Triberr Marketing: Inside Tips од 25 Experts + Ексклузивно интервју

Ажурирано: 26 октомври 2020 година / Напис од: ryери Лоу

Дали сте уште на Трибер? Можеби губите тони можности за маркетинг ако не сте ги изгубиле - според Абрар Мохи Шафи, сопственик на Блогерска магија. Цитирање на зборовите на Абрар -

Влијанието на маркетингот е следниот голем потег во дигиталниот маркетинг. Вредноста на тоа станува сè повисока од ден на ден, бидејќи продавачите бараат повеќе паметни пристапи за да бидат видливи.

И тоа, е местото каде што Triberr, посветен социјални мрежи за блогери, доаѓа во сликата.

Врз основа на мотото „вие го споделувате моето и јас ќе го споделам вашето“, блогерите на Трибер го градат „Племе“ и го споделуваат своето „Достигнување“ со членовите на племето, промовирајќи се меѓусебно објавувања на Twitter, Facebook, и Скопје. Со 20 од 50 врвни влијанија на Форбс сега, Triberr е нов сила на социјалните медиуми што блогерите веќе не можат да ги игнорираат.

Triberr Маркетинг Совети од 25 врвни влијателни

Ако штотуку започнувате во Трибер - денес е вашиот среќен ден.

Abrar ги интервјуираше врвните влијатели на 25 на Triberr (секој со стотици милиони дофат!) За нивните совети за маркетинг на Triberr. Ти можеш проверете го целиот пост тука или ги земате клучните точки реално брзо од инфографиката подолу.

Покрај тоа, направив кратко, ексклузивно интервју со Абрар за да соберам повеќе информации и совети внатре. Провери го!

Ексклузивно интервју со Абрар Мохи Шафи (основачот на инфографиката)

Еј Абрар, ти благодарам што ги сподели твојата статија и инфографикот со нас. Написот е одлично парче и е исклучително вреден за блогерите кои сакаат да го прошират својот дострел. Кажете ни што ве доведе до идејата да направите публика од публика на Трибер на прво место?

Тоа беше најверојатно јануари оваа година, кога јас се приклучив на Трибер и почнав да копам во нивните карактеристики. Бев импресиониран од нивниот систем "Домет". За разлика од другите платформи каде што имате "x" број следбеници и вашите ажурирања имаат потенцијал да го достигнат максималниот број.

Во Triberr, се зголемува кога ќе влезете во нови племиња (ниша група блогери) како членка. И нивниот систем автоматски ќе ги повлече содржините од вашиот блог и ќе ги дистрибуира пред целата публика. Значи, тоа беше првото нешто што ми го одбележа.

По пријавувањето за Triberr, забележав кога ќе направам нов пост на мојот блог, Triberr вози значителни сообраќајни и социјални акции (особено твитови) до следните 4-5 денови, иако има мал број врски. Тоа беше предност и ме натера да сфатам дека може да се претвори во многу ефикасна алатка за обработка на содржини користејќи ги нашите практики.

Значи тоа е она што ме инспирираше да направам пораки за Triberr и да му дадам неколку совети од влијателите на Triberr за да ги обезбедам максималните придобивки од оваа платформа.

Како што реков - објавата е исклучително вредна. Но, во исто време верувам дека е крајно тешко да се произведат (5,000 ~ зборови, 25 блогери!). Колку време поминавте на овој пост? Ве молиме, кажете ни повеќе за подготовката на овој пост.

Да бидам искрен, ми требаше цел месец да ги соберам сите работи. Знам дека тоа беше многу време, но сакав да се осигурам дека секој еден добива доволно време за одговор. Како што веќе решив да соберам совети, не требаше да размислувам што да прашам.

За да го ставам во линија, најпрво направив листа на врвни корисници на 35 Triberr заедно со нивните пораки, иако ми требаше само 25 (знаев дека не сите од нив ќе го направат тоа поради временските ограничувања), направија персонален образец за е-пошта за е-пошта , ги испраќаше електронските пораки постојано, ги менуваше е-пораките секој по е-поштата на 3-4 за да избегне да влезе во спам, им даде повеќе од доволно време за одговор (15 денови) за објавување на крајниот рок и тоа е тоа.

Така ги надминав и го подготвив мојот заокружен пост. Иако, имам план да напишам детален пост подоцна за тоа како го спроведов овој преглед (како што веќе ги зачував податоците) и добив резултати.

Ова е одлична работа, јас навистина се восхитувам и ја ценам вашата напорна работа во ова. Пред да го завршиме ова - Ако би можеле да ни дадете само три клучни погодоци од овој пост, што би било тоа?

Тоа три ќе бидат:

  1. Придружете се повеќе племиња во вашата лажат и креирајте некои свои за да ги поканите другите.
  2. Направете го насловот на пораката неодолив и така направете ја вашата содржина за да ги убедите дополнителните акции.
  3. Споделете други содржини и имате шанси да ги споделите со нив за Алгоритмот за афинитет на Triberr.

[Инфографик] Како да се биде успешен на Трибер

инфографски експерт

Забелешка од Џери Ниско: Можете да го пријавите и започнете вашето племе Triberr тука

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.