Сајтови како AppSumo: Заштедете пари, најдете повеќе зделки во алтернативи на AppSumo

Напис напишан од: ryери Лоу
 • Онлајн Бизнис
 • Ажурирано: ноември 24, 2020
Почетна страница на AppSumo
Почетна страница на AppSumo (посетете тука)

AppSumo е страница што нуди зделки за софтвер. Овој дигитален пазар постои веќе долго време и нуди само тековни зделки. Бидејќи продажбата од било кој тип е минлива по природа, можете да очекувате дека повеќето зделки на страници како AppSumo ќе се менуваат често.

Иако AppSumo е една од најстарите места од ваква природа што постои, што не значи дека сте заглавени само со еден извор. Денес, има многу wanabes кои се обидоа да го следат моделот AppSumo - некои поуспешни од другите.

Со зголемувањето на бројот на пазари на софтвер, колку добро овие веб-страници се спротивставуваат на AppSumo? Ајде да подлабоко се нурнеме во овие опции и да видиме што ќе добиеме.

Промо на AppSumo Black Friday 2020 (само 1 недела)
15 специјални договори за цел живот (вклучително и „Depositphotos“, „ВЕ ресетирање“, „Мејлпоет“), плус дополнителни 10% попуст кога ќе потрошите 150 УСД. Прелистајте зделки, кликнете овде.

За AppSumo

AppSumo е во деловна активност на пазарот на софтвер веќе скоро една деценија. Основана уште во 2011 година, оваа платформа им помогна на стотици развивачи и издавачи на софтвер да заработат парчиња пари.

Договори за живот софтвер и попусти

AppSumo зделки за живот
Најнови договори за животно време во AppSumo (кликнете овде за да прелистате).

Постојат голем број на типови на зделки што се нудат преку AppSumo, од кои најзабележителни се договори за живот. Ова значи дека купувањето на тој софтвер или услуга преку платформата е еднократен трошок и можете да го користите засекогаш. Настрана тоа, има и годишни зделки, па дури и бесплатни хонорари.

Со зголемениот број на пазари, AppSumo се чини дека напредуваше против силната конкуренција. За време на пишувањето, AppSumo наведе 66 зделки - сепак прилично значителна сума.

Тие го делат софтверот достапен на доста широк спектар на категории, но очигледно, попопуларните области се во маркетингот и генерацијата на олово. Се разбира, има необични предмети што одеднаш се појавуваат, како што се е-книги и друг информативен материјал.

Најдобриот дел за користење на AppSumo е тоа што можете да добиете солидни зделки на софтвер во секое време и да не мора да чекате Продажба на црн петок или сајбер понеделник.

AppSumo зделки што ги сакаме (ноември 2020 година)

AppSumo зделкикористењеПонуди ценаАлтернативи на
ДескераПлата на плати / сметководство / CRM$ 1,188 $ 149.00Зохо, Брзи книги
CrelloСлика / Дизајн$ 95.88 $ 67.00Canva
Среќни формиФорми на ВП / Генерација на олово$ 69 $ 49.00WPForms
ПлуциоПроект и деловно работење$ 360 $ 199.00Асана
Акции неограничениАктуелна графика и аудио$ 684 $ 49.00Shutterstock
Друштво за поштаE-mail маркетинг$ 499 $ 49.00MailChimp
FreshStockВектори на акции$ 492 $ 69.00Adobe Stock
БранВидео креација$ 420 $ 59.00Vimeo
DepositphotosФотографии и графики на акции$ 500 $ 39.00Shutterstock
ФразаSEO / содржина$ 469 $ 79.00Разјаснување

* Врските се отвораат во нов прозорец

Кој треба да го проба AppSumo

Про блогери, придружни маркетинг, мали бизниси.

Справувајте со страници како AppSumo

 1. Деалифицирај
 2. StackSocial
 3. PitchGround
 4. DealFuel
 5. Огледало за зделки

Подолу ќе ја разгледаме секоја од овие алтернативи на AppSumo.

* Откривање: Врските за филијали се користат во овој пост. Заработуваме провизија (без дополнителни трошоци за вас) ако купувате преку нашите врски. Ова помага да се покријат трошоците за работење на нашиот писател и на страницата.


5 најдобри алтернативи на AppSumo

1. Извади ја реакцијата

Остварете ја почетната страница

Кога ќе се спореди со моќната достасана наведена погоре, се чини дека Dealify има малку разочарувачки спектар на зделки. Всушност, кога ја погодив страницата, всушност беа достапни само 6 зделки. Дури и земајќи ги во предвид зделките што доаѓаат и си одат, имањето помалку од десет зделки на целата веб-страница се чини малку исклучително.

Настрана нивната прилично оскудна понуда, страницата „Деалифи“ на Фејсбук, исто така, има ограничена експозиција со само неколку стотици следбеници. Деалифицирање всушност не се преправа дека е поинаку, со сопственик тврди дека ја започнал страницата од „страст за онлајн маркетинг и хакирање на раст“.

Нивниот маркетинг терен ги насочува кон маркетерите и „хакерите за раст“, ​​но гледајќи го првиот прикажан договор, не бев многу убеден. Тоа беше понуда на апликација за управување со лозинка. 

Кој е за реализација е за: Хакери за раст, маркетинг, мали бизниси

2. StackSocial

Стаксоцијална почетна страница

Ако сте отишле да гледате во AppSumo на слична страница како StackSocial, вашата прва реакција веројатно би била „WOW“. StackSocial започна неколку години по AppSumo и од тогаш силно расте.

Од времето кога започнаа, Stacksocial тврди дека заработил над 50 милиони долари за клиенти, заштедил посетители над 1.5 милијарди долари и наброил над четири милиони зделки. Според која било мерка, тоа е прилично голем дел од софтвер и долари.

Буквално има стотици зделки на располагање на StackSocial и платформата се надминува во фаза на „само софтвер“. Сега е практично целосна платформа за е-трговија која исто така има зделки за сè, од авто гаџети до модни додатоци.

Иако пуристите не би биле премногу задоволни од тоа, нема навистина за што да се плаче бидејќи StackSocial сè уште ја задржа својата сила во основните понуди на софтвер. Само брзото пребарување за „VPN“ донесе повеќе од 20 опции за избор.

StackSocial е лесно најдобрата алтернатива AppSumo што ја најдов до денес. Всушност, тој далеку го надминува AppSumo во однос на она што се нуди во кое било дадено време.

За кого е StackSocial: Сите

3. PitchGround

Почетна страница на PitchGround

Кога компанија на пазарот има повеќе персонал од бројот на зделки што ги активира, би бил малку загрижен ако сум јас сопственик. За жал, тоа е моменталната позиција во која се чини дека се најде PitchGround.

Првпат ја најдов оваа страница кога правев основно истражување за AppSumo - рекламата PitchGround постојано се појавуваше на Google велејќи: „Можеш подобро“. Ова значи дека нивниот маркетинг тим активно ги насочува клиентите на AppSumo. Можеби треба да се потроши повеќе време на набавка на зделки за сопствените корисници.

Брз поглед низ страницата PitchGround покажа вкупно 27 зделки - од кои само 5 беа активни за време на создавањето на овој напис. Остатокот беше обележан како „распродаден“. Настрана тоа, посетителите на страницата се постојано во знак да се пријавуваат за известувањата за нивната зделка преку низа многу досадни скокачки прозорци.

За кого е наменет PitchGround: Мали бизниси, маркетери, про блогери

4. Договори гориво

Почетна страница на DealFuel
Почетна страница на DealFuel

Наместо да се фокусира само на сопственици на веб-страници или бизниси, DealFuel нуди широк спектар на многу корисен повеќенаменски софтвер, па дури и ресурси. Неколку примери за ова би биле несакани средства за чистење на компјутери, па дури и пакети со флаери за деловна употреба, од кои некои се даваат дури и бесплатно.

Со 21 страници зделки за избор, прелистувањето на страницата може да ве однесе малку. Тие го направија ова полесно иако со повеќе начини на подредување преку понудените зделки. Посебно е да се забележи дека DealFuel има посебни категории кои опфаќаат WordPress и приклучоци - одлично за многу сопственици на страници таму. 

На прв поглед, ова е уште една мала операција водена од основна група на луѓе која успеа да изгради успешна страница. Инспиративно за кој било друг сопственик на веб-страница што ги користи своите зделки за да растат свои веб-страници, да?

За кого е DealFuel: Сопственици на веб-страници на WordPress, мали бизниси, редовни трагачи по зделки

5. Deal Mirror

Почетна страница на DealMirror
Договор за Mirro Почетна страница

Deal Mirror е многу фокусиран на зделки за софтвер помогне на веб-страниците да растат. Тие имаат голем број понуди кои опфаќаат категории кои се движат од маркетинг до социјална анализа. За жал, се чини дека за време на пишувањето тие имаат ограничени понуди.

Иако оние што ги најдов беа прилично корисни, се чини дека има малку недостаток на длабочина во она што е достапно тука. Сепак, убаво е што тие ги разбираат тешкотиите со започнување на нови страници и создадоа категорија со назив „Зделки под 20 долари“.

Зделките тука, исто така, доаѓаат со гаранција за задоволство, и тие ќе ви ги рефундираат сите купувања што ги сакате, без поставување прашања.

За кого се работи Mirror Mirror: Про блогери, мали до средни бизниси


Како функционираат пазарите на софтвер

Работниот модел е релативно едноставен.

Пазарите им се обраќаат на развивачите, издавачите или давателите на услуги и преговараат за условите на „зделка“. Овие зделки често се единствени на пазарот за да се создаде привлечен фактор на продажба. 

Пазарите потоа ја преземаат работата да ја направат зделката што е можно попривлечна за нејзините посетители. Во меѓувреме, за секоја продажба што е направена, човекот во средина (пазарот) трае - понекогаш значителна сума. 

Примери AppSumo
Пример - Огромни заштеди пронајдени во AppSumo, заштедуваат до 96% во маркетинг софтверот како Boost и други.

Оваа три аголна стратегија им користи на сите вклучени. Изворот на софтверот добива слободен пристап до пазарот до инаку неискористениот сегмент на клиенти и пазарот заработува дел од секоја продажба. Конечно, купувачот добива одлична зделка со попуст. 

Повеќето пазари се занимаваат исто така работа со филијали па веројатно ќе наидете на страници што нудат зделки кои опфаќаат повеќе од еден пазар. Ова дополнително им помага на пазарите да се прошират преку Интернет.

Всушност, ако сте заинтересирани, вие самите можете почетна веб-страница и моќ на зделките што ги нудат овие пазари.

Заклучок: Дали пазарите за зделки се корисни?

Досега веројатно сфативте дека повеќето од овие веб-страници се наменети за сопственици на веб-страници кои бараат проширување на растот. Содржината и оптимизација се виталното јадро на која било веб-страница или блог, но проширувањето на теренските активности е поинаква работа.

Популарните категории за зделки на софтвер вклучуваат:

 • Градење на веб-страница
 • Курсеви и водичи
 • Оптимизација за управување
 • Продажба и генерација на олово
 • Фотографии од акции
 • Маркетинг и теренски активности

Веб-страниците за зделки се корисни на повеќе начини од еден. Првиот е очигледен - заштеда на трошоците. Зделките што се наоѓаат на мнозинството од овие страници честопати се единствени во нивната понуда. Земете ја на пример можноста да купите доживотна лиценца за апликација, наместо да плаќате годишни повторени такси.

Вториот е малку посуптилен. Да го земеме случајот со придружен сопственик на веб-страница, кој сакаше некоја апликација да помогне во генерацијата на олово. Освен што барате зделка за она што го сакате на пазар, можете да прелистувате и алтернативни понуди за да видите дали може да наидете на нешто подобро или што нуди добра вредност за вашите пари.

Исто така, имајте на ум повторно дека овие зделки се менуваат редовно, така што секогаш можете да проверувате за да добиете нови идеи за тоа каков софтвер може најдобро да работи за вашиот бизнис.

Често поставувани прашања

Што е AppSumo?

AppSumo е онлајн платформа која нуди многу одлични зделки со софтвер. Може да имате секакви апликации каде што за дел од цената вообичаено би чинеле - во некои случаи дури и 80% попуст.

Што е AppSumo Plus?

AppSumo Plus во основа е програма за членство од нив што дава дополнителни 10% попуст плус пристап до KingSumo Web Pro - за само 99 УСД годишно. Ако AppSumo нуди одлични зделки, верзијата Плус е внук на сето тоа.

Како да знаете за сите претстојни зделки на AppSumo?

Не мора да ја погодувате нивната страница секој ден за да бидете во контакт. Само пријавете се за нивниот билтен и тие ќе ви ги испратат сите најнови зделки на ваш начин кога тие ќе станат достапни.

Како заработува AppSumo?

AppSumo работи со споделување на приходите. Инвестира 40% од приходите добиени назад во маркетинг, рекламирање, филијали и такси за обработка на плаќања. Останатите 60% се поделени помеѓу AppSumo и нејзините партнери.

Дали има бесплатни зделки на AppSumo? 

Да Во AppSumo има дел „Freebie“ каде што можете да најдете работи што буквално се даваат за ништо.

Дали вредат зделките на AppSumo за нивната цена? 

Типично, да. Како платформа што се справува со сите зделки на софтвер, AppSumo има своја репутација да ја одржува. Тоа го води ова со строга политика за „прифаќање алатки“ што ги држи рифовите од нивната платформа.

Кои се некои добри алтернативи на AppSumo? 

Постојат многу опции, навистина. Некои примери вклучуваат Dealify, StackSocial и Pitchground - што ги покривме во овој напис.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.