликни тука
FastCometЛондон20 ms161 msA+£ 2.95 / moКликни тука
PickAWebЕнфилд35 ms104 msA£ 2.69 / moКликни тука
HeartInternetЛидс37 ms126 msB+£ 2.66 / moКликни тука
HostingUKЛондон, Мејденхед, Нотингем41 ms272 msA£ 2.95 / moКликни тука
FastHostsГлостер59 ms109 msA£ 2.50 / moКликни тука
TSOhostМејденхед48 ms582 msA£ 1.34 / moКликни тука
eUK домаќинВејкфилд, Мејденхед, Нотингем34 ms634 msA+£ 3.33 / moКликни тука

Исто така, проверете ги нашите други рангирани листи на домаќинот -

* Општи услови: Огранок линкови се користат во оваа статија.

За Абрар Мохи Шафи

Abrar Mohi Shafee е содржина писател и Филијалата продажби кој ужива пишување за тоа како да направите вашиот веб-сајт повеќе популарен. Тој се појави на ProBlogger, Kissmetrics и неколку повеќе гигантски веб-сајтови. Не двоумете се да го прашате за што може да стори за да ви помогне.

Поврзете се: