SiteGround Black Friday и Cyber ​​понеделник шеми (2019)

Член напишан од:
  • Новости на сајтот и вести
  • Ажурирано: ноември 28, 2019

SiteGround Црн петок / Cyber ​​понеделник 2018

Датум на промоција

Ноември 3rd, 2019

Нашиот веб-сајт Прочитајте го Промото за црн петок 2019 за црниот петок

75% Исклучено на споделени планови за хостирање + Бесплатна миграција на страници, Да ги криптираме SSL и CDN

SiteGround е еден од најпопуларните домаќини што ги имаме на нашите списоци и лесно може да се види зошто. Од нивната привлечна репутација до одлични перформанси и посветеност на услуги на клиентите, ова е еден провајдер за веб-хостинг што значи бизнис.

Нормално, нивните основни планови за веб-хостинг веќе вежбаат по одлични цени со попуст, но овој црн петок тие поминаа по целиот пат и ги намалија цените на сите нивни споделени планови за хостирање зачудувачки 75%. Тоа значи дека плаќате само дел од она што вообичаено чини хостингот со овој одличен давател на услуги.

За таа цена ги добивате сите нивни нормално вклучени вона и свирки, како неподелен опсег, пристап до одлична алатка за градење веб-страница и сервери со можност за HTTP / 2. Хостинг со нив нуди избор на центри за податоци на три стратешки локации низ целиот свет - САД, Европа и Азија.

Ако сте на пазарот за одличен веб-домаќин да се регистрирате со, тогаш сфатете го договорот на „Црна петок“ на „SiteGround“ и да се регистрирате за најдолгиот договор за траење, треба да го искористат максимумот од овој попуст што не треба да се пропушти!

Промото завршува декември 3rd, 2019

Договорот со црниот петок на SiteGround 75% важи за сите пријавувања помеѓу 2am CST на 29-ти ноември 2019 до 2am CST на 3-ти декември 2019.

ФТЦ Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и фактички податоци за хостинг. Ве молиме прочитајте ја нашата политика за правна заштита за да разбереме како го оценуваме веб-домаќин.


Запознајте се: SiteGround

Сигурен хостинг компанија која обезбедува солидна хостинг перформанси и тони иновативни карактеристики, Siteground има изградено репутација за да се биде безгрижно хостинг решение за нови и искусни корисници. Освен нивните сигурни сервери (што успева да го погоди 100% uptime за време на нашите периоди на тестирање), нивните хостинг планови нудат функции како што се бесплатни Let's Encrypt Standard и Wild Card SSL за безбедноста на веб-страницата.

Ние сме прегледан Siteground и дојде до заклучок дека тие се солиден избор, ако знаете што се вашите потреби за вашата веб-страница. Тие нудат премија и сигурен хостинг сервис кој е разумна цена и пристојна поддршка преку е-пошта.

Siteground започна во 2004 од група универзитетски пријатели. Тие во моментов домаќин повеќе од 1,000,000 домени и нудат повеќе хостинг планови кои вклучуваат Муабет Хостинг, VPS Хостинг, Посветен Хостинг и Облак Хостинг.

Повторно - да се тврди SiteGround оваа година зделка, кликнете на врската за активирање и предадете се на https://www.siteground.com/

Повеќе Црн петок и Cyber ​​понеделник се занимава

Алтернативно, ако сте подготвени да проверите други хостинг провајдери, ИнтерСервер (50% животински попусти) и Хостинг на A2 (67% OFF, $ 1.98 / mo) нудат подеднакво примамливи договори.

Сакате да добиете повеќе црковни договори? Проверете го нашиот огромен Црн петок се занимава страница која ги набројува големите зделки и промоции од еден тон хостинг провајдери!

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.