Не е вашиот обичен Топ 10 хостинг провајдери листа

Член напишан од:
 • Хостинг водичи
 • Ажурирано: февруари 27, 2020

Сите изгледаат како да имаат мислење за тоа кој треба да ја носи круната на врвните хостинг провајдери на 10.

Ние дури и фрливме во двата центи натаму кои се најдобрите, и ние стоиме до таа листа.

Сепак, речиси некогаш хостинг компанија таму тврди дека е најдобар од најдобрите, врвот изрез, или повеќето врховен што. Ние мора да размислуваме ... што ако ги ставиме на нашите глупави капи на една минута и ги разгледавме другите причини, веб-домаќин може да тврди дека е во врвот 10?

Додека веб хостинг компании WHSR препорачува и критика заслужуваат да бидат на врвот 10 најдобра веб-домаќин листа, бидејќи на нивната супериорна услуга, други хостинг компании може да направи многу различен тип на врвот 10 листа од сосема различни причини.

Некои од овие причини се валидни, а други ќе ве посочуваат за тоа што треба да внимавате ако компанијата се обидува да те измами.

Причини да се направи врвот 10 листа

Топ 10 веб хостинг листа

Како што веројатно веќе сте сфатиле, не мора да препорачуваме какви било компании за хостирање што може ненамерно да се споменат во овој напис, иако некои можеби ги препорачуваме. Едноставно се забавуваме со концептот на врвна 10 листа, додека ве учиме што треба да внимавате од оние што би тврделе дека се подобри отколку што се, а истовремено ве учат како да препознаете навистина добра зделка кога ќе видите еден.

Проверете ги нашите рецензии за листа на веб-страници што ги препорачуваме.

Бесплатен хостинг

Ако ние ќе напишеме список со врвни компании за слободни хостинг 10, ќе започнеме со списокот на Тимоти Мора да се види слободен Веб хостинг услуги. Ако штотуку започнувате со веб хостинг, бесплатното решение за хостирање може да биде паметно за вас. Постојат очигледни ограничувања со која било бесплатна компанија за хостирање, така што ќе сакате да бидете свесни дека можеби ќе треба да поставите рекламирање на вашата страница, многу ограничен простор и ширина на опсег, и серверите да се спуштаат.

Евтин Хостинг

Има ефтино хостирање и потоа има евтини хостинг. Една листа на Топ 10 евтини веб хостинг компании може да вклучуваат помалку скапи компании кои нудат одлична услуга за цената, како што се A2Hosting or Центар Домаќин.

Сепак, некои бескрупулозните компании може да се најдат на врвот 10 евтини хостинг компании листата, едноставно затоа што тие наплаќаат многу малку за своите инфериорни услуги.

Работи кои треба да внимавате при изборот на веб-хостинг провајдер кој е евтин вклучуваат:

 • Пакети кои бараат долги обврски. На пример, вашиот надомест е само $ 3.99 месечно, но мора да платите однапред две години. Ова ве поврзува и без оглед на тоа што велат дека ќе имате тешко време да ги добиете парите назад.
 • Поплаки на потрошувачите на таблите за пораки на домаќинот.
 • Внимателно проверете ги условите, условите и откажувањето.

„Некои од најчестите поплаки што сум ги видел за давателите на хостинг ги опкружуваат неповратните услови и такси за откажување. И, поголемиот дел од времето, овие такси и полиси се јасно наведени во условите со кои се согласувате, пред да започнете да се одржувате со нив. “- Џенифер Кристин во About.com

Повеќето Твитер следбеници

Што е со листа на врвни хостинг компании 10 со најмногу следбеници на Твитер? Твитер, впрочем, е прилично популарна социјална платформа. Додека ние препорачуваме користејќи Твитер за промовирање на вашиот бизнис и да стекнеме нови клиенти, ние навистина не го препорачуваме како најдобар начин да го изберете вашиот следен домаќин на веб-страница.

Од ноември, 2013, HostGator има 46,563 следбеници и твитови на 19,156 на Твитер. Тоа значи апсолутно ништо за тоа дали или не HostGator е добра компанија за хостирање да им верува на вашите страници со. Се разбира, можете да прочитате преку некои од тие твитови и да добиете идеја за различни работи што HostGator им ги нуди на клиентите, така што има мала предност во тоа. Сепак, тоа навистина не ви дава индикација за услуги на клиентите.

Само како пример, на страницата на Твитер имаше Чуруликам кој гласеше:

Ви благодариме за вашето трпение денес. Речиси целосно вратена сега; продолжува да работи со засегнатите корисници додека не се стабилизира 100%.

Јикес! Како потенцијален клиент, тоа ќе ме однесе малку нервозна. Зошто системот не е стабилен? Сепак, сите сервери имаат проблеми од време на време. Ова би можело да биде еднократно прашање за кое веднаш се вметнаа и поправени. Ако најдете многу твитови како ова, сепак, тогаш внимавајте. Нешто над тој твит е извика од клиент по име Кристи, кој вели: „Воодушевен од @Hostgator поддршка денес. Многу професионално и корисно! ”

Твитер храна
Screenshot 11 / 26 / 2013 од HostGator Твитер извор. Дознај повеќе за Hostgator хостинг услуги тука.

Топ жалби

Сериозно се сомневам дека една компанија за хостирање би се нашла во првите поплаки за 10 против списокот на веб-хостинг компании, но некој веројатно треба да создаде таков список (евентуално идна статија) за да можат потрошувачите да внимаваат на овие компании. За жал, постојат некои компании со намалена стапка на хостинг кои се големи за пријавување луѓе, а не толку големи за давање услуги што ги ветиле или услуги на клиентите. Постојат неколку работи што можете да ги направите за да ги избегнете овие компании.

Повеќето реклами

Можеби треба да има листа на првите десет веб-домаќини кои над-рекламираат. Ги знаете оние. Вие го отворате Фејсбук и има реклама за оваа компанија. Одите во Google за да направите пребарување и има реклама во страничната лента. Го гледате омиленото телевизиско шоу и комерцијален збор за тоа колку е лесно да се изгради веб-страница, ако го изберете овој веб-домаќин.

Можеби имаат доста буџет за рекламирање, но моето прашање ќе биде колку тие инвестираат во обуката на нивната техничка поддршка за да помогнат во проблемите со клиентите. Додека рекламирањето многу не мора да значи дека компанијата е лоша, исто така не значи дека е квалитетен веб-домаќин.

Cutest Име

Дали името на домаќините е вистински сон или паразит за крв, можеби е листа на највисоки имиња на имиња на веб-страници на 10. Еве неколку од оние што ги најдовме додека сурфавме низ интернет, читајќи низ форуми и кои веќе се добро познати. Повторно, ние не мораме да препорачуваме или да ги измамиме ниедно од овие. Имињата се единствени.

 • Dreamhost
 • Дебели крава
 • Големи птици
 • Банана Хостинг
 • No Up Time (страница за измама, но смешно и ви покажува што не сакате во компанија за хостирање.)
 • Голема влажна риба (Велика Британија)
 • Стаорец на домаќинот

Највисок број на препораки

"Еј! Погледни нас! Имаме десет гасиљони сведоштва, па мора да бидеме одлични ".

Можеби треба да има врвна листа на 10 препораки за веб хостинг компании.

Некои провајдери на веб хостинг имаат толку многу сведоштва што сакате да поминувате денови со читање низ сите нив. Овие може да бидат легитимни или може да се напишани во време кога клиентот бил задоволен од компанијата.

Подобар план за акција? Пребарувајте ги таблите за пораки за тековните клиенти, посетете ги нивните веб-страници и контактирајте ги приватно за да видите дали сè уште се задоволни од услугата на компанијата за хостирање.

Омилени веб-страници

Денешните најголеми домаќини на веб-страницата 10 нема да бидат исти како утре.

Интернетот е како млада дама која има огромна гардероба и сака да ја менува својата облека често. Хостот на веб страната што е најдобар денес може да удри утре поради растечките болки, промена во сопственоста или не останува во тек со најновата технологија. Најдобро е да го направите вашето истражување, прочитајте ги коментарите за WHSR и внимателно прочитајте сè изборот на нова компанија за хостинг.

Исто така проверете -

За Лори Соорд

Лори Соард работи како хонорарен писател и уредник од 1996. Има диплома по англиски јазик и докторат по новинарство. Нејзините статии се појавија во весници, списанија, онлајн и имаше неколку книги објавени. Од 1997, таа работи како веб дизајнер и промотор за автори и мали бизниси. Таа дури работеше и за кратко рангирање на веб-страници за популарен пребарувач и проучување на длабинска оптимизација за тактики за голем број клиенти. Ужива во слушањето од нејзините читатели.