10 веб-страници на мрежата што ќе ве натера да одите леле

Ажурирано: 17 октомври 2020 година / Напис од: Азрин Азми

Кога станува збор за градители на веб-страници, Weebly несомнено е еден од најдобрите за почеток. Платформата напојува повеќе од 40 милиони веб-страници и не можете да погрешите со тоа.

Без разлика дали сакате изгради веб-сајт или создадете целосна веб-страница за е-трговија, системот за повлекување и испуштање на Weebly ја прави исклучително лесна платформа за изградба на веб-страница со прекрасен изглед.

Еве брз преглед на тоа што можете да добиете.

Што нуди Weebly?

Цени од: 8 УСД / месечно
Планови: Стартер, Про, Бизнис, Перформанси
Тест за брзина: Тест за A / Uptime: 99.96%
УЈП: Лесен за употреба, погоден за почетници.


Прочитајте го нашиот преглед на Weebly за да дознаете повеќе.

Weebly нуди 50+ веб-обрасци во нивното складиште (видете ги тука).
Weebly нуди 50+ веб-обрасци во нивното складиште (видете ги сите шаблони тука).


Во оваа статија, ќе ги споделиме со вас најдобрите веб-страници на Weebly кои ви носат инспирација и мотивација да создадете своја.

Не прифаќајте само збор, проверете ги овие 10 веб-страници на Weebly кои се одлично дизајнирани со користење на темите и уредникот на платформата.

Веб-веб-страници: Примери за страници за е-трговија

1. Бокс Бокс

Создавањето на навистина убава страница за е-трговија е дефинитивно можно со Weebly и The Box Bros е еден таков пример. Нивната почетна страница користи едноставен распоред, но ја надополнува со прекрасни фотографии од нивните производи и видео на горниот дел од страницата.

Лентата за навигација е поставена на врвот, така што посетителите можат лесно да пристапат до нивната онлајн продавница или да ги контактираат за повеќе информации.

2. Инди Плиш

Инди Плиш
Инди Плиш

Инди Плиш користи мрежен образец за да ги прикаже своите ситно дизајнирани плишани. Посетителите можат да пристапат до сите категории на производи на насловната страница, додека истакнатите производи се наведени во стил на мрежа подолу. Инди Плиш избегна да користи комплицирани дизајни за да можат корисниците веднаш да ги видат производите.

Можете лесно да го пресоздадете дизајнот на Инди Плуш со системот за влечење и паѓање на Weebly, што покажува колку е нивната интуитивна платформа.

Веб-веб-страници: Примери за страници за патувања

3. Одмори во Касто

Casto Vacations е наградувана луксузна туристичка агенција и слична на The Box Bros, тие ја искористија лесната за употреба платформа на Weebly за да создадат неверојатна страница за патувања. Посетителите се третираат со зачудувачко видео што е компилација од сите дестинации што ги нуди туристичката компанија.

Скролувајте надолу понатаму и можете да ги проверите нивните услуги, објавување на блогови и друго, поставени во прекрасен образец во стил на мрежа.

4. ВО МОИТЕ Градови

Давајќи им на патниците локален шмек на нивните годишни одмори, C MY Cities нуди персонализирани туристички водичи со локалното население, кои се интимни со инсистирањата во земјата. Самата страница користи чист дизајн со сите информации што се достапни на насловната страница.

Посетителите можат да дојдат надолу за да ги видат нивните услуги, земјите во кои се достапни, па дури и самите туристички водичи. Тоа е едноставна и професионална веб-страница, постигната со употреба на алатки за веб-дизајн на Weebly

Веб-веб-страници: Примери за дизајн и страници за креативна агенција

5. Приклучете и играјте

Креативни агенции кои знаат да го користат моќниот образец на Вебли, можат да резултираат со прилично зачудувачки креации. Агенцијата за веб-дизајн со седиште во Велика Британија Plug & Play дефинитивно го искористи своето остро око во дизајнот за да создаде страница што ги возбудува посетителите.

Нивната главна страница го истакнува нивното портфолио за голем број нивни клиенти. Тие дури вклучија и дел „Ајде да разговараме“ на дното за потенцијалните клиенти да им се обратат.

6. Страница осумдесет и четири

Page Eightyfour е креативна агенција со една жена предводена од agег Награ, која го користи образецот за слајдшоу на Вебли за да го покаже своето портфолио и необичното чувство за уметност. Резултатот е навистина убава страница која е уникатна и привлечна за очи.

Веб-страницата ги искористува повеќете елементи на дизајнот, како што се ефект на паралаксано движење и анимирани мрежи. Тоа покажува дека ако спарите одлична уметничка насока со шаблоните на Вебли, резултатот може да биде навистина неверојатен.

Веб-веб-страници: Примери за страници за храна и ресторани

7. Кафе со појадок во Кеке

Вчитајте го кафе-утринскиот појадок на Кеке и ќе бидете почестени со слика на нивните вкусни придонеси. Користење на нивните јадења за појадок (палачинки, колачи, вафли, итн.) (Бидејќи позадината го задржува фокусот на нивната специјалност).

Копчињата за социјални медиуми се поставени на дното за да можете лесно да го проверите нивното вкусно мени и да ги следите на нивните страници на социјалните мрежи.

8. Нашата табела

Одлично лого, одлично име на домен и прекрасни слики со висока резолуција можат да направат вашата веб-страница да изгледа апсолутно полирана и професионална. Нашата табела ги проверува сите полиња кога тие ја направиле својата локација и резултатот е одлична страница што ги поврзува земјоделците и производителите со заедниците кои сакаат свежи и вкусни производи.

Стариот неодреден дизајн му дава на страницата разиграна атмосфера додека е сè уште сериозна и привлечна за посетителите.

Веб-веб-страници: Примери за страници на блогови

9. Седло и велур

Блог-страницата не мора да биде супер комплицирана и тешка за правење. Седлото и Suede покажуваат дека со Weebly, можете да креирате полиран блог, едноставен за навигација и зачудувачки за гледање. Семејната двојка atонатан и Рејчел го започнаа блогот како место за споделување за работите за кои страствени се.

10. Проектни автомобили

Project Cars започна како едноставен блог од лондонските студиа Mad, за да објавува ажурирања за играта со трки. Кога играта стана успешна, тие го обновија блогот во целост користејќи ги алатките на Weebly за да создадат пополиран и визуелно зачудувачки блог, каде fansубителите ќе можат да проверуваат дали има ажурирања или да ја купат самата игра.

Блогот покажува дека можете да започнете со основен и „голиот кош“ блог и да го претворите во нешто многу полирано подоцна.

Во Заклучок

Дизајнирање на страница или блог од нула може да биде застрашувачко искуство. Не мора да биде со Вебли! Користејќи Weebly, можете да го извадите тврдиот дел од веб-дизајнот од равенката и да се фокусирате на вашиот бизнис.

Ако барате алтернативи, еве неколку од најдобро градители на веб-страници тоа може да ти одговара.

Како и да е, врз основа на веб-страниците на Weebly што ги наведовме погоре, за кратко време можете да имате зачудувачка страница!

Дали сакате да видите повеќе примери на веб-страници изградени на специфични градители на веб-страници? Можете да ги проверите нашите Примери за веб-страница Wix пост.

За Azreen Azmi

Azreen Azmi е писател со наклон за пишување за содржината маркетинг и технологија. Од YouTube до Twitch, тој се обидува да остане во контакт со најновите креирање содржини и да го пронајде најдобриот начин да го продаде својот бренд.

Поврзете се: