Облаци со Црн петок во облаците (2018)

Член напишан од:
  • Новости на сајтот и вести
  • Ажурирано: ноември 23, 2018

Еве ги 2018 црните петок се занимава за Cloudways

Датум на промоција

Ноември 30th, 2018

Мојот преземам на облак Црн петок понуда

Во 30% OFF за 3 месеци од нивниот план, Cloudways е една од ретките компании за управување со облак хостинг кои нудат попусти (за кои веќе е ретко да се започне). Јас лично мислам дека тоа е понуда вреди да се преземат, особено ако сте заинтересирани за да се обиде облак хостинг технологија.

Иако ако сте сеуште внимателни за облак хостинг, одлична алтернатива ќе биде да се провери од SiteGround Црн петок договор (75% исклучување на сите заеднички годишен хостинг планови).

важна забелешка

Облаците "Црн петок" и "Кибер понеделник" ќе бидат во живо до ноември 27, 2018, 00: 00 CST. Специфичните цени на хостинг услугите на Cloudways ќе важат само во рамките на датумите на продажба.


Да се ​​запознаеме: Облаци

Како PaaS (Platform-as-a-Service), Cloudways го направи својот белег во индустријата за хостинг со cloud hosting услуги. Додека тие нудат моќен и брз облак хостинг, тие се грижеа повеќе кон искусни корисници. Сепак, тие имаат лесна инсталација за популарни апликации како што се WordPress и поддршка за повеќе облак провајдери.

нашата студија на случај на Cloudways ни даде редок увид во нивните внатрешни работи и како нивните облак хостинг услуги се разликува од повеќето други облак хостинг провајдери.

Облаците почнаа да патуваат во 2011 кога беа основани од болницата Пере, Аакиб Гадит и Узаир Гадит. Визијата зад Cloudways требаше да биде платформа која им овозможува на секој да користи хостинг на облак на едноставен начин.

Сакате да добиете повеќе црковни договори? Проверете ја нашата голема страница за Црн петок шеми, во која се наведени големите договори и промоции од еден тон хостинг провајдери!

За да побарате договор, предадете се на https://www.cloudways.com/

Повеќе Црн петок и Cyber ​​понеделник се занимава

Сакате да добиете повеќе црковни договори? Проверете го нашиот огромен Црн петок се занимава страница која ги набројува големите зделки и промоции од еден тон хостинг провајдери!


ФТЦ Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и фактички податоци за хостинг. Ве молиме прочитајте ја нашата политика за правна заштита за да разбереме како го оценуваме веб-домаќин.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.