Понуди за црниот петок во BlueHost и сајбер понеделник (2019)

Член напишан од:
  • Новости на сајтот и вести
  • Ажурирано: ноември 28, 2019

Промоции на црниот петок во Bluehost

Активирање врски (клик)

60% OFF - $ 2.65 / mo за основен план

Датум на промоција

Декември 2nd, 2019

Промоција на црниот петок на BlueHost - Да / Не?

До 60% попусти на плановите за хостирање + Бесплатно име на домен за 1st година

Речиси сè е на продажба во Bluehost овој Црн петок со попуст до 60% попуст. Најголемите попусти се однесуваат на нивните планови за Хостинг на заедничка заедница, кои се со исклучок на 60% За жал, се чини дека тоа е едноставно зголемување на нивниот вообичаен попуст, што значи дека заштедувате само за 30 центи повеќе месечно за заеднички хостинг.

Попустите на имињата на домените исто така не се привлечни со 40% попуст, бидејќи честопати можете да добиете добри зделки за ова кај други провајдери дури и надвор од промотивните периоди во Црно петок. Веројатно единствено што навистина вреди да се бара тука е нивниот договор за 60% Off Office 365 Business Pro.

Попустите важат само за новите пријавувања како и обично. Да бидам искрен, ова е една од послабите зделки на Црниот петок што ја гледаме и има многу добри зделки околу оваа година, како што се оние од HostPapa и HawkHost кои нудат попусти на повратни сметки, исто така.

Промото завршува во декември 2nd, 2019

Промоцијата на Black Friday на Црниот петок работи од 10 am MST на 25-ти ноември 2019 до11.59 часот на 2nd декември 2019.

ФТЦ Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и фактички податоци за хостинг. Ве молиме прочитајте ја нашата политика за правна заштита за да разбереме како го оценуваме веб-домаќин.


Да се ​​запознаеме: BlueHost

Уште од нивното стекнување од страна на Меѓународната група за издржливост (ЕИГ), BlueHost има преработено и редизајн на својата веб-страница за да вклучи голем број на нови хостинг услуги како VPS и посветен хостинг планови. Тие се исто така една од хостинг компаниите кои се препорачани од WordPress.org.

Нашиот преглед на BlueHost во основа се сведува на тоа да биде разумен избор за блогерите и малите бизниси кои сакаат хостинг решение за хостинг. Додека тие нудат тони карактеристики (NGINX архитектура, складирање на SSD, кеш на серверот за корисници итн.), Ќе имате дополнителна исплата за да имате пристап до него.

BlueHost е основана од Мет Хатон и Дени Ешворт во 2003. Тие подоцна беа продадени на ЕИГ во 2011 и моментално се со седиште во Бурлингтон, Масачусетс, САД

За да побарате договор, предадете се на https://www.bluehost.com/

Повеќе Црн петок и Cyber ​​понеделник се занимава

Ако барате алтернативи, препорачувам да одјавите зделки од InterServer (50% животен попуст, $ 2.50 / mo), Хостинг на A2 (67% OFF, $ 1.98 / mo), HostPapa ($ 1 / mo за 36-месечен план), и SiteGround (75% OFF на сите заеднички годишни хостинг планови).

Сакате да добиете повеќе црковни договори? Проверете го нашиот огромен Црн петок се занимава страница која ги набројува големите зделки и промоции од еден тон хостинг провајдери!

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.