WP Engine Црн петок шеми (2018)

Член напишан од:
  • Новости на сајтот и вести
  • Ажурирано: ноември 23, 2018

WP мотор 2018 Црна петок се занимава

2018 Црниот петок се занимава со WP Engine

Датум на промоција

Ноември 26th, 2018

Што мислам на понуда WP Engine Black Friday

Со 3.5 месеци бесплатно за нивните годишни планови, WP Engine нуди доста добра работа за овој црн петок. Јас Ви препорачувам да се регистрирате за 1-годишен мандат и да ги тестирате нивните услуги. Ако не ви се допаѓа, префрлете се на друг Успеа хостинг провајдер на WordPress.

Имајте на ум дека WP Engine наплатува надоместок за дополнителни функции како GeoTarget ($ 15 / mo) и ефикасноста на содржината ($ 25 / mo) - што ќе добиете бесплатно со некои други управувани WP домаќини; и тие не нудат никакви услуги за миграција на сајтови.

Алтернативна опција ќе биде да се провери уште еден успеа WP хостинг - Хостинг на WPX (95% исклучен првиот месец), која нуди одлични шеми за црниот петок.

Важна забелешка

Во овој договор со Black Friday / Cyber ​​Monday, корисниците на WP Engine добиваат дополнителни 3 и пол месеци бесплатно како дополнување на 2 месеците бесплатно кои веќе сте ги добиле со секоја годишна претплата! Тоа е 5 и пол месеци бесплатно. Месечни трошоци за WP Engine Startup план по попуст: $ 35.00 $ 22.75 / mo.

Оваа специјална понуда на WP Engine ќе важи само во рамките на датумите на продажба.


Да се ​​запознаеме: WP Engine

Фокусирајќи се целосно на WordPress, хостинг услугите на WP Engine се градат околу платформата WordPress. И покрај тоа што е хостинг провајдер, WP Engine има домаќин на голем број огромни сајтови и блогери како што се HTC, FourSquare, SoundCloud и Balsamiq. Тие во моментов се најпопуларните хостинг провајдери за управување со WordPress.

Ние сме го разгледаа нивниот план за подигнување и на крајот дојде до заклучок тие се една од најдобрите WordPress хостинг услуги на пазарот. Тие се дефинитивно одличен избор за оние кои примарно користат WordPress и очекуваат сообраќај од средно до високо ниво.

WP Engine е основана назад во 2010 и во моментов е со седиште во Остин, Тексас. Нивната главна услуга е нивниот Управуван WordPress хостинг план.

За да побарате договор, предадете се на https://www.wpengine.com/

Повеќе Црн петок и Cyber ​​понеделник се занимава

Сакате да добиете повеќе црковни договори? Проверете го нашиот огромен Црн петок се занимава страница која ги набројува големите зделки и промоции од еден тон хостинг провајдери!


ФТЦ Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и фактички податоци за хостинг. Ве молиме прочитајте ја нашата политика за правна заштита за да разбереме како го оценуваме веб-домаќин.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.