GreenGeeks Black Friday Deals (2019)

Член напишан од:
  • Новости на сајтот и вести
  • Ажурирано: ноември 27, 2019

Грин Гикс зделки со црн петок

Активирање врски (клик)

Кликни тука - $ 2.49 / mo за 36 месеци

Датум на промоција

Ноември 29th, 2019

Дали треба да се пријавите на промоцијата за црн петок на GreenGeeks?

Заштеда до 75% Исклучено на сите планови за заеднички хостинг

GreenGeeks нуди ќебе 75% попуст на сите нивни споделени планови за хостирање оваа година за време на Црниот петок. Сепак, пред да се возбудите, тоа не мора да значи дека е прекрасен договор.

Поради разликата во цените помеѓу различните нивоа на нивните планови за хостинг, попустот ќе биде многу поголем за некои во споредба со другите. На пример, ако се пријавувате на нивниот најевтин план за Лајт, само ќе заштедите околу 50 центи месечно.

Ако ја достигнете скалата до највисокиот план за заедничка хостинг - тоа е местото каде започнува огромната разлика. Пријавувањето за планот за заеднички хостинг на Премиум ќе ви заработи дополнителни заштеди од 5 $ месечно. Тоа се многу пари распоредени во секој период на договорот.

Доколку барате подобар ресурс за еко-хостинг план, тогаш понудата на „Грин петок“ на Грин Гекс оваа година е добра. Бидете сигурни дека ќе се одлучите за нивните Pro или Premium планови да уживаат во најголемите загради за заштеда.

Промото завршува во ноември 29th, 2019

За заинтересираните, оваа зделка важи од една минута изминатава ноќ на полноќ на 25-ти ноември 2019 до 11.59 часот на 29-ти ноември 2019.

Важна забелешка - Овој попуст на GreenGeeks е само за нови клиенти кои се пријавуваат на претплата 36-месечно.

ФТЦ Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и фактички податоци за хостинг. Ве молиме прочитајте ја нашата политика за правна заштита за да разбереме како го оценуваме веб-домаќин.


Да се ​​запознаеме: GreenGeeks

Познат по нивниот еколошки пристап, GreenGeeks е зелена веб хостинг компанија која е сертифицирана и препознаена од EPA Green Power Partner. Компанијата тврди дека нуди "300% Green Web Hosting Powered by Renewable Energy", која се смета за врвна индустрија. Освен нивните зелени иницијативи, GreenGeeks се познати по брзината на брзиот товар и безбедната хостинг амбиент.

As разгледан од Тимотеј, GreenGeeks е одличен избор за сопственикот на веб страната на животната средина, бидејќи тие нудат извонредна брзина на серверот, функции што му овозможуваат на новодојденец (градител на сајтови и миграција на бесплатни сајтови) и повеќе локации на серверот додека се уште се зелени. Сепак, недостатоците се мешани перформанси за време на работа, високи цени за обновување и помалку корисничка поддршка.

GreenGeeks е основана назад во 2006 и во моментов се наоѓа во Агура Хилс, Калифорнија. Тие во моментов нудат три главни хостинг планови: Муабет Хостинг, VPS хостинг и препродавач на хостинг.

За да побарате договор, предадете се на https://www.greengeeks.com/

Повеќе Црн петок и Cyber ​​понеделник се занимава

За алтернативи, јас би препорачал одјавувањето ИнтерСервер (50% животински попусти) и Хостинг на A2 (67% OFF, $ 1.98 / mo), и SiteGround (75% OFF на сите заеднички планови) кои нудат поголеми попусти за нивните хостинг планови.

Дали сакате да добиете повеќе зделки од црниот петок? Еве го нашиот огромен Црн петок се занимава страница која ги набројува големите зделки и промоции од еден тон хостинг провајдери!

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.