[Infographic] InMotion Хостинг Водич: добрите и лошите страни, оценки и специјални попусти

Член напишан од:
  • Хостинг водичи
  • Ажурирано: мај 01, 2017

Следната инфографика се создава врз основа на мојата Преглед на InMotion Хостинг (ажуриран април 27th, 2015).

InMotion хостинг, компанијата

Со седиште во Карлифонија и Вирџинија, InMotion Хостинг е околу повеќе од една деценија (основана во 2001 година).

InMotion Хостинг нуди широк спектар на веб хостинг услуги (дели / VPS / посветен) во десетина различни пакети. Компанијата е најдобро позната со својата супериорна служба за корисници (компанијата е BBB акредитирана од 23 / 6 / 2003 и е оценета со A + со BBB Busines Review во време на пишување) и е оценет како еден од врвните хостинг провајдери од многу добро познати хостинг преглед сајтови. Како такви, искусни веб-администратори / блогери вообичаено го сметаат InMotion како веб-домаќин за бизниси и про-корисници - знаете, луѓе кои не им пречи да плаќаат малку повеќе за подобра сигурност и по-продажна поддршка.

Во 2009, добив бесплатна стартна сметка од InMotion Хостинг за цел на разгледување. Се заглавив веднаш и се претворив во лојален клиент. Денес, плаќам InMotion Hosting за $ 1,000 годишно да ги хостира сите мои важни сајтови. Оваа страница (WebHostingSecretRevealed.net), на пример, е хостиран на InMotion VPS хостинг (VPS-2000) - можете да го потврдите ова со пребарување на моите информации за Whois.

P / S: специјален попуст

Пред да се нурнеме во инфографиката, ајде да зборуваме за попуст. FYI, повеќето хостинг компании даваат специјален попуст за врвни сајтови и филијали (така што луѓето ги промовираат и ги споделат понудите со своите читатели). WHSR е еден од среќните кои добиле тој попуст и тоа значи дека добивате да заштедите пари.

За хостирање на бизнис класа на InMotion, оригиналната цена е $ 7.99 / 9.99 / 15.99 месечно за Launch, Power и Pro Plan, соодветно. Ако ти нарачка преку нашиот специјален попуст линк, ќе добиете за да заштедите до 56% - по попустната цена на $ 3.49 / 4.49 / 13.99 месечно. Земи го како моја благодарност белешка за посета на мојот сајт;)

И сега, до инфографиката ...

InMotr

Ако сакате да го вградите овој инфографик на вашиот блог:

<h3> Водич за хостинг за движење: Добри и лошите страни, оцени и специјални попусти </h3> <p> <img src = "/ wp-содржина / поставувања / 2014 / 09 / InMotion-Hosting-Review-Infographic.jpg" alt = "Водич за хостинг за движење: Добри и лошите страни, оцени и специјални попусти" /> <br /> За повеќе ажурирани информации, прочитајте <a href=" "> Преглед на хостинг за движење на WHSR </a>. </p>

За да нарачате, посетете ја InMotion Хостинг преку интернет http://www.inmotionhosting.com

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.